Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Po "Dawkinsovoj ljestvici", čime sebe smatrate?
odabir #1 20 22.22%
odabir #2 7 7.78%
odabir #3 5 5.56%
odabir #4 2 2.22%
odabir #5 7 7.78%
odabir #6 28 31.11%
odabir #7 21 23.33%
Glasovatelji: 90. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2008., 09:34   #21
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ni ja nemrem 'znati' dal me pink unicorne milo gleda s oblaka al sam se ipak odlucula da onak bez straha - ne vjerujem u njega ja sam dakle aunicornist
Mudro zboriš. Dvoumila sam se između dvije jednako nezahvalne opcije - jedna u kojoj moram ostaviti mogućnost da postoji bilo koja piz***ja koju će netko možda sutra izmisliti, jer ja "ne mogu znati". Ukratko, morala bih ostaviti mogućnost da postoji bilo koja stvar koja ne postoji.
A druga je tvrditi da znam nešto što u biti ne znam.
Prva je samo nepoštena prema meni jer se moram prilagođavati tuđim izmišoljtinama, a u drugoj bi lagala. Tako da sam se odlučila za prvu.

Ali najviše od svega bi se složila sa citatom koji si dala, tj. izjasnila se izbjegavanjem izjašnjavanja, jer ga neke stvari jednostavno ne zalsužuju. Ali kako bi se onda izjasnila?
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:39   #22
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Dakle, Gaussovu krivulju ne dobivamo samo zato što vrijednosti nisu ispravno poredane… isto kao što bismo dobili krive rezultate kad bismo rezultate percepcije stavljali na linearnu, a ne na logaritamsku skalu.
Ma nee, Gaussovu krivulju ne možemo dobiti jer je to normalna distribucija, a anketa je o ne-normalnoj stvari
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 10:07   #23
U ovom trenutku: 42 glasa.

Trenutak savršenstva
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 17:39   #24
Ja sam 6.
Možda bi bilo dobro da si stavio javnu anketu?
Ovako ćeš imati klonova.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:31   #25
Uzimajući u obzir napomene onda sam ja :

7.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:51   #26
Quote:
siskara kaže: Pogledaj post
Hvala što si nam to rekao. Nije da ikoga zanima, ali hvala.

Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ja sam 6.
Možda bi bilo dobro da si stavio javnu anketu?
Ovako ćeš imati klonova.
Znam, morao sam odvagnuti. U trenutku pisanja, činilo mi se da je bolje ovako.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uzimajući u obzir napomene onda sam ja :

7.
Zaboravio sam reći da Dawkins pod "God", pošto misli na djelatnog - Boga, misli osim na Jahvu, i na ostala božanstva. Nadam se da su to svi uvidjeli.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:26   #27
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uzimajući u obzir napomene onda sam ja :

7.
se razme
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:32   #28
Ne "vjerujem" u Boga, mislim da je ono što zovemo bogovima rezultat kemijskih reakcija naših neurona; bogovi/religija su nekad imali veliki značaj kao sredstvo kohezije manjih ili većih društvenih grupa - nešto slično jezicima (a vidi vidi nitko se ne klanja npr. !san jeziku), danas nema potreba za njima, barem ne u "razvijenom" svijetu ili u svjetonazorima dovoljno svjesnog i čovječnog čovjeka. I da, nemam nikakvih dvojbi o tome. Ateist, a valjda jesam. Ako nisam prosvijetlite me, jer ne znam kako to drugačije nazvati

Ako postoji, To Nešto, radi se o očitoj bizarnoj budali koja ima više značajki sa prosječnim kretenom sa jedne strane i vrlo neurotičnom osobom sa druge. A takvo "biće" nije nešto čemu bi se trebao i htio klanjati i smatrati ga/je vrhuncem. Uglavnom pljunem mu u nešto u što će se materijalizirati. Neka se pojavi ako se usuđuje
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:33   #29
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam reći da Dawkins pod "God", pošto misli na djelatnog - Boga, misli osim na Jahvu, i na ostala božanstva. Nadam se da su to svi uvidjeli.
Pa zapravo to je vrlo nelogicno - jer odgovor se uvijek daje na tocno konkretno pitanje: jer sta su onda primjerice krscani ili zidovi ili muslimani u odnosu na Visnua?


Mislim ja nemam problema s ovima - sve su to lingvisticke akrobacije...oko de facto jedne totalne bedastoce...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:22   #30
izmedu #3 i #4 sam odabra 3
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:49   #31
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam reći da Dawkins pod "God", pošto misli na djelatnog - Boga, misli osim na Jahvu, i na ostala božanstva. Nadam se da su to svi uvidjeli.
Naravno, no to ne znači da ne vjerujem u bića koja su možda toliko napredovala u tehnologiji da nam izgledaju kao bogovi ili u kontakte sa inteligencijama koje možda nisu na ovom nivou postojanja.

Ali definitivno ne vjerujem (ili kao što kaže anketa, znam da ne postoji) u stvoritelja čovjeka čiji je posao petljanje u napredak ljudske vrste.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:49   #32
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
se razme
Što jest jest
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 00:01   #33
Quote:
nefertiti2 kaže: Pogledaj post
Quote:
shady kaže:
Glasovao sam #1 : "Ja ne vjerujem... već znam da ima Boga"
Da nema Boga ne bi ni svijeta bilo. To je meni tako očigledno!
Ali dali ZNAŠ da ima ovog našeg katoličkog boga ili misliš na nešto apstraktno?
Kakvo je to pitanje? Bog je jedan! Da ih je više posvadjali bi se ko će sa čime vladati..
A od svih poznatih monoteističkih koncepta dajem prednost islamu iz više razloga. Poz.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 00:43   #34
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kakvo je to pitanje? Bog je jedan! Da ih je više posvadjali bi se ko će sa čime vladati..
A od svih poznatih monoteističkih koncepta dajem prednost islamu iz više razloga. Poz.
Pazi Shady, za tebe kao muslimana postoji samo jedan Bog, ali za neke druge ljude postoje drugi bogovi. Također, može se dogoditi da se nekom npr. Katoliku ne sviđa koncept vlastitoga Boga, pa rješenje traži izvana granica svoje religije.

Što se tiče ankete, ja sam između 6. i 7. izbora, ali odabrao sam 6. jer nikako ne mogu znati da Bog uistinu ne postoji (Kao što ne mogu ni znati da Zubić vila ne postoji).
Normala00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 18:14   #35
Meni se čini da Dawkins ovdje zlorabi pojam vjerojatnosti.

Kakvog smisla ima govoriti o vjerojatnosti nečega poput postojanja Boga? Vjerojatnost ima smisla tamo gdje postoji nekakav uzorak mnogostrukih sličnih događaja, pa procjenjujemo vjerojatnost sljedećega u nizu na toj osnovi. Kakav je smisao procjene vjerojatnosti za nešto unikatno, stvarno ne razumijem.

Reklo bi se da taj tip baš nema ni minimum pojmovne discipline (da ne spominjem opet kako zlorabi pojam sebičnosti, ili pojam virusa).
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 19:53   #36
Vjerojatnost s obzirom na djelatnog boga, prvenstveno Jahvu/Alaha, koji se miješa u svemir, upravlja procesima, krši prirodne zakone, itd.
To je vrlo malo vjerojatno, jer danas znamo da bog s prirodnim procesima nema veze.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:45   #37
Endimion kakvi su ti to rezultati, kamo su pobjegli skeptici?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 21:19   #38
Pa evo od mene jedne sedmice.

Jedna mala napomena. Anketa će pokazati odnos prema Bogu učesnika ankete i ništa više. Dobrota, zloća, pamet, glupost - rasprostranjeni su u svim skupinama podjednako.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 21:32   #39
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Endimion kakvi su ti to rezultati, kamo su pobjegli skeptici?
Pa skeptici su i na šestici. Samo su jako sumnjičavi.

Quote:
slavko kaže: Pogledaj post
Pa evo od mene jedne sedmice.

Jedna mala napomena. Anketa će pokazati odnos prema Bogu učesnika ankete i ništa više. Dobrota, zloća, pamet, glupost - rasprostranjeni su u svim skupinama podjednako.

Naravno. To je i jedini zadatak ankete.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:49   #40
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kakvo je to pitanje? Bog je jedan! Da ih je više posvadjali bi se ko će sa čime vladati..
A od svih poznatih monoteističkih koncepta dajem prednost islamu iz više razloga. Poz.
Da li se tvoj bog pokazao u obliku čovjeka iz Palestinske pripizdine i recimo hodao po vodi?
Ili se tvoj bog nalazi na dnu mora i ima harpun?
Ili tvoj bog, kao i moj, leti Svemirom na svojim Velikim Saonicama (Djeda Mraz (TM))

PS: ofucana političko-korektna fraza "Bog je jedan" ne prolazi ama baš nigdje. Pomiri se s time.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.