Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 23:53   #21
Quote:
langsam_aber_ziher kaže: Pogledaj post
2)Tko je za vas najkvalitetniji forumaš na Religiji(duhovnosti)?
https://www.forum.hr/member.php?u=1499

šteta što ne piše više
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 00:12   #22
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Meni je bilo veliko iznenađenje da je prosječni ateist upravo podjednako zatucan koliko i prosječni vjernik. Nekako sam prije foruma vjerovao da su ateisti manje čvrsto vezani uz svoje predočbe...
… i da ih je lakše preobratiti?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 00:15   #23
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Samo mogu rec da mi jedino, od silese vjernika tu na podforumu, djeluje onako istinski vjernik a simpaticno @Rade Kumitkata.
He he he...
hvala.
Rade Kumitkata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:17   #24
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
… i da ih je lakše preobratiti?
Pa svakome tko imalo razumije stvari je jasno da nije glavno pitanje Bog ili ne, nego vjeruješ li (ili u kolikoj mjeri vjeruješ) onome što su ti rekli roditelji, škola, kultura u kojoj živiš, itd. Dakle, u kojoj tradiciji odlučuješ sudjelovati.

Oni koji nisu spremni nipošto dovesti u pitanje bilo koju postavku svoje tradicije, koliko god ona po sebi bila upitna, su zatucani.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:28   #25
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Pa svakome tko imalo razumije stvari je jasno da nije glavno pitanje Bog ili ne, nego vjeruješ li (ili u kolikoj mjeri vjeruješ) onome što su ti rekli roditelji, škola, kultura u kojoj živiš, itd. Dakle, u kojoj tradiciji odlučuješ sudjelovati.

Oni koji nisu spremni nipošto dovesti u pitanje bilo koju postavku svoje tradicije, koliko god ona po sebi bila upitna, su zatucani.
Moja je tradicija vjernička. Ja sam ateist.

I postao sam ateistom upravo stoga što sam doveo u pitanje većinu postavki religije u kojoj sam odgajan.

Slično, vjerujem, vrijedi i za većinu forumskih ateista.

Spočitavaš li nam, dakle, zatucanost zato što nismo s jednakom lakoćom spremni dovesti u pitanje vlastite zaključke kao što smo jednom doveli u pitanje gotova mišljenja koja su nam servirali, miješaš kruške i jabuke.

Iako, ja sam sasvim spreman dovesti u pitanje vlastite zaključke.
Ali prvo dovodim u pitanje tuđe. I ako ih moja logika pobije bez ostatka, nemam o čemu dalje razmišljati.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:50   #26
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Moja je tradicija vjernička. Ja sam ateist.

I postao sam ateistom upravo stoga što sam doveo u pitanje većinu postavki religije u kojoj sam odgajan.

Slično, vjerujem, vrijedi i za većinu forumskih ateista.

Spočitavaš li nam, dakle, zatucanost zato što nismo s jednakom lakoćom spremni dovesti u pitanje vlastite zaključke kao što smo jednom doveli u pitanje gotova mišljenja koja su nam servirali, miješaš kruške i jabuke.

Iako, ja sam sasvim spreman dovesti u pitanje vlastite zaključke.
Ali prvo dovodim u pitanje tuđe. I ako ih moja logika pobije bez ostatka, nemam o čemu dalje razmišljati.
Dobar broj vjernika dolazi iz ateističkih obitelji, ili iz obitelji koje su samo nominalno vjerničke. Dobar broj ateista doalzi iz ateističkih obitelji. Moguće su, dakle, sve četiri kombinacije (a i puno više, ako uzmemo ozbiljno u obzir da se ne radi o binarnoj opreci teizam/ateizam, nego o pripadnosti raznim tradicijama).

Lijepo piše ''u kojoj odlučuješ sudjelovati'', a ne ''u koju si rođen''. Dakle, ne miješam ja kruške i jabuke.

Također piše u mom prvom postu ''prosječni forumski ateist'' i ''prosječni forumski vjernik''.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 14:14   #27
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Dobar broj vjernika dolazi iz ateističkih obitelji, ili iz obitelji koje su samo nominalno vjerničke. Dobar broj ateista doalzi iz ateističkih obitelji. Moguće su, dakle, sve četiri kombinacije (a i puno više, ako uzmemo ozbiljno u obzir da se ne radi o binarnoj opreci teizam/ateizam, nego o pripadnosti raznim tradicijama).

Lijepo piše ''u kojoj odlučuješ sudjelovati'', a ne ''u koju si rođen''. Dakle, ne miješam ja kruške i jabuke.

Također piše u mom prvom postu ''prosječni forumski ateist'' i ''prosječni forumski vjernik''.
Ateizam nije "tradicija u kojoj odlučujem sudjelovati", barem ne u bilo kojem meni razumljivom i prihvatljivom pojmu tradicije.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 01:45   #28
Quote:
langsam_aber_ziher kaže: Pogledaj post
Novi sam na ovom forumu i želio bih učiti od najboljih i izbjegavati nekvalitetno razmišljanje i pisanje.
Molim vas da sebi i svima nama odgovorite na 3 jednostavna pitanja:
Quote:
1)Što ste najvažnije naučili na forumu Religija(duhovnost), a da prije niste znali?
Da su najžešće, najprljavije i najiritantnije svađe između neistomišljenika unutar iste religijske/ideološke grupacije.

Quote:
2)Tko je za vas najkvalitetniji forumaš na Religiji(duhovnosti)?
Mnogi više ne pišu, nažalost
Sjećam se godina kada je Umpa Umpa pisao normalno, netoksično, od njega se o judaizmu moglo dosta naučiti... Baron Samedi, Parsifal, Aurora Aurorea i IL su imali zanimljiv stil , Dunj@, Adura, Heureka...

Quote:
3)Zašto?
Jer ljudi najčešće znaju o čemu govore, mogu se slagati ili ne slagati s njima, ali volim kada mi sugovornik raspolaže informacijama, i kada vidim da taj neko ne piše tek verbalnog nadmetanja radi.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:14   #29
Dosta cijenim Bumbara !

Svaka mu je na mjestu, komentari jednostavni, lako razumljivi.
U par su me navrata pokrenuli iznutra i pojasnili mi neke stvari.

Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:22   #30
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Pa svakome tko imalo razumije stvari je jasno da nije glavno pitanje Bog ili ne, nego vjeruješ li (ili u kolikoj mjeri vjeruješ) onome što su ti rekli roditelji, škola, kultura u kojoj živiš, itd. Dakle, u kojoj tradiciji odlučuješ sudjelovati.

Oni koji nisu spremni nipošto dovesti u pitanje bilo koju postavku svoje tradicije, koliko god ona po sebi bila upitna, su zatucani.
Koliko znam 99 posto vjernika su posljedica odgoja i dugogodišnjeg prepariranja. U nekoliko desetljeća života sam upoznao jednu jedinu osobu koja je spoznala boga i vjeru.

S druge strane, preko 75 posto ateista koje poznam proistekli su iz religioznih obitelji i ateisti su zato što im razum nije dozvolio prihvaćanje boga, vjere i crkvene indoktrinacije.

NADALJE, BIO BIH SPREMAN STAVITI RUKU U VATRU DA, GOTOVO 50 POSTO NJIH KOJI SE ISKAZUJU KAO VJERNICI SU, U DUBINI DUŠE, BAREM AGNOSTICI.

Linija manjeg otpora čini čuda pa tako i pumpa crkvene statistike.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.