Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2011., 17:30   #1
Zašto volim životinje, a ne volim ljudski rod

Gotovo svaki novi dan mi donosi vijesti, nove dokaze da su zivotinje kao bica bolja od ljudi, empaticnija, bica koja su sposobnija za ljubav i manje sklona destruktivnosti, nesposobna za zlocine koje cini ljudski rod. Sta vas jos drzi, sta vas jos uvijek navodi da osjecate ljubav i respekt prema ljudskom rodu?
"Strava u Engleskoj: Muškarac i žena sumnjiče se da su SILOVALI JEDNOMJESEČNU BEBU i polomili joj sva rebra! " http://www.jutarnji.hr/kent--englesk...lobodu/991325/
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:33   #2
Zato što te životinja neće zaj*ebati.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 18:21   #3
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Zato što te životinja neće zaj*ebati.
ma hoće, i životinja će te za...... ali ne shvaćamo to tako niti nas ne pogađa toliko jer životinje uglavnom nemaju toliku perifidnost i predumišljaj

mi ljudi smo si osigurali relativno siguran teren u kojem živimo, relativno slobodan od mnogo mnogo životinja koje nam mogu nauditi. naravno, u nekim selima u Hrvatskoj ili u Indiji i svagdje su u opasnosti da ih zaskoči neka zvijer, ali one to čine u sklopu svog opstanka, odnos žrtva-plijen

kad nas životinje zaj..., to su životinje od kojih smo očekivali da su izgubile osjećaj odnosa žrtve-plijena ili smo jednostavno jako neporezni (npr kad čovjek gura krokodilu glavu u usta ili kad čovjek roni među ražama koje "nisu agresivne" pa ga probodu kroz srce ili se čudimo kad čovjeka pojede morski pas u plićaku kojeg si baš mi svojatamo i sad je morski pas zao kao da on zna drugačije nego zagristi i pojesti). i za te incidente smo si uglavnom sami krivi, jer smo neoprezni, namećemo se životinjama i zanemarujemo ono što jesu....

kad čovjek čovjeku napravi ono gore u linku iz novina.....bez riječi sam....

ja volim ljudski rod. iako mi nije jasno zašto radimo to što radimo.....

radimo to što radimo jer smo životinje i ne znamo drugačije
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 19:28   #4
http://www.jutarnji.hr/afganistanka-...ilovao/991174/

ljudi uistinu jesu zanimljivi. ne znam ima li neka druga životinja koja može svog su-vrsnika godinama gnjaviti zbog nekog društvenog stava, poimanja, tradicije........ nedostatka zakona koji bi to onemogućio....


razumijem da se gnjavi političara koji pokrade novce, ili ubojicu ili silovatelja, dakle ljude koji su izravno naškodili drugima. ali kako se racionalizira progon žene koja je žrtva ....
ona tamo uopće nije žrtva. ona je samo ovdje žrtva jer smo nataknuli takve zakone i učimo ljude da razmišljaju tako.....


to je kao da kaznimo novac jer ga je političar ukrao. kao da je novac išta mogao.
neodoljiv je..... ali daj se svladaj......

malo karikiram sve to, ali ne znam što da ponekad mislim o ljudima....zbilja.....
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:31   #5
Nije prirodno voljeti životinje, a ne voljeti ljudski rod, a mi smo dio tog roda..
Volimo životinje zato što smo dominatni nad njima i ekstremno egocentrični. Zato što nas životinje ne osporavaju, ne protive se, ne kritiziraju...
Onaj tko je došao do ove spoznaje, znači da je sazrio stepenicu više ka vlastitoj evoluciji. Ta spoznaja boli!

Čovjek ima jednu sposobnost koju niti jedno drugo biće nema, to je govor. Čovjek je ekstremno pozitivan i ekstremno negativan, ovisi o mnogim čimbenicima. Da bismo izbjegli te ekstreme, moramo raditi prvo na sebi, onda malo šire.
Paralela: ako su moji roditelji mene maltretirali, moram i ja maltretirati svoju djecu. Na žalost je to model ponašanja velike većine ljudskog roda. A to je krivo!

Sama svijst o nedostatcima čovjeka je napredak. Znači da smo prestali biti nevini i naivni, da je život počeo.
Moramo nastojati izbjegavati duhovnu i intelektualnu lijenost, što više osvještavati sebe, svoje najbliže i tako doprijeti i do onih koji, možda, nemaju slične sposobnosti.
Nije moguće da je smisao ljudskog postojanja prenašanje istih ponašanja i grešaka svojih predaka ili prethodnika. Čovjek je duhovno, intelektualno i kreativno biće i može čuda učiniti. Ta spoznaja daje nadu i motivaciju za učiniti sve što je u moći pojedinca.

7 godina imam psa, kojeg obožavam i spremna sam učiniti za njega puno toga. Ako moram birati između svog psa, muža ili djetata, biram ovo drugo. Bez obzira što među nama ima nesuglasica, a između nas i psa nema.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 01:39   #6
Zato jer te životinja neće iznevjeriti, izdati, povrijediti, zlostavljati, izmanipulirati, namjerno raditi zlo, neće napraviti nikad ovo navedeno iz ovih članaka... Volim životinje, ljudi su me masu puta povrijedili i izdali, stvarno ima jako puno đubradi, a ne ljudi, nažalost. Što sad ispada po ovome zadnjem komentaru da ako te netko povrijeđuje, npr. zlostavlja, ti moraš promijeniti sebe? Mnogi ljudi nisu ni najmanje krivi za zla što su im drugi napravili.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:55   #7
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Nije prirodno voljeti životinje, a ne voljeti ljudski rod, a mi smo dio tog roda..
Volimo životinje zato što smo dominatni nad njima i ekstremno egocentrični. Zato što nas životinje ne osporavaju, ne protive se, ne kritiziraju...
I ja volim životinje, alo ovo što si napisala je živa istina (pogotovo boldano). Ovo nije prva ovakva tema, i većina pokretača i afirmativaca voli istaknuti kako te životinja neće iznevjeriti, kako će uvijek biti uz tebe bez obzira na sve, kako ce te docekati masuci repom nakon teskog dana na poslu i sl...

Takvi ljudi valjda očekuju isto i od ljudi, da te bezpogovorno vole, raduju ti se ma koliko mrzovoljan bio. To je valjda vrhunac sebičnosti koje je čovječanstvo doseglo
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:06   #8
Sad sam se podsjetio svoje životinje koja je živjela sa mnom do svoje smrti. Nedostaje mi mnogo više od nekih ljudi.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:17   #9
niti jedna životinja ne uništava planet na kojem živi, to rade ljudi,.svijesno, namjerno, radi vlastite koristi,..radi profita...
promatrati životinje isključivo kao bića koja su tu da nam ugode, jer nas ne
osporavaju, jer se ne protive..i nije neka stepenica ka evoluciji.. to je samo spoznaja o vlastitoj egoističnosti..



Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Nije prirodno voljeti životinje, a ne voljeti ljudski rod, a mi smo dio tog roda..
Volimo životinje zato što smo dominatni nad njima i ekstremno egocentrični. Zato što nas životinje ne osporavaju, ne protive se, ne kritiziraju...
Onaj tko je došao do ove spoznaje, znači da je sazrio stepenicu više ka vlastitoj evoluciji. Ta spoznaja boli!

Čovjek ima jednu sposobnost koju niti jedno drugo biće nema, to je govor. Čovjek je ekstremno pozitivan i ekstremno negativan, ovisi o mnogim čimbenicima. Da bismo izbjegli te ekstreme, moramo raditi prvo na sebi, onda malo šire.
Paralela: ako su moji roditelji mene maltretirali, moram i ja maltretirati svoju djecu. Na žalost je to model ponašanja velike većine ljudskog roda. A to je krivo!

Sama svijst o nedostatcima čovjeka je napredak. Znači da smo prestali biti nevini i naivni, da je život počeo.
Moramo nastojati izbjegavati duhovnu i intelektualnu lijenost, što više osvještavati sebe, svoje najbliže i tako doprijeti i do onih koji, možda, nemaju slične sposobnosti.
Nije moguće da je smisao ljudskog postojanja prenašanje istih ponašanja i grešaka svojih predaka ili prethodnika. Čovjek je duhovno, intelektualno i kreativno biće i može čuda učiniti. Ta spoznaja daje nadu i motivaciju za učiniti sve što je u moći pojedinca.

7 godina imam psa, kojeg obožavam i spremna sam učiniti za njega puno toga. Ako moram birati između svog psa, muža ili djetata, biram ovo drugo. Bez obzira što među nama ima nesuglasica, a između nas i psa nema.
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:22   #10
Mi volimo životinje, ali vole li one nas?
Da životinja nas neće povrijedit, izdat, manipulirat, itd., ovisi o životinji (vrsti) i o nama. Može li pas otić na forum i "srat" o nekom, orobit banku, ukrast ključeve od auta.
To što nam životnje ne čine loše (ili dobro) kao neki ljudi, je njihova fizička i intelektualna ograničenost.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:03   #11
Ja nemam baš nešto posebno protiv ljudskog roda, ali me ljudske bebe ostavljaju totalno ravnodušnom. Dok životinje općenito, i mladunce i odrasle životinje, obožavam.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:05   #12
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Sta vas jos drzi, sta vas jos uvijek navodi da osjecate ljubav i respekt prema ljudskom rodu?]
Ne osjecam respekt prema cijelom ljudskom rodu. Zapravo, za ljudski rod generalno me boli kurac.
Osjecam respekt i ljubav prema odredenim ljudima.
I da, ti ljudi mi, ma kako mi zivotinje bile buci buci (generalno) daju nesto sto mi niti jedna zivotinja nikad nece moci dati - intelektualnu ravnopravnost.

Naravno da ta intelekutalna ravnopravnost moze dovesti do toga da ja nekog zajebem ili da neko mene zajebe, moze dovesti do toga da bas kad se meni sprdne ic van - taj neko nemre, ima drugih planova, ne da mu se, sto stvari koji mi u datom trenutku - ne odgovaraju, al pobogu kad bi zbog toga ustvrdila da vise volim (samo dano radi primjera) pse - jer mi on mase repom kad dolazim doma i moj je ''prijatelj'' te fakticno radi sta ja hocu i kad ja hocu, onda bi se malo zapitala koji mi je.

Da pas i ja imamo isti mentalni sklop, pitanje je kolko bi me on bas tako srdacno docekavao kad dolazim doma i vodim ga pisat ILI da je pas inteligentniji od mene
Da, bas bi bili ''prijatelji''

Zivotinja moze biti lijepa, simpaticna, slatka, draga - ali ona je samo to - ona nije nista vise od toga i ne moze (mi) dat nista vise od toga.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:10   #13
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Zato jer te životinja neće iznevjeriti, izdati, povrijediti, zlostavljati, izmanipulirati, namjerno raditi zlo:
Životinja bu te iznevjerila radi kile mesa
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:50   #14
Red face

Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ja nemam baš nešto posebno protiv ljudskog roda, ali me ljudske bebe ostavljaju totalno ravnodušnom. Dok životinje općenito, i mladunce i odrasle životinje, obožavam.
Meni kada čujem ovako nešto, pogotovo od recimo neke vegana/ke ili vegeterijanca/ke, govori da nešto nije u redu sa osobom tj. očito su tu prisutne teže povrede osobnosti.

Srećem ljude koji naslov iz ove teme ponavljaju kao neki papagaji a u stvari samo pokazuju svoje ograničenje i nerazumijevanje ljudske vrste.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:51   #15
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Mi volimo životinje, ali vole li one nas?
Da životinja nas neće povrijedit, izdat, manipulirat, itd., ovisi o životinji (vrsti) i o nama. Može li pas otić na forum i "srat" o nekom, orobit banku, ukrast ključeve od auta.
To što nam životnje ne čine loše (ili dobro) kao neki ljudi, je njihova fizička i intelektualna ograničenost.
Što misliš bi li pas/mačak počeo jesti svog pokojnog vlasnika? Da li bi mu ista ostalo u glavi, ili bi proradili instinkti?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:57   #16
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Meni kada čujem ovako nešto, pogotovo od recimo neke vegana/ke ili vegeterijanca/ke, govori da nešto nije u redu sa osobom tj. očito su tu prisutne teže povrede osobnosti.
Mislis da se radi o poremecaju osobonosti jer neki xy ne rastapa kad gleda ljudsku djecu?
Znaci po toj logici svi bi se trebali rastapat kad vide tude deriste il sta?
A ako se ne rastapaju, poremeceni su.
Ma jel?

Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Što misliš bi li pas/mačak počeo jesti svog pokojnog vlasnika? Da li bi mu ista ostalo u glavi, ili bi proradili instinkti?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ka/404187.aspx
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 19:07   #17
A jbg, ogadi mi život ovim linkom. Zbog takvih stvari ne volim kućne ljubimce, jebo ti to kad on u tebi vidi večeru...

Draže mi je i biti pored lošeg čovjeka, makar me ne misli pojesti... Barem ne bi trebao.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:26   #18
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ja nemam baš nešto posebno protiv ljudskog roda, ali me ljudske bebe ostavljaju totalno ravnodušnom. Dok životinje općenito, i mladunce i odrasle životinje, obožavam.
Smisao ove misli jest da ljudsko mlado uvijek netko zbrine, makar ustanova za ostavljene. Rijetko koja beba završi u loncu vode, u potoku, u vatri, obješeno ili slično. O daljnjem životu tog stvorenja možemo razglabati.

Mladunče psa, mačke ili bilo koje drugo, vlo kako završi gore navedenom smrću. Sveukupno gledano, svaki život na ovoj planeti ne vrijedi puno i sami sebe zavaravamo ako mislimo drugačije.
Zasluga je to dominantnog bića na Zemlji, tj. čovjeka.
Mladunče bilo kojeg drugog stvorenja je bespomoćno i ovisi o dobroj volji ili raspoloženju čovjeka što će biti s njime. Zar nije tako?
Zato se u ljudi javlja samilost i simpatija.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:43   #19
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Životinja bu te iznevjerila radi kile mesa
Kao čovjek nikad, vjeruj mi. Previše me ljudi iznevjerilo, i to na tako ružan i podmukao način, da je grozno za zamisliti.

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Meni kada čujem ovako nešto, pogotovo od recimo neke vegana/ke ili vegeterijanca/ke, govori da nešto nije u redu sa osobom tj. očito su tu prisutne teže povrede osobnosti.

Srećem ljude koji naslov iz ove teme ponavljaju kao neki papagaji a u stvari samo pokazuju svoje ograničenje i nerazumijevanje ljudske vrste.
Pa da svi bi trebali biti jednaki i svršavati na tuđu djecu. Kao bar polovica ženski kad hodaju gradom, pa vide dijete(još ako vode mužjaka pod ruku pogotovo) pa se krene okretati oko sebe, uz oduševljen govor' gle ga, buci, buci, bebica, bla, bla' , pa onda pogleda je li ju mužjak gleda kako bi ona bila brižna majka i daje mu poruku da ju treba napumpati. Meni je to čudno i sramotno tako se ponašati u javnosti, ne djeluje mi baš pod normalno, ali opet ne bih nikad nazvala takve osobe nenormalne, tako ni nipošto autoricu tog posta koja se ne ponaša tako u javnosti i ne leti zamisli kad vidi dijete. Napisala je da je ravnodušna, što je u tome loše, ništa!

Zadnje uređivanje gold_girl : 04.12.2011. at 22:34.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:49   #20
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Meni kada čujem ovako nešto, pogotovo od recimo neke vegana/ke ili vegeterijanca/ke, govori da nešto nije u redu sa osobom tj. očito su tu prisutne teže povrede osobnosti.

Srećem ljude koji naslov iz ove teme ponavljaju kao neki papagaji a u stvari samo pokazuju svoje ograničenje i nerazumijevanje ljudske vrste.
Tebe se sjećam s neke teme o neimanju djece...
Pa neću ni trošiti riječi...

Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Smisao ove misli jest da ljudsko mlado uvijek netko zbrine, makar ustanova za ostavljene. Rijetko koja beba završi u loncu vode, u potoku, u vatri, obješeno ili slično. O daljnjem životu tog stvorenja možemo razglabati.

Mladunče psa, mačke ili bilo koje drugo, vlo kako završi gore navedenom smrću. Sveukupno gledano, svaki život na ovoj planeti ne vrijedi puno i sami sebe zavaravamo ako mislimo drugačije.
Zasluga je to dominantnog bića na Zemlji, tj. čovjeka.
Mladunče bilo kojeg drugog stvorenja je bespomoćno i ovisi o dobroj volji ili raspoloženju čovjeka što će biti s njime. Zar nije tako?
Zato se u ljudi javlja samilost i simpatija.
Ovo bi moglo biti točno.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.