Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 04:27   #1
Bron / Most (2011-2018)


Quote:
The Bridge (Danish: Broen; Swedish: Bron) is a Scandinavian crime drama television series created and written by Hans Rosenfeldt. It is a joint creative and financed production between Sveriges Television of Sweden and Danmarks Radio of Denmark, as well as German ZDF.

Two seasons of the show have so far been broadcast, starring Sofia Helin as Swedish police detective Saga Norén and Kim Bodnia as her Danish counterpart Martin Rohde. The first season started with a police investigation following the discovery of a dead body on the Øresund Bridge connecting Sweden and Denmark. What appears to be the body of a female Swedish politician is discovered in the middle of the Øresund Bridge, which connects Copenhagen with Malmö. The body, cut in half at the waist, has been placed precisely on the border between the countries, thus falling under the jurisdiction of both the Danish and Swedish police agencies. After further examination, what appears to be one body is two halves of two separate corpses, the lower half belonging to a Danish prostitute. Two detectives, Saga Norén, from Sweden, and Martin Rohde, from Denmark, lead the investigation to catch the murderer.

The second series starts 13 months after the end of the first series. A coaster veers off course and rams into the Øresund Bridge. Saga arrives on the scene and finds the ship deserted save for five people – three Swedish and two Danish – chained below deck. Saga arranges to have Martin assigned to the case. After the victims on the coaster die from pneumonic plague, a viral video appears in which four disguised eco-terrorists claim responsibility for the incident. They embark on further attacks, including blowing up a petrol tanker and distributing poisoned food. As the police close in on the group, they are all found dead in a shipping container, thus raising the question of whether there are other terrorist cells or a larger group.

Production of the third season started at the end of 2014. It will start broadcast in Denmark and Sweden on 27 September 2015. Following Bodnia's departure from the cast, it will star Helin, Thure Lindhardt and Nicolas Bro.


Upravo odgledao prvu sezonu. Odlična serija.

Gledao netko?

Zadnje uređivanje lie : 01.10.2015. at 14:46. Reason: apdejt
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 12:04   #2
Kakav uvod? Link?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 02:20   #3
http://www.imdb.com/title/tt1733785/
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:36   #4
stvarno odlična serija, valjalo bi nešto više o njoj napisati pa evo:



Na mostu između Danske i Švedske pronađeno je ubijeno i prepolovljeno tijelo političarke. Istragu preuzimaju danski istražitelj Martin Rohde i švedska istražiteljica Saga Noren jer se ispostavi da je tijelo ustvari 2 tijela, švedski torzo i danski donji dio tijela, tako da oni moraju surađivati zajedno ne bi li pronašli metodičnog ubojicu koji je tek počeo s ubojstvima, ali i kritikom društva...

Izvrsna tv serija, kvalitetno producirana uz vrlo zanimljivu priču, korektnu režiju, dobre dijaloge i odlične likove. Odnos superčudne Sage i Martina je možda i najbolji dio serije, iako su potpuno različiti kao osobe jako se dobro slažu i kako vrijeme prolazi postaju si sve bolji i uče jedno od drugog. Serija ima 10 epizoda i fokusira se samo na jednu istragu, tako da ima tu puno detalja i sporednih likova i priča koji se kasnije isprepliću sa glavnom pričom, a kraj nudi *BLAGI SPOILER* potpuni novi zaokret i napetost te brutalnu završnicu u stilu filma Se7en.

dok čekate novog Sherlocka a tražite neku pametnu i kvalitetnu kriminalističku seriju, ovo bi vam moglo biti dobro. Štoviše, odlično. Vidim ameri spremaju remake na Meksičko-Američkoj granici (sigh), a original možda bude imao i novu sezonu i novi slučaj. Da bar, već mi fale Martin i posebno Saga
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 21:33   #5
Odlična, 5!
gordon1hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 14:40   #6
Pridruzujem se hvalospjevima, jedna od daleko najboljih serija sta sam odgledala (a gledala sam ih puno)
Kome god sam je preporucila, svi su bili odusevljeni, obozavam lik Sage i veseli me sto ce biti izgleda i druga sezona (a i BBc ce napraviti remake, po uzoru na Wallandera sa Kennethom Branaghom).
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 16:59   #7
Quote:
The Bridge
FX
Premieres: Wednesday, July 10 at 10:00PM
Watchlist
Diane Kruger and Oscar nominee Demian Bichir come to TV as Sonya Cross and Marco Ruiz, two detectives who must work together to hunt down a killer operating on both sides of the U.S.-Mexican border. Created by Homeland executive producer Meredith Stiehm and Elwood Reid, the series is based on the Danish series Bron. Let's hope this goes better than The Killing 1.0.
brzi su ameri
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 11:08   #8
Američka verzija stiže uskoro na Fox crime. S jedne strane me zanima, a s druge primjećujem u trailerima očajnu glumu Diane Kruger

A vidim da i Britanci svog konja za utrku imaju

http://www.imdb.com/title/tt2711738/
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:05   #9
Odgledala original i oprez - BIT ĆE SPOJLERA!!!


Stvarno dobra priča, odlični likovi i genijalni Kim Bodnia i Sofia Helin. (Teško će američka i britanska verzija nadmašiti ovaj par ). Ritam serije je dobar i stalno se nešto događa koji taj ritam samo ubrzava i podiže napetost tako da stvarno priča teče i zainteresira te iz momenta u momenat
Jedva sam čekala daljnje nastavke i srečom da sam sve odgledala u par dana doma jer bi me živu pojelo da sam morala čekati

No, moram priznati da je genijalnost serije potpuno pala na predzadnjoj 9.-oj epizodi Kao da više nisu znali kuda bi s pričom o tajnovitom ubojici i onda su sve sveli na osobnu osvetu između njega i Martina
Sve ono što se prije događalo postalo je nebitno, šira slika nepostojeća, gomila dokumenata ostala iza ubojice potpuno zaboravljena i that's it Šteta, propruštena velika prilika za genijalan kraj. Moglo je i moralo bolje.

Od američke verzrije ne očekujem ništa, samo još lošiji kraj
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 13:42   #10
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
No, moram priznati da je genijalnost serije potpuno pala na predzadnjoj 9.-oj epizodi Kao da više nisu znali kuda bi s pričom o tajnovitom ubojici i onda su sve sveli na osobnu osvetu između njega i Martina
Sve ono što se prije događalo postalo je nebitno, šira slika nepostojeća, gomila dokumenata ostala iza ubojice potpuno zaboravljena i that's it Šteta, propruštena velika prilika za genijalan kraj. Moglo je i moralo bolje.
Pa, zapravo kraj je skroz realan.
Ljudi ne reagiraju na nepravde u svijetu, gladne u Africi i redove pred javnim kuhinjama onako brutalno.
Jedino sto moze izazvati onakvu reakciju je kad se nekog dotakne na osobnoj razini. Vendeta mi je puno bolji razlog za neciji sumaut killing spree od istjerivanja pravde u svijetu.

Da ne kazem kako je sam kraj serije vanserijski. Kako sto je netko vec rekao, definitivno u rangu Se7en!

Pogledala sam jucer prvu epizodu americke verzije.

Nije toliko lose koliko sam ocekivala, ali definitivno je par stepenica ispod. Niskoristi od silne prednosti u produkciji i financijama, kad nisu u stanju ispricati pricu bez pretjerane dramaticnosti. Nepotrebno je. Prica je dovoljno sjebana sama po sebi, besmisleno je jos potencirati atmosferu.

Meksikanac je dobar. On mi i drzi pricu.

Krugerica preglumljuje.
Sagina neprilagodjenost izlazi van suptilno. A, onda te svako tolko u pojedinoj situaciji lupi ko saka u oko.
Dok se kod Sonye, americkog ekvivalenta stalno nastoji pokazati kako ne funkcionira kao mi ostali. Recimo, pricu sa sestrom su uveli odmah u prvoj epizodi.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 19:08   #11
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
...Sagina neprilagodjenost izlazi van suptilno. A, onda te svako tolko u pojedinoj situaciji lupi ko saka u oko...
Slažem se (govorim o originalu), jedino me je iznervirao način na koji su prikazali njeno ranjavanje jer tu su pretjerali, jbt, pogodi je metak a ona se samo na to okrene kao robot i padne. U redu, shvaćamo, nije društveno prilagođena, ali nije ni stroj
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:44   #12
Sinoć je bila premijera druge sezone. Nisam još pogledala jer nema engleskih titlova. Samo sam malo bacila oko na početak, čini se da će biti zanimljivo.

Ako netko nađe titlove, nek nabaci link.
elise is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:49   #13
ja sam sinoc trazio nisam mgoao nac ni epizodu da skinem kamoli titl.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:08   #14
Ima na kickassu, ali sa hardkodiranim danskim titlovima. Valjda će uskoro kakvi engleski, nije vrag da ćemo morati čekati da dođe na BBC.
elise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 17:07   #15
ima engleskog prijevoda
tj. našao mi je bs player.

odlična serija. nevjerojatno koliko je krugerica slabija u toj ulozi, naživciralo me do mjere da nisam imala volju više gledati američku verziju
__________________
srce bi, da može misliti, stalo
pitseleh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 00:19   #16
Krenuo gledat i isfrustrirao se koliko titl lose uradjen. Jebemumater ja koji grama svedskog ne znam kapiram da neke stvari nisu preveli kako valja ili su ih potpuno izostavili. Nadam se da ce izaci bolji prevod jer umirem od zelje za gledanjem a ne zelim ga gledat ovako okrnjeno sa polupismenim i polutacnim prevodom. Damn.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 08:56   #17
Dajte pliz kad netko nađe dobar titl za ovo, nek nabaci ovdje, ovo mi se baš gleda jako, ali ne želim upropastit s lošim titlovima ko što cobras kaže.
__________________
“Don't ever think you're alone here, we've just been trapped in different hells, and people aren't against you dear, they're just all for themselves.”
hope.cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 20:04   #18
Upravo odgledala 1. sezonu. Sjajna serija, uh.
Netko je napisao da se u 9. i 10. ep. obračun sveo samo na Sebastijana i Martina, a ono od ranije ispalo suvišno, ali Sebastijan je poznavao i imao razloga da se sveti i žrtvama od ranije, od one političarke koja nije dozvolila daljnje provođenje istrage prometne nesreće, do potkupljivog novinara, vođe sindikata policije koji ga nije uzeo u zaštitu, psihijatra itd, ne sjećam se više. Saga je napravila onaj kolaž fotografija s poveznicama. Ustvari sve zbog nekažnjene smrti sina i izdaje prijatelja, na kraju stradalo 30ak nedužnih ljudi. Malo mi ispalo nejasno kako S. na kraju nije eksplodirao kad ga je Saga propucala...ne kužim se baš u bombe, ali...

Muzika mi je fenomenalna...http://www.youtube.com/watch?v=RFQ6XgvX3Qo

Znači, 2. sezona tek počela s prikazivanjem. Saga i Martin ponovo zajedno. Je li Mete ostala s Martinom?
Jedino da sačekam sljedeće ljeto, pa da pogledam opet u kompletu.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 21:19   #19
Ispali konacno normalni eng titlovi, odgledao, sjajno!
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 10:11   #20
Ako netko nije do sada vidio, imate hrvatski prijevod prve epizode na Prijevodi-online

Ja pogledala sinoć tu prvu, stvarno su odlični. Baš su mi falili Saga i Martin
__________________
“Don't ever think you're alone here, we've just been trapped in different hells, and people aren't against you dear, they're just all for themselves.”
hope.cc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.