Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 19:28   #21
davno sam gledala čarobnice, ali ovo me dosta podsjeća na to.. ili možda na sabrinu? ne znam ni sama, ne očekujem nešto puno ni niš posebno, samo da ne odu preduboko u priču možda bude oke
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 20:08   #22
To je valjda još jedina serijica koja se gleda da ne poželiš nikoga izdevetati.

Moja omiljena.
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 02:22   #23
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Meni je ovo baš loše. Ne čak ni treši loše, pa da mogu gledat pokriven dekicom dok ispijam kamilicu i jedem kolačiće i valjam se od smijeha na sve te nebuloze, nego baš loše napravljeno. Casting je isto očaj. BTW ona starija sestra (ne žena od Channinga, ona druga) ISTA Sutton Foster u faci.
Baš to + hrpa nelogičnosti, ne trude se ni malo to prikriti. Bezveze
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 08:06   #24
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Baš to + hrpa nelogičnosti, ne trude se ni malo to prikriti. Bezveze

Ovo je serija o vješticama. Koliko točno logičnosti očekujete u njoj? Zašto u seriji o vješticama uopće tražite logičnost?

Ko ova ekipa što u Breaking Bad traži "realizam".

Kao da je realizam moguć.



I što je uopće nelogično? Pokušavam sad iscjepidlačiti nešto, al mi ne uspijeva...
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 16:54   #25
Koliko god bio slab na vještice, ovo me i dalje pretjerano ne oduševljava. OK je i to je sve.
Ako ništa, bar je omjer vještice 80% - ljubavna drama 20%. Samo nek to ne mijenjaju i ostat će OK. U suprotnom će se pretvorit u još jedan Vampire Diaries i postat negledljivo.
Zapravo najbolja scena u ovoj drugoj epizodi mi je bio sam kraj, kad ona shapeshifterica ogoli drvo. Da je bar više takvih scena. Možda i bude.
kresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 20:26   #26
Pogledala pilot, ugasila na 25-oj minuti. Dosadno, loše.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:29   #27
Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post

Ovo je serija o vješticama. Koliko točno logičnosti očekujete u njoj? Zašto u seriji o vješticama uopće tražite logičnost?
Tražim da se bar kod tog vještičjeg dijela drže nekih odrednica koje su si sami zadali, a ne da sve određuju kako im se sprdne i kako im odgovara u tom trenutku.

Recimo, one se ponovo rađaju nakon što umru, i to kao bebe, počinju potpuno novi život. Kako je onda teta kad je oživjela samo nastavila gdje je stala? Osim toga, ne znam koliko su puta naglasili da se cure ne sjećaju ničega iz prošlih života, a tetica nema takvih problema

I da, šminka na onome shapeshifetru, kad se pokaže da je vještica ili što već, izgleda očajno I moćan je to neki shapeshifter kad je i obučen jednako kao i vještica čiji oblik preuzima. Biti će da i odjeću šifta

Ja volim cjepidlačiti i primjećivati detalje, pa eto tako, možete očekivati još koju analizu nakon iduće epizode
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 18:27   #28
Ok, ovo za robu jest fail, al ovo za kletve baš i ne. Pa radi se o različitim kletvama. Onda se isto tak moreš pitat na koju foru mater im postane trudna odmah u 9. mjesecu čim ih pokopa? Ono, beba se razvije u roku kolko? 9 sekundi? I kaj se dogodi s drugom bebom? Ili su blizanke? Nigdi nije rečeno da su blizanke... Jel onda i druga trudnoća par godina kasnije isto bude ekspresna skupa s porodom? Ono, u velikom odmoru između nastave?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 18:41   #29
Ja nisam gledala drugu epizodu, ali koliko sam pohvatala iz prve, to su dvije različite kletve, ko što Lady_D kaže. Jednoj je kletva non stop umiranje-rađanje i to nema veze s kletvom ove druge, koja ima 9 života ili tako nešto s mačkom povezano

Meni to baš logično
__________________
“Don't ever think you're alone here, we've just been trapped in different hells, and people aren't against you dear, they're just all for themselves.”
hope.cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:05   #30
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ok, ovo za robu jest fail, al ovo za kletve baš i ne. Pa radi se o različitim kletvama. Onda se isto tak moreš pitat na koju foru mater im postane trudna odmah u 9. mjesecu čim ih pokopa? Ono, beba se razvije u roku kolko? 9 sekundi? I kaj se dogodi s drugom bebom? Ili su blizanke? Nigdi nije rečeno da su blizanke... Jel onda i druga trudnoća par godina kasnije isto bude ekspresna skupa s porodom? Ono, u velikom odmoru između nastave?
Ali teta je bila rekla da bi oživjela sama da ju ova nije prije oživjela posebnom čarolijom. Po tome sam povezao da je vjerojatno to ista kletva koju imaju i cure, koje se rode opet nakon što umru. Okej, ostavljam mogućnost da je druga kletva, ali ova je u cijeloj obitelji, ako sam dobro pohvatao.

A ovaj ostatak s trudnoćom, i rađanjem, do toga nismo još uopće u seriji došli, mada će i tu vjerojano biti nekih zanimljivosti Biti će zanimljivo vidjeti objašnjenje za ovo sve što si napisala
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:16   #31
Niš ne slušajte l3ga, cjepidlači samo lejm je, al dovest ću ga u red

I druga epka je bila super, meni se sviđa kako je sve ljepo trešasto, ne tražim nikakvu logiku u ničemu, naslov serije je Witches.... ne zamaram se apsolutno nikakvim nelogičnostima niti jesu dosljedni ili ne, meni je samo zabavno. Totalno pustim mozak na pašu, malo se cerekam Killianu jel da tak se zove, malo navijam za tetu koja mi je super i tako. Ništa ne pokušavam analizirati niti ući čarolijama koje se koriste u trag, ili kletvama ili šta već.

Opuštajuće nadasve
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:18   #32
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Ali teta je bila rekla da bi oživjela sama da ju ova nije prije oživjela posebnom čarolijom. Po tome sam povezao da je vjerojatno to ista kletva koju imaju i cure, koje se rode opet nakon što umru. Okej, ostavljam mogućnost da je druga kletva, ali ova je u cijeloj obitelji, ako sam dobro pohvatao.
Nije, nije, sweets. Mater i teta imaju dvije različite kletve. Mater da uvijek isponova gleda smrt svojih kćeri, a teta da ju "obične" stvari mogu "ubit" i da ima devet života ko mačka, kaj očito povlači sa sobom i transformaciju u mačku, a nakon devete smrti se više ne budi.
Jer mater i teta su besmrtne, tj. potrebna je neka jaka magija da ih ubije, stvari koje ubijaju obične ljude njima ništ ne mogu. Tj. ne bi mogle da tetu nije uklelo. Basically, teta ima jaču kletvu na sebi nego mater.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:33   #33
Okej, sad to ima smisla

Mama znači ne stari uopće?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:36   #34
opet netko ne prati seriju kak spada, tsk tsk tsk
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:06   #35
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
opet netko ne prati seriju kak spada, tsk tsk tsk
Joj molim te, ti ni ne pratiš radnju, samo gledaš tko je lijep i šta sjaji tak da ono
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:07   #36
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
Niš ne slušajte l3ga, cjepidlači samo lejm je, al dovest ću ga u red

I druga epka je bila super, meni se sviđa kako je sve ljepo trešasto, ne tražim nikakvu logiku u ničemu, naslov serije je Witches.... :-D ne zamaram se apsolutno nikakvim nelogičnostima niti jesu dosljedni ili ne, meni je samo zabavno. Totalno pustim mozak na pašu, malo se cerekam Killianu jel da tak se zove, malo navijam za tetu koja mi je super i tako. Ništa ne pokušavam analizirati niti ući čarolijama koje se koriste u trag, ili kletvama ili šta već.

Opuštajuće nadasve
E, pa baš to.

Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Okej, sad to ima smisla

Mama znači ne stari uopće?
Niti teta niti mater ne stare kolko sam skužila.

Quote:
lie kaže: Pogledaj post
opet netko ne prati seriju kak spada, tsk tsk tsk
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:54   #37
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Joj molim te, ti ni ne pratiš radnju, samo gledaš tko je lijep i šta sjaji :zu bo: tak da ono : B
pa da, ja znam svoj domet
ali kad bi npr. htjela biti ko ti (što nikako ne želim , sačuvaj bogek) i cjepidlačiti, onda bi pozorno POKUŠALA pratiti (ne kažem da bi mi sve uspjelo, teško se skoncentrirat kad je Killian na ekranu)

sva sreća pa sam samo ja ta koja gleda ko je zgodan sva sreća


@Lady_D
ti ćeš mi biti tumač za ovu seriju (tako da se ja mogu posvetiti studiranju Killiana ) sve tako divno i krasno razložiš i objasniš i ima smisla i najbolje od svega, šahmatiraš l3gu barem netko (drugi put će razmisliti oće li dati samo 5/10 epizodi, gad mali )
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 21:08   #38
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Tražim da se bar kod tog vještičjeg dijela drže nekih odrednica koje su si sami zadali, a ne da sve određuju kako im se sprdne i kako im odgovara u tom trenutku.

Recimo, one se ponovo rađaju nakon što umru, i to kao bebe, počinju potpuno novi život. Kako je onda teta kad je oživjela samo nastavila gdje je stala? Osim toga, ne znam koliko su puta naglasili da se cure ne sjećaju ničega iz prošlih života, a tetica nema takvih problema
Teta ima sposobnost preobražavanja u mačku, neke druge vještice imaju druge sposobnosti, tako je sama rekla. Teta se ne reinkarnira, ona samo oživi; preobrazi se u micu macu i onda za par sati ustane. Njezino "prokletstvo" je takve prirode. Netko je, čini mi se, spomenuo "devet života", samo što kod tete taj broj nije ograničen. Mislim da se to spomenulo kad je izašla iz one mrtvačnice, ne da mi se sad to tražit.

Kad cure umru, one se reinkarniraju i ne sjećaju se ničega, kao ni mi , ako njihova (besmrtna i moćna) vještičja mama ne pokrene to sjećanje. To se dalo zaključiti iz jednog od razgovora s tetom, kad se ona čudi što ove pojma nemaju.

Quote:
I da, šminka na onome shapeshifetru, kad se pokaže da je vještica ili što već, izgleda očajno I moćan je to neki shapeshifter kad je i obučen jednako kao i vještica čiji oblik preuzima. Biti će da i odjeću šifta
Pa naravno. Mi ne znamo ništa o tom stvoru. Možda je to vještica, demon, tko zna. (Zašto ti takvo nešto smeta? Zašto uopće primjećuješ te stvari? Go with the flow, dear. Go with the flow.)

Quote:
Ja volim cjepidlačiti i primjećivati detalje, pa eto tako, možete očekivati još koju analizu nakon iduće epizode
Super. Dok god si tu, dobro je.
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 21:15   #39


U vezi s tim trudnoćama.
Nije vam "logično" da Moćna Vještičurina Gospođa Majka ostane trudna čim sahrani svoju djecu (šmrc!), a logično vam je da njezina kći (koja pojma nema o vještičarenju) baci falšu čaroliju skinutu s neta i da onda njezina kolegica odmah na prvu zatrudni?

Meni ide na jetra onaj Killian. Taj tip je baš naporan. (Jesam li samo ja primijetila da je on 400 godina čekao da se spanđa s tom curom? Recite što hoćete, ali on bi mogao biti taj šifter.)
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 21:32   #40
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
@Lady_D ti ćeš mi biti tumač za ovu seriju (tako da se ja mogu posvetiti studiranju Killiana ) sve tako divno i krasno razložiš i objasniš i ima smisla i najbolje od svega, šahmatiraš l3gu barem netko
A kaj kad ja fulam?

Quote:
lie kaže: Pogledaj post
(drugi put će razmisliti oće li dati samo 5/10 epizodi, gad mali )

L3go!

Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post
: 504:

U vezi s tim trudnoćama.
Nije vam "logično" da Moćna Vještičurina Gospođa Majka ostane trudna čim sahrani svoju djecu (šmrc!), a logično vam je da njezina kći (koja pojma nema o vještičarenju) baci falšu čaroliju skinutu s neta i da onda njezina kolegica odmah na prvu zatrudni?
Naravno da je logično, to sam ja samo L3ga oponašala.
E, a ovo kad je castala spell za frendicu - pa magija je cijelo vrijeme u njoj, u krvi, tak je bilo i u Charmedu.

Quote:
Jesam li samo ja primijetila da je on 400 godina čekao da se spanđa s tom curom?
Nisi, trebica ga je sanjala i kad su se pohvatali, rekao je da je na to čekao 400 godina, al se scena nije odigrala i za stvarno. A mene pak zanima ona fotka tete i trebice u njegovoj roditeljskoj kući. Familije su povezane nekak, zanima me kak.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.