Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2024., 12:30   #381
panoramo: znam tipa iz Kaciceve koji zivi na 4. katu u staroj zgradi,
pokazivao mi je kako iza zida u kuhinji susti voda... nesto je iza bilo puknulo, zid se napuhnuo i tocno se cuje da iza ide voda,
to je bilo prije vise od 10 godina i ne znam kako je zavrsilo, on
nije rekao da planira to riješiti niti je spominjao da se itko odispod bunio
ali ako je potres to razmrdao onda su poplavili svi stanovi ispod njega
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 13:01   #382
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Možeš ti na prvom katu srediti stan savršeno ali su u stanu iznad još uvijek stare instalacije što vodovodne, što odvodne.
To uvelike ovisi o kvaliteti predstavnika u zgradi, te jos vaznije medjuljudskim odnosima. Recimo, imas zgrada, gdje ih nagovori s jednim emailom da stave videonadzor/videofone, a kad se spomene konstrukcijska/ina obnova, onda imaju koncenzus, da za to ima vremena, da ce to na "jesen" ili jednako nejasan kondicional. Ne samo to, ima naivaca koji su sad vec se prijavili za fasade vanjske, jer eto, grad pokriva 80% ili koliko posto, a kroz zabate im kisa i nevrijeme natapa tavane i stropove.

Ali srecom, ipak ima vise normalnijih zgrada, gdje su vec i mijenjali cijevi koje spominjes. Kod nas su sve nove stavljene, a tokom godina, na razini stanova, sto zbog sitnih curenja, svi su sa svoje strane vec dobili nove.

U Centru trenutno ima na stotine iniciranih, te na stotine u fazi zapocetoj, po etapama nekoliko zgrada - konstrukcijska obnova. Prica mi susjed da im je predstavnik lose potpisivao, moraju se svi iseliti (grad daje zamjenske) ali oni su potpisali fazu 2, sto ce ti reci, kad se vrate, imat ce roh bau stanje, pa sad vec neki moraju kredite dizati, da bi mogli sami dovrsiti. A jos jedan je problem u Centru kod obnove, oni koji nisu privatni vlasnici stanova, njima grad ne zeli dati zamjenski, pa tako imas nekoliko obnova za koje znam, koje su vec mjesecima trebale krenuti, ali vlasnik nema zamjenu, ne zeli ici, te sve ceka, dok se igra ping pong s gradom.


Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Nema kvalitetne sanacije u tako starim zgradama kao što su ove u centru bez suradnje i financijske mogućnosti svih stanara.
Bez daljnjeg nista bez suradnje, srecom neke zgrade to shvacaju te im je prioritet suradnja, cak i ako se neki medjusobno ne vole.



...
Cat6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 20:01   #383
Zagreb izabrao rješenje za trajno uređenje Vlaške ulice
https://www.24sata.hr/news/foto-zagr...e-ulice-973705

Quote:




Više fotki u članku
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 21:14   #384
Iz pticjeg pogleda, minijaturni Vlaski Straduncic

Samo, nesto drugoi me brine, bit ce lijepih poteza ZG-a, samo hoce li biti domacih ljudi koji ce u istima moci uzivati?

Jer ako ce biti dvosmjerna magistrala za strane dostavljace, bojim se da ce biti izgradjena za nista


...
Cat6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 21:38   #385
Više bi mi bilo po guštu da ima visokih stabala koji će raditi hlad po ljeti na primjer

Taj kamen po podu ili što već bude kad se ljeti uprži će biti kao u pečnici
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 22:44   #386
Pa ok ne zgleda loše. Pače jako mi se dopada. Nek odrade to napokon iako pametnije bi bilo da su probali nekak rešiti prometni čvor koji nastaje kad se bogati ljudi spuštaju prema gradu sa svojim predivnim ,velkim autekima sa Zvezde.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 01:18   #387
mogli bi i veće drveće kao kaj je nekad bilo izvan pj zone. kamen je grozan i mora se maknuti, ta bandićeva bijela kaldrma nema veze sa zg

Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Samo, nesto drugoi me brine, bit ce lijepih poteza ZG-a, samo hoce li biti domacih ljudi koji ce u istima moci uzivati?

Jer ako ce biti dvosmjerna magistrala za strane dostavljace, bojim se da ce biti izgradjena za nista
nema veze uvijek ćemo imati vječnu zahvalnost pakistanaca i nepalaca za neradne nedjelje
deadmau5oman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 06:42   #388
Meni je bezveze cijela ideja. Neće to zaživjet kak spada, na kraju 50m dalje imamo europski trg/vlašku pa ništa nisu napravili. Nek tam posade drveće, barem ima mjesta.

Bilokakvo sređivanje ovog dijela vlaške nema smisla dok se zgrade raspadaju. Ona na uglu s draskovicevom još ima rupe od potresa i skela stoji da nešto ne padne pješacima na glavu.
Prvo te zgrade treba sredit a ne da poslije građevinci unište ploče.

I na skici baš nisu nacrtani kafići i njihove terase. U ovom trenutku jedan radi ogromnuuu terasu. Metalna konstrukcija, daske, jel to u planu s arhitektonskim uređenjem?
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 08:04   #389
Ne mogu točno definirati kaj mi se ne sviđa.
Ove neke pruge, to mi zgleda ko gume na rubu štengi.
Biljke... ok, to je samo prezentacija... ali ne djeluje mi kao nešto što će donijeti osvježenje, više mi djeluje kao neki vrt(ić) u kamenjaru na moru.
Zbog čega bijeg od zelenog...

Europski trg koji je meni zauvijek Stara Vlaška i do kraj života bum ju tak zvala, je ogromna (ne)skockana ploha za prženje.
Nekad je bilo bar malo trave, sad štani, anoreksična drvca s neudobnim klupama.
A iskreno, više mi se sviđa kad je trg u više nivoa, ma jedna štengica, da nije sve ravnica.
Recimo, ja bi na Cvjetnom bila ostavila onaj "plato" na sredini, iako je to nekad bilo zbog auta, nema veze, zgodnije mi izgleda.

Uglavnom, na prvi pogled mi je bilo razočaravajuće.
Možda uživo bude bolje.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 20:12   #390
ček pa ja sam mislio da pričamo o banditovoj pIjaci treba se tamo nešto visoko staviti jer je to ne samo ružno nego i vjetrometina

potezu palmotićeva-draškovićeva ništa ne fali, dapače baš mi se sviđao kad je tam bila ona hrpetina ilegalno parkiranih kombija, mirno mjesto za popit kavu malo iza crkvice, usred grada a van glavnih turističkih ruta
deadmau5oman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 00:09   #391
Sjajan članak o tzv. Evropskom trgu, tj. Staroj Vlaškoj.

Quote:
Kvazitrg proizašao iz stihije
...S ciljem da se ukaže na mogućnosti koje su propuštene, a koje bi se trebale uvažiti u nekim budućim intervencijama u javni prostor, ali i eventualnim korekcijama sada implementiranog rješenja, o tome najnovijem gradskom trgu i novoj (polu)pješačkoj zoni oko njega, gdje su radovi pred završetkom, govore povjesničari umjetnosti Krešimir Galović i Snješka Knežević...
https://pogledaj.to/arhitektura/kvaz...ao-iz-stihije/
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 15:32   #392
Pustimo Vlasku, zasto ne komplimentirati Masarykovu, kao (trenutno) najvise dostignuce sadrzaja i vizure.


...
Cat6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 17:20   #393
stvar je u tome da se pravi problemi ne rjesavaju a to je obnova grada od potresa
nego se umjesto toga rade crckarije na plocnicima i izmisljaju nekakve pjesacke i biciklisticke zone dok u isto vrijeme svako malo u centru padne neka fasada... neka poduzmu nesto konkretno tojest neka svakih mjesec dana objave da su obnovili jednu zgradu,
to bi im bilo puno bolje nego da se bave sa glupostima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 17:28   #394
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Pustimo Vlasku, zasto ne komplimentirati Masarykovu, kao (trenutno) najvise dostignuce sadrzaja i vizure.


...
Nažalost, bez radikalnog rušenja obsolete građevina nema ni mogućnosti za neku odveć domišljatu urbanističku kreaciju pa čak i da se raspiše međunarodni natječaj.

Nema naprijed dok se ne poruši dio starog.

Bijah svojedobno u manjem gradu u Njemačkoj gdje je dobar dio starih zgrada u centru/pješačkoj zoni obnovljen isključivo privatnim kapitalom.
Vjerno replicirane fasada i prozori kao i unutarnje uređenje stanova po najvišim standardima.
Koštalo je puno, nešto je pripomogla i lokalna vlast.
Cijena kupovine ili najma bila je visoka no uvijek se našlo kupaca ili unajmitelja.

Zagrebački će se centar za desetak godina pretvoriti u airbnb oazu bez osnovnih sadržaja za starosjedioce.

Vidi pod : Venecija
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 17:32   #395
pa vec je i sad tako, pogledaj koji su sadrzaji u centru: restorani (mahom burgerbarovi ili azijski fusion, moras povecalom traziti autohtona zagrebacka jela u centru grada), skupe craft pekare, skupe birtije, skupi DM, skupi Muller, skupi Krasevi ducani, skupe slasticarne
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 18:32   #396
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Pustimo Vlasku, zasto ne komplimentirati Masarykovu, kao (trenutno) najvise dostignuce sadrzaja i vizure.


...
Nema emotikona koji bi dočarao moju reakciju.
Ono kad ležiš na trbuhu jer si se prekobicnuo lamatajući rukama i nogama od smijeha.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.