Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 18:46   #1
Koliko smijem čekati nakon isteka registracije?

Prodaje mi otac automobil i priblizava mu se registracija (krajem ovog mjeseca). Koliko smijemo cekati nakon isteka registracije? Mislim na to koliko vrijede tablice i koliko dugo nakon isteka registracije auto i dalje mogu registrirati.
stankoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:28   #2
u pravilu 2 tjedna pa ti stize 500 cuna globe...
no to je sam u pravilu, u stvarnosti je to ipak malo dulje.
autoscout is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:33   #3
Je li itko imao slicna iskustva? pricaju da se moze do 3 mjeseca, ali ne znam :S
stankoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:38   #4
nazovi 1. Postaju prometne policije

PPP Heinzelova 98

Telefon: 385 1 6333 333

i sve ces saznat!
autoscout is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:44   #5
Hvala
stankoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 09:51   #6
Ma susjed mi je imao dosta mjeseci neregistriran auto i nije ga odjavio i tek sad kad ga je registrirao mu je stigla obavjest da ga mora odjaviti u roku 5 dana,inače kazna.Što naravno, sad više ne važi jer je regan.
__________________
Zbog neslaganja glede nekih stvari, V napušta ovaj forum i pozdravlja one koji to zaslužuju
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 19:32   #7
A što ako moram promijeniti tablice jer sam promijenio prebivalište? Odem u Hainzelovu s autom, i tam skinem tablice i predam im, i kaj onda dalje, dobijem odmah privremene papirnate?? I koliko to košta, sigurno skupo...

I jel se smije tehnički pregled napraviti bilo gdje u HR ili u mjestu prebivališta?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 20:39   #8
tehnički radiš bilo gdje.
ako se odjavljuješ, moraš imati prijavljenu adresu da bi dobio tablice drugog grada. znači, osobnu sa adresom iz drugog grada.
uzmeš papire za odjavu, vratiš tablice i prometnu da se poništi i odmah uzmeš probne. koštaju par desetaka kuna a osiguranje netrebaš plaćati jer ti vrijedi staro osiguranje.
probe su na max 15 dana i az to vrijeme moraš regati auto negdje drugdje.
za dobiti probne, auto mora imati važeći tehnički pregled.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 20:57   #9
Hvala ti puno na informacijama, kolega.

Imam prebivalište u ZG, dakle mogu tablice skinut pred svojom zgradom i odnijet ih npr. u vrećici i tak ih ostavim kod njih u Heinzelovoj i oni mi daju probne? A jel odmah tamo radim novu prometnu ili to posebno? To mi se isplati sad napravit jer mi tehnički vrijedi do 20.11.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:10   #10
nemoraš odjavljivati auto sve do par dana pred istek registracije.

da sam na tvom mjestu, ja bi ovako.
odjavio se iz zg i prijavio na novo prebivalište.
tjedan dana pred istek rege, odjaviti auto u zg (heinzelova) i uzeti probe na tjedan dana (neće ti dati više).
imaš tjedan dana da napraviš novi tehnički i obaviš registraciju a istovremeno ćeš dobiti i nove pločice.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:40   #11
Mozes cekati dok god ti ne posalju opomenu iz policije a to ti moze proc i 3,4 mjeseca.Skidanjem tablica samo riskiras da ti ga netko pokrade na parkingu.Samo nemoj vozit jer nemas osiguranje.
dauricius nobelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 23:29   #12
ma, kakav je to savjet?

ako mu istekne registracije, ističe i tehnički pregled. bez valjanog tehničkog pregleda, nijedna policijska postaja mu neće izdati probne tablice.
ako ne vrati ZG tablice, nove tablice nemože ni dobiti, jer stara ZG prometna neće biti poništena. bez poništene prometne i bez knjižice vozila, nema registracije.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:46   #13
Ček, ti želiš reć da ako mijenjam tablice iz npr. RI u ZG, da mi time ističe valjanost tehničkog pregleda? Pa mijenjam samo tablice, ne motor automobila.

Ja se dvoumim:
-da napravim najprije tehnički, pa onda promjenu tablica i time novu prometnu? Jel onda samo pečatiraju u novu prometnu da imam tehnički?
-ili da napravim najprije novu prometnu, pa tek onda tehnički pregled?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 17:46   #14
ne, ne, ne

tehnički pregled vrijedi godinu dana.
auto kojem je istekao tehnički pregled nemože dobiti probne tablice.

ti možeš tehnički i registraciju obaviti i ranije, prije nego isteknu.
a već sam ti napisao kak ti je najbolje.

kad već imaš novu adresu, odjaviš auto sa ZG tablica i izvadiš probe.
dok traju probe, napraviš novi tehnički, platiš godinu osiguranja i napraviš registraciju sa novim tablicama.

ako prvo preregistriraš auto, registracija će ti važiti isto kao i stara, odnosno, do datuma isteka osiguranja. a onda opet moraš na tehnički i sve ostalo.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 19:00   #15
Gle, ja se u ZG sad prijavljujem (a ne odjavljujem) iz Pule! I gdje trebam odjaviti staru prometnu i odnijet tablice, u Puli ili ih mogu predat i u Zagrebu? Tehnički bih napravio u Puli, donio tu potvrdu u Zg da mi odmah izdaju nove tablice i novu prometnu u koju bi pečatirali da sam napravio pregled, što bih dokazao tom potvrdom i računom.

A gledam ovo- točke 9. i 10.
http://www.mup.hr/1161.aspx

Ak ja ostavim tablice u Puli (jer očito se mora to napraviti u starom prebivalištu-po njima!), kako ću se bez tablica dofurat u Zagreb, mogao bih imati sranja! Malo mi je bed.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:53   #16
Uvijek se prometna odjavljuje u Policijskoj postaji koja piše na prometnoj i prijavljuje se u PP di je mjesto boravka novo (il mjesto boravka novog vlasnika)

znać zg henizlova ali ak si u Sesvetama onda ideš kod njih tak da se nezezneš pa čekaš na krivom mjestu bezveze
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:01   #17
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Gle, ja se u ZG sad prijavljujem (a ne odjavljujem) iz Pule! I gdje trebam odjaviti staru prometnu i odnijet tablice, u Puli ili ih mogu predat i u Zagrebu? Tehnički bih napravio u Puli, donio tu potvrdu u Zg da mi odmah izdaju nove tablice i novu prometnu u koju bi pečatirali da sam napravio pregled, što bih dokazao tom potvrdom i računom.

A gledam ovo- točke 9. i 10.
http://www.mup.hr/1161.aspx

Ak ja ostavim tablice u Puli (jer očito se mora to napraviti u starom prebivalištu-po njima!), kako ću se bez tablica dofurat u Zagreb, mogao bih imati sranja! Malo mi je bed.
a nisi to mogao na početku tako reć i meni uštediti pisanje?

tehnički i registracija ti vrijede do 20.11. dotad možeš odgađati prebacivanje auta na zg tablice, ali onda moraš u pulu da bi odjavio PU tablice.

znači, ovako.
-prijaviš se u ZG da dobiješ osobnu sa adresom.
-tjedan dana prije isteka registracije, odeš u pulu odjaviti tablice. možeš svojim autom, skinuti PU table i odmah izvadiš probne za tjedan dana. možeš nekim drugim autom, samo ponesi tablice i knjižice. tamo će ti poništiti prometnu tako da možeš auto negdje drugdje registrirati.
-sa probama se vratiš u zagreb i odeš na tehnički. platiš porez, osiguranje....
-na tehničkom ti naprave svu dokumentaciju, osim što moraš u PP heinzelovu da ti udare prvi štambilj na novu prometnu dozvolu.
-vratiš se sa time na tehnički, tamo ti daju sve ostalo što treba zajedno sa novim ZG tablicama.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 22:15   #18
Super!
Ali mene zanima jel ja baš moram tehnički obavit u Zagrebu, ili mogu i u Puli pa mi ovi u ZG samo lupe pečat u novu prometnu koju napravim u ZG prema potvrdi i računu iz Pule. To mi je glavni problem, jer koga got pitam nitko nema pojma za takav slučaj.

Sori kaj nisam odmah razjasnio cijelu situaciju, malo je komplicirano.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:05   #19
tehnički možeš obaviti u osijeku ako hoćeš, ili bilo gdje drugdje.
tehnički pregled je tehnički pregled, nikakve razlike nema.

često registriram aute u zagrebu a tehnički rađen u splitu. nikad nitko nije ništa pitao.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:07   #20
Nije mi jasno kako mislis dobiti probne tablice, sad je to skoro pa neizvedivo.
__________________
Ma bit će sve u redu
Chris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.