Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 09:29   #1
Parna postaja

Zanima me da li ove skuplje pegle (parne postaje), mogu kvalitetno popeglati na duplo (četveroduplo) premotane plahte?

Trebam biti u stanju brzo popeglati plahte a ne znam je li PP rjesenje.

Ako je rjesenje, koju parnu postaju preporucate za ovu svrhu i na sto treba paziti pri odabiru?

Hvala svima
non-sens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:17   #2
ja imam parnu postaju (Tefal) i plahte speglam tako da ih preklopim do kraja, znač ne na pola pa pola, nego skroz i super ih ispeglam
dobro, ja ni ne tražim da mi budu profi ispeglane, al kad bi je peglala na pola sigurno bi bile savršeno ispeglane
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:53   #3
Mi doma imamo vaporellu i mama kaže da se preporodila otkad ju ima (već nekih 10 godina ). Brzo ispegla plahtu, e sad na koliko ju podupla ne znam
Ja sam sebi kupila Kenwood peglu isto kao parna postaja. Još je u kutiji pa ne znam dojmove.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:06   #4
Dobro. Hvala!!!

U cemu je razlika izmedju obicne pegle i parne postaje? Moze to netko objasnit?
Da li se i parna postaja prislanja ili se pegla s distance?

Kikica, koliko bara ima ta tvoja Tefalica?

Do sada ste vec shvatili da pojma o svemu skupa nemam, ali hej, barem to priznam i zelim nesto naucit. To bi trebalo biti pohvalno, zar ne!?
non-sens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:53   #5
Help!
non-sens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 21:41   #6
A vi ljudi niste čuli za praonicu rublja .

Plahte su oko 8 kn duple, pa tko bi to doma pegleo....
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 07:42   #7
smarty

Tu di sam ja je nema....razmes
non-sens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 07:45   #8
Quote:
non-sens kaže: Pogledaj post
smarty

Tu di sam ja je nema....razmes
OK.

Oprošteno ti je


A sad na peglu
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 19:03   #9
Ima li netko za preporuciti koju parnu postaju kupiti i koliko bara bi trebala imati? I sta je jos bitno gledati kod kupnje parne postaje osim bara? Kako se otprilike krecu cijene tj. za koliko se moze dobiti neka dobra parna postaja?
Helen_marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:17   #10
Cure i mene zanimaju parne postaje pa ako netko ima iskustava s detaljima bila bih mu zahvalna na komentaru!
mb_ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 09:53   #11
JA imam problem..bar mislim..
Imam Tefalovu parnu postaju, kupljena prije 5 dana.

Kod peglanja stalno ispušta vodu. Od 2 mašine veša nijedan komad nije prošao bez bar jedne mokre crte. Prve 2 majice su skroz išarane vodenim tragovima.

Jel nešto krivo radim ili je stvar u pegli?

Nakon 7 min upali se indikator da je voda zagrijana, sve radi kako bi trebalo osim toga.
Mama ima istu i njena to uopće ne radi.

Kod prvog punjenja se prelilo van vode iako nisam stavila ni 9 dcl...a piše da stane 1 L. Malo sam prolila van i prvi put mislila da je zbog toga jer u uputama piše da može voda ući u sistem i da treba malo držat gumb za paru da izađe voda...al ovdje svaki put ispadne bar0,5 dcl vode.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 12:20   #12
Quote:
Helen_marie kaže: Pogledaj post
Ima li netko za preporuciti koju parnu postaju kupiti i koliko bara bi trebala imati? I sta je jos bitno gledati kod kupnje parne postaje osim bara? Kako se otprilike krecu cijene tj. za koliko se moze dobiti neka dobra parna postaja?
1. Da se može ulijevati voda dok je uključena u struju.
2. Podigneš peglu i pogledaš koliko ima ispod rupica, ako je jako rupičasta, to ne valja, mora imati samo par rupica i to u onom najužem dijelu pegle, prema vrhu. (to je najbitnije!!!!)
3. Ručka - puno je ugodnija kad je od pluta nego plastična ili gumena.
4. ja recimo želim da mi se uvlači kabel kad peglam a ne da ga prebacujem simo tamo

Uglavnom najbolje parne postaje su ti one koje izgledaju ko starinske pegle, ove moderne u duginim bojama nisu kvalitetne, uzalud im svemirski fency izgled...

Evo primjera jedne odlične pegle...http://www.prodaja-ponuda.com/parna-...canski-aparati
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:33   #13
Da li netko ima za preporučiti još neku parnu postaju osim ove gore? Ova gore mi malo preskupa.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:50   #14
Ja ti mogu ne preporučiti Philips parnu postaju,kupila sam je na nekom sniženju u Konzumu i ne pegla ništa bolje od obične pegle na paru,no to sam morala i očekivati jer ima 4 bara i 70g ispust pare.
Velika večina je zadovoljna sa Tefalovim postajama od 4,5-5 bara i ispustom pare od preko 100g.Takve postaje koštaju oko 1500 kn.

Budući sam ovu svoju platila ispod 700kn nisam jako nezadovoljna jer je lagana budući joj je spremnik za vodu odvojen.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:21   #15
A ja mislila negdje oko 1000 kn izdvojit, al veliš nebu dobro. Onda ću morat štedit još 100 godina i kupit onu za 1500
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:33   #16
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Da li netko ima za preporučiti još neku parnu postaju osim ove gore? Ova gore mi malo preskupa.
TEFALKA, nema dvojbe, svako anravno iams voje ali meni je pluto bljak i naravnod ami ej geliranja ručka puno praktičnija..rupe naravno da ima, i to njih dosta što ej i smiao jer kroz nih ide para, ako nema pare čemu će ti parna psotaja i ogromnio spremnim vode..kako god, svako svojeg konja hvali to je normalno, ali meni je iskustvo od moje Tefalke od 5 bara nerocjenjivo da se višpe nikada ne bi okrenula pegli kao takvoj!!!!
tini-nini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 19:42   #17
otkrila svoj problem ipak je stvar u meni iako me serviser uvjeravao da je to nemoguće

Na staroj pegli mi crtica za min/max sa donje strane kruga, sad je gore a ja namještala dolje i zapravo sama pegla nije bila dovoljno vruća a para bila na max skužila tek kad sam došla kod mame da vidim kako ona radi

Ugl radi besprijekorno...skratila mi vrijeme peglanja na pola (2 mašine veša za 10-ak minuta)..punila je i tokom peglanja bez problema..stvari ispeglane besprijekorno, stolnjaci pogotovo, košulje

U Mercatoneu je 1099 kn (sunce moje) ne fali ti puno a mislim da sam je vidjela u PLodinama za 1049..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:06   #18
Evo da se i ja uključim kupila tefalovu parnu postaju prije godinu dana i neki dan mi se pokidala raspitala se malo kod prijateljica i njihov odgovor katastrofa rade godinu dana i krepaju bez obzira na trogodišnju garanciju ne sviđa mi se to platila sam je 1700 kn i sada moram čekati mjesec dana na popravak. Sada ne moram platiti popravak ,ali nakon tri godine mislim da će biti za baciti.
Inače pegla savršeno zavijese peglam kad ih objesim u nekih 10ak min opeglam 6 zavijesa u kući odjeću mogu peglati i na vješalici teška srca sam se rastala od nje ne znam šta ću mjesec dana bez nje.
mihavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:59   #19
što ti se pokidalo?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 20:28   #20
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
što ti se pokidalo?
Počela mi se paliti crvena lampica i prestala mi je ići para i onda kada se zagrije počela je para izbijati na sastavu postaje i kabla koji dovodi paru. Inače redovito sam je održavala s njom sam dobila crijevo za ispiranje grijača od kamenca svakih mjesec dana sam je čistila i eto jako sam razočarana, peglu prije toga imala sam 10 godina i nikakvog kvara, a o razlici u cijeni da i ne govorim. Mogla sam kuopti i za nekih 400 kn neku šlb marku pa mi ne bilo žao da se pokida, a ja razmišljam kupit ću pravu stvar pa sam mirna.
mihavk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.