Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2015., 18:32   #1941
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Meni je mala s flomicem zasarala parkete i ne ide dolje ima li netko ideju s cim bih mogla to skinuti?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Probaj sa onom Viledinom bijelom magičnom spužvom što sve živo skida.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 20:48   #1942
Quote:
bashsamyeo kaže: Pogledaj post
Samo par riječi oko ovoga sa održavanjem uljenog poda! Gore citirani je mislio na pod uljen u tamnoj boji, a ne natur. Ali svejedno to je skoro pa slično kao i održavanje automobila, jer netko kome je lijep crni automobil, neće mu biti niti problem češće ga voziti do praonice!
Ja bih savjetovao svakoga tko kupuje uljni pod, da od istog proizvođača uzme i ulja barem za još jedno uljenje i neka ga sačuva za kasnije, jer nije nešto preskupo, a može biti jako korisno!
da, jer sam drzao u ruci takav pri kupnji svoga i nije mi izgledalo da je baš tako idealan za odrzavanje što mi je potvrdio i lik koji je radio tamo, zato sam i napisao ono gore, da se ima i druga strana medalje u vidu... kolega u stanu ima "normalni" lakirani parket, ali taaaaamnu verziju verziju i njega je po riječima njegove žene zaje...no održavati svako malo ga mora prebrisavati jer se svaka praška vidi, i sad zamisli takvu veziju još bez laka (koji olakšava održavanje)... ali dobro svatko zna svoje...a oštečenja na lakiranom parketu/seljačkom podu se vide, ako su manja, samo ako se zapiljiš i gledaš pod kutem a veća se vide na svemu to je neizbježno...
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:16   #1943
Parketar me odgovara od stavljanja polumat laka jer navodno ostavlja tragove premaza kista (znači kad se osuši vide se tragovi spoja kista ili valjka) ako ste me razumili, ne znam kako da objasnim. Znam da se danas masovno stavlja polumat pa mi nije jasno u čemu bi kod njega mogao biti taj problem jer znam da želim polumat ali definitivno ne želim vidljive tragove kista. Koji polumat lak mi preporučujete, i molim vas nemojte mi odgovorit promijeni parketara
__________________
Nema predaje, ovo srce to ne priznaje!
Cacharel Amor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:45   #1944
Quote:
Cacharel Amor kaže: Pogledaj post
Parketar me odgovara od stavljanja polumat laka jer navodno ostavlja tragove premaza kista (znači kad se osuši vide se tragovi spoja kista ili valjka) ako ste me razumili, ne znam kako da objasnim. Znam da se danas masovno stavlja polumat pa mi nije jasno u čemu bi kod njega mogao biti taj problem jer znam da želim polumat ali definitivno ne želim vidljive tragove kista. Koji polumat lak mi preporučujete, i molim vas nemojte mi odgovorit promijeni parketara
promijeni parketara
očito je da to ne zna izvesti kako treba pa te unaprijed "upozorava" na način da ispada da nije njegova krivica
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:14   #1945
Ima li tko iskustva s uljanim seljačkim podom u kuhinj?

Kuhinja, blagavaona i dnevni boravak je jedan prostor. U blagovaonu i kuhinju išao bi uljan sivo-bijeli hrastov seljački pod, razmišljam ga postaviti i u kuhinju no muči me održavanje?
Festivefall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:55   #1946
Quote:
Festivefall kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s uljanim seljačkim podom u kuhinj?

Kuhinja, blagavaona i dnevni boravak je jedan prostor. U blagovaonu i kuhinju išao bi uljan sivo-bijeli hrastov seljački pod, razmišljam ga postaviti i u kuhinju no muči me održavanje?
Mislim da nebi trebao biti problem jedino dok kuhaš,sjeckaš i intenzivno pripremaš nešto u kuhinji da staviš kuhinjsku prostirku da ti ne kapne masnoća na pod ili da ne proliješ crno vino ili kavu i kada završiš ,makneš prostirku i to je to...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 13:53   #1947
Hvala na odgovoru old time
Festivefall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:06   #1948
Quote:
Festivefall kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s uljanim seljačkim podom u kuhinj?

Kuhinja, blagavaona i dnevni boravak je jedan prostor. U blagovaonu i kuhinju išao bi uljan sivo-bijeli hrastov seljački pod, razmišljam ga postaviti i u kuhinju no muči me održavanje?
nama su rekli na par mjesta gdje smo bili (a posjetili smo Floor experts, spačvu, mopar, galekovića, žužića...) da što je parket svjetliji da se izbjegava ulje. ulje je odlično za održavanje na tamnijem parketu ali da na svijetlom bude problematično jako. pogotovo u dijelu kuhinje.
ne vjerujem da su imali interesa nas odbijati od kupnje obzirom da su takvi podovi u pravilu skupi dosta
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:04   #1949
Potpisujem mali_cox. Nama svi isto rekli. Mi ćemo na kraju uzeti mat lak.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 12:25   #1950
Pozdrav,
molio bih nekoga da mi definira neravan pod.
Mislim staviti gotovi parket debljine 10mm na betonsku glazuru za koju mi ljudi kazu da je neravna iako se meni čini da je sasvim ok.
Ispod parketa bih stavio zelenu spužvicu 5mm. Koliko ta spuzvica moze "upiti" neravnine, 2-3mm?
Hvala.
hrc555555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 12:37   #1951
Quote:
hrc555555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molio bih nekoga da mi definira neravan pod.
Mislim staviti gotovi parket debljine 10mm na betonsku glazuru za koju mi ljudi kazu da je neravna iako se meni čini da je sasvim ok.
Ispod parketa bih stavio zelenu spužvicu 5mm. Koliko ta spuzvica moze "upiti" neravnine, 2-3mm?
Hvala.
ne smiješ imati odstupanja velika u visinama, par milimetara se tolerira, više ne.
uzmeš libelu veliku ako imaš i gledaj po podu, postavljaš na puno mjesta pa vidiš ima li gdje odstupanja većih.
to je glazura koja je iznova rađena ili nešto renovirate ili?
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 16:48   #1952
Quote:
hrc555555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molio bih nekoga da mi definira neravan pod.
Mislim staviti gotovi parket debljine 10mm na betonsku glazuru za koju mi ljudi kazu da je neravna iako se meni čini da je sasvim ok.
Ispod parketa bih stavio zelenu spužvicu 5mm. Koliko ta spuzvica moze "upiti" neravnine, 2-3mm?
Hvala.
Nikad nebi stavljo parket na spuzvicu, to je ko laminat, suplje, jeftino, uvijek lijepiti parket. Ako su neravnine mjestimicne moze se izvuci brusenjem glazure na tim mjestima, ako je vise imas mase za niveliranje
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 16:55   #1953
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Nikad nebi stavljo parket na spuzvicu, to je ko laminat, suplje, jeftino, uvijek lijepiti parket. Ako su neravnine mjestimicne moze se izvuci brusenjem glazure na tim mjestima, ako je vise imas mase za niveliranje
sorry ali
poistovjećuješ parket s laminatom radi načina slaganja

mi smo evo prije mjesec dana iz stana počupali parket dvoslojni (4mm hrasta, ispod sprešana piljevina ) star skoro 20 godina, bio je posložen na najlon nije najlon ali liči na to, spužva definitivno nije.
ono što je najsmješnije, mi smo bili uvjereni da je to pravi hrastov parket, sve dok nismo počeli renovirati i krenuli to vaditi
nikad ne bih rekla da je parket iz dasaka, složen klik-klak, nikakvi zvukovi se nisu čuli dok hodaš...ma ništa ni da ti da naslutiti da to nije pravi parket iz daščica. kažem, bili smo uvjereni da je parket složen iz malenih daščica
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 18:54   #1954
Mi imamo troslojni plivajući parket postavljen na te zelenu izolacijske ploče i postavljen po cijelom stanu osim kupaone i malog dijela kuhinje i mogu reći da se 'topot' čuje samo na jednom dijelu hodnika gdje smo znali da je neravno jer je na tom dijelu i pukla pločica zbog neravnine.Pločice su ispod parketa.Dakle ,nema razlike u ostalom dijelu stana i to se čuje baš ako hodam u štiklama ili nekim cipelama koje imaju tvrđi džon.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 19:16   #1955
Quote:
Festivefall kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s uljanim seljačkim podom u kuhinj?

Kuhinja, blagavaona i dnevni boravak je jedan prostor. U blagovaonu i kuhinju išao bi uljan sivo-bijeli hrastov seljački pod, razmišljam ga postaviti i u kuhinju no muči me održavanje?
Pa ne vidim u cemu bi bio problem? Ako se smoči pobrišeš, ako se sporka opereš, isto ko i lak.
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 19:26   #1956
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
parketar bi ga trebao nauljiti kad ga postavlja - prvi put. naš je bio već nauljen kad smo ga kupili. uljenje bezbojnim uljem zbog održavanja ne mora raditi parketar - nama nitko nije ni rekao da mora, ovo prvi put čujem. to je nevjerojatno jednostavno i nema nikakve šanse da od bezbojnog ulja ostanu mrlje - drvo ulje jednostavno upije.
a ovo drugo - nemam pojma jer nikad nismo povukli sanjke po lakiranom parketu. možda neki dobrovoljac želi napraviti pokus.l
vrlo je moguće da je lakirani parket bolje zaštićen od mehaničkih oštećenja debelim slojevima laka, ali nije potpuno otporan, malo dijete može oštetiti svaki parket (kao što se vidi iz posta koji je napisao pero vk), ali ako imaš lakirani onda moraš živjeti s tim oštećenjem ili dati brusiti i lakirati cijelu sobu, a uljeni u 5 minuta popraviš sam.

Meni uopce nema usporedbe lak i ulje. Ulje mi je miljun puta bolje rjesenje za drvo, uljeni pod starenjem dobija na karakteru i sve je ljepši, lakirani samo sve losije izgleda i za razliku od ulja ne mozes ga tek tako (i parcijalno) obnoviti nego kompletno brusiti sto mu skraćuje vijek trajanja, stanjuje ga, gnjavaža je i trosak. Osim toga lakiranje drveta je slicno plastifikciji ... Na kraju ne hodaš i nemas drvo na podu nego nekoliko slojeva sintetike.

Moderna ulja su kvalitetna, ekološka, mozes ih sam koristiti i jeftina su ... Estetski su po meni neusporedivo ljepša od laka.

ukratko, nema sanse da bih ikad vise lakirao drvo.
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:43   #1957
Dva pitanja:
1) BIJELE LAJSNE - gdje ih kupiti, moraju li biti MDF ili može nešto jeftinije, koliko smiju koštati po metru?
Dobili smo dvije ponude za MDF lajsne i malo smo se neugodno iznenadili jer je cijena lajsni ispala 13-15% od cijene parketa, s tim da na puno dijelova nećemo ni stavljati lajsne (iza ugradbenih ormara, u dobar dio kuhinje). Cijene su 35 i 37 kn po metru. To mi se čini puno.

2) CIJENA POSTAVLJANJA 2-SLOJNOG GOTOVOG PARKETA - kakva je praksa, isplati li se više sam tražiti majstora ili dati da postavlja ista firma kod koje je parket kupljen? Koja je nekakva ok cijena koju mogu očekivati?
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:21   #1958
Mushmula ne čini mi se cijena velika, to je sa postavljanjem ili samo lajsne? jesu uključeni i završeci u tome, kutevi unutarnji, vanjski?

nama su gotovi parket postavljali majstori građevinci koji su nam radili, cijena je neka mizerna, tipa 20-30kn/m2.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:34   #1959
Cijena lajsni je bez postavljanja, zavrsetaka i kuteva. Za postavljanje parketa smo dobili ponudu 80kn/m2 s uključenim materijalom. Dodatnih 20kn/m2 ak ce trebati ravnati podlogu.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:36   #1960
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Cijena lajsni je bez postavljanja, zavrsetaka i kuteva. Za postavljanje parketa smo dobili ponudu 80kn/m2 s uključenim materijalom. Dodatnih 20kn/m2 ak ce trebati ravnati podlogu.
kakvim materijalom? lijepite ga na podlogu ili postavljate na spužvicu?
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.