Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2012., 14:46   #41
Po meni odlična vijest. Samo neka ne prčkaju po već snimljenim filmovima, neka ne recikliraju stare likove, već naprave neki novi storyline u sw univerzumu, te napišu iole pristojan scenarij.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 16:02   #42
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Zar ne postoje već HD verzije? Star Wars: Original Trilogy Blu-ray. Čemu opet?
Možda se sada i originalna Nova Nada snimi na blu ray i dvd, ona gdje je Han pucao prvi!
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 16:09   #43
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Zar ne postoje već HD verzije? Star Wars: Original Trilogy Blu-ray. Čemu opet?
Ima, ali to su one remasterirane. Ja sam mislio na original theatrical cut, dakle verzije koje su originalno igrale u kinima
marapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:02   #44
Fox Egg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:21   #45
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
mislim da tu Disney neće napraviti stvari lošije nego što je to stari gazda do sada radio.
Nekako sumnjam u to. Kad gazda nesto radi na svoju viziju, onda je to originalno i nitko drugi ne moze njegovo vlastito djelo nadmasit.

S druge strane, bilo bi dobro vidjeti kako prica ide dalje, kako je nakon unistenja Imperija Luke Skywalker postao grand master Jedi i osnovao novi Jedi red.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 19:01   #46
U početku san ima loš osjećaj u vezi ovoga, iman ga još, ali mi je malo lakše kad san čuja da filmove rade po Lucasovoj priči. Teško da SW može bit šta je bez njega, koliko god bilo popularno kritizirat čovika na Interentu.
JATION is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 19:31   #47
Novi filmovi nece biti rađeni po nicemu poznatome dosada. Nisu nastavak na filmove (po knjigama), na stripove, nemaju veze sa igrama - potpuno nova prica.
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 20:23   #48
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Novi filmovi nece biti rađeni po nicemu poznatome dosada. Nisu nastavak na filmove (po knjigama), na stripove, nemaju veze sa igrama - potpuno nova prica.
knjiga i stripova ima mali milijun, samo ja i brat zajendo imamo preko 20 knjiga i 5-6 stripova , zašto ne bi moglo biti nešto od toga
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 20:51   #49
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
knjiga i stripova ima mali milijun, samo ja i brat zajendo imamo preko 20 knjiga i 5-6 stripova , zašto ne bi moglo biti nešto od toga
Sva sreća, jer svi su romani i stripovi u biti šit. Nema u njima kvalitetnog materijala koji bi dao podlogu za tri nova poglavlja u životima Skywalkera, a da ostanu na razini ovih šest filmova. A to pišem kao čovjek koji je pročitao desetak knjiga, više stripova i općenito pratim taj svijet.
Da, nova će trilogija uništiti taj svijet, al koga briga?
Xenoborg is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 20:57   #50
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Sva sreća, jer svi su romani i stripovi u biti šit. Nema u njima kvalitetnog materijala koji bi dao podlogu za tri nova poglavlja u životima Skywalkera, a da ostanu na razini ovih šest filmova. A to pišem kao čovjek koji je pročitao desetak knjiga, više stripova i općenito pratim taj svijet.
Da, nova će trilogija uništiti taj svijet, al koga briga?
Trawn Triologija, imam i knjige i stripove, je dostojna čak i starog serijala...

A ova tri prequela su veće smeće od pola tih romana

Kažem, odlazak Lucasa je najbolje što se dogodilo Star Warsu, što manje ima veze s time, bit će sličnije staroj triologiji
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 21:26   #51
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Sva sreća, jer svi su romani i stripovi u biti šit. Nema u njima kvalitetnog materijala koji bi dao podlogu za tri nova poglavlja u životima Skywalkera, a da ostanu na razini ovih šest filmova. A to pišem kao čovjek koji je pročitao desetak knjiga, više stripova i općenito pratim taj svijet.
Da, nova će trilogija uništiti taj svijet, al koga briga?
Puno sranja ima među stripovima i knjigama, ali ima i jako dobrih stvari. Već je spomenuta Thrawb-trilogija (iako mi išla malo na živce činjenica da je Thrawn uvije bio dva koraka ispred ostalih ), navodno su i knjige sa Darth Baneom jako dobre..
Meni recimo padaju na pamet "Tales of the Jedi" ili storyline oko Knights of the old Republic. I jedno i drugo je meni bilo puuuuno zanimljivije nego prequel. Prequel sam pogledao bez posebnih emocija, PM i AOTC su me više-manje ostavili ravnodušnim. ROTS je bio na trenutke vrlo dobar do odličan ali ga je Lucas zasrao opet sa scenama kao "Nooooooooooo..".
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 21:57   #52
Malo podataka i sl., stavio na SFC.

Novi smjer Star Wars franšize



Iako nisu prošla niti 24 sata otkad je medijskim prostorom odjeknula vijest kako je George Lucas prodao Lucasfilm za četiri milijarde USD (kombinirano u novcu i dionicama), gomile fanova, novinara i medijskih analitičara već su ispiale tiuće stranica teksta o ovogodišnjoj najvećoj transakciji u filmskoj industriji. Pa da i mi napišemo 2-3 analitičke crtice.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 09:43   #53
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
knjiga i stripova ima mali milijun, samo ja i brat zajendo imamo preko 20 knjiga i 5-6 stripova , zašto ne bi moglo biti nešto od toga
Zato jer su tako rekli

Igram SWTOR, ovo je velika vijest vezana uz SW, vidio sam u zadnja dva dana desetak linkova (tako da ne mogu staviti izvor ovdje jer ne znam ni gdje sam tocno vidio) i rečeno je jasno - priča je nova.
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 09:58   #54
Volia bi novu trilogiju
Bilo bi dobra sad sequel da jos vidimo Han Soloa i Lukea
Ali ipak draze bi mi bilo jos jedna prequel, prequel prequelu
Iako je svakako nekome ko nezna nista o SW nemoguca misija objasnit koncepciju filmova, nova trilogija bi to jos otezala
Volia bi novu prequel trilogiju koja bi zavrsila rodenjen Anakina
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 11:58   #55
Paradoks- hoće li Disney spasiti da Star Wars ne postane za djecu?

Mene doista šokirjau likovi koji se boje da će Disney ni manje ni više nego učiniti Star Wars franšizu- dječjom?!

Jesu li oni uopće gledali samo-za-12godišnjake Phantom Menace ili samo za tinejđerice onaj drugi, kako se već to smeće zvalo, ne pamtim imena tih prequela...

Pa George Lucas je jedno od najvećih pop kulturnih sjećanja ne smao Amerike nego i ciejlog svijeta oživio krjaem 90-tih smao da bi sa najnovijim klincima stvori bazu da kupuju njegove igračke, i da ima dealove sa fast foodovima...

OK, i filmovi su bili gledani, koliko god smeće bili...

O samim filmovima su svi već sve rekli, priča-nula, likovi-nula, sve je snimano u bezdušnim zelenim sobama, i nacrtano kompjuterski, dosiat ništa na svijetu ne može dokazati da se smiju spominjati u istoj rečenici sa starom triologijom, nečim najboljim što je kolektivna memorija i pop kultura dala...

Ako mi ne vjerujete, pitajte čak i danas likove iz stare triologije.

Svi znaju za Lukea, Han Sola, znaju za droide, znaju za Darth Vadera, Zvijezdu Smrti i sl...

Za novu triologiju znaju malo ili nimalo iako je mnogo ivše bila baš zato što su ti filmovi bezdušni komercijalni proizvodi.

Da se razumijemo krivac je jedan- George Lucas, i on sada odlazi.

Da, bit će on kreativni direktor vjerovatno u slejdećem filmu, ali to ne znači da će imati apsolutnu vlast, niti to znači da će moći raditi gluposti kao sada, kao što je mjenajnje stare triologije, jer kao da on pokaže fanovima da je glavni, što je ekvivalent, da netko šara sliku staru 500 godina jer misli da bi to bilo bolje.

Ajd da je objavio i stare, nepromjenjene dijelove na DVD-u, ali niej, što smao pokazuje koliki je kompleksaš...

Što se tiče Disneya, on nije samo Mickey Mouse i taj svijet crtića, od seksualno nabijene humoristične serije Scrubs do recimo superherojskih filmov akao AVengersi, sve je to njihovo.

Dakle, gore ionako ne može biti, i vrijeme je da nam isperu gorak okus bezdušne, komercijalne i na samom kraju i loše, nove triologije
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 12:59   #56
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Trawn Triologija, imam i knjige i stripove, je dostojna čak i starog serijala...

A ova tri prequela su veće smeće od pola tih romana

Kažem, odlazak Lucasa je najbolje što se dogodilo Star Warsu, što manje ima veze s time, bit će sličnije staroj triologiji
Ajmo redom. Thrawn trilogija ne valja. Zašto?
Prvo, događa se pet godina nakon Povratka Jedija. 2015. bit će 32 godine nakon toga.
Drugo, prati priču o Carstvu. Nitko ne želi gledati smeće bazirano na prvom smeću.
Treće, priča ne nudi uzbuđenja iz filmova. Imamo tog kao supergenijalca Thrawna, kloniranog Jedija (užas) i samo jedan dvoboj svjetlosnim mačevima, i to na kraju treće knjige.
Četvrto, likovi nisu napredovali. Između filmova svi likovi napreduju, a ovdje se knjige nadovezuju jedna na drugu. Rađaju se Leini blizanci, a to nije nešto šta želim gledati.

Quote:
German kaže: Pogledaj post
Meni recimo padaju na pamet "Tales of the Jedi" ili storyline oko Knights of the old Republic. I jedno i drugo je meni bilo puuuuno zanimljivije nego prequel.
Tales of the Jedi i KOTOR su prije sage, mi ćemo pratiti nastavak Lukeovih, Leinih i Hanovih pustolovina. To dolazi poslije, za 10-ak godina.

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Jesu li oni uopće gledali samo-za-12godišnjake Phantom Menace ili samo za tinejđerice onaj drugi, kako se već to smeće zvalo, ne pamtim imena tih prequela...

Pa George Lucas je jedno od najvećih pop kulturnih sjećanja ne smao Amerike nego i ciejlog svijeta oživio krjaem 90-tih smao da bi sa najnovijim klincima stvori bazu da kupuju njegove igračke, i da ima dealove sa fast foodovima...

OK, i filmovi su bili gledani, koliko god smeće bili...

O samim filmovima su svi već sve rekli, priča-nula, likovi-nula, sve je snimano u bezdušnim zelenim sobama, i nacrtano kompjuterski, dosiat ništa na svijetu ne može dokazati da se smiju spominjati u istoj rečenici sa starom triologijom, nečim najboljim što je kolektivna memorija i pop kultura dala...

Ako mi ne vjerujete, pitajte čak i danas likove iz stare triologije.

Svi znaju za Lukea, Han Sola, znaju za droide, znaju za Darth Vadera, Zvijezdu Smrti i sl...

Za novu triologiju znaju malo ili nimalo iako je mnogo ivše bila baš zato što su ti filmovi bezdušni komercijalni proizvodi.

Da se razumijemo krivac je jedan- George Lucas, i on sada odlazi.

Da, bit će on kreativni direktor vjerovatno u slejdećem filmu, ali to ne znači da će imati apsolutnu vlast, niti to znači da će moći raditi gluposti kao sada, kao što je mjenajnje stare triologije, jer kao da on pokaže fanovima da je glavni, što je ekvivalent, da netko šara sliku staru 500 godina jer misli da bi to bilo bolje.

Ajd da je objavio i stare, nepromjenjene dijelove na DVD-u, ali niej, što smao pokazuje koliki je kompleksaš...

Dakle, gore ionako ne može biti, i vrijeme je da nam isperu gorak okus bezdušne, komercijalne i na samom kraju i loše, nove triologije
Pljuvanje po prednastavcima očito je veoma popularno. Molim te, nemoj citirati onog debila Plinketta i njegove RLM nazovi recenzije. Ako već postoji grupica pljuvača prednastavaka, otvorite si temu, po mogućnosti gdje je nitko neće vidjeti.
I da, 2006. Lucas je objavio nepromijenjenu OT na DVD-u. To šta nije izašla kod nas nije njegov problem.
Xenoborg is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:15   #57
Ja sam mrzio prequele davno prije nego sma naletio na Red Letter Media...

Kao i milijuni fanova...

Ako je tebi Fantomska Prijetnja, sa klincem kao glavnim junakom, Jar Jar Binksom i sl. dostojno prve triologije, to je tvoja stvar
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:59   #58
Ako ćemo cjepidlačit onda su Ewoksi iz Episode 6 također za klince a ljubavne scene između Han Sola i Leie jednako tinejdžerske kao Anakinove i Amidaline.

Uostalom, Disney oduvijek živi od dječjih filmova, tako da sumnjam u neki iskorak u odraslije i mračnije teme. Nije Lucas nikamo otišao, vodit će on glavnu riječ u slijedećoj SW sagi. Ovo što je prodao je samo dokaz da ga je strah samostalno ulagati u nove projekte.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:10   #59
Nove informacije:

Quote:
UPDATE: And then there's this from The Hollywood Reporter:

Sources tell The Hollywood Reporter that one possibility being considered is an Avengers-style movie universe with not only Lucas' planned final trio of films but offshoot movies focusing on individual characters.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 15:24   #60
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Pljuvanje po prednastavcima očito je veoma popularno. Molim te, nemoj citirati onog debila Plinketta i njegove RLM nazovi recenzije. Ako već postoji grupica pljuvača prednastavaka, otvorite si temu, po mogućnosti gdje je nitko neće vidjeti.
Ne pretvaraj se da postoji samo grupica fanova Star Warsa koja ne voli Prequel trilogiju. Velika većina (fanova, ali i kritičara) smatra Prequel trilogiju žešćim sranjem (pogotovo Episode I i II), kao i Special Edition izdanja iz 90-ih koja George Lucas smatra jedinom pravom verzijom originalnih filmova. Jar Jar Binks, midiklorijani, Greedo puca prvi - pitaj svakog Star Wars fana što o tome misli. Upravo su rijetki ljubitelji Prequel trilogije ti koji su morali napraviti vlastiti The Star Wars Prequel Appreciation Society.


Odličan dokumentarac.

Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
I da, 2006. Lucas je objavio nepromijenjenu OT na DVD-u. To šta nije izašla kod nas nije njegov problem.
Jedno, limitirano izdanje, LaserDisc rip, 4:3 format.
Nucky Swanson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.