Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2015., 08:15   #7601
Quote:
mativa2007 kaže: Pogledaj post
Pitanjce u vezi boje štoka od vrata.........Sada je štok u ružnoj tamnosmeđoj boji,vrata boje hrasta,zidovi svi bijeli........Ja bi štok obojala u bijelo,što mislite,hoće biti glupo vrata boje drveta-štok bijeli???
...
Sada kad sam ovo napisala-pa gluplje je ovo sadašnje stanje!?
biti će puno bolje, ja sam do nedavno imala sličnu situaciju u app i ofarbala sam štokove u bijelo, vrata sam ostavila u hrastu i izgleda sto puta bolje
jerry16 is offline  
Old 25.04.2015., 08:31   #7602
Thx jerry,napravit ću tako
mativa2007 is offline  
Old 03.05.2015., 10:30   #7603
Pozdrav vrijednim forumašima
Moja drama oko uređenja se nastavlja... Nedavno sam bila doma kod mojih, gdje sam ugledala ovakve dvije fotelje:
http://www.nadlanu.com/upload/thumbs...2563_670x0.jpg
Stari ih je kupio prije 45 godina, u međuvremenu su i tapecirane.
Razmišljala sam da jednu (ili dvije) ubacim u svoj stan no ne znam u kakav štof tapecirati te u koju boju ofarbati drveni dio. Najgora stvar je ta da u mom dnevnom nema skoro ništa. Na zid planiram postaviti outdoor fotografije, tepih je star, iz neke druge priče, kutija-tabure je privremen, jedino stalno su kauči.

Volim narančastu boju. Zbilja je volim. Kad govorim o toplim bojama, za nijansu manje volim žutu. Voljela bih neku od tih boja zadržati u interijeru...

Može li pomoć? Primjer drugih interijera? Slike raznih kombinacija boja?

Evo detalja trenutnog stanja (sliku cijele sobe ne mogu napraviti jer je zatrpana igračkama i djecom):
https://lh3.googleusercontent.com/-d...2/IMG_4160.jpg

Taj otvoreni dio je ovih dimenzija:
https://lh3.googleusercontent.com/-5...lipboard01.jpg
Uz jedan zid dnevnog je jedan dvosjed dug 192cm, dubok oko 90cm, uz drugi zid je isti takav dvosjed.
trdlo is offline  
Old 03.05.2015., 12:25   #7604
hajde malo pomoci, evo cetiri verzije dnevnoga ( kod mene doma ). donji dio je svugdje jednak i vec postoji neko vrijeme.
materijal donjega dijela ( od kojega se radi i gornji ) je mat bijeli MDF i mat lakiran hrastov furnir
ofkors da sam spreman saslusati ( i nacrtati ako je fora ) bilo koju drugu varijantu







__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is online now  
Old 03.05.2015., 12:47   #7605
To u novoj kuci s rendera ili postojeca?

Ja ne bi gore isla sa razlicitim materijalima (na stranu sta ja uopce ne bi isla stavljati gornje elemente povise tv-a, vec bi ugurala dodatn epolice sa strane ili nesto slicno)

Ali od ponudenog, ja bi isla ilj na skroz bijelo ili skroz drvo. I varijanta 1 ili 2
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 03.05.2015., 12:54   #7606
suglasna s fas.
zapravo, donji dio mi je ok u dva materijala, ali gornji (ako ga baš mora biti) bih samo bijelo i simetrično.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 03.05.2015., 13:31   #7607
Quote:
trdlo kaže: Pogledaj post
Pozdrav vrijednim forumašima
Moja drama oko uređenja se nastavlja... Nedavno sam bila doma kod mojih, gdje sam ugledala ovakve dvije fotelje:
http://www.nadlanu.com/upload/thumbs...2563_670x0.jpg
Stari ih je kupio prije 45 godina, u međuvremenu su i tapecirane.
Razmišljala sam da jednu (ili dvije) ubacim u svoj stan no ne znam u kakav štof tapecirati te u koju boju ofarbati drveni dio. Najgora stvar je ta da u mom dnevnom nema skoro ništa. Na zid planiram postaviti outdoor fotografije, tepih je star, iz neke druge priče, kutija-tabure je privremen, jedino stalno su kauči.

Volim narančastu boju. Zbilja je volim. Kad govorim o toplim bojama, za nijansu manje volim žutu. Voljela bih neku od tih boja zadržati u interijeru...

Može li pomoć? Primjer drugih interijera? Slike raznih kombinacija boja?

Evo detalja trenutnog stanja (sliku cijele sobe ne mogu napraviti jer je zatrpana igračkama i djecom):
https://lh3.googleusercontent.com/-d...2/IMG_4160.jpg

Taj otvoreni dio je ovih dimenzija:
https://lh3.googleusercontent.com/-5...lipboard01.jpg
Uz jedan zid dnevnog je jedan dvosjed dug 192cm, dubok oko 90cm, uz drugi zid je isti takav dvosjed.
Ja sam takvoj fotelji naslone pofarbala u crno i tapacirala u tkaninu iz ikee koja ima na sebi nekog narancastog uzorka-nisam bas fan narancastog al po meni izgleda skroz simpa(stavljala sam slike pa mozes pogledati..).. Orginalno sam htjela naslone u boji drveta ( s nekoliko opcija tapecirungad sive do neke senfaste),al to drvo ispod nije bas dobro izgledalo(a i parket mi je dosta saren )pa sam odustala od te verzije.
GALAXY mini is offline  
Old 03.05.2015., 14:18   #7608
Nađoh slike fotelje, fino izgleda ali ne bih išla na šareno, nisam dovoljno hrabra, a i teže mi je uskladiti ostalo... Razmišljala sam o opcijama bijelih naslona i bijelog štofa ili crnog naslona i crnog štofa? Ili crni/bijeli nasloni i narančasti ili žuti štof? Sve to si nikako ne mogu predočiti.
trdlo is offline  
Old 03.05.2015., 14:21   #7609
bubice, slažem se s prethodnim komentarima, previše mi je "živo" to gore, ja bih išla na nešto kao kod Aoife.
trdlo is offline  
Old 03.05.2015., 14:35   #7610
Quote:
trdlo kaže: Pogledaj post
Razmišljala sam da jednu (ili dvije) ubacim u svoj stan no ne znam u kakav štof tapecirati te u koju boju ofarbati drveni dio. Najgora stvar je ta da u mom dnevnom nema skoro ništa. Na zid planiram postaviti outdoor fotografije, tepih je star, iz neke druge priče, kutija-tabure je privremen, jedino stalno su kauči.
Zašto se opterećivati detaljima kada "okvir" nije definiran?
Ja bi fotelje zadržala u postojećem stanju i kasnije kada uređenje dnevne bude pri kraju odlučila da li fotelje zadržati / tapecirati / bojati.
MaryM is offline  
Old 03.05.2015., 14:39   #7611
Fotelje u sadašnjem stanju su grozne, moji ih drže u podrumu.... Ofucani rukonasloni, grozan štof.
Ne želim ih u svom dnevnom takve kakve su sad, ni privremeno.
trdlo is offline  
Old 03.05.2015., 14:54   #7612
Dvije opcije
1. fotelje do daljnjeg ostaju u podrumu.
2. za tapeciranje se koriste neboje pa kasnije neće biti problema sa usklađivanjem.

MaryM is offline  
Old 03.05.2015., 15:34   #7613
bubice, ja bih ovo gore maknula skroz, a ovo dolje ubijelila/udrvenila da ne budu dvije boje i zatvorila rupu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 03.05.2015., 15:39   #7614
hmmm , ovo gore ce ipak morati ici jer jednostavno knjige se gomilaju velikom brzinom.
a ova rupa u sredini mora biti tu jer nosi DVD, i ostale sitnice
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is online now  
Old 03.05.2015., 15:49   #7615
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
hmmm , ovo gore ce ipak morati ici jer jednostavno knjige se gomilaju velikom brzinom.
a ova rupa u sredini mora biti tu jer nosi DVD, i ostale sitnice
a zašto dvd ne može biti zatvoren iza vrata (meni je i tv zatvoren iza vrata, zajedno s dvd-om)?
a knjige iznad tv-a... - nedostatak prostora?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 03.05.2015., 15:58   #7616
bubice,a ja bih da mi napraviš ovakvu komodu kao što je tvoja samo skroz zatvorenu

Što ti je desno od komode ,zid ili nema ništa?Ako je zid ja bih rađe nešto tipa ravnih polica od-do kao što je nekoć Aoife nekome crtala pa makar preradila komodu da bude isto od-do zida,a ako nije zid bih isto taj gornji dio samo bijelo ili samo hrast i neku manje nervoznu konbinaciju...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 03.05.2015., 16:44   #7617
Ja bih ovo gornje - bijelo, a donje - drvo.
Ili sve bijelo ili sve drvo.
Prvo ili drugo rješenje.
City is offline  
Old 03.05.2015., 17:11   #7618
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
par pitanja:
1.koliko je sve skupa to odmaknuto od lijevog zida?
2. koliko su ti police visoke?
3. što bi na njima trebalo stajati? cd-i? knjige? đinđe?
ja sam napravila rekonstrukciju skice. isto ne bi nakitila to tako iznad i stavila bih sa strane (ko što su gore već komentirali). nešto u ovom điru:



ili bez ove dugačke police.
svakako postojeći donji element bi trebao završiti u nivou poda.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 03.05.2015., 17:38   #7619
@bubica1, meni se sviđa u dvije boje, podsjeća me na LAX police koje su mi presuper, a možda bi i sat mogao negdje uklopiti
pakos is offline  
Old 03.05.2015., 18:27   #7620
Quote:
pakos kaže: Pogledaj post
@bubica1, meni se sviđa u dvije boje, podsjeća me na LAX police koje su mi presuper, a možda bi i sat mogao negdje uklopiti
pakos-čiji je LAX ? Šta Ikea? Ja bi ovu komodu za Tv.Jel ima još nekih zatvorenijih modela?:klap:

Edit: otkrila sam da nije Ikea, šmrc .... A čije je to?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.