Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 18:03   #1
Leasing do 2000 kn

Pozdrav,
uzeli bi auto na leasing, dali bi oko 2000kn/mjesecno. Obzirom da ja nemam pojma o cijenama, jel mi netko moze reci koji bi npr. auto spadao u tu kategoriju?
Hvala
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 18:39   #2
Leasing je vrlo rizičan. Cijenu je teško reči. Zato što ti mjesečna rata ovisi o tome koliko km godišnje radiš (moraš u ugovoru navesti), pa moraš vidjeti da li hoćeš na 4 ili 5 godina. Onda da li hoćeš da je nakon isteka ugovora tvoj (opet povečava mjesečnu ratu), ili hoćeš da na kraju moraš još doplatiti nekoliko tisuća (smanjuje mjesečnu ratu). A možeš ga nakon isteka ugovora vratiti, samo plačaš svaki prekoračeni kilometar oko 50centi/km.
Što se leasinga tiče moraš dobiti stručni savjet, a to ćeš dobiti kada se odlučiš koji auto ćeš kupiti. I nitko ti ne može reči koji auto možeš kupiti za 2000kn mjesečno ako ne znaju ovo sve gore što sam ti napisao. Jer o tome mjesečna rata puno ovisi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 19:18   #3
2000kn/mj a da je novo i kasnije tvoje, ili tvoje uz neku manju nadoplatu ti je nikakvi auto, citaj škatula za koju se u pravilu ne isplati lizing
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 19:20   #4
Kamata na leasing je manja nego da uzmeš kredit, ali kredit se na kraju krajeva bolje isplati od leasinga, naravno u KUNAMA.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 19:42   #5
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Leasing je vrlo rizičan. Cijenu je teško reči. Zato što ti mjesečna rata ovisi o tome koliko km godišnje radiš (moraš u ugovoru navesti), pa moraš vidjeti da li hoćeš na 4 ili 5 godina. Onda da li hoćeš da je nakon isteka ugovora tvoj (opet povečava mjesečnu ratu), ili hoćeš da na kraju moraš još doplatiti nekoliko tisuća (smanjuje mjesečnu ratu). A možeš ga nakon isteka ugovora vratiti, samo plačaš svaki prekoračeni kilometar oko 50centi/km.
Što se leasinga tiče moraš dobiti stručni savjet, a to ćeš dobiti kada se odlučiš koji auto ćeš kupiti. I nitko ti ne može reči koji auto možeš kupiti za 2000kn mjesečno ako ne znaju ovo sve gore što sam ti napisao. Jer o tome mjesečna rata puno ovisi.
Malo si nadrobio bezveze jer si ocito pobrkao leasing za firme i za privatne osobe.

Za privatne osobe u HR je leasing skori isto kao i kredit, samo sto je auto na leasingu a ne na kupcu, to je pozitivno jer se na auto mogu staviti bilo koje tablice pa se mogu izabrati one na koje je najjeftinije osiguranje, npr DA (Daruvar) i moze se prenijeti svoj bonus.

Negativno je sto se mora platiti minimalno 20% ucesca i na kraju se onda mora i platiti pdv na to ucesce pa auto postaje vlasnistvo korisnika lesinga.

Pozitivno je sto treba manje papirologije nego za kredit i nizi su troskovi javnog biljeznika.

Za mjesecnu ratu do 2.000 kuna moze se kupiti auto do otprilike 130.000 kuna prodajne cijene.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 20:00   #6
Sigurno sam nadrobio bez veze, imao sam samo 2 auta na leasing, privatno ne na firmu. Zaboravio sam jedino na tih 20% koje se plačaju u gotovini.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 20:04   #7
Fiat 500 bi spadao u ovu kategoriju koju trebaš,do 2000 kn.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 20:04   #8
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Sigurno sam nadrobio bez veze, imao sam samo 2 auta na leasing, privatno ne na firmu. Zaboravio sam jedino na tih 20% koje se plačaju u gotovini.
Al na kaj si mislio kad si naveo da je rizičan?

Leasing se "isplati" uzimat nekome tko redovito mijenja aute, na bazi 3-4-5 g.
Vratiš ga firmi, uzmeš drugi i mirna bosna. Ovo je dobra šema za aute koji se jako teško prodaju kao polovnjaci.

Isplati je pod navodnicima jer se isplati u smislu da nema zajebancije s prodajom i sl. Netko jednostavno nema vremena ni volje za takve stvari.
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 20:29   #9
Prvo trebaš imati 20% od ukupne cijene da daš u gotovini. Ne isplati se za one koji rade +20t km godišnje. Firma je nešto drugo, sasvim nešto drugo. Privatno uzimati leasing je rizično. Zato što na kraju isteka ugovora plačaš ostatak (ovisi o vrijednosti auta, ali nekoliko tisuća Eura), ako ga vraćaš natrag plačaju se prekoračeni kilometri. Ako nisi prekoračio u redu je, nikom ništa. Vozi ti auto da paziš na svaki kilometar koliko smiješ priječi. Meni se leasing isplatio zato što nisam morao platiti 20% od ukupne cijeni i imao sam 16% popusta na novi auta. Vozio nekoliko mjeseci, napravio 20t km i prodao ga za 84% od ukupne cijene.
Sada nikada više ne bih uzeo leasing, radim 25t km godišnje, ako to navedm u ugovoru mjesečna rata bi jako porasla, ako hoću da auto nakon 5 god. bude moj, znači da ne plačam razliku opet mjesečna rata masno raste. I svih godina pod ugovorom moraš iči u ovlašteni, MORAŠ, makar je garancija istjekla.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 21:05   #10
nisam rekla, to je sluzbeni auto, koristi se za potrebe firme koja ga i placa s cim ja nemam nista, a ja ga imam pravo korisititi u privaten svrhe i mogu nesto izabrati pa me samo interesiralo u kojem rangu se to krece, onako okvirno.
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 21:07   #11
Quote:
Soo kaže: Pogledaj post
nisam rekla, to je sluzbeni auto, koristi se za potrebe firme koja ga i placa s cim ja nemam nista, a ja ga imam pravo korisititi u privaten svrhe i mogu nesto izabrati pa me samo interesiralo u kojem rangu se to krece, onako okvirno.
Gledaj nekaj oko 90 000 kn
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 21:13   #12
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Sigurno sam nadrobio bez veze, imao sam samo 2 auta na leasing, privatno ne na firmu. Zaboravio sam jedino na tih 20% koje se plačaju u gotovini.
Naravno da si nadrobio, i ja sam imao auto na leasingu, nikakvih ogranicenja nisam imao oko kilometraze, na kraju se plati pdv na onih 20% na pocetku i auto se prepisuje na novog vlasnika (korisnika leasinga).

Jedino ako si ti u nekoj drugoj drzavi a ne u HR, tamo su mozda drugacija pravila, a to mi se cini cim spominjes kilometre, Njemacka mozda?
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 21:24   #13
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Naravno da si nadrobio, i ja sam imao auto na leasingu, nikakvih ogranicenja nisam imao oko kilometraze, na kraju se plati pdv na onih 20% na pocetku i auto se prepisuje na novog vlasnika (korisnika leasinga)
Svaki leasing ima ograničenje kilometraže.
Samo je pitanje jeli leasing kuća ide s time manipulirat sa ratom ili ne.
Npr:
Frend uzeo Škodu u Porsche leasingu (il s kime god ovi surađuju nisam 100% ziher), da bi dobio manju ratu išao je na 15 000km ograničenje i 50 000kn za otkup vozila po isteku.
Filozofija je da će auto više vrijediti s manje kilometara po isteku, pa mogu stavit veću otkupnu vrijednost vozila.

Ja sam uzeo Fiata preko Hypo leasinga, ograničenje km je (barem bilo pred 4 god) u općim uvjetima ugovora i iznosi 30 000km godišnje. I ograničenje je fiksno. Meni otkup iznosi nekih 15 000, dao sam nekih 12 000 odmah.
Pređem ograničenje i ne mogu vratiti vozilo, imaju neku cifru penala koje naplaćuju po kilometru ako se na to odlučim sa viškom kilometara, čini mi se 1.5kn/km.

Do 2000kn joj upada auto nešto preko 100 000kn, pod uvijetom da je otkup po isteku ili učešće (tu je opet glavna razlika između operativnog i financijskog, koji je koji nemam pojma) oko 20 - 25%.
Mislim da je obično 20% bez PDV-a, dakle 25% za privatnu osobu.

I da, autorica teme nije navela jel 2000 sa ili bez PDV-a.
Jer leasing u 'rvata i nije nego mutljavina s PDV-om.
I ne mislim na korisnike, nego na leasing kuće.

Po pitanju isplativosti leasinga, "isplativ" je koliko i kredit, što se privatne osobe tiče.
Ja ne vidim razliku.
Samo je kad sam kupovao auto bila akcija pa su mi platili 3g kasko.
I kasko zadnje dvije godine ja plaćam,
ali po takvim uvijetima da me cijena kaska za 100 000kn vozilo izađe koliko i obvezno osiguranje za 67 do 84kW sa 50% bonusa.
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje uređivanje Pomo : 11.09.2012. at 21:40.
Pomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 22:32   #14
Očito svaka leasing kuća ima svoja pravila. Večina leasinga ide na kilometre. Ne, nisam u Njemačkoj.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 00:18   #15
Quote:
Pomo kaže: Pogledaj post
Svaki leasing ima ograničenje kilometraže.
Nema. Ponavljam, ja sam imao leasing i nisam imao nikakvo ogranicenje.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 02:01   #16
ma tko vraca u hrvatskoj auto lizingu? pa nisi budala... u nas je lizing proizvod jako slican kreditu, to nije kao vani... ti kilometri su samo na papiru stavljeni cisto da nebi pretjerao pa im vratio auto sa brdo kilometara... ali vecina lizinga u nas ide da je vrijednost auta nakon isteka 20-25%, tako da moras biti dobra budala da im vratis auto.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 08:52   #17
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nema. Ponavljam, ja sam imao leasing i nisam imao nikakvo ogranicenje.
Pa što onda ne navedeš koja je leasing kuća u pitanju?
Ili je to takva stroga tajna?
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:24   #18
Gledaju kilometrazu kada vracas auto, a to kod nas, dobrovoljno valjda nitko nije napravio. Sto njih briga koliko auto ima km ako ces ga ostaviti sebi. Imao sam 4 auta na leasing i trenutno imam jedan i jos nitko iz niti jedne leasing kuce, ne da ga nije pogledao, vec ni jedno pitanje u vezi auta mi nije postavio. Ove gluposti da auto moras servisirati u ovlastenom su upravo to, gluposti!
Radi se o Erste, Hypo i VB leasingu
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:23   #19
Autorica teme je pojasnila da se radi o autu na firmu. Vjerojatno ima pravo na službeni auto, koji će firma uzeti na leasing, a pri tome su joj rekli ograničenje da je rata do 2000kn/mjesečno. Nakon isteka leasinga firma sigurno neće zadržati auto, pa nema potrebe o tome raspravljati. Neke firme ponude djelatnicima da otkupe auto, ali djelatnici to uglavnom ne rade, jer imaju pravo na novi službeni.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:29   #20
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nema. Ponavljam, ja sam imao leasing i nisam imao nikakvo ogranicenje.
Ti si imao financijski leasing... a ostali pričaju o operativnom leasingu!
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.