Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2004., 23:52   #1
Jeftina putovanja (kako, gdje itd)(zbirna tema)

Eto, sve si nesto mislim da ovo ljeto pokupim ruksak i krenem na proputovanje Europom. Mislio sam napraviti turneju Madjarska pa do Ukrajine, onda do Rusije pa Finska onda pribalticke zemlje. Nakon toga u Poljsku, Chesku, Austriju, Sloveniju i doma.

E sad... Kako bi se sve to moglo za neku sitniju lovu proputovati. Znam recimo za karticu Under 26 koja osigurava dosta popusta na npr. vlak, hostele i sl. ali mi ne bi skodio jos koji savjet pa ono... Ako je netko tako isao neka da koji savjet ili ako netko ima kakav konstruktivan savjet bio bih zahvalan

Pozdraf!
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 14:43   #2
Jedini savijet koji ti ja mogu dat je da kupis Lonely Planet - Europe on a Shoestring i tam ces nac informacije kako najjeftinije (ili najskuplje ) provest putovanja.

Good luck i sretan put
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 23:57   #3
Hvala... Svaki savjet mi je koristan.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:14   #4
Red face Jeftina putovanja!

Dali itko zna kako proci sto jeftinije na putovanjima,mislim na smještaj i hranu i sve ostalo?
Planiramo ja i prijatelji na jesen nakon sezonskog rada otici negdje na putovanje, u podsezoni, neznamo točno gdje (možda Španjolska,čujem da je Tunis dosta jeftin...) Pa sad ako je netko već bio i ima neke informacije...neznam gdje da tražim na internetu (upisala sam pojam jeftina putovanja u Google, a otvorile mi se samo Srpske agencije,polasci svi iz Beograda)...
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:57   #5
Pa zar nitko!
dajte ljudi!
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:19   #6
moje ti je iskustvo da se ne isplati uzimat putovanja preko agencije nego se sam snać (osim u slučaju onih fakat jeftinih putovanja na tri dana koja te prek agencije dodu 500kn). najbitnije je da dovoljno rano počneš s organizacijom i rezervacijama. Pogledaš na netu avio karte preko low cost kompanija (oni ti svako malo imaju akcije pa je najbitnije uhvatit pravi trenutak). Za većinu odredišta su hoteli znatno jeftiniji ako ih rezerviraš puno prije...traže te obično broj kreditne kartice kao garanciju, a možeš otkazati bez naknade do 24 sata prije dolaska. jedino uvijek čitaj na stranicama kakva su pravila jer neki odma naplaćuju čitavu cijenu boravka...doduše onda je i cijena malo jeftinija.

Ja sam zadnjih par putovanja sama organizirala i bilo je mrak. Onak kak sam si zamislila je i bilo, a izbjegla sam natezanja s agencijama i razočaranja kad vidiš da sve skupa nema nikakve veze s onim kaj su obećali. A i nekako me uvijek adrenalin opere kad znam da sve ovisi o meni

Kupiš si neki vodič kroz grad u koji ideš (meni su najbolji bili Top 10 kojih ima i na hrvatskom). Unutra ti piše sve kaj trebaš znat da bi se snašla-karte, mjesta za vidjet....

Eto...I hope I helped
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:00   #7
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Dali itko zna kako proci sto jeftinije na putovanjima,mislim na smještaj i hranu i sve ostalo?
Planiramo ja i prijatelji na jesen nakon sezonskog rada otici negdje na putovanje, u podsezoni, neznamo točno gdje (možda Španjolska,čujem da je Tunis dosta jeftin...) Pa sad ako je netko već bio i ima neke informacije...neznam gdje da tražim na internetu (upisala sam pojam jeftina putovanja u Google, a otvorile mi se samo Srpske agencije,polasci svi iz Beograda)...
uzmes jeftin let preko neke srpske agencije ili cekas last minute aranzman kod nas (uvijek ima mjesta za tunis), a ako ti se to ne da...u španjolsku fino busom ili autostopom i spavaj po hostelima (dormitory rooms su najjefitnije rjesenje, ako ne zelis spavati u šatoru).
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:43   #8
mojoj splicanki moram odgovorit.ovako ja i cura smo bili za bozic i novu godinu u londonu 10 dana.platili smo karte jos u 10.-om mjesecu,koje se kupuju iskljucivo putem interneta cca550 kn pov.karta sa svim pristojbama.nadi str.british air.sto se tice spavanja hostel smo placali oko 25 eura polupansion.takoder preko neta.lipo se provedi.
vedrankovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:30   #9
Da bi jeftino putovala moras biti ili spremna planirati daleko unaprijed ili biti fleksibilna.
Ako planiras dovoljno unaprijed mozes vrlo jeftino kupiti avionske karte (npr. tako sam bio u Londonu i uskoro idem u Dublin za 40Eura avionske karte ali sam ih kupio par mjeseci unaprijed). Ono sto je problem planiranja unaprijed je skupiti ekipu i biti siguran da cete tog datuma svi moci ici.
Ako ste fleksibilni u pogledu odredista mozete uloviti neku lastminute ponudu neke agencije, ali tu pripazite da bude zbilja lastminute (agencije kod nas pod lastminnute znaju ubacivati sve sto imaju, pa cak i s polaskom od par mjeseci unaprijed) Ovo planiram za kraj ovog ljeta za Tursku ili Tunis iii Egipat.

Meni je uvijek draze putovati u vlastitoj organizaciji, jeftinije i dojmljivije je
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:39   #10
Agencije su takoo dosadne. Sve ti isplaniraju, i gdje je tu onda gust? Na kraju dodjes u neki los hotel, vozis se s losim busom... I samo se zalis na sve.

Ovak, kad sam organiziras, sam sve odabires i poslije se mozes sam sebi zaliti...

Najbolje se prijaviti na newslettere jeftinih kompanija, kao sto su Wizzair, Germanwings, Condor, Easyjet, Vueling, Clickair, Tuifly... Pa kad imaju rasprodaju karata, a ti odmah kupis kartu....

Eto, od sutra Condor ima rasprodaju, karte po 29 i 99 EUR.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 17:16   #11
Hvala! Hvala! Hvala svima!
Da,ali nikad si još nisam sama planirala putovanje!
A nemislim sad nešto posve jeftino, ali za nas studente...jer već sam bila sa ekipom na studentskim putovanjima u Grčku i put je koštao 2700kn+ 100Eur za dodatne izlete po otoku! Bili smo 12 dana od toga 2 dana se vraćali s brodom,znači 10 dana! I bilo je lipo, i sada planiramo opet negdi, isto tako 7-10dana i do 3000kn put...
sa germaniwings sam već putovala u Njemačku i stvarno se isplati, ali problem je to što si rekao da nisam sigurna dali ćemo tog datuma svi moći ići!
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:25   #12
Quote:
vedrankovic kaže: Pogledaj post
mojoj splicanki moram odgovorit.ovako ja i cura smo bili za bozic i novu godinu u londonu 10 dana.platili smo karte jos u 10.-om mjesecu,koje se kupuju iskljucivo putem interneta cca550 kn pov.karta sa svim pristojbama.nadi str.british air.sto se tice spavanja hostel smo placali oko 25 eura polupansion.takoder preko neta.lipo se provedi.
50 kn povratna karta za london?
mislis, eura?
jer same pristojbe dođu više od 50 kuna...

moja je povratna karta do londona bila cca 700 kuna.
hostel u londonu u centru grada (dvokrevetna soba) plaćala sam 18 eura. također rezervacija 4 mjeseca unaprijed

no, nemas li novca..nemoj u london. pričekaj kad budeš imala para
radije ajde u jeftinije zemlje na istok. bugarska i rumunjska obala 25 kuna sam plaćala sobu 30 metara od plaže dupla tekila 4 kune
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:56   #13
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Hvala! Hvala! Hvala svima!
Da,ali nikad si još nisam sama planirala putovanje!
Meni je prvo putovanje koje sam sama planirala bio Amsterdam prošle godine...bila sam totalno sumnjičava i bojala sam da ne dođem u hotel a oni ne znaju za moju rezervaciju i sl. Na kraju je sve odlično ispalo, točno kako sam planirala i otad većinu putovanja smišljam sama!
I naježim se kad uđem u agenciju a oni krenu sa lažnim obećanjima A većina ih je takva..
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 00:57   #14
ma nema nista jeftinije od bosne....uvjerite se i sami... www.bhline.info
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 14:07   #15
Svi pricaju kako je jeftino putovati kad si student... E pa ja jesam student ali ne znam kako. Ja i decko bi rado nekud. I to bi bas rado u jeftine zemlje poput Bugarske. Ne zelimo fancy hotele i sl. Naprotiv. Samo da nam je krov nad glavom. I zelimo tamo iskoristiti svaki trenutak za obilaske mjesta, restorana, dogadjanja i sl. Puno jesti, piti, zabavljati se... Drugo nam nije bitno. Kako to sto jeftinije dobiti? Koliko novaca izdvojiti za 5-7 dana u Bugarskoj npr?

I nesto opcenitije, kako iskorisiti to sto smo studneti? Ne pitam sad za Bugarsku nego opcenito. Koje udruge, organizacije i sl. posjetiti i vidjeti kakva putovanja nude?
Leeviee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:58   #16
Quote:
Leeviee kaže: Pogledaj post
I nesto opcenitije, kako iskorisiti to sto smo studneti? Ne pitam sad za Bugarsku nego opcenito. Koje udruge, organizacije i sl. posjetiti i vidjeti kakva putovanja nude?
Probaj s STA ZAGREB: fino dođi tamo malo popričaj ili ako nisi u ZG-u telefonski se raspitaj. Imaju i web adresu. U svakom slučaju student ili ne, trebaš štedit za putovanje. Sve zemlje EU otpadaju...
oleandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:25   #17
Molim sve koji imaju neke informacije o Grckoj, a da su bili u samostalnom a ne turistickom aranzmanu da napisu nesto.Idem krajem sestog mjeseca u Atenu i jedan mali gradic na obali i prvenstveno me zanimaju cijene, sigurnost i ljepota zemlje.
Pronasla sam povratnu kartu za 1600 kn, ali iz Praga. To mi nije bed jer tamo imam frendove, ionako sam ih namjeravala posjetiti i ovo ljeto. Da li je netko nabavio jeftiniju kartu, od kud?
Please odgovorite sto prije, jos nisam rezervirala jer nisam ful sigurna.
Thanks!
Bijesni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:01   #18
pogledaj temu o grčkoj imaš tamo super smještaju u ateni povoljan i lako za doći (na liniji koja ide s aerodroma)
za ostalo ti nemrem pomoći jer sam išao autom
ako ti nije neka žurba preporučam ovakvo nešto vlak-zagreb-venecija (imaš povoljnu kartu),trajekt venecija-patras (jeftino) i onda iz patrasa imaš preko te kompanije i prijevoz busem do atene (agencija je anek,al imaš i druge koji plove na toj relaciji )
cjene u dućanima ok,uzmi iksicu za lokalitete,problema nisam nikakvih imao, a o ljepoti neću (ona je u oku promatrača )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:04   #19
dosta korisnih informacija i savjeta imaš na stranici www.jeftinoputovati.com
poz


Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Dali itko zna kako proci sto jeftinije na putovanjima,mislim na smještaj i hranu i sve ostalo?
Planiramo ja i prijatelji na jesen nakon sezonskog rada otici negdje na putovanje, u podsezoni, neznamo točno gdje (možda Španjolska,čujem da je Tunis dosta jeftin...) Pa sad ako je netko već bio i ima neke informacije...neznam gdje da tražim na internetu (upisala sam pojam jeftina putovanja u Google, a otvorile mi se samo Srpske agencije,polasci svi iz Beograda)...
lukaluka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:13   #20
Cool Jako jeftina putovanja u vlastitom aranžmanu

Predlazem novu temu.
Pokusajmo dati neke svoje prijedloge najjeftinijih putovanja koje smo smislili u vlastitom aranzmanu. Pri tome mislim da obavijestimo i druge ako smo nasli neki super povoljan transfer ili smjestaj bez obzira na destinaciju.
Dakle, krenite sa prijedlozima!!!!!
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.