Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2006., 17:22   #201
Ljudi, ja već drugi dan u Naftalanu! Terapije su smrdljive, doduše, ne tako strašno kao što sam se bojala, ali postoji mogućnost da će mi odjeća koju ovdje imam biti osuđena na smeće- a to je moja jedina odjeća!!! Sr*nje, mogli su mi reć da je to čudo neisperivo ! U toj bolnici sve funkcionira prema novčanom statusu, koliko para, toliko muzike! Ali ja sam tu besplatno, pa se nemam kaj žalit... Nije hrana ni loša ako nisi vege-onda nastaju problemi: danas sam za ručak dobila porciju bijele riže s tjesteninom ! Idem si sad kupiti kilu jabuka da ne obolim od avitaminoze...Danas su mi: vadili krv (3 epruvete), radili tipizaciju tkiva u lokalnoj anesteziji-prejako su stegnuli zavoj, pa mi je ruka poplavila i natekla, pa su sve skidali i ispočetka... zatim sam išla "na kadu", e to je doživljaj: uđeš u malu kabinicu (sve 80's štih) u kojoj sve skineš, zatim se nastavlja mala tuš kadica gdje se istuširaš, zatim izađeš u veliku prostoriju sa još 20ak golih žena i ulaziš u dugačke uske usjeke u podu, na kraj i zatvaraš mala vratašca. Taj mali dio se počne puniti naftalanom- najbliži opis bi bio gustoća i boja žutanjka, samo malo smeđije i smrdi po nafti- ak nisi doživio, teško ćeš zamislit. Tu visiš 12ak minuta koje sam iskoristila da se malo samosažalijevam i meditiram . Tada se kadica prazni i sve žene izlaze van i brišu se papirnatim ručnicima. Znate oni tvrdi rozi socijalni- da bi se uništila svaka sumnja o tome da si tu prek socijalnog ili kao ja- prek županije. Zatim se tuširaš i tuširaš i treći put se tuširaš, ali blagi miris i dalje ostaje. Nisam još sigurna kako to djeluje na moju kožu- čini se mirna, ali ju jako isušuje. Nevečer se mažem naftalan kremom koja blago smrducka , a za njegu ti kao daju belobazu Helou?! Pa meni ni trixera nije dovoljna neg još na to kad se upije exomegu mažem. Samo sam se nasmijala...još idem na jednu terapiju koja kombinira naftalan ulje i struju na mojim šakama... A sad sam se našetala uokolo po suncu i kupila si jabuka (vitamini) i badema (proteini) i svačega i sad sam super, idem uskoro otkriti kaj su novo smislili za večeru... Puse svima!
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 17:38   #202
Quote:
wardancer kaže:
Provjeri da nije zli kortikosteroid!
ja bila kod dotkora i reko mi da čim primjetim da mi se crvenilo vraća, odmah mažem kortićima sve dok ne prođe (po dlanovima di je deblja koža-diprosalic mast, a po ostatku tijela neku kremicu kaj se radi u ljekarni, kortići razrjeđeni sa belobazom i puno je slabija od diprosalica), a i dalje pijem tablete claritine (popila ih već 30ak) bez obzira dal mi se sve povuklo, il ne... a u fazi dok je sve okej, mažem se sa eucerin ph 5 kremom (50ml-60kn )

meni ova terapija jako čudna, jer praktički bar jednom tjedno ću se mazat kortićima, al dotkor kaže da su kortići lijek i da ih se ne treba bojati i da je površina na koju ja mežem zanemarivo mala u odnosu na ostatak tijela i da je strah od kortića preuveličan i da svaki lijek ima svoje nuspojave ak se nekontrolirano uzima...

mislim, vjerujem ja njemu, al opet me trta

al sve u svemu, sviđa mi se terapija jer se ne moram mučit i češkat, nego je sve pod kontrolom i izgledam ko normalna osoba


btw- taj tvoj naftalin mi malo zastrašujući, a možda sam si ja samo krivu sliku u glavi stvorila... ja to zamišljam ko kad u filmovima zatvorenici prije no što uđu u zatvor, skinu ih gole, pa operu sa šmrkom, pa im pregledaju SVE rupe, da vide jel kaj skrivaju(rašpicu i sl... )
al dobro, ja imam malo bujnu maštu...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 17:44   #203
Pa i je zastrašujuć...nekom etko se grozi bolnica kao ja Unatoč prirodnom okruženju, kozm. salonu itd. ipak je to bolnica i kaj ćeš? Doživljavam svoj boravak ovdje kao kaznu , teško mi padaju te terapije, ali trudim se promjeniti stav jer to samo otežava poboljšanje...javiti ću još kako napreduje...
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 21:53   #204
Jao, kad si spomenula tvrde papirnate ručnike, svaka iluzila o eventualnom uživanju u tom mazuckaju koliko god smrdljivo bilo je palo u vodu. Kako si to vjerno opisala, dobro čupava kaže - ko zatvor Nadam se da će pomoć

Quote:
chupava&dlakava kaže:
sviđa mi se terapija jer se ne moram mučit i češkat, nego je sve pod kontrolom i izgledam ko normalna osoba
To je najbitnije
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 19:45   #205
wardancer,drzim fige!!!!
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:51   #206
E ovak, mene pustili prek vikenda doma Moj dojam do sad: sve ranice zarasle, koža se malo izgladila, danas sam skuhala cijeli ručak bez ijednog mazanja ruku, (inače moram nakon svakog močenja). S druge strane, i dalje su zahvaćena jednako velika područja- ne smanjuje se, dosta svrbi, naftalan isušuje kožu strašno, hrana je užas pa mi probava pati i počela su me boljeti koljena (doc misli da je moguće da reagiram na naftalan i da će proć). Dojam mojih doma: joj, pa baš se vidi da ti je bolje, super, super... Tak da ono, nemam pojma, tek sam 4 dana odradila, vidjeti ćemo još... Pozdrave šaljem
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:55   #207
E da, ima tamo i jedna mirišljava terapija. Zove se mastika: umačeš ruke u topli pčelinji vosak, (pretpostavljam začinjen naftalanom), koji miriše po medu i cvijeću i masiraš ih. Kasnije su rukice meke i mirišljave
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 10:42   #208
ajme kak super... baš mi drago da ti pomaže...

sad kad dođeš doma- u kadu izliješ 20-30litara nafte i malo meda...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 22:48   #209
ej ljudi sa dermatitisima!zanima me kako se nosite sa dolaskom toplijih dana i skidanjem u kratke rukave?meni je to uvijek bila nocna mora.ove godine mi je bolje,al opet ne tako dobro da bi se mogla mirno skinuti i pokazivati svoje ranjave ruke.pa pobogu,ja i dlanove skrivam kad se recimo moram drzati u tramvaju ili na faksu kad sam medu ljudima,a kako da pokazem cijele ruke?!!a o nogama da ne pricam.na moru mi je drugacije-preko ljeta mi se uglavnom ocisti cijelo tijelo,prvo sam negdje na moru gdje bas i nema puno ljudi,od vode se stanje smiri i onda sam mirna i sretna.sve bih dala da me to ne dira,da se mogu skinuti bez beda i da me ne smetaju tuda pitanja.ajd pisite malo o tome kak se nosite s time,uopce nismo o tome raspravljali,barem ja nisam vidjela.pusa svima!
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 23:01   #210
Nije loše imat doma pokoji zgodni laneni topić dužih rukava. Znaš oni prozračni ko gaza. Lijepo izgleda, pokrije ono što treba pokrit, a lagan je i nije ti vruće Ja sam prošlo ljeto kupila jedan krasan bijeli i iako mi se isprva činio preskup za taj materijal, pokazao se kao jako dobra investicija.
Ne moraš biti u kratkim rukavima i patit ako ti je loše.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 23:18   #211
kod mene stanje nije nikad bilo tako loše, al ja nisam atopičar... u najboljem slučaju nemam nikakvih tragova alergije po sebi... a u najgorem imam na unutrašnjoj strani podlaktica šugu i po korjenu lijevog palca kad je palac kritično, zamotam ga, pa sam si kull, nitko ni ne pita kaj je, svi misle da sam se porezala a kad po rukama izleti- na red dolaze trifrtalj majice (il se piše majce )...ili jednostavno obučem bijele hlače, pa svi gledaju guzu, a ne šugu
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 14:43   #212
Ahoj atopičari! Moje stanje polako napreduje, pogotovo otkad sam otkrila kako boravak u Naftalanu može biti i užitak. Naime, vrijeme je prekrasno, ptičice pjevaju, sunce sija (fototerpija ), lonjica lijeno teče ispred bolnice, a krave pasu travu na livadi pored. Ne znam čita li netko zaposlen u kuhinji ovaj forum, ali od utorka se hrana popravila i mogu slobodno reći da je super, baš fino papam. Tko god je za to odgovoran, hvala . Koža mi se velikim dijelom "isčistila" (to je "psorijaza-talk", ipak sam tu u manjini), nije prošlo, ali očito je bolje i manje svrbi . Vidjet ću zapravo tek kad izrade slike prije i poslije, koliko ja brijem, a koliko je stvarno bolje.
Što se prikrivanja tiče, prek zime obožavam rukave koji prekrivaju pola šaka. Preko ljeta mi se najčešće popravi stanje, pa nije toliki problem. Jedino što znaju ostati bijele mrlje koje ne mogu pocrniti, ali po ljeti sam ionako pol vremena euforična i sve mi je super i niš me ne bedira . Gledam na to slično kao na push-up: jednom ga moraš skinut Mislim, ako će me osoba odjebat zbog toga, bolje da to učini prije nego se upoznamo pobliže. Ovako zvučim baš kul , naravno da i mene to bedira, ali upravo sija sunce pa nemrem cvilit...
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 18:05   #213
ja sam dragog shebala...zaljubio se u mene prije no što sam počela dobivat flekove...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 09:46   #214
Atopičari, pitanje.
Upravo se vratio sa Šalate, moji numularni ekcemi se vratili jači i svrbljiviji nego ikad. Žena rekla da malo stanem sa kortikosteroidima i da probam Protopic.
Da li znate kolko to čudo košta, di ga se ima za kupiti, jel ga ko koristio i da li je u deželi možda jeftiniji?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 14:43   #215
ja nikad nisam koristila protopic,ali znam da wardancer je,vec je nesto pisala o tome na forumu,probaj malo potraziti...
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 15:10   #216
Je, nabavljala ga je iz Japana. Jel to neka apoteka na Trešnjevci ?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:07   #217
ak će ti pomoć, meni je isto dijagnosticiran numularni ekcem... al pošto je lokaliziran na jako malom području kože (unutrašnja strana podlaktica, par fleka na leđima,i na gornjoj strani korijena palca), doktor mi rekao da čim vidim da iskače-odmah ga namažem razrijeđenim kortićima (40%tna belobaza), a na dlanovima sa diprosalic mašču(pošto je tu deblja koža) i mažem sve dok se ne povuče...a već 50ak dana pijem claritine tablete(to je isto dio terapije), iako me niš ne svrbi ni bez njih...

bila sam bar 10-15puta na šalati, svaki put druga i svaki put sve mlađa doktorica...ne posveti mi ni 5min., neg mi napiše neku super skupu kremicu i kaže: 'vidimo se za mj. dana'...meni bilo sve gore...pa sam išla kod još par dermatologa i tek sa ovim sam zadovoljna, jer fraer točno zna što radi, ima 30godina radnog iskustva i vodi opsežne bilješke o svakom pacijentu...

ak imaš još kakvih pitanja, slobodno pitaj tu, ili na pm...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:45   #218
Nabavljala sam ju preko ljekarne na Dolcu. Prije nekoliko godina se počela proizvoditi i u njemačkoj, što je snizilo cijenu O mjerama opreza si već pročitao...
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:52   #219
Quote:
chupava&dlakava kaže:
bila sam bar 10-15puta na šalati, svaki put druga i svaki put sve mlađa doktorica...ne posveti mi ni 5min., neg mi napiše neku super skupu kremicu i kaže: 'vidimo se za mj. dana'
Mene to isto iritira do bola...

Zadnje uređivanje wardancer : 08.04.2007. at 23:45.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 01:13   #220
i meni je na salati bilo grozno,a jednom(kad mi je fakat bilo lose,cijela su mi leda bila crvena i razgrebana-ne pitajte sa cime sam ih razgrebala)docekala me cijela hrpa studenata,njih 15-ak,mojih godina i onda su svi buljili u moja leda i komentirali,kak je to tezak slucaj i bla,bla,bla...uglavnom,uzasno iskustvo.u vinogradskoj mi je puno bolje.
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.