Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2014., 00:59   #2141
Quote:
larina kaže: Pogledaj post
Evo dva dana pokušavamo i s tom metodom uz bijeli šum kao najnoviji hit u kući ... i ne pomaže...
Dok su blažeg intenziteta mogu možda i reći da djeluje, ali kada dođu do svog najjačeg intenziteta, ne pomaže ništa.


Neki navode jedno kao zagarantirani "lijek", neki drugo, no kod nas ne pali ama baš ništa. Ako i mogu reći da nešta pomaže, pomogne kratkotrajno.

Jedna mama je navela caruma carvi čepiće kao stopostotni lijek, međutim, evo mi smo na drugom pakiranju i ne mogu reći da baš nešta pomažu osim u olakšvanju novčanika. Od svakog pakiranja mogu reći da pola bacim, jer se bebama daje pola čepića, a mi kako god pokušavamo da raspolovimo i da oba dijela ostanu cijela, jedan se uredno raspadne. No, ista stvar je sa svim drugim preparatima, ako uzmem u obzir da ni jedan ne pomaže.
Kako je netko rekao: svi ti lijekovi protiv grčeva daju samo mirniju savjest roditeljima, a njihove stvarne učinkovitosti nema. U našem slučaju je to skoro pa doslovno upravo tako.
Znam kako ti je mi smo isprobali sve i da neke stvari su pomagale ali nista nije izljecilo grceve, cak sam i na ovu temu napisala kako smo ih se rijesili ali nazalost su se ubrzo vratili. Vjerujem da te ne tijesi bas ali stvarno prolazi s vremenom, meni se cinilo kako to razdoblje nikada nece doci ali doslovno preko noci ih je bilo sve manje i manje i na kraju su prosli. U cieloj toj muci s grcevima smo cak isli i na hitnu a vrhunac je bio kada se bebica plakala od pocetka do kraja oscara znaci satima. Najbolji lijek je naoruzat se strpljenjem i jednostavno cekati da prode. A sto se bijelih zvukova tice nevjerojatno je koliko zapravo pomazu ja sam znala sjediti u tri ujutro s upaljenim fenom u rukama sada mi je smijesno kada se sjetim...
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 01:04   #2142
Btw i nama je aptamil comfort bio koma na kraju smo presli na bebimil i njega je najbolje podnosio...
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 12:11   #2143
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Znam kako ti je mi smo isprobali sve i da neke stvari su pomagale ali nista nije izljecilo grceve, cak sam i na ovu temu napisala kako smo ih se rijesili ali nazalost su se ubrzo vratili. Vjerujem da te ne tijesi bas ali stvarno prolazi s vremenom, meni se cinilo kako to razdoblje nikada nece doci ali doslovno preko noci ih je bilo sve manje i manje i na kraju su prosli. U cieloj toj muci s grcevima smo cak isli i na hitnu a vrhunac je bio kada se bebica plakala od pocetka do kraja oscara znaci satima. Najbolji lijek je naoruzat se strpljenjem i jednostavno cekati da prode. A sto se bijelih zvukova tice nevjerojatno je koliko zapravo pomazu ja sam znala sjediti u tri ujutro s upaljenim fenom u rukama sada mi je smijesno kada se sjetim...

I mi smo prekjučer pomislili: Evo čuda, nešto što pomaže. Ali jučer se ipak ispostavilo da ništa od toga. Prekjučer smo jednostavno imali sreće da nisu bili tako jaki, dok jučer opet turbo uz sve moguće trikove.

Moj dragi je isto već htio par puta da je vodimo na hitnu, ali ja pokušam nekako ostati hladne glave i mantrat: to su samo grčevi....ništa opasno.

Našla sam na netu 8 sati bijelog šuma pa to pustim kad počne orkestar.
Tako i tako upošljava troje ljudi kad krenu grčevi. Dovede nas do toga da ne znamo više tko bi ju i na koji način držao
larina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 13:03   #2144
Uvjerena sam da kod grceva, pravih, jakih, intenzivnih, nista ne djeluje.
Isprobali smo milijun metoda i na kraju su prosli sami od sebe. Ponekad ljudi pocnu primjenjivati neku metodu bas kada bi dketetu grcevi i prirodno prestali, slucajno se tako potrefi, pa se zaklinju u nju.
I obrnuto. Djetetu se pogorsaju, a bas su tada roditelji nesto promijenili, pa misle da je do toga.
Grcevi imaju svoj pocetak, uspon, kulminaciju, pad i zavrsetak.
Kod nas su bili intenzivni, ali su trajali svega 40 dana..Cetrdeset paklenih dana. Ujutro, po danu, uvecer, po noci..
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:04   #2145
ma ne pomaze nista osim vremena. njeni grcevi su bili takvi da i dan danas, kad ugledam male bebe kak se voze u kolicima prvo pomislim ko zna jel ima grceve. jednostavno si ne mogu pomoc . 4 mjeseca, dan i noc, ja solo s njom po danu, mm i ja zajedno nocu , nosamo, masiramo trbuscic, pa zaspi pa opet iznova. valjda su mi zato i prehladice i zubi i sve sada piece od cake. mislim si - bitno da nisu grcevi vise.
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:20   #2146
Da...Ni nama ništa nije pomoglo. Samo vrijeme, a trajalo je prvih 4,5 mjeseci. Jadni mi, a jadna i mala dječica. Grozno.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:32   #2147
Sada, nakon mjesec dana borbe i sveg mogućeg isprobanog, mogu reći da možemo samo čekati kada će proći.
Čisto da sebi umirim savjest mogu joj nastaviti s čajevima, kapima, čepićima, umatanjem i svim ostalim. Ali vidim da nema tu lijeka...
U svim tim njenim i našim mukama drži me misao kako se radi o nečem bezopasnom i prolaznom.
larina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 02:58   #2148
Evo nisam do sada bila uključena u ovu temu ali s grčićima smo se borili od izlaska iz rodilišta, a čini mi se da smo ih se već riješili.
Zapravo me strah to reć jer sve mislim da će budem li se puno hvalila opet se vratit. Cura mi ima tek mjesec i par dana. Dojim i dajem još adaptirano, Novalac.
Uglavnom mislim da su nam pomogle Dr. Browns boce jer od kada smo ih uzeli cura je smanjila vjetrove, bljucanje i plača gotovo da nema.

Jedino šta me mući je da kaki samo jednom dnevno. Doduše bude to obilato , al svjedeno ja bi da ona više kaki. Nekako mislim da bi i to bio znak da joj je lakše u crijevima
nanna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 11:02   #2149
Quote:
nanna1 kaže: Pogledaj post
Evo nisam do sada bila uključena u ovu temu ali s grčićima smo se borili od izlaska iz rodilišta, a čini mi se da smo ih se već riješili.
Zapravo me strah to reć jer sve mislim da će budem li se puno hvalila opet se vratit. Cura mi ima tek mjesec i par dana. Dojim i dajem još adaptirano, Novalac.
Uglavnom mislim da su nam pomogle Dr. Browns boce jer od kada smo ih uzeli cura je smanjila vjetrove, bljucanje i plača gotovo da nema.

Jedino šta me mući je da kaki samo jednom dnevno. Doduše bude to obilato , al svjedeno ja bi da ona više kaki. Nekako mislim da bi i to bio znak da joj je lakše u crijevima
moja je kakala non stop. prije podoja, poslije podoja, ko protocna pumpa. pa joj nije bilo nista lakse, imala je grceve 4 i po mjeseca. bitno da beba kaka osobito jer joj dajes i ad .
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 20:13   #2150
Jel ima jos tko sa grcevima probleme, kako pomoc, ublazit taj plac? Nocu se budi radi tog, stalno vrti se, muci se, ne spava po danu bas, a bome ni noc. Iscrpljena sam, a sad cemo mj dana napunit
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 17:46   #2151
mimi a nema tu puno mudrosti. mozes probat sab simplex, biogaiu, zamatanje, bijeli sum, usisavac, fen, svasta nesto ali na kraju pomoci ce vrijeme. i mi smo imali i dan i noc grceve, ja sam znala vec ludit preko dana jer je cijele dane imala te grceve, onda bi mm dosao s posla pa je bilo lakse, pa smo je nocu zajedno nosali dok je plakala i nakon par mjeseci sve je postala proslost. ali da je gadno i da treba izdrzat - treba.
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:49   #2152
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
Jel ima jos tko sa grcevima probleme, kako pomoc, ublazit taj plac? Nocu se budi radi tog, stalno vrti se, muci se, ne spava po danu bas, a bome ni noc. Iscrpljena sam, a sad cemo mj dana napunit
probaj swaddling. ali pravi, dobro ju/ga umotaj. ja sam jednom probala onako bezveze, ali nije to to. mi nemamo grceve, ali je znacajno poboljsalo ritanje u spavanju. toplo preporucam knjigu dr harvey karpa. sazeto: za svako uspavljivanje: swaddling, bijela buka po izboru mladunceta , duda i njihanje ili skakutanje, opet po izboru. nas spasilo.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:09   #2153
Moja sirota vec za vrijeme dojenja pocne urlat.Tocno cujem kako joj zrak prolazi crijevima i onda kakanje pod pritiskom.Tri sata je nosim, ljuljuskam, pa na cicu pa na trbuh pa u kolica pa na rame pa na krilo...kad se smiri jadna zaspe i spava 2 do 3 h.Onda opet iz pocetka.Po noci je ipak ok.Dva do tri budenja s cicanjem i spava dalje.Nisam probala nikakve kapi ni cajeve.Place ona i ja s njom i nadam se da nece dugo trajati.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:56   #2154
Moja ima 2 tjedna i grceve (onako se napinje i plače) otkad smo došli iz rodilišta prije 10 dana, što me zbunjuje jer mi je patronazna rekla da grcevi ne dolaze prije 6 tjedana. Što bi joj moglo pomoći, neznam smijem li davati one neke kapi prije mj. Dana? Koliko bi bilo pametno mijenjati ad mlijeko sada(od rođenja je isključivo na bebimilu, a ostali smo na tome jer u rodilištu uopće nije plakala)? Mislila sam možda aptamil comfort ili novolac ac?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:17   #2155
nama je počelo sa tih 6 tjedana otprilike
i traje i traje i traje
plače on, plačem ja, ma on urla, ne plače
prdi ko odrasli čovjek

dajemo mu sabsimplex 10 kapi svakih 9 sati u mlijeko, piše u uputama 20 u svaki obrok ali nama je pedijatrica tako prepisala
i biogaia kapi 5 na dan, isto u mlijeko (šta je to toliko skupo u njima???)

za te biogaia kapi nam je i patronažna rekla da uzmemo ali da se konzultiramo sa pedijatricom radi tih problema sa crijevima. i navodno im treba mjesec dana da počnu djelovati. pa si mislim da smo mu morali početi davati čim se rodio, ovako će mu prije proći samo od sebe.

tako da mislim ako može moj toliko može i tvoja, ili radije pitaj pedijatra, ili patronažnu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:35   #2156
Bio gaiu moja dobiva od treceg dana starosti i odmah nam je pomoglo oko grceva. Mene su spasile, od tad nikakvih problema.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 00:33   #2157
Gdje su bio gaia najpovoljnije u zg?
Koja im je cijena otprilike?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:12   #2158
ja kupujem u ljekarni 101kn ona malecna flašica
javi ako nađeš negdje povoljnije
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:15   #2159
Mi placamo oko 80 kn, moram pitat muza kolko tocno je cijena i gdje.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:58   #2160
Da li je koja probala one vrecice s tresnjinim kosticama?
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.