Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 01:43   #81
Quote:
top_dog_is_online kaže: Pogledaj post
a kako drugačije nego preko portala i neta?
Raznim kontaktima, recimo…
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 22:11   #82
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Raznim kontaktima, recimo…
Da........recimo da se to kulturno zovu kontakti..........
__________________
Razbijam predrasude!!!
alfamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:20   #83
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Raznim kontaktima, recimo…
čuj, da čovjek ima veze ne bi ni pitao o uspješnosti dobivanja posla preko portala
top_dog_is_online is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 06:52   #84
Quote:
top_dog_is_online kaže: Pogledaj post
čuj, da čovjek ima veze ne bi ni pitao o uspješnosti dobivanja posla preko portala
Ne govorim o vezama u tipičnom hrvatskom smislu…

Recimo, sad mi se smiješi posao lektora.
Nisam ga tražio.

Javljao sam se jednoj tvrtki kao prevoditelj; posao nisam dobio, ali sam ostao u kontaktu s jednom osobom iz te tvrtke. U jednom mi je razgovoru ta osoba rekla da njena prijateljica iz sasvim desete tvrtke traži lektora. Pa sam se javio.

Dakle, to nije veza u klasičnom hrvatskom smislu "e, daj zaposli mog malog", nego ono kaj se popularno zove networking.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 12:35   #85
Preko portala MojPosao i Posao.hr sam poslala oko 80 molbi u razdoblju od tri mjeseca u proljeću ove godine. Od toga su me pozvali na oko 20 razgovora i na sve te razgovore sam otišla i osim toga bila sam na 4 testiranja u većim firmama. Posao nisam dobila, da sam imala vezu sigurno bi ga dobila. Na zadnjih 5 razgovora sam otišla pretpostavljajući unaprijed da neću dobiti posao i nisam se puno niti nadala. Tako da ću se još ovaj mjesec odmiriti jer me je uhvatila i neka viroza. Krajem mjeseca ili najkasnije početkom 9. mjeseca kontaktirati ću firmu Kadus za zapošljavanje pa se nadam da ću preko njih dobiti neki posao. Ima li možda netko iskustva sa firmom Kadus za posredovanje u zapošljavanju?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 11:18   #86
Pih, ima više portala nego poslova.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:40   #87
Ja sam samo MojPosao koristio.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:37   #88
Ja na mojposao imam nastimane agente koji mi dnevno salju e-mail izvjesca o objavljenim poslovima koji zadovoljavaju kriterije koje sam postavila, i to mi je bas super jer ne moram kopat po stranici
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:22   #89
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Ja na mojposao imam nastimane agente koji mi dnevno salju e-mail izvjesca o objavljenim poslovima koji zadovoljavaju kriterije koje sam postavila, i to mi je bas super jer ne moram kopat po stranici
Potpisujem ovo
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:31   #90
ma ti portali su cista manipulacija...
nije da se ne moze nac posao, ali trebas slat i slat molbe, a kao trebalo bi bit bolje :S
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:45   #91
Neznam jel sam na pravoj temi, ali ako mi netko moze odgovoriti na pitanje koje stranice postoje osim www.mojposao.hr koje sadrze poslove u HR, bila bih vam zahvalna. Naime mm i ja se zelimo preseliti u HR. Ja sam Hrvatica, on strani drzavljanin. Ne mogu naci nijednu drugu stranicu na kojoj bi trazili posao za njega osim spomenutu gore. Molim vas ako bi mi mogli napisati jos par internetnih stranica koje sadrze poslove i natjecaje (ponajvise strane, internacionalne firme). Hvala!
__________________
10.06.09 LEO Naše malo zlato Mala zabica: 37+
Ana80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:52   #92
za znam jos samo posao.hr
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 01:55   #93
Uspoređivao sam MojPosao i Posao.hr i nisam naišao na neku veliku razliku. Oba su slična, imaju istu ponudu poslova, samo što agenti na MojPosao ne funkcioniraju. Još nisam dobio niti jedan mail od njih, ali zato od Posao.hr dobivam skoro svaki dan.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 02:01   #94
ma kako ne, nisi nesto dobro postavio. Meni stizu svaki dan.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:32   #95
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
ma kako ne, nisi nesto dobro postavio. Meni stizu svaki dan.
Sve je dobro postavljeno, sad sam išao provjeravati. Ali to više nije uopće bitno, jer Posao.hr mi redovno šalje obavijesti i informacije, a kako se ta dva portala ne razlikuju baš pretjerano u ponudi poslova, dovoljan je da samo jedan funkcionira
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:08   #96
a gle, ja primam agente s oba i mogu ti reci da se razlikuju. Nemaju svi para dati 3-4 tisuce kuna za oglas na oba mjesta..
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:39   #97
Zato sam napisao da su slična, a s druge strane svakodnevno posjećujem oba portala, tako da bez obzira na slanje obavijesti preko maila imam uvid u nove oglase. Što je sigurno, sigurno
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:54   #98
a kontaktiraj ih i reci da ne primas agente. To im je posao da osiguraju da sve stima, a i moja dsadasnja iskustva s njima su pokazala da su ljubazni
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:43   #99
dobro je što se pojavljuju novi specijalizirani siteovi. to bi moglo dosta pojednostavniti proces traženja posla, pogotovo u područjima gdje vlada velika ponuda i potražnja kao npr. finacijski sektor
oilaetha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:04   #100
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Uspoređivao sam MojPosao i Posao.hr i nisam naišao na neku veliku razliku. Oba su slična, imaju istu ponudu poslova, samo što agenti na MojPosao ne funkcioniraju. Još nisam dobio niti jedan mail od njih, ali zato od Posao.hr dobivam skoro svaki dan.
po meni je posao.hr puno bolje grafički složen i jednostavniji je za pretraživanje. iako ima manji broj oglasa
oilaetha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.