Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 17:44   #21
Quote:
Meni su ovi Bošnjaci ovdje isti ko i vaši četnici, da oprostiš.
ekstrem je ekstrem. nema veze kojem narodu pripada. fakat je da Srbi takvih ekstrema oduvijek imaju najvise. koliko su Srbi i Hrvati prirodni saveznici vidi se najbolje u Posavini. prirodniji da ne mogu biti prirodniji. ne daj boze takvog saveznika nikome.
Flaming Lips is offline  
Old 23.03.2007., 18:31   #22
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Hrvatima bi sve uzeo i još im prijetio zato što se okreću na drugu stranu. Četnička posla - vidim, naučilo se. Jedino je pitanje trenutka kad se više ne bude imalo što za izgubit. A taj trenutak polako dolazi zbog curenja Hrvata iz srednje Bosne i slabljenja Srba zbog Srebrenice.

Tada bi mogao nastat tvoj željeni trenutak za istrebljivanje Hrvata. A isto vide i Srbi u odnosu na sebe. A to ti znači da niti Hrvatska niti Srbija neće ostat po strani - pa ti sad podmazuj kalašnjikove za stvaranje džamahirije. Krenete li oružjem, Hrvatska nema namjeru dopustit da dođete južnije od Prozora - u to možeš bit siguran. Naivci misle da će svijet valjda zatvorit granice i pustit bijesne pse da uvoze mudžahedine i oružje da kolju po hrvatskim mjestima (ili srpskim). Budi siguran da bismo doturili štogod Hrvatima - granica je duga, a ima se i što.

Opet ti sa svojim nebulozama. Lijeci se!
Jekna is offline  
Received Infraction
Old 23.03.2007., 18:33   #23
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Mislim da srpska politika u BiH nema mnogo dilema: HRVATI I SRBI SU PRIRODNI SAVEZNICI u BiH, bez obzira na prošli vek obeležen nesrećnim sukobima.
Podrzavam to vase "aveznistvo"! Sto vise to bolje... za nas!
Jekna is offline  
Old 23.03.2007., 18:41   #24
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A i ti ga znas posrati.

Hajmo...kada vec pricamo!!
Po cemu ce biti najutjecajniji???
Politicki?
Ekonomski?
Po svemu. Bosnjaci kao nacija imaju najbrzi i najjaci uspon u regiji. Ne znam jeli ti poznata cinjenica ali u samoj Makedoniji preko 17.000 osoba se izjasnilo kao Bosnjaci. Sve je vise onih koji se izjasnjavaju kao Bosnjaci. Nasa nacija dozivljava pravu renesansu. Jesi li cuo za velemajstora Suata Atalika. Turcina koji vodi korjene iz Bosne i prije par godina je ponovo uzeo bosansko drzavljanstvo i igrao za SK Bosna. Takvih je sve vise i vise!

Srbija(nas najveci neprijatelj) je razbijena na vise komada a i dalje ce da se cjepka. Srbi kao nacija tonu. prirodni prirastaj za 2005
Izgubili su CG i izlaz na more. Izgubili su Kosovo. Broj Albanaca je manje vise isti kao i broj srba s time sto broj srba godisnje na Balkanu opadne za -+[/b]50.000[/b] i na snazi je velika beogradizacija srbije. Jug srbije ostaje prazan i nenaseljen.



U novonastaloj drzavi CG cinimo znacajan udio i nas uticaj se povecava iz dana u dan.
Pogledaj sastav skupstine CG.

Pogledaj prirodni prirasta za CG u prosloj godini.
Rozaje 98% Bosnjaci; Plav Bosnjaci vecina; Bijelo Polje, Berane, Bar Bosnjaci cine 30-40%)

Zabljak, Kotor, Danilovgrad,Kolasin, Mojkovac, Andrijevica, Pluzine, Savnik su nastanjeni Srbima i imaju demografski kolaps. Uz to, taj region granici sa juznim Sandzakom. Dakle izmedu Bosnjackih nasleja i Podgorice imas slabo naseljena mjesta, pustosi. Ko ce to naseliti predvidi sam!


LInk-pogledaj na 35-toj strani

Od Sarajeva pa do vrha Makedonije imas cijeli splet sela i naselja u kojima zive Bosnjaci. I Dragas mozes obojiti u tamnozelenu boju na karti.
http://mondediplo.com/2003/08/IMG/jpg/kosovo.jpg


U samoj BIH. Bosnjaci vec sada cine -+53% i taj procenat raste za 2% svakih 5-7 godina. Vojno ne mozemo bi porazeni. Nas udio se povecava cak i u onim mjestima gdje je sproveden genocid. Recimo da od Foce(samog grada) pa sve do Visegrada(samog grada) danas imas +80% bosnjacka naselja. I danas je 75% Istocne Bosne u posjedu Bosnjaka.

U slucaju novog rata se nalazimo u povoljnijoj poziciji. Bihacka regija nema vise srbe u zaledini i moze da se skoncentrise na Banja Luku. 500.000 Bosnjaka u Sarajevskoj kotlini a naspram nas do Drine nema ni 50.000 srba i to u manjim rastrkanim naseljima. U Tuzlanskom bazenu oko 600.000 Bosnjaka koji bez problema mogu da drze "koridor " i Banja Luku u Izolaciji. Zenica i Srednja Bosna koji mogu da vrse pritisak na Banjaluku. Banja Luka je totalnom okruzenju i nema izlaza. srbija ima svoje brige izaglibljena je u blatu do koljena. Sve vaznije planine i kote su pod nasom kontrolom.
Situacija nije ni blizu kao sto je bila 1992.


Dakle, nasim, sve visim prisustvom kako u Bosni tako i u okruzenju mi povecavamo i nas uticaj dok na drugoj strani nasi neprijatelji dozivljavaju totalno eroziju.

I taj nas uspon se ne odnosi samo na balkansko podrucje vec i u cijelom svijetu. S pocetka '90-tih bosnjacka dijaspora je bila nepostojeca kao i lobi. Danas su stvari promjenjene iz temelja.

Sto se tice ekonomskog uticaja. Svima je jasno da tu jos uvjek nismo stali na noge ito izrazito radi agresije i nevidne destrukcije. Ali i to ce btii sredeno za par godina. BIH ima izuzetno jak privredni rast. Od svih bivsih drzaca SFRJ BIH ima najveci potencijal za razvoj. Ogroman energetski sektor koji ce biti od izuzetne vaznosti u budnocsti, ogromna namjenska industrija, petrohemija itd... Par vijesti u zadnjih 15 dana.

- Kompanija Mittal Steel Zenica danas je objavila početak tzv. «Fenix projekta» - obnove integralne proizvodnje u zeničkim pogonima.
Projekt obnove integralne proizvodnje u Mittal Steel Zenica trajat će 16 mjeseci i prema najavama iz kompanije, koštat će 130 miliona USD


- Do kraja maja u maglajskom preduzeću Natron Hayat bit će pokrenuta integralna proizvodnja,..ukupna investicija od 55miliona €

-Delegacija turske kompanije “Sisecam Soda Sanayi” je izjavila da ce ostvariti investiciju u novi pogon u Lukavcu,... investicija veća od 100 miliona dolara

-Otvorena tvornica "Argeta" u Hadžićima - Član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić, predsjednik slovenske vlade Janez Janša i predsjednik uprave kompanije "Droga-Kolinska" Robert Ferko u ponedjeljak su na prigodnoj svečanosti ozvaničili početak rada tvornice "Argeta" u Hadžićima u koju je uloženo 26 miliona eura.


Bosna ima veoma dobre kompanije a ni 10% njih nije privatizirano. Neke od njih
http://www.zrak.ba/layout/about.html
http://www.pretisnis.co.ba
http://www.pobjeda.com ...

+ sve veci broj uspjesnih privatnih kompanija
http://ugarak.ba/onama.htm
http://sirbegovic.com

BIH ima vanjski dug od nekih 4 milijardi $ i 50% je to prijeratni dug. Hrvatska je sve rasprodala sve strateskefirme i dug ce uskoro preci 30 milijardi€.


Nase tek dolazi. Ovo imaj na umu!
Jekna is offline  
Old 23.03.2007., 19:12   #25
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A i ti ga znas posrati.

Hajmo...kada vec pricamo!!
Po cemu ce biti najutjecajniji???
Politicki?
Ekonomski?
Po broju baklava.
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 23.03.2007., 19:56   #26
Koji lik

U 2/3 protektorata ne smijete prdnuti od Srba i Hrvata a ti o nečem baljezgaš

Kad se ti jarane budeš mogao zaderati "Atif! Atif!" nasred Banjaluke ili Širokog Brijega, onda razmišljaj o pripajanju Sandžaka, Crne Gore, Švedske, St.Louisa....
pcmvr is offline  
Old 23.03.2007., 20:00   #27
Smatram da bh Hrvati i Srbi ne bi trebali imati drzavljanstva susjednih drzava.Ako vec insistiraju da to imaju,onda i Bosnjaci Sandzaka trebaju imati BH drzavljanstvo po istom principu.
A od pripajanja Sandzaka BiH nema nista.U tom slucaju bi bili isti cetnici.
zebu is offline  
Old 23.03.2007., 20:11   #28
Quote:
Jekna kaže: Pogledaj post
Opet ti sa svojim nebulozama. Lijeci se!
Ti si prijetio svođenjem Hrvata na 2% ako bi slučajno glasali suprotno željama Bošnjaka. Pa te podsjećam da je oko vas Hrvatska, i da Hrvatska ne bu gledala kak ti pališ hrvatska mjesta, a da pri tome ne pomogne Hrvatima u BIH.

Ne ljubimo ni četnike ni mudžahedine, bili oni "autohtoni" ili uvezeni. Pa ti sad računaj tko ti je oko Cazinske krajine. Možda jesmo pomogli prije, ali da pomažemo zakrvavljeni mjesečasti klero-fašizam iz Sarajeva - to se nemoj nadat. Možda bi vam malo pripomogli u startu, ali samo do neke crte, i to pod uvjetom da Hrvate čuvate ko zjenicu oka svog.

U tom scenariju Hrvatska bi pucala na vraćanje posavine uz Savu, vama bi dali da malo proširite svoje dijelove, ali nam uopće nije u interesu da rušite B. Luku i RS. Jer bi se tad osilili i ne bi imali protutežu u BIH. U prijevodu, podržali bi vas da si osvojite par kvadratnih kilometara da vam bude lakše, a onda bi vam zatvorili ventile, i vrlo vjerojatno dodali štogod i Srbima da se obrane ako bi im "zaškripilo" - čisto da se međusobno držite pod kontrolom. Hrvatskoj isto nije u interesu džamahirija, koliko se god ti nadao da bi mi blagonaklono gledali dok tvoji pale i žare. Vremena naivnosti su prošla. Nama su u cilju zadovoljni Hrvati, i naravno hrvatski interesi, ali i koliko-toliko zadovoljni Srbi i Bošnjaci. Tvoju viziju "zadovoljstva" za Bošnjake nećeš ostvariti uz hrvatski blagoslov.
zelenbrijeg is offline  
Old 23.03.2007., 20:15   #29
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ti si prijetio svođenjem Hrvata na 2% ako bi slučajno glasali suprotno željama Bošnjaka. Pa te podsjećam da je oko vas Hrvatska, i da Hrvatska ne bu gledala kak ti pališ hrvatska mjesta, a da pri tome ne pomogne Hrvatima u BIH.

Ne ljubimo ni četnike ni mudžahedine, bili oni "autohtoni" ili uvezeni. Pa ti sad računaj tko ti je oko Cazinske krajine. Možda jesmo pomogli prije,ali da pomažemo zakrvavljeni mjesečasti klero-fašizam iz Sarajeva - to se nemoj nadat. Možda bi vam malo pripomogli u startu, ali samo do neke crte, i to pod uvjetom da Hrvate čuvate ko zjenicu oka svog. U tom scenariju Hrvatska bi pucala na vraćanje posavine uz Savu, vama bi dali da malo proširite svoje dijelove, ali nam uopće nije u interesu da rušite B. Luku i RS. Jer bi se tad osilili i ne bi imali protutežu u BIH. U prijevodu, podržali bi vas da si osvojite par kvadratnih kilometara da vam bude lakše, a onda bi vam zatvorili ventile, i vrlo vjerojatno dodali štogod i Srbima da se obrane - čisto da se međusobno držite pod kontrolom. Hrvatskoj isto nije u interesu džamahirija, koliko se god ti nadao da bi mi blagonaklono gledali dok tvoji pale i žare. Vremena naivnosti su prošla.
Ma ko si ti da bilo koga pomazes? Koji kompleksasi na ovom forumu...svi ste zajebani na internetu,a zamisljam vas u normalnom zivotu onako bubuljicave,ne mozete sebi da pomognete a ne nekome u ratu.
Ljudi dodite sebi,manite se prijetnji i supljih prica preko interneta.
zebu is offline  
Old 23.03.2007., 20:20   #30
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Ma ko si ti da bilo koga pomazes? Koji kompleksasi na ovom forumu...svi ste zajebani na internetu,a zamisljam vas u normalnom zivotu onako bubuljicave,ne mozete sebi da pomognete a ne nekome u ratu.
Ljudi dodite sebi,manite se prijetnji i supljih prica preko interneta.
Tvoj pajdo je prijetio. Ja ga spuštam na zemlju. Što se Hrvata u BIH tiče, svakome pametnom je jasno da im pomažemo i da bi im pomogli u slučaju da krenu nekakve islamske vojske na njih. Pa nek on trabunja ovdje sebi i svojima na štetu.

I naravno da pomažem - svakom zarađenom kunom koja se oporezuje. I glasom na izborima. Kao i dodatno financijski ako im zaškripi. Ne znam za druge, ali meni u životu ide solidno, tak da bude nešto i za Hrvate ako zatreba. Čisto da se ne nada, kao što se izgleda mnogi nadaju, da bi mi valjda pomagali Bošnjake na štetu Hrvata u BIH. Malo je pobrkao lončiće.
zelenbrijeg is offline  
Old 23.03.2007., 20:30   #31
Quote:
Bosna je više teritorija, geografski toponim, nego što je država čiji deo teritorije bi bilo moguće okupirati.
Srbi ipak mogu unilateralno uzeti državljanstvo i Srbije, Hrvati manje više svi imaju Hrvatske putovnice.
Bila je Bosna i prije mene, i bit ce i poslije mene.Uvijek dajemo besplatne Bosanske pecate, kad ga udarimo, ostajes tamo, mnoge bradonje su zavrsile tako
Sto se tice Hrvata, budimo realni.Oni su svrseno stanje.Nije sto ja volim tako, ali zar nije.

U Srednjoj Bosni nece nikad biti toliki faktor da ce stanovnistvom ugroziti Bosnjake, ili da im uzmu opcine.Cak sad i zadnje enklave Centralne Bosne Hrvatske, postaju Bosnjacke, primjer Busovaca i Novog Travnika

Ima i Alzir 2.3 miliona km2, oko 45 Hrvatski povrsine, ali niko tamo ne zivi

Primjer Glamoc 1033 km2, zivi oko 4000 ljudi, vecina su starije dobi, i vec dugi niz godina, vlada tamo jedan los prirodan prirastaj.To je puna 2% Bosanskog teritorija, a poredeci sa Buzimom 166km2 i oko 18 000 stanovnika danas, dovodi se do zakljucka

Kalinovik ima ispod 4000 stanovnika danas na 780 km2, u cetnitetu.Bas ce Bosnjaci i prije rata imati naviku da pisnu po pustahijama Zelengore, jer ce neki nomad cetnik daleko u brdima, ili kraj Grahova, gdje zadnji ljudi umiru od secera

Grahovo 790 km2 + Drvar 544 km2 nisu ni prije rata imali Bosnjaka.To je 1334 km2, ili 2.7% Teritorije Bosne

Gdje Glamoc sa 1033 km2 i Kalinovik 780km2

Ta teritorija ima danas 21 000 stanovnika, manje od Sanskog Mosta, prosjecnog Bosnjackog mjesta sa preko 25 000 stanovnika.Mozes misliti , gdje su veci gradovi preko 100 000 stanovnika poput Tuzle i Zenice, da ne pricam o Sarajevu

Tako u te 2/3 pogledajte sta i gdje ko zivi, jer ja u Glamocu sa 10 Bosnjaka ne bi imao problema da sutam od jednog do drugog kraja opcine ljude tamo, jer suprostavit ce mi se starci, nomadi a i tamo Bosnji ima



Ali, kad Bosnjak uzme jedno plodno i fino Jajce, vec gotovo, i Busovacu te Novi Travnik, to vrijedi vise nego sva Lika i regija okolo
filatelista is offline  
Old 23.03.2007., 20:50   #32
Upravo je na glavnom dnevniku HTV-a bio izvještaj iz Bugojna u trajanju od nekoliko minuta. Sve je tematizirano: nestanak skoro 200 Hrvata, leševi u planini Radovan, zločinci koji rade u bugojanskoj policiji, Cikotić koji je vodio ratne operacije tamo i izabran je za bošnjačkog ministra, činjenica da se vratilo samo 5000 od 17000 Hrvata itd. Toliko o gubitcima Hrvata u srednjoj Bosni - vremena se mijenjaju. A vi samo pljujte po Hrvatima i nadajte se dobrome.
zelenbrijeg is offline  
Old 23.03.2007., 21:34   #33
Bas mi je neki vjerodostojan izvor Htv

Jesu li i 22 Bosnjaka iskasapljena u Zelenom Lugu nabrojali, leseve koje je Armija Bih zatekla, kada su uzeli sav grad.Ili nisu ubrojani
filatelista is offline  
Old 23.03.2007., 22:31   #34
Bosnjaci i Hrvati nemojte se svadjati! Moramo biti skupa, prijatelji!
Ne dozvolimo da nas srbi zavade!
jer:

"Teško narodu bez ljubavi bratske, kao i Bosni bez zemlje Hrvatske"
.
pavilion is offline  
Old 23.03.2007., 22:37   #35
Quote:
pavilion kaže: Pogledaj post
Bosnjaci i Hrvati nemojte se svadjati! Moramo biti skupa, prijatelji!
Ne dozvolimo da nas srbi zavade!
jer:

"Teško narodu bez ljubavi bratske, kao i Bosni bez zemlje Hrvatske"
.
nema frke, muslimane u tursku, i neka nam živi vječna i jedina hrvatska
dudu is offline  
Old 23.03.2007., 23:56   #36
Onaj tko prijeti Hrvatima da će ih svesti na 2% ako ne budu govorili i ponašali se kako on to kaže, taj je neprijatelj Hrvata. Što bi se sad zamajavali nekakvim pričama o "nema zemlje bez ovog i onog", "nemojmo se svađat" i takve fore... To što je on Bošnjak ne mijenja ništa na toj jednostavnoj činjenici. On prijeti Hrvatima nestankom, upravo onako kako je Karadžić prijetio Bošnjacima. Prema tome, sve je jasno.
zelenbrijeg is offline  
Old 24.03.2007., 00:02   #37
baš tako, a zna se kako se postupa s neprijateljima. ima li dobrovoljaca da se raznesu u sarajevu?
dudu is offline  
Old 24.03.2007., 01:38   #38
Ah jao jao..kako ja samo zudim da vidim taj protu-Bosnjacki savez Srba i Hrvata u BiH.Smiijem se kladiti da bi mozda trajao jedno 10-tak dana a onda bi se sve zavrsilo u sveopcem medjusobnom pokolju i povremenom svercu cigarama, naftom i bijelom tehnikom.
Kakve samo iluzije ovdje neki ljudi gaje...pa osvjestite se vise...ako i bude vise nedaj Boze kakve frke u BiH to ce biti cisto unutranja Bosansko Hercegovacka stvar.Zaboravite Hrvatsku...ona ce u EU pa nece smijeti prdnuti nego ce promptno zatvoriti svoje granice.Zaboravite Srbiju...ona ce se u tom slucaju naci u vlastitom sosu:unutrasnjeg raspada (ja kada sam cuo sta vecine Beogradjana koje sam upoznao misli o BiH Srbima dobio sam krila), problema sa "manjinama", regionalim separatizmima i medjunarodnog ostrog nadzora.Nema vise pedesetogodisnjih stokova naoruzanja i municije, nema vise deviznih rezervi, avioni ne lete, tenkovi su zahrdzali, regruti gladuju, vecina mladih nece da sluze vojsku a kamoli da idu nekakav rat.
Nema vise kod Bosnjaka trojica na jednu tandzaru, jedna minobacacka granata za nedaj Boze, patike i farmerke u mjesto uniforme.....sada je to malo drugacija pjesma.
Prestanite vise prizivati rat.

P.S Upravo mi je nevjerojatna lakoca sa kojom neki Hercegovacki Hrvati ovdje zanemaruju sudbinu i dobrostanje Bosanskih Hrvata, prosto kao da ih ne smatraju dijelom vlastitog naroda.
Tahvil-pasa is offline  
Old 24.03.2007., 02:26   #39
O čemu ti to?! Koliko ja vidim, ti i tvoji se hasate i zazivate rat.

Samo se još niste odučili od uloge žrtve koja je uz multietničarski gard dugo palila, pa onda ispadnu smiješni postovi gdje se u jednom dijelu dernjate na ubojice i zločince, a u drugom prijetite ostalima etničkim istrebljenjem. Prema tome, onako kako odlučite, tako će i biti. Za mir je potrebno dvoje, a za rat je dovoljan samo jedan.
zelenbrijeg is offline  
Old 24.03.2007., 11:40   #40
Tim gore za vas ako rat bude čisto bosanskohercegovačka stvar. Neće Hrvatska opet propuštati mudžahedine, naoružavati vas i puštati da vam babe žive u hotelima

U prošlom ratu ste prvo ispušili od Srba gdje ste stigli... Onda išli to malo nadoknaditi od Hrvata, ali avaj ni onih par gradića u srednjoj Bosni niste uzeli pa vam je fildžančić sav rupičast Stvarno imate razloga za optimizam

Sad će reći "Ma to Alija bolan nije dao, eno Sefer već bio u Neumu kad je dobio komandu za povlačenje"
pcmvr is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.