Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 02:24   #1
Motorna kosilica - iskustva, savjeti...

Helo!

Ja sam novi na forumu, i odma pucam sa jednim za mene vrlo važnim pitanjem! Imamo viksu u Tuheljskim Toplicama, na terenu velike kosine. Oko kuće ima cca 200 kvadrata trave za kositi, ostalo je šumica.

Kupio sam si motornu kosilicu - trimer, ali prema uputstvima ona nije za brdovite terene, pa sam je uspješno vratio u dućan . Upozorili su me da za takav teren nije ni motorna kosilica na kotače!

Molim da mi date savjet koju električnu kosilicu na kotače - tzv.žabu da kupim, koju marku i koliko W bi trebala biti, jer na tržištu ima jako puno tipova.

Svako iskustvo i savjet je dobrodošao. Zahvaljujem

Zadnje uređivanje Majstor : 08.06.2015. at 22:49. Reason: Promjena naslova posta radi promjene naslova teme
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 09:54   #2
Prije 3 godine sam kupio neku no-name u Merkuru (cca 300 kn) i dan danas s njom vrtim oko kuće (cca 300 kvadrata trave). Mislim da ima nekih 1400W.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:38   #3
Kupi benzinsku. Jače su i praktičnije za raditi.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:54   #4
Quote:
Arion kaže: Pogledaj post
Kupi benzinsku. Jače su i praktičnije za raditi.
Samo, za velike nagibe nemoj kupiti običnu.

Kosilica mora biti ili dvotaktna (marka AS motor), ili bar potraži onu koja ima četverotaktni HONDA motor, koji je namijenjen za velike nagibe (piše na njemu 30° ili sl.).

Nemoj kupiti one s običnim B&S ili pogotovo Tecumseh motorom.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:24   #5
Prvo si kupio TRIMER i kažeš da nije za brdovite terene. Pa kako taj trimer izgleda?
Trimer i je za kojekakve terene gdje ne može kosilica sa kotačima
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 00:32   #6
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Helo!

Ja sam novi na forumu, i odma pucam sa jednim za mene vrlo važnim pitanjem! Imamo viksu u Tuheljskim Toplicama, na terenu velike kosine. Oko kuće ima cca 200 kvadrata trave za kositi, ostalo je šumica.
kupi si husqovarnu mi ju imamo na žumberku za viksu kosina do bola možeš ju vrtiti kako hoćeš a to čudo ima toliko snage da ne povjeruješ mogo bi s njom vrt preorati a ne kositi.sam je malo skuplja ali se isplati.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 20:49. Reason: Skraćivanje quotanja
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 00:50   #7
Električna kosilica

Quote:
morino kaže: Pogledaj post
kupi si husqovarnu mi ju imamo na žumberku za viksu kosina do bola možeš ju vrtiti kako hoćeš a to čudo ima toliko snage da ne povjeruješ mogo bi s njom vrt preorati a ne kositi.sam je malo skuplja ali se isplati.
Hvala na prenesenom iskustvu.Ako može, lijepo bi molio malo više podataka o kosilici. Čuo sam za njih da su kvalitetne, a ako je vi imate u Žumberku ( poznat mi je kraj), onda je to prava stvar za mene. Zato bi Vas molio da mi napišete kolika je Wataža, cca cijena, tip., i gdje se može kupiti. Hvala
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 20:50   #8
Nož na kosilici

Zatupio mi se nož na kosilici (MTD, Tecumseh motor oko 4 KS). Imam dva (glupa) pitanja:
1. Je li navoj na osovini lijevi ?
2. Da je pobrusim fleksericom ili ručno- turpijom ?

Molim prave znalce da se ne smiju !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:27   #9
Okreći ključ u smjeru vrtnje noža kosilice (prije toga fiksiraj nož na neki način).
Brusilicom, jer je vjerojatno bil kaljen, pa ga turpija nebu nosila, no pazi da ga ne "skuriš" tj. da ne poplavi.
I nakon toga ga izbalansiraj (postavi ga na čavel i brusi dok se ne izjednače težine obje strane.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:32   #10
Hvala Zvon, to s čavlom čak znam od nekud...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:02   #11
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Hvala Zvon, to s čavlom čak znam od nekud...
obično piše u uputi od kosilice...
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 10:19   #12
Mislim da su u većini slučajeva šarafi normalni - desni jer se motori vrte u lijevo, gledano s donje strane.

Nož bi umjesto brusnom pločom bilo bolje obrusiti na tračnoj brusilici ili bar brusilici s kamenim brusom. No ako nemaš ni jedno, umjesto standardne "tirolit" brusne ploče uzmi brusnu ploču sa šmirglom.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:26   #13
Noževi su potrošna roba, i danas se lako mogu nabaviti za nekoliko desetaka kuna.. Ja imam dosta površina koje moram redovito kositi, pa često skidam i brusim noževe običnom brusilicom.

Važno je samo da se nož ne nabrusi preošto, tj. da je vrh ne bude pretanak, jer tada svaki udarac kamenčića izaziva veliko udubljenje. Dovoljno je da postoji oštar rub, i nož će kositi kao da je nov...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:50   #14
[QUOTE=amater_total;8801007][QUOTE=champ;8688923]Noževi su potrošna roba, i danas se lako mogu nabaviti za nekoliko desetaka kuna..

Hvala na savjetima, no gdje se mogu nabaviti ?
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:14   #15
Motor za koslicu

... tekumova seka je krepala... (biti će da je nagib prevelik)
jel zna netko gdje mogu kupit samo motor (po mogućnosti 2taktni)?

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 20:49. Reason: Pisanje naslova teme malim slovom
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:46   #16
Jeftinije ti je kupiti novu kosilicu (i izbjegavaj Tecumseh). Ima onih 4-taktnih za nagibe, s motorima Kawasaki ili Honda, pa i s ponekim Briggs&Stratton-om (imaju uljnu pumpu).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:00   #17
Moj Tecumseh motor na kosilici preživio je pravi "pakao", pet godina kosio sam poveću livadu/voĆnjak, nagnutu nekih 30 stupnjeva, a na nekim mjestima i dosta više od toga.. Čak sam jedne sezone na kraju otkrio da nedostaje ja-a-a-ko puno ulja u karteru, jer sam zanemario kosilicu i nisam kontrolirao ulje.

Kako to da nije zaribala radeći s ta-a-a-ako malo ulja, NEMAM POJMA..

Radi bez greške i dan danas, tako da ne mogu reči nijednu lošu riječ o toj firmi... Čak što više, s obzirom na uloženo, dobio sam više nego sam očekivao!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:23   #18
Pevec na Žitnjaku ima prilično veliki izbor raznih noževa.

No, isplati ga se nabrusiti par puta ak nije napuknut ili jako otkrhnut, upravo kak je Champ napisal.

No, ako nigdje ne nađeš, možeš dati napraviti nož po uzorku. Radi ih FRIOM Bjelovar, 098 377 771.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:31   #19
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Radi bez greške i dan danas, tako da ne mogu reči nijednu lošu riječ o toj firmi... Čak što više, s obzirom na uloženo, dobio sam više nego sam očekivao!
Ni sve LADE nisu loši auti, ni svi Mercedesi nisu dobri auti. Ti si imal sreće
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:45   #20
da bi reč rekel protiv tekumseha... radio je dvije godine bez ikakvog održavanja (zato je i krepao - a i radio je na nagibu)... za 999 kn kolko je koštala kosilica

No, s tim jeftinijim strojevima "zajeb" je da se pokvare baš kad ti trebaju pa je tako i tekumsteh krepao baš kad je malo zavlažilo i trava počela rast...

Sad sam u dilemi da li opet investirati 999 kn i isto sr*e pa imat dva motora od kojih će jedan bit na servisu ili dat 4milje kuna pa imat relativno dobru mašinu
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.