Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 11:44   #1
Brza pozajmica PBZ internet bankarstvo

nude mi kredit jer ispunjavam uvjete,preko internet bankarstva,mene zanima jeli ko to uzeo? kako to ide? vidim tmo da je sve jednostavno,kliknem da zelim i novac mi sjedne na racun odmah,ima i kalkulator koji izracuna mjesecnu ratu,ali svejedno bi volio da se javi neko ko je uzeo tu brzu pozajmicu
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 12:49   #2
Tu brzu pozajmicu i meni nude već preko 5g ..ali to vam se nikako ne isplati uzimati, najobičniji mamac..ako želite npr uzeti 15000€ na 5g, EKS vam je 12.54%. U biti sami vam nude pozajmicu koju uopće niste ni tražili i još će vam na to naplatiti 2% trošak odobrenja, kao da sam ih ja osobno išla moliti da mi tako nešto odobre. Svašta.



Zadnje uređivanje cleopatrazg : 05.09.2012. at 12:56.
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:36   #3
ma jabi mozda uzeo nekakav kreditic ili pozajmicu za auto pa me zato zanima ova opcija,nije da mi ne treba gotovina,nego dali ima neka caka? mislim,izracunao sam i duplo im vracam,shvacam to,ali dali ima jos nesto? meni treba gotovina..

mislis li da se necu opec? ili da bolje uzmem obicni kredit? ili da odem u minus? ne znam sta mi je najisplativije

ova mi pozajmica izgleda kao brzo rijesenje.
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:49   #4
Brza pozajmica je najjednostavniji način dobivanja gotovine, ali i najskuplji, skuplji čak i od odlaska u minus.
Drugih caka (osim valutne klauzule) nema.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 18:30   #5
Quote:
Adatar kaže: Pogledaj post
ma jabi mozda uzeo nekakav kreditic ili pozajmicu za auto
Onda vam se više isplati uzeti pbz auto kredit, do 30.9 vam je akcijska kamata;
6,99% godišnje, fiksna, za prvu godinu otplate (EKS 8,34-8,85%) - za klijente*
7,29% godišnje, fiksna, za prvu godinu otplate (EKS 8,86-9,18%) - za ostale

a redovna vam je;
7,38% godišnje, promjenjiva (EKS 8,46-8,97%) - za klijente*
7,68% godišnje, promjenjiva (EKS 8,78-9,30%) - za ostale

http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=2048

Zadnje uređivanje cleopatrazg : 05.09.2012. at 18:42. Reason: lapsus calami
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:53   #6
hvala,pokusat cu onda pitat za taj kredit u banci pa cu vidit sta mi je najisplativije
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 21:58   #7
A da li netko zna koji su uvijeti na osnovu kojih oni nude tu pozajmicu?
Jer ju ja npr nemam ponuđenu na internet bankarstvu. I ako je nemam ponuđeno, da li to znači da u startu nema uvjete za dobivanje pozajmice?
ArethaRia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 23:40   #8
Tako je. Banka vrsi procjenu i po tome odobrava pozajmice

Sent from my HTC EVO 3D X515m
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:36   #9
Jel možda znate koji je najveći iznos novca koji se može uzeti preko ove pozajmice ?! Trenutno mi je ovo najbrža opcija, a vidim da spominjete iznos od 15 000 eura...
__________________
Music is the wine that fills cup of silence
Sil3nc3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:43   #10
Pa ukoliko je odobrena ta vrsta pozajmice, piše gore zelenom bojom koji je max iznos koji se može podignuti.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:47   #11
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Pa ukoliko je odobrena ta vrsta pozajmice, piše gore zelenom bojom koji je max iznos koji se može podignuti.
Ok, ok, hvala ti. Ono čisto sam informativno pitala, nisam se ništa raspitivala konkretno o tome.
__________________
Music is the wine that fills cup of silence
Sil3nc3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:43   #12
Iskoristio sam prije desetak dana ovu opciju, sve se riješi vrlo brzo, kad se na kraju napravi posljednja potvrda novac je odmah dostupan na tekućem računu. Sve u svemu, ovo su dobro napravili u smislu brzine rješavanja kredita, ne mora se ići u banku i tamo proći nekakvu kompliciranu proceduru. Sad, dvije mi se stvari ne sviđaju, prva je nešto povišena kamata iako i nije tako strašna kratkoročno, ali dugoročno ću im vratiti dvije tisuće eura više od onoga što sam uzeo, kredit je na maksimalan rok od sedam godina. Druga stvar koja mi se ne sviđa je što su mi od tog iznosa uzeli 2 posto za nekakvo odobrenje što je velika glupost, ali tipična za funkcioniranje banaka. Ipak, pregrizao sam "govno" i ipak prihvatio uvjete jer mi je na kraju ipak sama ta situacija dosta pomogla, potpuno sam riješio debeli minus na tekućem računu, vratio kompletan iznos Mastercarda, te sam isplatio dobar dio Amex zaduženja i još mi je ostalo nešto novca. Daleko lakše dišem, konačno sam financije stavio pod kontrolu.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 02:07   #13
Quote:
IntelPoint kaže: Pogledaj post
Iskoristio sam prije desetak dana ovu opciju, sve se riješi vrlo brzo, kad se na kraju napravi posljednja potvrda novac je odmah dostupan na tekućem računu. Sve u svemu, ovo su dobro napravili u smislu brzine rješavanja kredita, ne mora se ići u banku i tamo proći nekakvu kompliciranu proceduru. Sad, dvije mi se stvari ne sviđaju, prva je nešto povišena kamata iako i nije tako strašna kratkoročno, ali dugoročno ću im vratiti dvije tisuće eura više od onoga što sam uzeo, kredit je na maksimalan rok od sedam godina. Druga stvar koja mi se ne sviđa je što su mi od tog iznosa uzeli 2 posto za nekakvo odobrenje što je velika glupost, ali tipična za funkcioniranje banaka. Ipak, pregrizao sam "govno" i ipak prihvatio uvjete jer mi je na kraju ipak sama ta situacija dosta pomogla, potpuno sam riješio debeli minus na tekućem računu, vratio kompletan iznos Mastercarda, te sam isplatio dobar dio Amex zaduženja i još mi je ostalo nešto novca. Daleko lakše dišem, konačno sam financije stavio pod kontrolu.
Sad samo pametno nemoj opet upasti u minus kao šta se meni dogodilo.
Ja sam čak pokuša na banci da mi ukkinu minus u trenutku kad nisam bio u minusu, ali odgovor od službenice tada je bio da mi ne mogu ukinuti minus jer da je to jedna od pogodnosti koju mi daje banka.
Gerardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:51   #14
Da, minus ti neće ukinuti jer se onda gube neke opcije, ali se zato minus može limitirati. Baš razmišljam da zatražim da mi ga limitiraju na pet tisuća kuna, to čak i da zaglibim uvijek mogu nekako iskontrolirati, ali kad odeš deset tisuća kuna u minus, e onda je pizdarija. Ako nemaš plaću barem pet, šest tisuća teško to možeš vratiti i uvijek si pod pritiskom obzirom da svakih šest mjeseci oni korigiraju minuse.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:08   #15
Pozdrav!
Koji su rokovi za otplatu tih brzih pozajmnica? Može li se npr. uzeti to na 3-4 godie otplate ili su rokovi kraći s obzirom da je pozajmnica "brza"?
nobrainatall2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 17:45   #16
mom ocu ponudili na rok 7 godina... brza pozajmica je u smislu 'lako dođeš do nje', ne 'brzo je otplatiš'.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 18:20   #17
ok hvala
nobrainatall2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 17:51   #18
Minimalno je ako se ne varam 36 mjeseci, maksimalno 84.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 01:02   #19
koje uvjete trebaš ispunjavati za to?
__________________
For the ones who had a notion, a notion deep inside/That it ain`t no sin to be glad you`re alive
I wanna find one face that ain`t looking through me/I wanna find one place, I wanna spit in the face of these
Badlands...
samborachick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 08:22   #20
Nema nekih uvjeta, tj. oni bar tako kažu. Kompjuterski odabir i sustav koji ti dopusti automatikom...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.