Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 17:17   #81
evidentno je da nekoliko ljudi spama topic sudjelujući na tematici o kojoj gotovo ništa ne znaju

koliko je nebitno zanemarivati geopatogeno zračenje: recite to penzioniranom bivšem kolegi mog oca koji je imao seriju moždanih udara, nakon čega mu je ustanovljen hartmannov čvor na mjestu jastuka, nakon čega je premjestio krevet...i godinama iza više nije imao ni jedan (prošlo 6 godina odonda). šteta što to nije učinio prije tih udara, mogao bi danas razumljivo govoriti

no čovjek nije prije vjerojatno uopće ni čuo za gp zračenja. nesretno i šteta, valjda sudbinski. ali što reći za one koji će istrpiti posljedice, a čuli su i ignorirali to što su čuli?

valjda je i to sudbinski. jer ako ti je sudbina da te trefi udar ili da dobiješ rak, onda ćeš ignorirati nesvjesno svaku korisnu informaciju koja je mogla promijeniti takvu sudbinu

nažalost, ispada da je to tako
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:00   #82
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
OT: Smetaju im nekakva geopatogena zračenja koja nemreš niti izmjeriti, a kladim se da svi imaju televizor doma... i wireless Mobitel da ne spominjem.
Kome smetaju nekakva zračenja? I tko ne može izmjeriti ta, nekakva zračenja?
Nikada nisi sreo osobu koja zrači? Nikada nisi osjetio vibraciju pozitivne osobe i osjetio se bolje? Koliko pitanja......
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:21   #83
Nadam se da ce u temi poceti pisati ljudi koji znaju sta je radiestezija,otvoriti cemo temu u kojoj se mogu ljeciti kompleksi da se mogu ljudi zaliti na cijeli svijet
fiume2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:54   #84
Quote:
fiume2 kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce u temi poceti pisati ljudi koji znaju sta je radiestezija,otvoriti cemo temu u kojoj se mogu ljeciti kompleksi da se mogu ljudi zaliti na cijeli svijet
Kao da raiestezisti uopće znaju što bi to bilo. Najčešće nemaju pojma niti o elementarnoj fizici a pričali bi o zračenju...nije niti čudo da ih je večina ili jedva srednja škola ili društvena struka...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:49   #85
Znam,zato sam napisao da se jave ljudi sa znanjem,radim s pouzdanim radiestezistom I nesto malo znam o tome
fiume2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 15:02   #86
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
A kak znaš? Imaš neki negativnazračenjametar?
Nemam ja,ali nam je dosao ozbiljni strucnjak koji se bavi time.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:51   #87
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Nemam ja,ali nam je dosao ozbiljni strucnjak koji se bavi time.
- Dobar dan.
- Dobar dan. Tko ste vi?
- Ja sam ozbiljni stručnjak za radiesteziju a i šire.
- Ah, tako! Onda dobro. Izvolite, uđite..
......
- Evo vidite kako ovdje imate negativno zračenje. Visak se vrti u desno!
- A zašto se vaša ruka isto vrti u desno?
- Pa zar ne vidite da se moja ruka vrti sasvim malo a visak luduje. To vam je zbog Hartmannovih i Siegfriedovih čvorova koji se sudaraju sa Donner - Wetterovim paralelnim meridijanima. Ovih drugih vam nije bilo sve do siječnja 1944. kad je Waffen SS testirao novo skalarno antigravitacijsko oružje u istočnoj Prusiji u sklopu operacije Kriemhilde. To se držalo u tajnosti sve do sada, a rezultat su novi D-W meridijani i Brunnhildine bradavičaste deformacije prostor-vremena na koje ste vi postavili krevet. I ne smo vaš krevet već i onaj u susjednoj sobi a i kauč u dnevnom boravku i zato vas iz godine u godinu sve češće i jače bole leđa a i raste vam dioptrija..
- Ma kako ste samo pogodili da mi raste dioptrija?
- Nisam to ja pogodio. Rekao mi je visak. Ja sam ozbiljan radiestezist!
- Jasno jasno.. A ima li pomoći u vezi čvorova i tako?
- Kako da ne! Naše magnetske deke koje neutraliziraju svo negativno zračenje. Samo pišljivih 19999,99 kn i vi ste zaštićeni ko mala beba.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 20:23   #88
mukotrpče, da sam mod, ne bi dugo trajao na ovom pdf-u. nisam vidio da si tu napisao ijedan pametni post, samo se sprdaš i trollaš. višak vremena i manjak sadržaja, ha?

ali u jednom si, zamisli, u pravu. naime odista pokreti ruke daju vrtnju visku, a ne polja i zračenja. ali - nesvjesni mikropokreti ruke. čovjek je instrument koji na nesvjesnoj razini prepoznaje zračenje i također nesvjesno usmjerava visak sukladno usvojenom mentalnom skupu pravila za vrtnju viska. nema tu tajanstvenih sila
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:18   #89
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
mukotrpče, da sam mod, ne bi dugo trajao na ovom pdf-u. nisam vidio da si tu napisao ijedan pametni post, samo se sprdaš i trollaš. višak vremena i manjak sadržaja, ha?

ali u jednom si, zamisli, u pravu. naime odista pokreti ruke daju vrtnju visku, a ne polja i zračenja. ali - nesvjesni mikropokreti ruke. čovjek je instrument koji na nesvjesnoj razini prepoznaje zračenje i također nesvjesno usmjerava visak sukladno usvojenom mentalnom skupu pravila za vrtnju viska. nema tu tajanstvenih sila
Nit se sprdam, niti trolam, samo malecko karikiram stvarne događaje. Sve sam to doživio, i zahvaljujući svom znanju fizike, preživio bez udara na novčanik.
Visak se vrti po onoj narodnoj: što je babi milo tako joj se vrtilo. Suptilni mikropokreti ruke su maltene reda veličine parkinsonijade. Likovi bezočno vrte malo vako malo nako kako misle da bi priča mogla proći. U cijeloj viskijadi jedino što radi je psihologija čitanja žrtve (poker maheri).
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 23:46   #90
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nit se sprdam, niti trolam, samo malecko karikiram stvarne događaje. Sve sam to doživio, i zahvaljujući svom znanju fizike, preživio bez udara na novčanik.
Visak se vrti po onoj narodnoj: što je babi milo tako joj se vrtilo. Suptilni mikropokreti ruke su maltene reda veličine parkinsonijade. Likovi bezočno vrte malo vako malo nako kako misle da bi priča mogla proći. U cijeloj viskijadi jedino što radi je psihologija čitanja žrtve (poker maheri).
Hvala na brizi,ali nemoj se bojat za moju zdravu pamet,a ni za novcanik.
Uostalom,strucnjak kojeg sam dovela NIJE uzeo niti lipe,NITI je prodavao ista,pa cak NI reklamirao neki proizvod.
Ti i dalje vjeruj u sto ti zelis...a ja cu po svom.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 00:41   #91
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kao da raiestezisti uopće znaju što bi to bilo.
Koje???

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Najčešće nemaju pojma niti o elementarnoj fizici a pričali bi o zračenju...nije niti čudo da ih je večina ili jedva srednja škola ili društvena struka...
Znači oni koji ne znaju na kojoj temperaturi voda vrije ne znaju kuhati....
Zgodna promašena logika. Ako si nas htio nasmijati svojim "zaključcima"....uspio si!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 00:42   #92
Hocete reci da radiestezija je manipulacija a ne nauka
fiume2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 00:46   #93
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nit se sprdam, niti trolam, samo ......
....pišem postove gledajući se u ogledalo iiiii divim se sam sebi kako sam pametan. I da pišem jednom rukom, druga mi drži novčanik čvrsto pritisnut na srce.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 01:24   #94
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nit se sprdam, niti trolam, samo malecko karikiram stvarne događaje. Sve sam to doživio, i zahvaljujući svom znanju fizike, preživio bez udara na novčanik.
Visak se vrti po onoj narodnoj: što je babi milo tako joj se vrtilo. Suptilni mikropokreti ruke su maltene reda veličine parkinsonijade. Likovi bezočno vrte malo vako malo nako kako misle da bi priča mogla proći. U cijeloj viskijadi jedino što radi je psihologija čitanja žrtve (poker maheri).
recimo da napraviš eksperiment:

- ispitaš zračenja viskom na nekom nepoznatom prostoru; napraviš kartu npr hartmannove mreže prema svom ispitivanju. spremiš te papire
- pozoveš čovjeka s instrumentom. on ispita i napravi svoje karte
- nakon što je gotov, tek onda izvadiš papire. karte vam se moraju poklopiti

ako se dvije karte poklope, da li je to dovoljno da povjeruješ?

ne znam za likove, kak to ide. kod mene su to vrlo sitni pokreti, doista djeluje kao da se visak sam zavrti. ali nije, svjestan sam da ga ja okrećem. ako želim, mogu svjesno ubrzati vrtnju mrvicu jačim pokretima, ali tek kad sam siguran kamo se visak počeo vrtiti. no nema potrebe za tim

a što se tiče love za magnetske prostirke, prevelika je to lova, ne vrijedi to toliko, no ak ti dođe neko izmjerit s instrumentima, bar si svjestan da te ne mulja. isto tako, svatko od njih ti mora reći da je prvi izbor pomaknuti krevete ako se može, a pomoćna sredstva se rabe samo ako i nemaš neki izbor. moje subjektivno iskustvo: ipak se bolje spava na mjestu čistom od gp zračenja nego na prostirci na mjestu na kojem ima gp zračenja. osjetiš to ujutro. prostirka riješi većinu problema, i visak kaže da je riješila, ali nije 100%. no dovoljno da te ipak zaštiti, a to je neki cilj
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 11:27   #95
Quote:
fiume2 kaže: Pogledaj post
Hocete reci da radiestezija je manipulacija a ne nauka
Ako ima nečeg u tome zašto nitko nije pobrao lovu?

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Randi

Samo nemojte piliti o humanosti i nezainteresiranosti duhovnih ljudi za lovu. Uvjek se može milionče dolara podijeliti u humanitarne svrhe ako baš tako ljubiš čovječanstvo.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 11:49   #96
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
recimo da napraviš eksperiment:

- ispitaš zračenja viskom na nekom nepoznatom prostoru; napraviš kartu npr hartmannove mreže prema svom ispitivanju. spremiš te papire
- pozoveš čovjeka s instrumentom. on ispita i napravi svoje karte
- nakon što je gotov, tek onda izvadiš papire. karte vam se moraju poklopiti

ako se dvije karte poklope, da li je to dovoljno da povjeruješ?

ne znam za likove, kak to ide. kod mene su to vrlo sitni pokreti, doista djeluje kao da se visak sam zavrti. ali nije, svjestan sam da ga ja okrećem. ako želim, mogu svjesno ubrzati vrtnju mrvicu jačim pokretima, ali tek kad sam siguran kamo se visak počeo vrtiti. no nema potrebe za tim

a što se tiče love za magnetske prostirke, prevelika je to lova, ne vrijedi to toliko, no ak ti dođe neko izmjerit s instrumentima, bar si svjestan da te ne mulja. isto tako, svatko od njih ti mora reći da je prvi izbor pomaknuti krevete ako se može, a pomoćna sredstva se rabe samo ako i nemaš neki izbor. moje subjektivno iskustvo: ipak se bolje spava na mjestu čistom od gp zračenja nego na prostirci na mjestu na kojem ima gp zračenja. osjetiš to ujutro. prostirka riješi većinu problema, i visak kaže da je riješila, ali nije 100%. no dovoljno da te ipak zaštiti, a to je neki cilj
Ja bih malo drugačije dizajnirao eksperiment. Nakon prvog prolaska viskom izmjeriti metrom do na 1 cm (to je točnost od 1% ako je "mreža" dimenzija 2x2 m)) točke i nacrtati VRLO preciznu kartu. Pretumbati sobu tako da krevet dođe na mjesto ormara a stolica i komoda zamijene mjesta. To je neobično važan korak. Nakon toga nek mjere čime i kako hoće ali položaji točaka moraju biti mjereni do na centimetar. Ne trebam naglašavati da je odstupanje od 20 cm u stvari greška od 20% a jedan (a ne dva kako bi netko pomislio) metar je zbog periodičnosti mreže 100% pogreška. Ponavljati mjerenje 10 puta sa 10 različitih "medija" kako bi se mogla provesti elementarna statistička analiza ali između svaka dva mjerenja pomicati namještaj. Zašto micati namješta? Zato jer se ti magični čvorovi redovito pronalaze na mjestima gdje se ljudi zadržavaju (krevet, radni stol i slično). Razlog tome može biti komercijalne prirode ili pumpanje ega onog koji vrti visak ili štogod (vidiš, ja sam te svojim nadnaravnim sposobnostima spasio od grozne bolesti).
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:35   #97
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
(cut)
pametnom je dovoljno i ovo što sam ja naveo. dovoljno da samom sebi dokažeš. meni je to osobno dobro došlo jer prije toga nisam znao jel da si vjerujem, il visak to nekaj pokazuje bzvz
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:35   #98
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ako ima nečeg u tome zašto nitko nije pobrao lovu?

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Randi

Samo nemojte piliti o humanosti i nezainteresiranosti duhovnih ljudi za lovu. Uvjek se može milionče dolara podijeliti u humanitarne svrhe ako baš tako ljubiš čovječanstvo.
puno sam puta čuo ovaj argument za razne stvari, i nisam znao odgovor. pa sam konačno se odlučio malo istražiti zašto je to tako (nije mi se dalo uistinu, ali da saznam). i konačno shvatio u čemu je vic. vidiš, james randi ima specijalan postupak selekcije koga će pozvati a koga ne na ispitivanje. on dobiva puno prijava, i većinu odbacuje. koga odbaci? hmm...da ne možda one koji imaju šanse doista i osvojiti novac?

randi je manipulator, misliš da se njemu daje taj novac? koga je njemu u interesu pozvati...najveću budalu, da pokaže koliko je svijet alternative 'pun šarlatana', ili pravog alternativca koji bi nešto možda dokazao i uzeo mu pare?

i ako uopće ne vjeruješ u alternativu...šta onda radiš na ovom pdf-u? nemaš ništa pametnije?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 13:26   #99
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
puno sam puta čuo ovaj argument za razne stvari, i nisam znao odgovor. pa sam konačno se odlučio malo istražiti zašto je to tako (nije mi se dalo uistinu, ali da saznam). i konačno shvatio u čemu je vic. vidiš, james randi ima specijalan postupak selekcije koga će pozvati a koga ne na ispitivanje. on dobiva puno prijava, i većinu odbacuje. koga odbaci? hmm...da ne možda one koji imaju šanse doista i osvojiti novac?

randi je manipulator, misliš da se njemu daje taj novac? koga je njemu u interesu pozvati...najveću budalu, da pokaže koliko je svijet alternative 'pun šarlatana', ili pravog alternativca koji bi nešto možda dokazao i uzeo mu pare?

i ako uopće ne vjeruješ u alternativu...šta onda radiš na ovom pdf-u? nemaš ništa pametnije?
Ako je netko u stanju napraviti bilo šta od navedenog u kontroliranim uvjetima nije mu nikakav problem javno izazvati Randija i ako ga ovaj odbije javno obznaniti zašto. Svi urednici na kojekakvim televizijama potrgali bi se za takav dvoboj.
Kod mene nema mjesta vjeri, samo provjeri. Ili nešto radi ili ne radi. Ako radi mora raditi svaki put a ne samo kad mu se ćeifne i mora raditi svaki put na isti način. Zašto pišem na alternativi? Zbog onih koji bi ćiribiriju prodavali za skupe pare, a bome i zbog onih koji učenje zamjenjuju instant metodama pa onda prodaju svoje vlastito viđenje temeljeno na krnjim činjenicama i prividu kao univerzalnu istinu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 15:05   #100
interesantna ideja s izazovom. no randi se uvijek može izvuči na foru da je odbacio nešto radi besmislenosti i neozbiljnosti, osim toga, ne znam da je ikad alternativa imala jaku podršku javnih medija. uglavnom je na margini. no koliko znam, neka javna prepucavanja s randijem postoje, ima po netu. ne da mi se opet tražiti, doista

a ontopic, eto, neki ljudi provjerili sami, i zamisli radi. ne treba im randi da im to potvrdi. i napraviše instrumente. što misliš, da ti instrumenti bezveze nasumično ferceraju da se prodaju prostirke, ili oni doista nešto mjere? i onda još nasumično pogode rezultate identične radiestezistima i viskarima? yeah, right

a da previše para ima u industriji prostirki i zdravog spavanja, nažalost ima. preskupo za ono što se nudi. to nije u redu jer na taj način alternativa postaje niša main-stream businessa. no to ne možeš poistovjetiti sa svojim stavom da nešto ne radi i da je prodavanje magle samo zato što ne vjeruješ u to. ako ti svoje stavove temeljiš na randiju, slabo je to. jer pričaš o nečemu o čemu nemaš nikakva iskustva, kontra ljudi koji imaju. pa imaju neku sliku o čemu se priča, za razliku od nekih default-kontra stavova baziranim na ničemu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.