Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 22:06   #5301
Neće,mora zvat sud.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 23:49   #5302
Pozdrav,
Nedavno je moja kćer imala lakšu prometnu nesreću pa me interesiraju neke informacije u vezi toga pa molim za pomoć.
Naime, kako je moja kćer u toj nesreći zadobila lakše tjelesne povrede i morali smo ići na Hitnu pomoć uviđaj je rađen tek četiri sata nakon događanja nesreće.Policajac je vršio alkotestiranje i drugi vozač,sudionik u prometnoj nesreći je napuhao 0,58%o alkohola našto policajac izjavljuje da kad mu se oduzme 0,1 %o što je tolerancija koju preporučuje proizvođač uređaja za alkotestiranje on nije pod uticajem alkohola.Također na upit policajca da li je konzumirao alkohol nakon prometne nesreće on odgovara da je popio jedno pivo.
Napominjem da je razgovor između policajca i tog drugog sudionika nesreće bio poprilično prijateljski dok je prema mojoj kćeri i meni bio služben.
Sad mene interesira:
1. da li je policajac morao odvesti tog vozača na vađenje krvi da mu se utvrdi točna količina alkohola u krvi
2. postoji li u Zakonu o sigurnosti u prometu odredba po kojoj je kažnjivo konzumiranje alkohola nakon prometne nesreće dok policija ne izvrši alkotest.Ja sam našao u Zakonu članak 181. koji bi se mogao odnositi na to ali kako ja nisam baš stručan molim da mi neko pomogne
par64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 12:29   #5303
Čemu sve to? Radi odštete ili?
Kćer je zdrava i ništa joj nije.
Ne znam tko je kriv u nesreći ali ako je čovjek napuhao manje od 0.5 alkohola a nije kriv za nesreću, zašto ga maltretirati?

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 13:33   #5304
Zbog kćeri. Tipična normalna roditeljska reakcija.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 16:13   #5305
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Zbog kćeri. Tipična normalna roditeljska reakcija.
Normalno da i zbog kćeri,ali nije samo to problem.Policajac je iskrivljujući činjenice i zanemarujući neke vrlo bitne stvari od situacije u kojoj je moja kćer oborena na obilježenom pješačkom prelazu od nje napravio okrivljenika i njoj je došao obavezni prekršajni nalog sa kaznom od 2 900,00kn a tip koji je lupio je proglašen oštečenikom.Još jedna napomena ,alko test je rađen više od 4 sata nakon prometne nesreće. možete zamislit koliki bi onda rezultat bio da je rađen neposredno nakon nesreće.
par64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 16:55   #5306
Quote:
par64 kaže: Pogledaj post
Normalno da i zbog kćeri,ali nije samo to problem.Policajac je iskrivljujući činjenice i zanemarujući neke vrlo bitne stvari od situacije u kojoj je moja kćer oborena na obilježenom pješačkom prelazu od nje napravio okrivljenika i njoj je došao obavezni prekršajni nalog sa kaznom od 2 900,00kn a tip koji je lupio je proglašen oštečenikom.Još jedna napomena ,alko test je rađen više od 4 sata nakon prometne nesreće. možete zamislit koliki bi onda rezultat bio da je rađen neposredno nakon nesreće.
Četiri sata nakon?
Daj malo više detalja - kako to da je policija radila uviđaj i alkotest toliko nakon nesreće?
Postoje svjedoci da je oborena na OPP?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 17:23   #5307
Ti ćeš za ovo morati kod odvjetnika. Ovo je već neka veća muljaža ako su uspjeli pješaka na obilježenom pješačkom proglasiti krivcem. Osim ako nije semafor i prelazak na crveno
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:15   #5308
Quote:
par64 kaže: Pogledaj post
Policajac je iskrivljujući činjenice i zanemarujući neke vrlo bitne stvari od situacije u kojoj je moja kćer oborena na obilježenom pješačkom prelazu od nje napravio okrivljenika i njoj je došao obavezni prekršajni nalog sa kaznom od 2 900,00kn ...
A kazna je napisana za šta?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 01:30   #5309
Zaustavilo me ima 4 godine i napuhao sam 1.68 i dosao mi je poziv na sud.buduca da sudca nije bilo trenutno,a ja nisam imao vremena cekati,njegova daktilografkinja mi je urucila prijavu od policije na kojoj pise kad sam zaustavljen i sta me se tereti...ali na toj prijavi pise sasvim krivo vrijeme odnosno pise da san zaustavljen u toj i toj ulici u 14 i 45 sta ne odgovara istini buduci da san uhvacen u 2 sata i 45 ujutro..sta mogu,jel se da ista izvuc jer sutra odnosno danas idem na sud dati izjavu..hvala na pomoci
__________________
.
NALER is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 08:28   #5310
4 godine??
nije li tu nastupila neka zastara?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:58   #5311
Ako je prošlo 4 onda je nastupila.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:23   #5312
Što nija Apsolutna sada 5 godina? A pošto su ga u međuvremenu zvali...
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:02   #5313
Nema više relativne i apsolutne zastare.
Članak 13.
(1) Prekršajni progon zastarijeva nakon četiri godine.

(2) Prekršajni progon zastarijeva nakon tri godine za prekršaje za koje je ovlašteni tužitelj obvezan izdati prekršajni nalog.

Članak 13.a
Zastara prekršajnog progona počinje teći danom kad je prekršaj počinjen.«.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:54   #5314
Krivo sam se izrazia prekrsaj je bio ima 3 godine..ali zanima me sljedece..preksraj se dogodio u 2 sata iza ponoci a u prijavi a i danas na sudu se navodi da me uhavtilo u 14 sati..znaci to ne odgovara istini..i sad sudac od mene trazi da donesem nekakav pisani dokaz da me tad nije stopalo i da to ne odgovara istini..sta da ucinim
__________________
.
NALER is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 22:35   #5315
Ako si zaposlen, donesi izvadak s posla, ako je radni dan, da si u to vrijeme bio na poslu. Ili nešto slično. Jeba ih nepismene. Ko magarac koji je mene zaustavio po nalogu u 24 sata i 15 minuta. I još si da truda napisati izvješće o puhanju 0,00 promila sa tim vremenom na njemu. Umro sam od smjeha kad sam pročitao.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 13:22   #5316
nakon cega se racuna godinu dana od upozorenja za prometni prekrsaj?
od stvarnog upozorenja koji je bio recimo 12.3. ili od kasnije kazne za prebrzu voznju npr 12.7. ?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:54   #5317
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ti ćeš za ovo morati kod odvjetnika. Ovo je već neka veća muljaža ako su uspjeli pješaka na obilježenom pješačkom proglasiti krivcem. Osim ako nije semafor i prelazak na crveno
Nije riječ o pješaku nego o biciklisti.Nisam navodio detalje oko te prometne jer je cijela priča dosta zamršena i teško je ovako prepričat sve što se događalo.
Ukratko,prometna se dogodila na križanju na kojem su na svim cestama označeni pješački prelazi a promet se regulira semaforima.Moja kćer(punoljetna osoba)je vozeći bicikl je došla do pješačkog prijelaza,pričekala da se upali zeleno svjetlo za pješake i skupa sa skupinom pješaka krenila vozeći preko prelaza.Na nju je naletio motociklis koji je skretao udesno iz ulice(koja je inače zabranjena za promet motornih vozila osim vozila sa dozvolom i JGP) koja se križa sa ulicom koju je prelazila moja kćer.Njemu je isto bilo zeleno svijetlo na semaforu.Kako je moja kćer bila njemu najbliža udario je nju a da nije bilo nje vjerojatno bi udario nekog od pješaka na prelazu.Ja sam došao 20-ak minuta nakon nesreće i na pitanje što se dogodilo motociklist mi je rekao da on priznaje da je kriv i da nije stao ispred pješačkog jer je mislio da će uspjet proći prije bicikla i pješaka.
Kako je moju kćer poprilično boljela noga u koju je udarena ja sam predložio da ne čekamo tu policiju nego da idemo na Hitnu a oni su i onako dužni pozvati policiju.Dok smo stigli na Hitnu,pa pregled pa opet povratak s policijom na mjesto nesreće u tome su prošla prije navedena četiri sata.
Tad policajac radi alko test i kod vozača motocikla nalazi 0,58%o alkohola na što ovaj odgovara da je pio nakon nesreće što mu policajac prihvaća i kaže da ionako kad se oduzme 0,1%o kao greška aparata on nije u alkoholiziranom stanju.
Zbog toga sam i postavio ono pitanje u prijašnjem postu.
Na kraju u zapisniku piše da je moja kćer krivac za ovu prometnu a motociklist oštećenik.
Ona dobija prekršajnu prijavu i treba platiti 2 .500,00 kn zbog izazivanja prometne nesreče po članku 43. Zakona o SPNC a u svezi s člankom 293. St 1. I 2. I još 300,kn kazne zbog vožnje po pješačkom nogostupu i još 100,00 kn za troškove prekršajnog postupka.
Kako je motociklist proglašen oštećenim on ne dobija nit nekakvu pismenu opomenu .
par64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 08:17   #5318
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
nakon cega se racuna godinu dana od upozorenja za prometni prekrsaj?
od stvarnog upozorenja koji je bio recimo 12.3. ili od kasnije kazne za prebrzu voznju npr 12.7. ?
Od upozorenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 08:41   #5319
Quote:
par64 kaže: Pogledaj post
Nije riječ o pješaku nego o biciklisti.Nisam navodio detalje oko te prometne jer je cijela priča dosta zamršena i teško je ovako prepričat sve što se događalo.
Ovo sve što si navela i je bitno, iliti po opisu ona i jest kriva.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 09:06   #5320
A istina. Po ovome je ona njemu oduzela prednost jer dok got se voziš na biciklu ti si vozilo, a ne pješak, i s tim da se vozilo ne smije kretati po djelu za pješake. je kod nas običaj voziti bicikle po nogostupima i zebrama, ali zakonski je to strogo zabranjeno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.