Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 15:43   #6581
btw da nije ta plazma od 200$ zbog black fridaya?
otišao sam na walmartovu stranicu i ne vidim nigdje televiziju za te novce, 50" ide od cca 400$ pa naviše
Gray is offline  
Old 27.11.2014., 15:45   #6582
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
btw da nije ta plazma od 200$ zbog black fridaya?
otišao sam na walmartovu stranicu i ne vidim nigdje televiziju za te novce, 50" ide od cca 400$ pa naviše
To sam nasao na akciji lokalnog Walmarta u Saint Louisu...upises zip code onog Fergusona pa ti izbaci nekakve letke najblizeg WM-a. Mozes se pograti i traziti i cijene drugih proizvoda..u svakom slucaju u pravilu ili isto ili jeftinije nego kod nas.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 27.11.2014., 15:51   #6583
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
da, npr. "ne da mi se proučit problem u punini, iz svih kuteva, pa ću radije zauzet stav koji se sastoji od dvije riječi"
Mozda si u pravu, mozda bi da se u potpunosti objektivno i u punini opise korijen problema trebalo ubaciti jos koji epitetet uz onaj o lijenosti.

Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
što se tiče siromaštva, "poverty line" u SAD je ~24k$ za 4-članu obitelj
dakle ovi od 35 nisu teška sirotinja, ali nisu ni kućice u cvijeću
To je inace za one koji neznaju racunati medju nama 144 tisuce kuna godisnje ili oko 12,000 kuna mjesecno bruto...a vidjeli smo gore cijene u ducanima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 27.11.2014., 15:53   #6584
pogledao sma sad, to je akcija za black friday
teški popust, u regularnoj prodaji takvih cijena nema
Gray is offline  
Old 27.11.2014., 15:55   #6585
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
da, npr. "ne da mi se proučit problem u punini, iz svih kuteva, pa ću radije zauzet stav koji se sastoji od dvije riječi"

što se tiče siromaštva, "poverty line" u SAD je ~24k$ za 4-članu obitelj
dakle ovi od 35 nisu teška sirotinja, ali nisu ni kućice u cvijeću
Statistike ,statistike
Coast of home ( MEDIAN ) 305 K ,average 400k .( nek ima kamatu od 3.0 %na 30 god ,sta je najniza ali eto neka ima )
Pa sada ti mi izracunaj taj tvoj od 35 k koliki mu je mortage za kucu -stan,property tax ,racuni ,(voda struja cable internet cell ,osiguranje za spomenuti polovni auto,haealt insurance (nema jer nemoze priustit ) .kad plati sve sta mu ostane za zivit ?i kako zivi ?

Happy Thanksgiving
Nemoj gledat cijene nicega ovdje je sve ( osim vode ) jeftinije bar 40 % To ti je za black friday cijena i bit ce 1000 ljudi veceras u redu ispred ducana .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Old 27.11.2014., 15:55   #6586
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To je inace za one koji neznaju racunati medju nama 144 tisuce kuna godisnje ili oko 12,000 kuna mjesecno bruto...a vidjeli smo gore cijene u ducanima.
i što ti to govori, možda da 12k kn u hrvatskoj nije isto što i 2k dolara u americi?
ne ne, svi oni ljudi koji kompiliraju podatke i tumače ih su u krivu, tu je "u prolazu" da im pokaže pravu istinu.
Gray is offline  
Old 27.11.2014., 15:55   #6587
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Wallmart ,Kmart ne bih znala ne idem u te ducane ,nema ih u radijusu od 50 km di ja zivim .
?
U čemu je fora inače s NYC i Wallmartom, kako zakonski opravdavaju što ih već dugo drže izvan grada?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 27.11.2014., 15:56   #6588
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Statistike ,statistike
Coast of home ( MEDIAN ) 305 K ,average 400k .( nek ima kamatu od 3.0 %na 30 god ,sta je najniza ali eto neka ima )
Pa sada ti mi izracunaj taj tvoj od 35 k koliki mu je mortage za kucu -stan,property tax ,racuni ,(voda struja cable internet cell ,osiguranje za spomenuti polovni auto,haealt insurance (nema jer nemoze priustit ) .kad plati sve sta mu ostane za zivit ?i kako zivi ?

Happy Thanksgiving
ja se slažem s tobom
Gray is offline  
Old 27.11.2014., 16:02   #6589
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
i što ti to govori, možda da 12k kn u hrvatskoj nije isto što i 2k dolara u americi?
Grej, njima je 12k kn zadnja i posljednja sirotinja...nama je to srednja klasa.

A sto mi taj podatak govori...kada usporedim stope ubojstava na 100k stanovnika u Hrvata i u americkih crnaca i vidim da su kod ovih potonjih te stope 50 ( slovima pedeset ) puta vece....onda mi izgovori na siromastvo zvuce kao jadno i neuvjerljivo.

Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
ne ne, svi oni ljudi koji kompiliraju podatke i tumače ih su u krivu, tu je "u prolazu" da im pokaže pravu istinu.
A tko ih to drugi tumaci?? Nisam ja taj koji je izmislio ove analize, nego upravo ameri ja slucajno znam cijelu pricu pa nonsalantno o tome raspravljam.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 27.11.2014., 16:07   #6590
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dobro, ruku na srce, tu jos treba platiti zdravstveno, mirovinsko...i slicno...ne ostane njima bas previse, ali za ono sto sam gore napisao...pun frizider hrane i picha, pun ormar odjece, puna soba elektronike i ispred kuce parkiran automobil sa punim rezervarom goriva....svatko od njih ima.


Pazi, laptop 279$ mobitel Samsung Galaxy ace 29$..u nas je na njuskalu oko 400kuna
Amerika ima jeftine trgovine,ali su izlazi skupi. Zdravstveno je abnormalno skupo. Koliko je pivo u diskacu ili jedna plomba kod zubara?
babas is offline  
Old 27.11.2014., 16:09   #6591
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Statistike ,statistike
Coast of home ( MEDIAN ) 305 K ,average 400k .( nek ima kamatu od 3.0 %na 30 god ,sta je najniza ali eto neka ima ).
Ti isto zivis u New Yorku, pa onda baratas sa nekim cudnim NewYorskim brojkama.....a na internetu tako lako sve pronadjes.

Evo ti median cijena za ferguson.
http://www.trulia.com/for_sale/Fergu...00-68300_price

59,000$ ..probaj za te pare kupit kucu u Hrvata...ja sada kupujem stan u Zg. pa znam...za te pare dobijes garsonjeru.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 27.11.2014., 16:09   #6592
Pozdrav internet kapitalisti,

Kako je u podrumu od roditeljske kuće izgrađene na inflaciji Markovićevog dinara?

Slabo komentirate ovo rokanje po djeci od 12 godina, od strane murje, i demokratsko čišćenje prosvjeda oko nekog policajca koji je napadnut od CRNCA pa ga je morao par puta metkom upozoriti šta čini.

Američka policija u razdoblju od 2010 do 2012 imala je slijedeći prosjek ubijanja osoba od 15 do 19 godina;

32 ubijena crnca na milijun stanovnika
1 ubijen bijelac na milijun stanovnika

Ubij mlado ubij rano nedaj da problem izmakne kontroli, šta će forumski avatar nekog glumca B produckije reći na to?

Walmart je inače odlična tema razogovra, primjer Galt-kapitalističke-Rand-Miltonovske utopije, od 10 najbogatijih ljudi na svijetu, 5 ih je iz Walmart familije. Ako zasučeš rukave u Americi, samo je nebo granica. Nemojte mi pričat o tome da su njihovi radnici najpotplaćeniji u tom sektoru, usprkos profitu od 15 milijardi dolara godišnje. Takvu glupost može samo neki forumsko-podrumski aktivist napisati.
MacAnony is offline  
Old 27.11.2014., 16:11   #6593
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Grej, njima je 12k kn zadnja i posljednja sirotinja...nama je to srednja klasa.
ajde pokušat ću opet
tih 12k kn hrvatu ima veću vrijednost nego 2k dolara tom amerikancu
da nema, ne bi "poverty line" bio na toj razini
i ne, to ne znači da je njima siromaštvo "joj nemam za nove najkice" nego da je život tamo i život u hr drukčiji

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A tko ih to drugi tumaci?? Nisam ja taj koji je izmislio ove analize, nego upravo ameri ja slucajno znam cijelu pricu pa nonsalantno o tome raspravljam.
pa upravo ti tu brojku tumačiš drukčije. stavim da je "poverty line" u americi 24k dolara i ti kreneš o hrvatu i njegovih 12k kuna. implikacija je ta da podaci i oni koji ih skupljaju/obrađuju lažu i da ti siromašni uopće nisu siromašni.
Gray is offline  
Old 27.11.2014., 16:16   #6594
NYT je donio zanimljivu statistiku po kojem policajci čak 20 puta više legitimiraju i kažnjavaju crnce nego bijelce, 40% više crnaca ima po američkim zatvorima, nego bijelaca, a čine samo 13% ukupne populacije u SAD-u. I to sve u vrijeme kada je predsjednik države crnac, kada u sportu i biznisu pojedini crnci uživaju veliki respekt, obični crnci na svojoj koži itekako osjete klasnu razliku, rasizam i kapitalizam u pravom smislu te riječi. Živjela najdemokratskija država na svijetu
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 27.11.2014., 16:17   #6595
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
pa upravo ti tu brojku tumačiš drukčije. stavim da je "poverty line" u americi 24k dolara i ti kreneš o hrvatu i njegovih 12k kuna. implikacija je ta da podaci i oni koji ih skupljaju/obrađuju lažu i da ti siromašni uopće nisu siromašni.
Ako radimo komparativnu analizu kriminala u Hrvata i u americkih crnaca. Onda ukoliko netko koristi izgovor da su americki crnci skloni kriminalu zbog "siromastva".....moramo usporedjivati objektivni zivotni standard usporedne populacije da bi mogli zakljuciti dali je los zivotni standard glavni generator kriminala.

Amerikanci su izabrali brojku od 24k$ kao granicu siromastva samo zato sto je to njihov "siromasni" sloj...mi takve zovemo "srednji sloj"...i to je jedino sto tvrdim.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 27.11.2014., 16:20   #6596
ali imaš li ti išta osim linka na walmart da bi dokazao da su u krivu, tj. da to nije "pravo" siromaštvo? zašto bi itko vjerovao u tvoje teorije?
Gray is offline  
Old 27.11.2014., 16:23   #6597
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
NYT je donio zanimljivu statistiku po kojem policajci čak 20 puta više legitimiraju i kažnjavaju crnce nego bijelce, 40% više crnaca ima po američkim zatvorima, nego bijelaca, a čine samo 13% ukupne populacije u SAD-u. I to sve u vrijeme kada je predsjednik države crnac, kada u sportu i biznisu pojedini crnci uživaju veliki respekt, obični crnci na svojoj koži itekako osjete klasnu razliku, rasizam i kapitalizam u pravom smislu te riječi. Živjela najdemokratskija država na svijetu
http://en.wikipedia.org/wiki/Race_an..._United_States

According to the US Department of Justice, blacks accounted for 52.5% of homicide offenders from 1980 to 2008

The "National Youth Gang Survey Analysis" (2011) state that of gang members, 46% are Hispanic/Latino, 35% are African-American/black, 11.5% are white



Veliki je to rasizam u americi crnci i latinosi se bave kriminalom a bijelci ih se usudjuju zatvarat.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 27.11.2014., 16:27   #6598
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
ali imaš li ti išta osim linka na walmart da bi dokazao da su u krivu, tj. da to nije "pravo" siromaštvo? zašto bi itko vjerovao u tvoje teorije?
Pa nemora nitko nista vjerovat. Ti ako mislis da je obitelj koja zaradjuje mjesecno 12,000 kuna na rubu gladi...u redu...ja ti ne mogu dokazati drugacije.

Ja samo volim kada netko iznese neki podatak, taj podatak malo istraziti, pogledati sa svih strana i tek onda donijeti neki zakljucak...a ne vjerovati svakakvoj propagandi posebno ne lijevoj.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 27.11.2014., 16:27   #6599
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Race_an..._United_States

According to the US Department of Justice, blacks accounted for 52.5% of homicide offenders from 1980 to 2008

The "National Youth Gang Survey Analysis" (2011) state that of gang members, 46% are Hispanic/Latino, 35% are African-American/black, 11.5% are white



Veliki je to rasizam u americi crnci i latinosi se bave kriminalom a bijelci ih se usudjuju zatvarat.
sa iste stranice:
A 2012 University of Michigan Law School study found that African Americans are given longer federal sentences even when factoring prior criminal records, and that African American jail sentences tend to be roughly 10% longer than white jail sentences for the same crimes.
Gray is offline  
Old 27.11.2014., 16:28   #6600
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Amerika ima jeftine trgovine,ali su izlazi skupi. Zdravstveno je abnormalno skupo. Koliko je pivo u diskacu ili jedna plomba kod zubara?

Tu si u pravu.

Izlasci su vrlo skupi na Zapadu, općenito.

Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali zdravstvo je skupo ako ideš kod privatnog liječnika. U javnim ambulantama I bolnicama nije ali su duge liste čekanja.

Ako ćeš raditi zube, proteze I slično to ti je papreno skupo I naš ljudi često to rade kad dođu u Hrvatsku ili BiH na odmor.
Ringo10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.