Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 20:47   #2001
Zbog stola bi ja uzela baš zadnju fotku za inspiraciju
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 26.07.2014., 21:04   #2002
ja bih tu zamijenila mjesto kuhinji i blagavaonici, a usput i zaboravila na otok.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 28.07.2014., 15:41   #2003
molim vas savjet kako posložiti donje elemente a da izgleda ok


S lijeva na desno idu- 60 cm( tu sam mislila vrata jer je na zidu radijator koji strši 10 cm i ladice se ne bi mogle otvarati, jedino da stavimo blendu na kraju tih 10 cm ), 60 cm plinska ploča, 60 cm perilica, 58 cm sudoper, najverojatnije ovaj- http://www.sudoper.hr/sudoper-blancoelon-xl-6-s.aspx, njega ne znam kako okrenuti, sa ocjeđivačem na suđericu ili na element desno, koji će isto biti 58 cm.
mislila sam da će se poklapati mjere gornjih i donjih a sad kako se bližimo kraju( samo trebamo još platiti ponudu, imam još mrvicu vremena za korigiranje) nisam sigurna.



dimenzije i raspored su jako slični kao kod naves: http://i40.tinypic.com/16c9jpj.jpg, ne znam ni sama da li da napravim isto kao i ona i dobijem par širih ladica? u šanku imamo 6 ladica, 4 dublje i 2 plitke.

jedino bih ja sudoper pomaknula jedan element ulijevo kako je fasinain predložila prije par dana, na skici je još skroz desno.

hvala svima koji ste pomogli do sad
smiljana is offline  
Old 28.07.2014., 17:52   #2004
Quote:
smiljana kaže: Pogledaj post
molim vas savjet kako posložiti donje elemente a da izgleda ok


S lijeva na desno idu- 60 cm( tu sam mislila vrata jer je na zidu radijator koji strši 10 cm i ladice se ne bi mogle otvarati, jedino da stavimo blendu na kraju tih 10 cm ), 60 cm plinska ploča, 60 cm perilica, 58 cm sudoper, najverojatnije ovaj- http://www.sudoper.hr/sudoper-blancoelon-xl-6-s.aspx, njega ne znam kako okrenuti, sa ocjeđivačem na suđericu ili na element desno, koji će isto biti 58 cm.
mislila sam da će se poklapati mjere gornjih i donjih a sad kako se bližimo kraju( samo trebamo još platiti ponudu, imam još mrvicu vremena za korigiranje) nisam sigurna.

dimenzije i raspored su jako slični kao kod naves: http://i40.tinypic.com/16c9jpj.jpg, ne znam ni sama da li da napravim isto kao i ona i dobijem par širih ladica? u šanku imamo 6 ladica, 4 dublje i 2 plitke.

jedino bih ja sudoper pomaknula jedan element ulijevo kako je fasinain predložila prije par dana, na skici je još skroz desno.

hvala svima koji ste pomogli do sad
Ja bih rađe stavila vrata nego blendu od 10 cm,ladica imaš dosta u šanku.

Ja bih ocjeđivač okrenula na perilicu iz jedinog razloga kada prenosiš komad suđa koji si malo isprala od ostataka hrane prije nego ga staviš u perilicu,čisto zbog toga da voda kapa po ocjeđivaču,a ne po radnoj ploči.E sad jedino ako ti je važnije da imaš veći komad radne ploče između štednjaka i sudopera onda ga okreni na suprotnu stranu.Ovisi o tvojim potrebama i navikama.
Sudoper svakako stavi onako kako je fas predložila.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 28.07.2014., 18:36   #2005
Da, može ocjeđivač prema visokim elementima da dobijem više radne plohe. Suđe ne ispirem prije perilice skoro nikad, rezance i sl pokupim papirnim ručnikom, sitnije isperem sa filtera, tako da može i na desno.

Ok, ide bez blende, sigurno

A ladice ću probati nekak smjestiti, žao mi je imati 4 elementa sa vratima na toj dužini.
Hvala old_time

Zadnje uređivanje smiljana : 28.07.2014. at 18:44.
smiljana is offline  
Old 28.07.2014., 22:29   #2006
Na pstalim elementi,a mozes stavitimsakrivene ladice
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 30.07.2014., 12:35   #2007
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ja bih tu zamijenila mjesto kuhinji i blagavaonici, a usput i zaboravila na otok.
Na žalost to mi ne dolazi u obzir. Onaj prozor kraj blagovaonice ima fenomenalan pogled na more i to bi htjela iskoristiti. A opet, ovaj u kuhinji gleda u dvorište pa mogu jednoga dana imati kontrolu i pogled na klince koji se igraju vani.
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Old 31.07.2014., 10:15   #2008
Molim vas pomoc
Imam kuhinju rustikalnog izgleda koja je dosla s stanom. Kako je ostatak stana u ravnim, modernim linijama, ova mi vise nikako ne ide uz sve. Sad imam ideju da promjenim samo vrata na elementima. Da li postoji tvrtka u Slavoniji koja bi mi izrezala i pripremila vrata za postavljanje prema mjerama ovih i da mi sebi kuci sami namjestimo na postojeci kostur? Ili si previse kompliciram stvari?
Hvala vam puno
anamaria0811 is offline  
Old 31.07.2014., 11:24   #2009
Quote:
anamaria0811 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoc
Imam kuhinju rustikalnog izgleda koja je dosla s stanom. Kako je ostatak stana u ravnim, modernim linijama, ova mi vise nikako ne ide uz sve. Sad imam ideju da promjenim samo vrata na elementima. Da li postoji tvrtka u Slavoniji koja bi mi izrezala i pripremila vrata za postavljanje prema mjerama ovih i da mi sebi kuci sami namjestimo na postojeci kostur? Ili si previse kompliciram stvari?
Hvala vam puno
Koliko ja znam postoji Elgrad u Slavonskom brodu i ima neka slična firma u Osijeku (nemam poima kako se zove). A možeš angažirati nekog stolara da ti to nabavi i zamijeni, ovisno koliko ste spretni i voljni zabaviti se s time
sunce moje is offline  
Old 31.07.2014., 15:28   #2010
Quote:
anamaria0811 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoc
Imam kuhinju rustikalnog izgleda koja je dosla s stanom. Kako je ostatak stana u ravnim, modernim linijama, ova mi vise nikako ne ide uz sve. Sad imam ideju da promjenim samo vrata na elementima. Da li postoji tvrtka u Slavoniji koja bi mi izrezala i pripremila vrata za postavljanje prema mjerama ovih i da mi sebi kuci sami namjestimo na postojeci kostur? Ili si previse kompliciram stvari?
Hvala vam puno
U Osijeku Hobi centar i Conty.
marija_os is offline  
Old 04.08.2014., 20:42   #2011
Bok ekipa, dugo pratim ovu temu jer dajete stvarno vrhunske savjete i imate mnogo strpljenja. Stvarno ste odlični.
Planirala bih mjenjati kuhinju pa me interesira da li mi netko okvirno može dati info koliko otprilike dođu troškovi pomicanja vode (odvod/dovod), struje (dodavanje utičnica i sve što treba da podnese više potrošača), pomicanje reflektorica (ugradbenih) na stropu od knaufa - mislim naravno cca okvirno cijene za zg područje (iz vlastitog primjera ili ako se netko bavi time).
Za kuhinju naravno ne pitam jer ovisi o sto stvari počevši od vrste materijala pa nadalje - te stvari bih si već iskalkulirala tj. odredila koliko mi treba naravno i prema ponudama. A za izradu optimalnog nacrta svakako ću tražiti i vaše prijedloge.
Moram kao i svi osigurati sredstva pa mi ovi gornji radovi ostaju kao velika nepoznanica a vjerujem da se nakupi kad se krene u realizaciju.
Unaprijed hvala.
BubaTruba is offline  
Old 04.08.2014., 21:40   #2012
malo cu procijeniti ali mislim da ce greske biti minimalne
pomicanje vode na istome zidu ( dakle ne seljenje na drugi zid u duzini 4m ) cca 400-600kn
busenje novih rupa u knaufu, pomicanje lampi i dodavanje nesto zice.... par sto kuna , gletanje i bojanje starih rupa.... pojma nemam ali treba se bojati cijela ploha knaufa ne samo rupe
struja - ovo je najdelikatnije pitanje
pretpostavljam da u kuhinji postoji dovoljno jak vod ( ili vise njih ) za napajanje svih aparata - ovo sam 99.9 siguran
ako zbog nekoga razloga u kuhinji intslacija nije dovoljna ( nevjerojatno ) onda treba voci novi kabel od razvodne ploce do kuhinje. ugrubo elektricarski radovi nisu skupi, skupo je gletanje i bojanje zidova nakon toga
dati cu ti jedan primjer vezano za struju: ako se npr pecnica nalazi na tocki A a uticnica za nju je na tocki B recimo 1,5m dalje. to nema veze i rijesi se prilikom montaze kuhinje. nije nuzno da uticnica bude tocno iza potrosaca
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 05.08.2014., 12:49   #2013
bubica1 hvala na odgovoru struja me najviše muči jer je kuća građena prije 35 godina i sada je ukopčan frižider, šparet, napa, kuhalo za vodu, mali usisavač na jednom mjestu, suđerica na drugom i mikrovalna preko produžnog na treće mjesto (mislim da utičnica u koju je ukopčana suđerica nije podnjela još i mikrovalnu - izbacivala je osigurač). Obzirom da želim maknuti te produžne računam da će sve biti ukopčano na preostala dva mjesta pa me strah da ne bi bilo preslabo. I još imam i cijev radijatora u podu na mjestu da mi ne može ići kuhinja do zida i računam da mi je jeftinije napaviti masku oko cijevi nego rezati cijev, bušiti deku i pločice u kuhinji koje su nove.
Da li da uopće spomenem onaj vječni problem da imam postojeći samostojeći frižider ne tako star (muž ne želi čuti o kupnji novog i još ktome ugradbenog), imam postojeću usku suđericu ne tako staru (usku jer smo na staroj kuhinji jedino ladice mogli izvaditi i ugurati pod pult tj. nigdje nismo imali rupu od 60 cm) i mjenjanje nje za novu mom mužu je čisto razbacivanje novaca kojeg naravno nikad nema viška. I sad ti napravi lijepu kuhinju .
BubaTruba is offline  
Old 05.08.2014., 12:49   #2014
Evo ponovo tlocrt stana:
http://i40.tinypic.com/107we4l.jpg

Voda i odvodi su na zidu prema kupaoni, prozori su skroz do zida prema kupaoni (taj do zida je fiksna stijena) tako da gornji elementi ne bi trebali biti skroz do kraja. Zid prema hodniku je dug 240 a zid prema prozoru 230 do radijatora + 10 cm do zida ali to zauzima radijator, visina stropa 251.
Ako uzmemo u obzir da ostaje samostojeći frižider (185x60x60) i postojeća suđerica 45 cm(ako bi se dala sakriti super).
Od mojih želja jedino bih voljela imati visoki element u koji bih stavila kuhalo za vodu, mali usisavač i sve one gluposti koje mi stalno zatrpavaju radnu plohu. Mikrovalnu bih također stavila u taj element jer je preduboka za plitki gornji element. Napa bi bila skroz ugradbena (bez odvoda ako uopće treba obzirom na prozore u kuhinji). Naglasak je da mi treba puno elemenata radi skladištenja jer nemam špajzu.
Sada je kuhinja u L s time da odmah lijevo od ulaza stoji frižider, zatim samostojeći šparet a sudoper i zidna pipa na polovici zida prema kupaoni. i imamo pult koji smo napravili na ladicama 60x90 smješten pod prozorom nasuprot frižidera i 2 više stolice (i svi volim tamo se gurati za doručak/večeru)

Opcije:
1. frižider 60, indukcija na elementu od 80 ispod ladice?, u kutu taj stup sa rolo vratima ili običnim koji gleda prema prozoru a ne prema šporetu 60, i na ostatak od 170 prema prozoru staviti sudoper i ispod suđericu i pećnicu i iskoristiv kut.
2. frižider 60, zatim visoki ormar 60 dolje ladice ili pećnica, element od 120 za indukciju koja bi bila u sredini (ne znam koliko je praktično ako je ploča prema kutu smještena) ispod pristup kutu, i ostaje zid prema kupaoni za sudoper i ispod negdje suđerica.

Gore elementi do plafona može i podjeljeni na kockice.
Znam da imam puno zahtjeva i da je dosta ograničenja pa molim dobre dušice da pomognu i sa opcijom samostojećeg frižidera i suđerice 45 kao i verzije sa ugradbenim aparatima. Nisam ništa crtala jer što god sam pokušala ne ispadne nikako - antitalent sam.

Molim za pomoć.
BubaTruba is offline  
Old 05.08.2014., 12:57   #2015
I da tražila sam prije 7-8 mjeseci savjet vezano za odvajanje djece različitog spola u zasebne sobe i pretvaranje dijela DB u jednu sobu i smanjenje zajedničkog prostora kuhinje/blagovaone/boravka što ima utjecaj i na samo planiranje kuhinje.
Odluka je da će klinci sigurno biti izvjesno vrijeme zajedno u sobi te bi se prostor koristio kako je i u nacrtu.

Nisam rekla da je na prostoru kuhinje na podu tamne crnosmećakste pločice dijagonalno postavljene a na zidu bi se pločice skinule (sviđa mi se periva boja ali bi iznad špareta definitvno nešto konkretnije tipa one zidne obloge iz IKEAe). Kuhinju bi najrađe medijapan bijela polumat (zar ste sumnjali) na donjem dijelu bih one ručkice malo vidljive na vrhu vratnica(ladica) ili zakošene sa profilima. Radna ploča laminat jer za ono kaj mi se sviđa jednostavno nemam para pa molim prijedloge i za boje radne ploče/cokla.
Mislim da sam sve sad nabrojala.
BubaTruba is offline  
Old 08.08.2014., 21:04   #2016
Sad mi je neugodno. Nakon mojih podužih postova nigdje nikog.
BubaTruba is offline  
Old 08.08.2014., 23:16   #2017
BubaTruba, meni je ovo kod tebe tako zdrman i loš raspored (pretumbala bih ga skroz, bez razmišljanja) da mi je teško pratiti ogromnu količinu teksta i tvojih želja, jer se ne mogu koncentrirati ni na što zbog osnovnog poriva za pretumbavanjem rasporeda stana.
stavi fotku normalnih dimenzija, na kojoj će se vidjeti mjere bez upotrebe povećala, pa ti (možda) pošaljem prijedlog promjene. za samu kuhinju u postojećem rasporedu nemam inspiracije. sorry.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 09.08.2014., 00:11   #2018
http://i57.tinypic.com/2jd3nlf.png

240x240 visina 252
pod prozorom je radijator čija cijev i dio radijatora smanjuje iskoristivost zida koji graniči sa kupaonom na 230 cm

ajmo uzeti da će biti sve ugradbeni aparati (frižider mi je upitan za suđericu bi još i pristao muž pa bi uzeli onu od 60 ugradbenu)

Raspored nije neka sreća ali je meni bolji nego u prizemlju. Bojim se da bilo kakve preinake rasporeda ne dolaze u obzir.
BubaTruba is offline  
Old 12.08.2014., 16:50   #2019
Ja bih to napravila ovako



Slično ovoj kuhinji

http://imagizer.imageshack.us/a/img6...62331f749b.jpg

Ili ovako, ako se frižider može staviti u blagovaonu.



To je pak slično ovoj kuhinji

http://img862.imageshack.us/img862/6268/kuhinja01.jpg
Aoife is offline  
Old 12.08.2014., 16:57   #2020
Ili ovoj
http://www.lisbet-e.net/wp-content/u...8/IMG_7549.jpg
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.