Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 22:35   #21
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Imaš 2 vrste kliznih sijena. Jedna je za ormare, garderobe i sl., a druga za dijeljenje prostorija (ta nema onih podnih vodilica koje smetaju u prostoru već samo gornju). Postoji puno različitih varijanti, zavisno o ukusu, potrebi, pouzdanosti, kvaliteti, itd. Naravno da o tome zavise i cijene.
Za pregradnju prostorija mogu biti idealno rješenje staklena klizna vrata (ili stijena), ali sve zavisi od tvojih prohtjeva i želja.
Po meni su ovi klizni sistemi za ormare puno kvalitetniji iako malo donja vodilica i smeta ali si barem sigurna da ti se neće obijesiti, puno su modernija i daju ti veće mogućnosti odabira materijala kao ispune .Ako si zainteresirana imam ti ja broj od meštra koji to radi kvalitetno i mislim da je cijena za 1m2 bez ispune 490,00 kuna možeš se i pocijenkati
roža is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 00:07   #22
U potpunosti se varaš kad kažeš da su klizni sistemi za ormare bolji, stvar je upravo suprotna. Kod kliznih vrata su uvijek vodilice samo gornje, koje naravno imaju jako dobru nosivost, vrata puno bolje klize, tiša su. Inače su klizna vrata bilo drvena, staklena ili neka druga uvijek i teža od onih za ormare, pa su samim tim i klizni sistemi daleko bolji i pouzdaniji. Osim toga s donjom vodilicom, pogotovo ako su klizni elementi jeftiniji često dolazi do zapinjanja, a i trošenja kotačića. A da ne pričamo o estetici, a i čišćenju te donje vodilice. Zato se takva vrata s donjim vodilicama i koriste samo za ormare. Kod pravih kliznih vrata, dakle onih koji dijele prostorije, uvijek se koriste samo sistemi s gornjim vodilicama. Nažalost kod nas još uvijek vrlo često primjenjuju sisteme ormara i za diobu prostora što je potpuno neadekvatno, jedini im je razlog taj što su im vodilice za ormare daleko jeftinije, ali to nije to. Svaka stvar je rađena za svoju namjenu, ormari su ormari, a vrata su vrata. Jedini razlog odabira sistema za ormare je ušteda, ali na pogrešnoj stvari.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 01:02   #23
Po meni su za to idealne staklene stijene. Pogledaj na www.henryglass.it pa reci kako ti se čini.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:57   #24
Kakva je situacija sa izolacijom- toplinskom , zvucnom (osobito toplinskom) kod upotrebe kliznih stijena za pregradnju prostora?? Npr. zelim pregraditi jedan veci prostor- dio za spremiste, manji dio za boravak ljudi- grijao bi se samo taj manji.
__________________
REALSTEEL
KAHUNA REEF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:48   #25
Ljidi, prije svega, HVALA SVIMA VAMA. Roža, tebi se možda javim kad dođe vrijeme (početak druge godine), a tebi je Stanka super ova stranica. Baš sam imala namjeru staviti na kupaonu staklena vrata, ali sad mi se i klizne jako sviđaju. Pa možda mi na kraju i bude sve u staklu. I mene zanima kakva je toplinsko-zvučna izolacija?
mag777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 00:23   #26
Ja sam si stavila dvokrilna staklena klizna vrata henry glass između kuninje i dnevnog boravka, jer sam ih htjela odijeliti, a da su opet spojeni. Jako bitno mi je bilo i prolazak svjetlosti. Osim toga uzela sam vrata s dekorom pa su mi ona ujedno i glavni ukras u stanu. Što se tiče izolacije, u mom slučaju uopće nije bila bitna jer je u dnevnom dijelu, ali znam da je inače staklo jedan od najboljih izolatora. Ali zavisno koju si vrstu vrata biraš takva je i izolacija. Moja se vrata otvaraju preko zida gdje je dihtanje lošije, ali meni to nije važno jer mi je bio bitniji dojam. Da sam htjela bolje dihtanje onda bih vjerovatno uzela varijantu koja se otvara u zid.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:56   #27
Quote:
stanka kaže: Pogledaj post
Ja sam si stavila dvokrilna staklena klizna vrata henry glass između kuninje i dnevnog boravka, jer sam ih htjela odijeliti, a da su opet spojeni. Jako bitno mi je bilo i prolazak svjetlosti. Osim toga uzela sam vrata s dekorom pa su mi ona ujedno i glavni ukras u stanu. Što se tiče izolacije, u mom slučaju uopće nije bila bitna jer je u dnevnom dijelu, ali znam da je inače staklo jedan od najboljih izolatora. Ali zavisno koju si vrstu vrata biraš takva je i izolacija. Moja se vrata otvaraju preko zida gdje je dihtanje lošije, ali meni to nije važno jer mi je bio bitniji dojam. Da sam htjela bolje dihtanje onda bih vjerovatno uzela varijantu koja se otvara u zid.
Stanka, molim te reci mi gdje si našla Henry Glass vrata kod nas i tko ti ih je postavio? Meni treba upravo tako nesto. Ako bi mogla reći neku okvirnu cijenu (makar na pm) - to bi bilo divno!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:05   #28
Kod nas ih ima u iglass vrata na kvatriću. Oni ih i montiraju. A cijene za henrry glass su negdje od 1.000 E po krilu pa na više, zavisi kakva vrata, mjera, oprema...)
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 18:15   #29
Quote:
stanka kaže: Pogledaj post
Kod nas ih ima u iglass vrata na kvatriću. Oni ih i montiraju. A cijene za henrry glass su negdje od 1.000 E po krilu pa na više, zavisi kakva vrata, mjera, oprema...)
za jedna vrata ... pa kaj je puno, puno je
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 18:34   #30
Pa sva vrata za dizajn interijera koja se vide po talijanskim časopisima su najmanje 1.000 E pa na više. Bilo da su staklena, drvena ili neka druga. Ali zato se s njima u prostoru dobije kud i kamo više, jer su glavna točka u prostoru, tako da sve ostalo onda može biti jednostavno.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:12   #31
A imali netko primjere (slike,web stranice,bilo sta) za klizne stijene koje nisu staklene? Od nekih drugih materijala?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:11   #32
Quote:
stanka kaže: Pogledaj post
Pa sva vrata za dizajn interijera koja se vide po talijanskim časopisima su najmanje 1.000 E pa na više. Bilo da su staklena, drvena ili neka druga. Ali zato se s njima u prostoru dobije kud i kamo više, jer su glavna točka u prostoru, tako da sve ostalo onda može biti jednostavno.

Ja namjeravam staviti kliznu stijenu kao pregradu hodnik/kuhinja, ali nešto što će u svakom slučaju biti jeftinije od 1000€ bez montaže. Razgovarala sam sa par firmi i cijena se kreće, sa montažom, oko3000 - 3500 kn. To je već sasvim ok ... btw dim. su 80*210cm.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:16   #33
Ako ti je bitna samo cijena onda ćeš i za manje od 1.000 kuna moći skrpati nešto onako bilo što, tek toliko da klizi i zatvara, a kako izgleda i koliko će trajati nije ni bitno, ako ti neće odgovarati možeš baciti pa opet staviti drugo itd... Šalu na stranu, koliko para - toliko muzike, zavisi koliko su ti ta vrata bitna.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:19   #34
Inače ima i solidnih drvenih kliznih vrata već od 3.000 kn, bez stakla naravno. Ali onih elegantnijih stvari sigurno nema za manje od 1.000 eura.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:22   #35
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Inače ima i solidnih drvenih kliznih vrata već od 3.000 kn, bez stakla naravno. Ali onih elegantnijih stvari sigurno nema za manje od 1.000 eura.
ono što sam našla (širi drveni okvir sa staklom) je sa montažom 3.500 kn i izgleda odlično!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:43   #36
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ono što sam našla (širi drveni okvir sa staklom) je sa montažom 3.500 kn i izgleda odlično!
Gdje si to našla? Imaš kakvu slikicu?
mag777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 00:20   #37
Quote:
mag777 kaže: Pogledaj post
Gdje si to našla? Imaš kakvu slikicu?
nemam slikicu, ali sam sa covjekom iz firme Nita (imaju web, potrazi ... sorry nemam tu link) dogovorila i covjek kaze da nije kunst napravit i da bi orjentaciono to bila ta cijena... za detalje, dovoljan je crtez na osnovu kojeg ti da tocnu ponudu.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:07   #38
hm ... meni se sviđaju ove ... čekam ponudu



http://www.girasole.hr/index.php
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:24   #39
[QUOTE=elegant;8605231]hm ... meni se sviđaju ove ... čekam ponudu



http://www.girasole.hr/index.php[/QUOTE

izgleda ok...mene isto mući klizna stjena...zapravo nama trebaju dvoja klizna staklena vrata širine 1,5 i visine 2,10 koja ulaze u knauf sa dvije strane...me neznam kako objasnit...uglavnom ne dolaze u obzir one ormar varijante...jer taj dio stana je glavni dio i bitan element u cijelom prostoru i nikako nesmije lićit na vrata od ormara...
Ajd javi kakvi su ovi sa cijenama...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:37   #40
[QUOTE=sly47;8605515]
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
hm ... meni se sviđaju ove ... čekam ponudu



http://www.girasole.hr/index.php[/QUOTE

izgleda ok...mene isto mući klizna stjena...zapravo nama trebaju dvoja klizna staklena vrata širine 1,5 i visine 2,10 koja ulaze u knauf sa dvije strane...me neznam kako objasnit...uglavnom ne dolaze u obzir one ormar varijante...jer taj dio stana je glavni dio i bitan element u cijelom prostoru i nikako nesmije lićit na vrata od ormara...
Ajd javi kakvi su ovi sa cijenama...

znam da ovi imaju i te sisteme ... rade s nekom njmačkom firmom ... sorry zgubila sam taj link, ali ako ih nazoves, dati ce ti pa pogledaj .... slike su mrak, ali se bojim da je cijena ... ulaz i depresiju Imaju savršene staklane klizna stijene ... u farbama, sa najrazličitijim gravurama ... ludnica!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.