Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2003., 17:33   #41
Sad si me zbunila, znam da smo ja i mama racunale (tj ona je racunala) ali mislim da je skuplja ako uzmes na rastezanje, a mozda ni nismo gledale Tomelilu nego neku skuplju? Bezugi su mi nisu bili bas neke iako moja mama ima fotelj (tulsta? napamet pisem) sa bez izvezenim becugom i skroz je oke.

Mozda smo gledale Ekeskog .

Sad sam pogledala za Karlandu(to je kao moja Karla) i moja je s najskupljim becugom dosla isto ko ova sa obicnim becugom iz Ikee. Da sam uzela obicni becug dosal bi me 400 €jeftinije nego Ikea. A bas je neki poseban becug, zove se Juta i zgleda zapravo ko tkanina za vrece samo je njeznija (nije tako ostra) i u plavim bojama (moja najdraza )

A i da je skroz isto iz Razgorska su mi dopelali doma sofu a iz Ikee bi morala ic tamo i sama si organizirat prijevoz i to mi nes znaci.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Old 20.05.2003., 18:13   #42
Quote:
luca kaže:
Bubbles: iskljucivo za mazanje putra i marmelade koje boje imas?
Plave
verica is offline  
Old 20.05.2003., 18:18   #43
Bluegirl, ova Karla je sofa koja se meni sviđala iz Ikee, ali uživo mi je izgledala loše napravljena. Sad si mislim da je to možda bilo i radi presvlake; možda neka druga presvlaka izgleda bolje. Kombinacija koja se meni sviđala je kutna ali sa ovim otomanom, tako da je jedan krak otvoren, bez naslona. Baš ti hvala na ovom linku
verica is offline  
Old 20.05.2003., 18:31   #44
Verica uslikat cu ti je kad idem doma pa ces vidjet kako lijepo izgleda .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Old 20.05.2003., 18:37   #45
Quote:
Bluegirl kaže:
I ja sam si kupila prosli put tanjure i salice u Ikei one bijele s plavim cvjeticima, jako mi se svidjaju i nisu skupi .
He, he te tanjure i šalice i ja imam I plave bubblese. Još si kupim i salvete sa istim uzorkom kao tanjuri
verica is offline  
Old 20.05.2003., 18:45   #46
Kaj to ima ! Fino kupit cu i to .
Prosli put sam nasla jako lijepe podstavke za lonac (kad lonac stavis na stol pa da ga ne unistis) od svijetlih drvenih preckica nanizanih na polukruzni metal . Ikea mi je najbolja za te dzidze midze .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Old 20.05.2003., 18:50   #47
Quote:
Septembar kaže:
Billy je IME tih polica, nije rijec (bokhylla je polica za knjige)
Eh, te Billy police za knjige imam i ja i traju mi vec jedno 8 godina, al...to je jos uvijek najobicnija sperploca.
Imala sam i jedan mali coffee table iz Ikee i to je otislo k vragu za 2 godine.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.05.2003., 19:32   #48
Quote:
Bluegirl kaže:
Kaj to ima ! Fino kupit cu i to .
Prosli put sam nasla jako lijepe podstavke za lonac (kad lonac stavis na stol pa da ga ne unistis) od svijetlih drvenih preckica nanizanih na polukruzni metal . Ikea mi je najbolja za te dzidze midze .
I te podloške imam .. i meni je Ikea super za takve stvarčice
verica is offline  
Old 21.05.2003., 01:03   #49
JOj, i moja zena je htjela te Billy police i na srecu je odustala. Da nije, sad bi imali doma stvarno obicnu sperplocu, a u meduvremenu smo za cak manju lovu nabavili puno bolje i ljepse police za knjige, i jos k tome unikatne.

Da ne ispadnem totalni snob, imam i ja dosta stvari iz Ikee, ali s vremenom ih kupujem sve manje i manje. Ono sta jos uvijek redovito kupujemo je tzv. potrosni materijal. Imamo puno casa iz Ikee, pa onda dosta ukrasnih predmeta, npr. svijecnjaka, pa te podloske za case i za vruce lonce, kupimo one male svijece za aromaterapiju, imamo coffee-table koji smo platili 9€ i jos uvijek funkcionira (ali je relativno novi), i vjerojatno cemo kupiti i lampe za dio stana koji jos nismo uredili. Ali bas da cu koristit Ikea namjestaj, necu.

Sta se tice Billy polica, kad ih je moja zena prvi put usnimila, uzivo su izgledale odlicno. Ona se premisljala par godina (doslovce) i od tada im je kvaliteta pala za ne prepoznati.

Znate sta mi se ne svida u Ikei? Imaju jako specificne boje koje im traju samo jednu sezonu. Mislim da bi trebali imati boje duze vremena da se mogu kupiti, jer mislim da ljudi opremaju svoju kucu duze od jedne sezone (rijetko tko si moze priustit da kupi sve odjednom). Evo primjera: mi smo htjeli kupiti tanjure, zdjele za salatu i sve drugo od keramike, u kombinaciji boja bez-bordo. To smo planirali prosle godine. Sad smo prije jedno tjedan dana bili u Ikei i tih boja vise nije bilo, nego su neke sasvim drugacije. To mi je bez veze. Znam da svaka firma mijenja boje prema sezoni, ali namjestaj i uredenje kuce ipak nije vestica iz Benettona. Hocu reci, recimo da se par tanjura razbije. Vise ih ne mozes nadomjestiti, nego moras kupiti cijeli novi set, u novim bojama. Totalno bez veze.
slavkec is offline  
Old 21.05.2003., 03:03   #50
A Ikea u Americi je skoro duplo skuplja nego u Evropi . Iste stvari, usporedjivala sam austrijski i americki katalog (besposlen pop i jarice krsti) i cijene u Americi su stvarno dvostruke.
Ali jos je uvijek jeftinije od svega drugoga.


Ali, slaganje tih stvari! Ne znam kako vama, nama je to nocna mora. Sve je tako ofrlje napravljeno, mi nemamo bas neki ludi alat i to slaganje nas je uvjek izviciralo.
bigblue2010 is offline  
Old 21.05.2003., 09:19   #51
Quote:
verica kaže:
He, he te tanjure i šalice i ja imam I plave bubblese. Još si kupim i salvete sa istim uzorkom kao tanjuri
hahahah, i ja imam te tanjure..ali Bubbles su mi prozirni
Crow Jane is offline  
Old 21.05.2003., 09:21   #52
Quote:
Crow Jane kaže:
ali Bubbles su mi prozirni
i moji

btw, mi nemamo muke sa sastvaljanjem: ja citam plan, dragi sastavlja
luca is offline  
Old 21.05.2003., 10:12   #53
Ja imam njihove plave ormarice u kupaoni i odgovarajuce veliko ogledalo(serija Asnen).Oni imaju super lijepih stvarcica,nesto je dobre kvalitete a nesto totalni skart.
Rhea is offline  
Old 21.05.2003., 10:30   #54
Baš radi tog sastavljanja sam napisala da je Ikea ponekad upitne kvalitete, mi nismo imali problema sa sastavljanjem ali naši prijatelji kad su se selili su jedva natrag sastavili Ikea namještaj.

E da, i ja imam kupaonski namještaj iz Ikee, onaj jedan bijeli sa ručkama boje drveta.
verica is offline  
Old 21.05.2003., 10:34   #55
Quote:
A i da je skroz isto iz Razgorska su mi dopelali doma sofu a iz Ikee bi morala ic tamo i sama si organizirat prijevoz i to mi nes znaci.
Da po tome se vec isplati.

Ja sam to gledala iz perspektive ovdje, ima dvije Ikee u blizini, autoputom 15 minuta od nas.
Tak je spakirano da u veci auto puno stane, istina za spavacu smo platili dostavu - 15 €.

Bitno da se tebi svidja Bluegirl


Quote:
a u meduvremenu smo za cak manju lovu nabavili puno bolje i ljepse police za knjige,
pa daj nabaci adresu ili link Da se i drugi posluze.

Quote:
Znam da svaka firma mijenja boje prema sezoni, ali namjestaj i uredenje kuce ipak nije vestica iz Benettona. Hocu reci, recimo da se par tanjura razbije. Vise ih ne mozes nadomjestiti, nego moras kupiti cijeli novi set, u novim bojama. Totalno bez veze.
Tako je u vecini robnih kuca.
Zasto bi Ikea bila iznimka ?

Ja sam ovdje u Kaufhofu kupila servis ( kao klasika ) htjela nadodati par zrtava bracnog zivota( citaj nove tanjure ) ....ove sezone ista linija u drugoj boji ( dizajn isti )
I ?

Sto se tice basic namjestaja u Ikei, dakle kreveta, stolova, ormara, svake sezone prevladavaju neke klasicne boje ( bijela, crna, smedja )
Naravno ima i crvenih ( zarko ) ormara ali nekako slutim da nisu bestselleri
Winona is offline  
Old 21.05.2003., 10:41   #56
Quote:
Ali, slaganje tih stvari! Ne znam kako vama, nama je to nocna mora. Sve je tako ofrlje napravljeno, mi nemamo bas neki ludi alat i to slaganje nas je uvjek izviciralo.
Pa i ne treba neki ludi alat.

Obicno cak onaj najobicniji alat ( komad metala kojim se zasarafe sve sraube ) dodaju upakirano.

Nama za sve sto imamo od Ikee nije teoretski trebalo vise.

Naravno malo nadaren za sastavljanje treba biti i imati puno strpljenja - ja nemam ni jedno ni drugo i da nema bolje polovice ne bi se ni usudila kupit takvu avanturu.

Samo za ormar u spavacoj ( jer je ogroman i visok 2,30 m ) je uzeo Akku Schrauber - onaj na baterije da mu ruka ne odpadne od dvosatnog sarafljenja.

Quote:
ali naši prijatelji kad su se selili su jedva natrag sastavili Ikea namještaj.
Aha mi isto.
Ali zato sva uputstva sam bolje cuvala nego osobne dokumente ( priselidbi )

Moj prvi kupaonski namjestaj - plavi Ikea.
Winona is offline  
Old 21.05.2003., 11:53   #57
Dva puta sam sanjala da živim u Ikeinom katalogu
Isfrustrirana valjda neskladom u iznajmljenim stanovima u Zgu gradu u kojima obitavam...
Imam frenda koji je gotovo cijeli stan opremio u Ikei - kuhinja je OK, i spavaća isto - samo madraci nisu iz Ikee - mislim, izgleda OK, i traje već neko vrijeme, ali nije bilo strašno jeftino.
Mada su sitnice Ikeine zakon!
NikaZg is offline  
Old 21.05.2003., 12:04   #58
Sve osim trosjeda imamo iz Ikee. I sve nam traje . Nasli smo nekih zaista jeftinih stvari, 4-krilni ormar boje prirodnog drveta za oko 2000 kn, tada se za te novce (prije 5 godina) mogao u Zagrebu dobiti bijeli A ormar je ok, i ne pokazuje da ce se raspast.
Krevet je bio sica ali prekrasni dizajen. Kad su se stranice pocele odvajat zakucali smo ga cavlima, haha i traje.
Billi is offline  
Old 21.05.2003., 14:36   #59
ja sam u svom prethodnom stanu sve imala iz Ikea-e osim trpezarijskog stola i kreveta...sve je sad rastavljeno i u ostavi ceka da se preselimo u novu kucu pa da to slozimo u djecje sobe jer smo u medjuvremenu kupili malo bolji i malo moderniji namjestaj za stan u kojem smo sad

Ikea nije losa, ali da ima fusha ima, svejedno se meni svidja - i ako pazis sto kupujes kupit ces dobre stvari - ali onda i platis dobro

moj dragi ne voli stvari koje sam mora sastavljati (inace nije bas spretan u kucnim popravcima - ja sam nas kucni majstor )
margarita is offline  
Old 06.06.2003., 19:07   #60
joj, jedva cekam da ponovo idem, to mi dodje ko izlet, vise uzivam u tom ducanu, neg obleku kupovat( kaj mi je zivi napor)

a i sastavljat mi nije bad , do sad sve sama
__________________
malo sunca u hladnoj vodi
histeria is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.