Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 13:51   #1
Moja prva krema

Cure,zanima me kad ste prvi put pocele koristiti kremice,bilo preventivno ili kad ste uocile prvu boricu na svom licu,oko ociju,usta, i tijelu..
Zanima me s koliko godina ste pocele sprijecavati zeninog najveceg neprijatelja.
Jel vam pomoglo i dali se bojite promjna na licu?

Ja sam tu i tamo koristila neke niveine hidratantne kremice,kao podloga puderu.
Inace jos uvijek sam okrenuta borbi protiv pristica koji mi izbijaju oko pms-a i oziljaka koji ostaju nakon stiskanja
Da ne zaboravim imam,26 godina.

Iz ciste dosade sam si stavljala vitamin e ali sam odustala.
Trenutno koristi od avenea serum i cini mi se da mi je oporavio dosta kozu,ali mislim da mi tu pomaze i glina koju pijem nekih tjedan dana i isto tako ju koristim jednom tjedno kao masku
To je za sad sve sta koristim,i naravno od uvijek koristim nivein tonik i mlijeko za skidanje sminke.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:05   #2
Prve kreme sam počela koristit valjda s 12 godina
sjećam se da su to bile rosal kreme koje je mislim Pliva proizvodila, imala sam i dnevnu i noćnu.
Sad koristim 5-6 različitih krema i rotiram kako koji dan, i jedno 3-4 seruma i 3 kreme ispod očiju a da ne spominjem gelove i losione za umivanje
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:13   #3
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Prve kreme sam počela koristit valjda s 12 godina
sjećam se da su to bile rosal kreme koje je mislim Pliva proizvodila, imala sam i dnevnu i noćnu.
Sad koristim 5-6 različitih krema i rotiram kako koji dan, i jedno 3-4 seruma i 3 kreme ispod očiju a da ne spominjem gelove i losione za umivanje
name them please
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:21   #4
Quote:
ancatdubh kaže: Pogledaj post
name them please
Evo ako baš hoćeš:kreme: Almay s ektraktom krastavca, Avene cold cream, Vichy nutriologie 2, Vichy Myokine, EA Vissible diference, Vichy balzam i Cosmel s AHA kiselinama
serumi: Botoceutical,Vichy Aqualiathermal, home made s c vitaminom plus Starletina uljna mješavina
čišćenje: Vichy micelarna, cosmel gel za umivanje,Roc gel za umivanje
okoloćne: LRP,Dr.Haucka i Benefit
Na lageru čekaju neotvorene: Vichy Aqualiathermal za lice i oko očiju, Vichy cxp za lice i oko očiju, Vichy dve kreme s ružom,Flour de Sante...i ko zna šta još
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:39   #5
ne sjećam se ali onako ozbiljnije sam se počela mazati tek negdje prije prošlog ljeta. relativno kasno.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 15:46   #6
Ja sam počela kupovati kreme za lice s nekih 13-14 godina.
Prve kremice koje sam koristila su bile L'Orealova Hydra Fresh za normalnu/mješovitu kožu i Garnierova Total Fresh, a ponekad bi kupila i Garnierovu Pure ili Niveinu Aqua. Njih sam dugo koristila, a onda sam prešla na običnu Niveu Soft koja mi je bila super dugi niz godina. Kako mi je mama koristila Lancomeove kremice, mackala sam se često i njima, iako sam bila mlada.
Kasnije sam par godina koristila Vichyeve kreme i to Thermal Fix 1 (prije se zvala Thermal S), Nutrilogie 1 i Thermal Fix okoloočni gel, Aqualia Thermal riche i legere. Nakon što mi je Vichy počeo iritirati kožu, prešla sam na Avene, koje i sad koristim, povremeno i Vichyeve i Afroditine. Od Vichya koristim Aqualia serum, CxP okoloočnu, a dobre su mi i LiftActiv Retinol HA, koje mislim kupiti.

Koristila sam i kreme Dr.Hauschke, Decleor, Nuxe, isprobala Givenchyeve, Estee Lauder, Chanelove i ine, razna ulja i uljne mješavine, al sve je to bio uzalud bačen novac jer su mi izazvale alergijske reakcije, tako da ostajem pri Aveneu i hipoalergenim kremama sa što manje sastojaka.
__________________
O onome o čemu se ne može govoriti, treba šutjeti
shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 16:27   #7
Moja prva sjećanja iz djetinjstva govore da je to bila Becutan kremica koju koristim i dan danas S druge strane, prvu konkretnu kremicu za lice sam kupila na 1. godini faxa, bila je to Nivea Aqua s ekstraktom kukumara, prava ljetna lagana kremica koje i danas ima u DM-u. Otad ih se naredalo
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 16:29   #8
ja se mažem od kad znam za sebe najprije me mama mazala becutan kremicom a onda sam se ja sama počela mazati sa niveo soft tamo negdje u osnovnoj školi. tek sam pred koju godinu počela otkrivati i druge stvarčice (ugl dm-ovske), bitno mi je samo da kožu nečim namažem da se ne isuši. zadnje što sam uzela je vichy serum koji je diiivan
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:36   #9
Ja se sjećam moje prve kremice kao da je jučer bilo.Bila Vitaskinova neka,ne znam ime,bilo davno,skoro 20 g ,al' se sjećam da je bila žuuuuuta i masna,koma.A imala sam masnu prištičavu kožu,a kremica bila kao za taj tip kože.Yeah,right! Kad sam se namazala,pesekova jajca su bila premija za to kako je moje lice izgledalo A mazala sam se svaki dan prije škole.Kao da je novo Sunce izašlo! Masna,sjajna.....grrrrr.....naježim se pri samoj pomisli.
A godine....hm....osnovna škola,mislim da sam već krenula u više razrede.Ma ono,relativno rano jer imam hormonalnih problema pa su bubuljice jedva čekale da navale.
thinkpinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 21:41   #10
Quote:
calmy kaže: Pogledaj post
ja se mažem od kad znam za sebe najprije me mama mazala becutan kremicom a onda sam se ja sama počela mazati sa niveo soft tamo negdje u osnovnoj školi. tek sam pred koju godinu počela otkrivati i druge stvarčice (ugl dm-ovske), bitno mi je samo da kožu nečim namažem da se ne isuši. zadnje što sam uzela je vichy serum koji je diiivan
i ja tak
mene je isto mama mazala s becutan kremicom svako jutro nakon umivanja,
to sam obožavala..

onda kad su u pubertetu počeli prištići,iz austrije su mi donosili Clearasil,i zbilja kremica za 10 nakon toga sam koristila Neutrogenu,Avene, Vichy,Decelor,itd..

danas sam još u potrazi za the kremicom,a korisim trenutno:
L'oreal triple activ day hidratantnu dnevnu kremicu
Vichy miclearnu i aqua serum
alverde aqua fluid kao noćnu
la roche posay effaclar duo za sređivanje aknica
Avene hydrance legere
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:35   #11
bepanthen mi je bila prva krema i dan danas ju koristim...
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 13:01   #12
becutan
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:25   #13
becutan, mama mi je kupila onda početkom srednje malo nivea aqua, nivea soft...u srednjoj sam također počela raditi za avon pa sam isprobala sve njihove voćne i lagane kremice. tada sam koristila i vichy normaderm, a na faksu sam počela ozbiljnije otkrivati svijet kozmetike
LilMee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:48   #14
Skleroza
Evo vec 5 minuta se pokusavam sjetiti koja...

Nivea plava je bila "obiteljska" krema, ja sam je znala stavit na lice, ali prva koju sam bas ja kupila... magla.
Mislim da je bila Vitaskin... neka hidratantna... celo mi je bilo svo pristavo, tu nisam ni mazala kremu.
A umivala sam se sapunom.
Ipak je to bila sredina osamdesetih.

Al sjecam se prvog pudera, Max Factor u kamenu, 2 nijanse pretaman
Baka mi je poklonila svoju zlatnu kutijicu za puder, ajme sto sam bila faca samoj sebi :rofl
I sjecam se prvog posjeta kozmeticarki, nisam htjela ici pristava pa sam dan prije sve izgnjecila...

Na faksu je pravo krenulo... uvijek 2 kreme, jedna za celo, druga za ostatak lica.
Garnier Pure cim se pojavila, dugi niz godina. I Avene hidrance rich, tako nekako.
Prva okoloocna mi je bila Balea Aqua, al brzo sam presla na Avene... ta mi je bila bas fina...
A zatim... kremice bez broja
Ali nikad nisam dala vise od 250 kn za kremu... (jos stignem )
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:31   #15
nivea,pa becutan
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:41   #16
becutan i babylove wind&wetter...
a sada samo belobaza + neko uljiče... :i'm simpl:
piromankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:20   #17
Solea. Mamina. Još od kad sam bila mala, mala curica mamu sam molila da mi malo stavi na nos.

Valjda od vrtića se mackam...

Koristila sam je negdje do dvadesete, onda Niveu soft. Tek oko 25 sam počela kupovati ciljane kreme, doduše nisam nikad imala nikakvih problema sa kožom, a šminku sam skidala sapunom i opet Soleom s očiju.

Prošle godine za 30. rođendan sam kupila prvu kremu protiv borica, a tad sam ih i primijetila. Nekoliko crtica ispod očiju i na čelu.

Jedna od najdražih i najjeftinijih mi je Cera di Cupra bijela, ona uvijek prolazi kod mene.

Sjećam se zato dobro prvog pudera - Samantha br. 03. u crnoj tubici i Markins br. 3 smeđe olovke za oči i usta. Nikad više nisam našla tako savršenu nijansu.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:04   #18
Hehe...mislim da je bila nivea soft.
sstame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:13   #19
S kremom sam se počela mazati negdje krajem srednje škole. Zvala se Ponds, bila je pakirana u zelenu kutiju. Koristila sam i niveu soft. Kasnije sam prešla na Avon i držim ga se do danas (36 godina). Nemam nijednu boru (osim smijalica ispod očiju), lice mi je besprijekorno čisto, no to ne pripisujem kozmetici nego genima.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 15:53   #20
Joj, mackam se otkad znam za sebe
Mislim da sam počela sa maminom Niveom i Cera di Cupra, a onda nastavila po svom sa Garnier Total Fresh (divna mazalica) i L'Oreal HydraFresh (još divnija, ali ju više nema, čini mi se ). Neko vrijeme sam koristila Niveu.

Sad sam u fazi Avene, LRP, Dermafutura, Vuchy, Garnier Nutritionist...
Nije mi bed probati nove proizvode, samo dalje od mene sa Oriflameovim kremema za lice jer sam od par oprištavila i ne da mi se iskušavati sreću. Isto tako, koža mi loše reagira na Oil of Olaz.

Volim i ampule sa uljem divlje ruže (Alverde), njih ponekada stavljam prije spavanja i ujutro mi je koža apsolutno savršena

Od gelova za umivanje koristim Garnier i Niveu, a dobar mi je i Oriflameov Mint Tea.

Nemam baš bora (osim par smijalica oko očiju, ali ne smetaju mi), a ni koža mi ne ludi, tako da sam za sada zadovoljna
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.