Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 22:51   #1
Dječja uniforma

drage mame sto mislite o tome da djeca u vrticu nose uniforme?

primjer:





Drow Ranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 07:22   #2
Konkretno mi ove sa prve dvije slike nisu; pogotovo ideja da je dijete u sakou. Ali kad bi se radilo o donjem djelu trenirke, gore pamucna majica i gore na ciferslus gornji dio trenirke... savrseno. Postoji milion drugih nacina da dijete iskaze svoju individualnost od oblacenja za vrtic. Time bi se djelomicno rijesio i problem markirane robe koju djeca nose u vrticu. Nemam osobno dijete u vrticu, ali od kolegica cujem da je to njima problem. Da neke djevojcice nose traper minice i sl. sto je preslatko, ali neprikladno za igru. A onda ostale ne zele nositi tajice... ili nemaju majicu na Štrumfa, Jurića, HelloKitty ili sto je tad trenutno in...
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 08:13   #3
meni je svako uniformiranje uzasno. ovi problemi koje to kao rjesava ostaju i dalje izvan vrtica ili su odgodjeni za malo kasnije kad je po meni i teze izaci s time na krsj.
u svakom slucaju, meni big no no
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 08:17   #4
I ja se grozim uniformiranja u bilo kojem obliku.
To mi je onak...sjeverna koreja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 08:47   #5
Isto se grozim uniformiranosti! Veliko ne..izgledali bi mi presmiješni i ko klonovi u istoj odjeći..bzvze..
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 08:59   #6
Uff sto bi tu bilo zagubljivanja i trazenja sto je cije...
Ne, nikako mi se ne svidja.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 09:08   #7
S obzirom kakvu halvariju prolazim svako jutro vezano uz odjecu za vrtić, laknulo bi mi kad bi bila neka uniforma koju mora nositi i amen

Ona hoće samo haljinice i balerinke, a tete u vrtiću svako jutro imaju prigovore na odabir odjeće jer im je problem u igri, presvlačenju. Ok mi je da dijete u svoje privatno vrijeme nosi što želi (u razumnim okvirima), ali da, u vrtiću bi mogli imati neke trenirke ili sl. udobnu odjeću.
Neke majke doista pretjeruju s odjećom, dovode djecu odjevenu ko za bal... Majce se troše ko na traci, oćeš hranom, flomasterima... imam odjeću za vrtić i odjeću za slobodno vrijeme... novac nam, srećom, nije problem, ali doista sam iscrpljena.
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 09:26   #8
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
S obzirom kakvu halvariju prolazim svako jutro vezano uz odjecu za vrtić, laknulo bi mi kad bi bila neka uniforma koju mora nositi i amen

Ona hoće samo haljinice i balerinke, a tete u vrtiću svako jutro imaju prigovore na odabir odjeće jer im je problem u igri, presvlačenju. Ok mi je da dijete u svoje privatno vrijeme nosi što želi (u razumnim okvirima), ali da, u vrtiću bi mogli imati neke trenirke ili sl. udobnu odjeću.
Neke majke doista pretjeruju s odjećom, dovode djecu odjevenu ko za bal... Majce se troše ko na traci, oćeš hranom, flomasterima... imam odjeću za vrtić i odjeću za slobodno vrijeme... novac nam, srećom, nije problem, ali doista sam iscrpljena.
S cime si iscpljena? Time sto neke druge majke pretjeruju?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 09:27   #9
i ako ne mozes izaci na kraj s robom i 3-4 godisnjakinjom kako bi sa 7godisnjakinjom u skoli onda?

ne znam zakaj bi haljinice bile problem, tajce i majca ili tajce i haljinica su identicna stvar
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 09:44   #10
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
S cime si iscpljena? Time sto neke druge majke pretjeruju?
Oko čita što mozak želi... Rekla sam da sam iscrpljena njenim prohtjevima za odjećom i da se borim s njom jer ne želi uvijek obući ono što izvadim iz ormara
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i ako ne mozes izaci na kraj s robom i 3-4 godisnjakinjom kako bi sa 7godisnjakinjom u skoli onda?

ne znam zakaj bi haljinice bile problem, tajce i majca ili tajce i haljinica su identicna stvar
Ne znam... nekako se nadam da će s vremnom shvatiti da je udobnije u tajcama i majci
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 09:52   #11
za vrtić su mi bezveze uniforme, ali za školu su mi super i volila bi da ih uvedu kod nas!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 10:00   #12
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Oko čita što mozak želi... Rekla sam da sam iscrpljena njenim prohtjevima za odjećom i da se borim s njom jer ne želi uvijek obući ono što izvadim iz ormara


Ne znam... nekako se nadam da će s vremnom shvatiti da je udobnije u tajcama i majci
je, kao sto si ti sa 15 znala da je udobnije u trenirci i toplije u bucama nego u nekoj drugoj robi i odjeci?
ja gledam da je lakse sad postaviti temelje nego kasnije.
ali i to sve na stranu, uniforme su mi grozna grozna stvar. ili uravnilovka ili elitizam, riga mi se od oboje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 10:28   #13
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
je, kao sto si ti sa 15 znala da je udobnije u trenirci i toplije u bucama nego u nekoj drugoj robi i odjeci?
ja gledam da je lakse sad postaviti temelje nego kasnije.
ali i to sve na stranu, uniforme su mi grozna grozna stvar. ili uravnilovka ili elitizam, riga mi se od oboje
Kad gledam slike iz vrtića... oblačila sam kaj je mama izvadila iz ormara

i tak je bilo sve do tam 7-8 razreda... onda su krenule još gore modne katastrofe... pokazivanje stava odjećom, ne znam kaj je bilo gore

Al to je za neuspoređivati, jer mi smo odrastali u sasvim drugačijem okruženju. I radije bi da sam bila u uniformi, jer kad se pogledam danas... da, uniforma
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 13:11   #14
Moja ne drami oko odjece i uglavnom obuce sto joj pripremim, ali ne svidaju mi se uniforme. Nikako.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 14:07   #15
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
za vrtić su mi bezveze uniforme, ali za školu su mi super i volila bi da ih uvedu kod nas!
Ne daj boze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:24   #16
Ja nisam sigurna jesu li dobre ili ne...ne bih da mi ih dijete nosi u vrtiću..
Slike u uvodnom postu ..tako nešto definitivno ne bih da mi dijete nosi..

S druge strane, kad vidim kako se djeca odjevaju u osnovnoj (pogotovo od šetog razreda) i srednjoj školi, možda bi bilo bolje da postoje uniforme...
ali opet tako se guši osobnost i pravo na izražavanje odjećom...
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 21:43   #17
ne slazem se s uniformama u vrticu ali i ja kao mala kad sam isla u italiji u vrtic i osnovnu skolu sam nosila kuticu koju bi ostavila u vrticu/skoli do kraja tjedna i potom nosila kuci na pranje.Tako sada radim i svojoj curici i nosi ju u vrtic i robica mi je skoro sva cista i to mi se dopada ne utjece na nikoga i nikakve odnose i problemi koji vec postoje uniformiranjem ili ne problem ostaje i izvan vrtica kao sto su mame vec navele
kalealei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 04:50   #18
Neka se nitko ne uvrijedi, ali dugo nisam čula nešto tako glupo
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 14:16   #19
okej, tko bi to financirao? grad? roditelji?

prvo: djeca rastu. brzo. skokovito. pogotovo mladja. znaci, lako moguce da uniforma u jednoj velicini ne bi zdurala citavu godinu.
drugo: djeca se zmazu. poliju. usvinje. zapisaju. moja u ruksaku ima 4 (cetiri!!) kompletne presvlake i zbilja ima dana da je triput presvuku. koliko bismo onda uniformi trebali nakupovati da ih imaju u rezervi?
trece: uniforma bi rijesila problem sto neka djeca pate zbog majica na jurice, strumfete i slicno? zbilja? ne mislite da je to "guranje problema pod tepih"? takve stvari se ne rjesavaju uniformiranjem i prisiljavanjem da svi budemo isti, vec odgojem. od malih nogu. od mladje vrticke gurpe. inace cete bit u jebenim problemima kad vam osmogodisnjak napravi scenu da 'oce novi ajfon od 6k kn jer ga i Ivica iz razreda ima
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 00:51   #20
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
okej, tko bi to financirao? grad? roditelji?

prvo: djeca rastu. brzo. skokovito. pogotovo mladja. znaci, lako moguce da uniforma u jednoj velicini ne bi zdurala citavu godinu.
drugo: djeca se zmazu. poliju. usvinje. zapisaju. moja u ruksaku ima 4 (cetiri!!) kompletne presvlake i zbilja ima dana da je triput presvuku. koliko bismo onda uniformi trebali nakupovati da ih imaju u rezervi?
trece: uniforma bi rijesila problem sto neka djeca pate zbog majica na jurice, strumfete i slicno? zbilja? ne mislite da je to "guranje problema pod tepih"? takve stvari se ne rjesavaju uniformiranjem i prisiljavanjem da svi budemo isti, vec odgojem. od malih nogu. od mladje vrticke gurpe. inace cete bit u jebenim problemima kad vam osmogodisnjak napravi scenu da 'oce novi ajfon od 6k kn jer ga i Ivica iz razreda ima
Ovo. Ne znam kad će ljudi koji se zalažu za uniforme ovo shvatiti Uniforme ne pale niti u vrtićima, niti u školama, ako je dijete neodgojeno, uniforma ga sigurno neće promijeniti.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.