Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2008., 13:54   #61
evo malo nade... privatni vrtić ekonomska cijena 1500kn minus 730 za dva klinca 1500 kn za oboje i još 10% popust za drugo dite...
Možda uspijem nešto još skemijati... domači med u trampu... držite mi fige
teta-čuvalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:54   #62
teta-čuvalica kaže:
Quote:
evo cure jedna priča iz prve ruke imam dva klinca i pružila mi se prilika za neki posao... pa sam hitno tražila u široj okolici samobora i jaske neki državni vrtić i našla mjesto u jaski u državnom vrtiću, evo popis papira koje sam trebala donesti:rodni list za oboje, potvrda o prebivalištu za oboje što sam platila 60kn biljega, fotokopiju osobne, potvrda o radnom statusu, fotokopija radne knjižice, i potvrdu o sufinanciranju od svoje općine... i sve ja to sakupim kad me na općini žena iznenadi i kaže da samobor sufinancira sa 730kn ,a ekonomska cijena vrtića u jaski je 1660kn... što znaći da bih za dva klinca mjesečno davala 1800kn za vrtić i još bi trebala donesti maramice, čašice, voće...keksiće i to... pa me ubite ali meni to neide u glavu... seka ima malu u V gorici u vrtiću za 500kn... a šogorica u Gorici u drugom vrtiću 450 kn... dođe mi da plačem jer bih više od pola svoje plače trebala dati za vrtić... koliko vi plačate vrtić i koliko vam opčina sufinancira??
Slična situacija i kod nas
Osim što se ništa ne mora nositi, sve se dobije u vrtiću.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 18:47   #63
Samobor(nije privatni),450 kn za jedno djete(moja oba sina idu),uz popust 50 kn ..sto ispada 850 kuna mjesecno + vlazne maramice svaka tri mjeseca i obicne(rucnici papirnati),svaki mjesec.
na jarunu u zagrebu smo placali jaslice 200 kuna,a vrtic 400 kuna plus popust od 100 kn,sto nas je ispadalo 500 kn mjesecno...
tako da nam je ovo u samoboru šok
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 21:32   #64
i ja sam se šokirala tyana kad sam skužila koliko je zapravo teško odgajati dvoje djece a onda te još i država koći... tužna i ljuta
pa će mi nakraju dica u privatni vrtić koji će nadam se bit jeftiniji... jer je vlasnica vtića spremna na neki dogovor...
teta-čuvalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 19:45   #65
cure imam pitanje.
ako spadam pod zaprešić koji sufinancira jako malo za jaslice i vrtić, plaća se 570 kn, a ne dobijem mjesto, što vjerojatno neću jer nema mjesta, a bebo se treba roditi u 12 mj.2008. i svi mi kažu da mogu zahtjev predati tek za 2010 g.
ako dobijem mjesto negdje drugdje zapadni dio grada, sv.nedelja, samobor da li je moja općina dužna sufinancirati vrtić u drugom mjestu pošto nema mjesta u zaprešiću?
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 20:00   #66
međimurje; privatni vrtić, super zadovoljna tetama i stričekom, programom i radom, susretljivošću i profesionalnošću.cijena 560 kn po djetetu( mi plačamo) puna cijena duplo jer pola financira općina(mursko središće). ovaj mjesec ide za 8 posto gore, dok državni ide 15 posto.nosimo naravno pelene i maramice,ali paket na mjesec(maramice) i papirnate ručnike- dva po djetetu mjesečno. ima puno dodatnih sadržaja koji se plačaju, ali i ako djete ne upišete, ništa mu neće faliti u vrtiću. tete i striček si daju beskrajno truda, često su priredbe, sudjeluju u kulturnim i sportskim manifestacijama u županiji, idu na izlete. u srijedu smo imali kestenijadu, svakaje mama donijela malo kolača( stvarno malo jer nas je 50-tak) neki kestene i igrama nikad kraja. do mrklog kraka smo hodali sa orasima u žlici oko stolca, natjecali se u ružđenju kuruze, tate su plesali oko stolaca za mjesto. bacali kolute na štap- ma divota, a klincima ponos rasao do neba! jedino što su ograničeni prostorom jer su smješteni u obiteljskoj kući, sa vrtom. ima prostora, ali nije nalik onim državnim vrtićima. e da, imaju suradnika neuropedijatra, psihologa i logopeda, socijalnu radnicu zaposlenu. socijalna je tu za sve koji trebaju bilo kakvu pomoć oko obiteljsko pravne zaštite(nije ona samo za socijalne slučajeve kako neki povezuju),žena piše dopise udrugama, centru za socijalno kod razvoda, povjeravanja, javlja se dječjoj pravobraniteljici u slučajevima kad su djeca ugrožena. naime nedavno je jedno dijete pljusnula pedijatrica pa je majka došla uplakana u vrtić ne znaujuči što da radi. socijalana je pisala sve prijave, sve kontaktirala. joooj al sam otiššla daleko.. ugl, meni se isplati jer je 560 za prvo, 330 kn za drugo i treće besplatno... eto, moji svi troje bili za 901 kn( sad će biti oko1000).
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 19:18   #67
Quote:
teta-čuvalica kaže: Pogledaj post
i ja sam se šokirala tyana kad sam skužila koliko je zapravo teško odgajati dvoje djece a onda te još i država koći... tužna i ljuta
pa će mi nakraju dica u privatni vrtić koji će nadam se bit jeftiniji... jer je vlasnica vtića spremna na neki dogovor...
Split, privatni vrtić za dvoje djece plaćamo 1420kn ( s nekim popustima ),izleti uračunati u cijenu, 10-osatni boravak, s ti da ih dovodim kako radim, znači tjedan ujutro, tjedan popodne.Mi smo prezadovoljni i tetama i cijenom.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 09:05   #68
VK - 550,00 kuna vrtić
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 13:25   #69
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
cure imam pitanje.
ako spadam pod zaprešić koji sufinancira jako malo za jaslice i vrtić, plaća se 570 kn, a ne dobijem mjesto, što vjerojatno neću jer nema mjesta, a bebo se treba roditi u 12 mj.2008. i svi mi kažu da mogu zahtjev predati tek za 2010 g.
ako dobijem mjesto negdje drugdje zapadni dio grada, sv.nedelja, samobor da li je moja općina dužna sufinancirati vrtić u drugom mjestu pošto nema mjesta u zaprešiću?

Nije dužna,makar većinom sufinanciraju
Najbolje ti je nazvati u općinu,poglavarstvo štoliveć i pitati da li sufinanciraju smještaj djeteta u vrtiću u drugom gradu,ako kod njoh nema mjesta i koliko.
Tako ćeš najbolje znati
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:34   #70
Cijene vrtića

Pozdrav svima... nova sam na Forumu, i zapravo me na prijavu potaknulo poskupljenje vrtića u Sisku koje je stupilo na snagu 01.09.2010. Obzirom da smo, koliko sam čula po pričama, u Sisku već imali jedan od najskupljih, ako ne i najskuplji vrtić (600 kn najviša tarifa), dodatno poskupljenje od 100 kn mi se stvarno čini puno. E sad, ajde nekako ćemo to preživiti... ipak nam vrtić treba i mala uživa i stvarno sam zadovoljna i tetama i odnosom prema njoj i nama i opremom i hranom... ali ono što me najviše zasmetalo je ukidanje smanjenja cijene ako dijete dio (ili cijeli) mjesec ne ide. Sve ja razumijem da je kriza i recesija, ali opet se nije puno toga postiglo... Više plaćamo mi koji imamo dvije plaće u kući i jedno dijete, jer nemamo šanse ne probiti cenzus po članovima, a oni koji imaju "love do krova", koji po djecu dolaze u novim BMW-ima, Audijima i sl., ali su privatnici i prijavljeni su na minimalac, plaćaju mjesećno 250-300 kuna. Nisam ja zavidna, ali me boli ta nepravda. Obzirom da se spremam dignuti "dreku" oko toga, molim vaša iskustva iz ostalih gradova... Kolike su cijene, što djeca imaju tijekom boravka, koliko plaćate ako se dijete razboli i ne ide po 2-3 tjedna ili ga po ljeti pričuva baka...

Zadnje uređivanje Bakkar : 02.09.2010. at 17:43.
Bakkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:52   #71
Zagreb(neću imenovati vrtić),

Cijena:Vrtić:400 kuna,jaslice:200 kuna...Posebni programi(engleski jezik-200 kuna)...
To je cijena 10-satnog programa.Djeca imaju 3 obroka,plus još 2 obroka u dežurstvima...

Nešto se šuška da će poskupiti vrtić i u Zagrebu,ali ja još nemam nikakve info.

E,da...ako dijete ne ide cijeli mjesec u vrtić onda plaća samo režijske troškove(160 kuna)...Nekad prije se toleriralo do 5 dana u mjesecu,tj,roditelj nije plaćao punu cijenu ako je dijete u tom mjesecu boravilo do 5 dana,ali unazad 2 godine to se ukinulo.Znači,ako ga nema cijeli mjesec onda ne plaća punu cijenu.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 20:16   #72
U svim ZG vrtićima je ista cijena jer grad financira ostatak...ostali gradove manje sufinanciraju pa je cijena viša

MIslim da je Zaprešić 700 ili 800 (bez obzira jel vrtić ili jaslice, Dugo selo je 500 isto bez obzira koja dob)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 20:24   #73
zaprešić je 595 kn i vrtić i jaslice
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 20:39   #74
u zagrebu ni vrtić ni jaslice neće poskupjeti.

to su bapske priče.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:00   #75
Međimurje, gradski vrtić:
Jaslice-od 920-970 kn, kako koji mjesec. Ako dijete ne ide cijeli mjesec u vrtić zbog bolesti, smanjuje se cijena za cijene obroka, a to je nešto sitno. Ako ne ide cijeli mjesec, i to se najavi, npr. preko ljeta, plaća se čuvanje mjesta 190 kn.
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:11   #76
velika gorica

doručak
međuobrok (obično voće)
ručak
užina


redovna cijena - 550 kn

preko ljeta ili ako se nejde cijeli mjesec - 225 kn

ako se dođe samo JEDAN dan - 550 kn
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:47   #77
bok cure!ja sam Martina i živimo u vel.gorici,pošto nismo dobili mjesto u običnom rtiću morali smo sina upisati u privatni,koji je lijep,ima super tete koliko sam uspjela skužiti ali košta 1050kn mjesečno,ako ide cijeli mjesec,a ako ne ide onda se malo smanji cijena!znam da je i vama teško,ali zamislite samo davat tolike novce mjesečno!
ivicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:46   #78
Nije to ništa

Jedna velika općina u PG Županiji je uvela prihodovni cenzus prema kojem će roditelji plaćati vrtić tj. prema tome će općina participirati

Svi koji zarađuju 3400kn (ili više) po članu, dakle tročlana obitelj 3400 x 3 = 10 200 kn
neće dobiti ništa subvecionirano i plaćati će općinski vrtić 1750 kn
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:51   #79
Evo da i ovdje to kopiram...

Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Hm, sad mi je pao na pamet mogući scenarij... Upisat će previše djece u grupe i onda povećati cijena vrtićima, što im svakako paše:
1. punit će se gradski proračun koji je potpuno prazan,
2. ako dijelu roditelja bude previše to plaćati pa se snađu na drugi način i ispišu dijete, rješava se problem prekobrojnih grupa.

Izgleda da se ovo ostvaruje... Bandić danas najavio poskupljenje , samo nije rekao koliko. Još gradska skupština mora potvrditi.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:52   #80
Evo, NAJSKUPLJI VRTIĆ U RH, samo čini mi se da je ta tema na pogrešnom mjestu otvorena
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.