Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 16:33   #261
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
[B]oooooo[B] najbolje da mirujes sto vise do slijed pregleda pa ces vidit sto dalje...a ni ja nisam imala nikakve bolove, osim tog povremenog trnutnog probadanja, tako da otvaranje stvarno ne osjetis...i vjeruj mi znam da ti je grozno sad mirovat jer sam ja bila do 26-og tjedna doslovno po cijele dane na nogama i radila vise nego i prije trudnoce,a i inace sam takva, uvijek u pokretu, ali kad znas svrhu jednostavno ti se promijeni sklop u glavi. mm nemoze vjerovat kad me vidi kako sam smirena, a lezim! sve za bebaca!!!!
proc ce ti to brze nego mislis i znas i sama da ti je to onda zadnje odmaranje u zivotu!!! ha ha, kad dode beba nema odmora, mama si do kraja zivota!!!
ma to mi je najgore sta sam naucena rintat,radit sve ko prije,neki dan sam se penjala na skale i prala prozore,mjenjala zavjese,trazila nesto na vrh ormara,super se osjecam.i sad sok... rekla mi je da fizicki ne radim tesko,ne dizem nesto,a to i izbjegavam od samog pocetka.meni pise tamo u donjem lijevom kutu taj Y,a do sad zadnjih 2,3 puta je pisalo T koliko sam vidjela u t.k.znaci ne osjeti se to sirenje? mene bas danas ko za cudo onako unutra cudno sjece,ako probada,neka cudna bol,nije mozda cak ni bol nego nelagoda.pa odmah mislim ajme da nije da se otvaram jos vise.danas i je radila pregled,uzimala briseve i utz jedno 15ak min,mozda i zato me malo sjece.ona radi.ma da jos barem jedno 8tj izguram.
valjda da je jako ozbiljno bi mi bila rekla jel inace je moja gienk panicar i zna od muhe slona radit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 16:59   #262
ooooo to ti je sigurno od pregleda, ja sam cak imala malo sukrvice zadnji put i sve me nesto bolilo posli, a pregled cak nije bio neugodan. samo se ti malo primiri i kad lezis probaj na lijevi bok sto vise jer tako kisik i hranjive tvari bolje dolaze do bebe. bit ce to sve u redu
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 17:13   #263
OOOOO i ja sam ti friska u svemu ovome i znam sta prozivljvas i kako ti je.prije tri dana sam plakala sto moram mirovati a sada samo mislim da izdrzi taj cervix sto duze i moja beba u mom trbuhu.da je kontrola svaki dan ja bi bila najsretnijaako odmaras i lezis nemozes pogrijasiti.vidjela si koliko je cura tu i koliko su dugo izdrzale.drzi se,drzim fige
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:14   #264
hej cure!!!!
kako ste? ja danas napunila 35 tjedana pa sam jucer su me toliko bolila leda i kukovi, te imala nekoliko bolnih kontrakcija da sam bila uvjerena da ce to biti to, ali danas je dobro!!! kakvo je stanje kod vas?
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:36   #265
bok svima!
evo mene u 35 tjednu. doktor mi je prije 3 dana, na zadnjem pregledu, rekao da sam otvorena 1,5 cm i da moram strogo mirovati. inace me zadnja 2 tjedna boli jako zdjelica pri najmanjim pokretima. do sada nisam puno mirovala jer sam imala faks, ispite, itd. koliko strogo moram mirovati po vama? setnjice dolaze u obzir ili ne?
pusa
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:37   #266
Ja sam jučer bila na pregledu 35+5 i nema nikakvih promjena.
Još 10-15 dana mirovanja i onda mogu početi sa šetnjom i opet po kući raditi, jer da ne bi bilo na kraju da se ne želim otvoriti uopće. Tako da sada odbrojavam do 38 tjedna.
Jedino je beba dobila u 10 dana 600 gr ! Stvarno se debljaju u tih zadnjih mjesec dana.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:52   #267
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
bok svima!
evo mene u 35 tjednu. doktor mi je prije 3 dana, na zadnjem pregledu, rekao da sam otvorena 1,5 cm i da moram strogo mirovati. inace me zadnja 2 tjedna boli jako zdjelica pri najmanjim pokretima. do sada nisam puno mirovala jer sam imala faks, ispite, itd. koliko strogo moram mirovati po vama? setnjice dolaze u obzir ili ne?
pusa
Sve što si i kako si dosad radila smanji barem za 60%. Ništa ne podiži što je teže od pola kila, ne čuči, ne saginji se, ne sjedi i što više lezi, nemoj u šetnje, možeš malo protegnit noge ako baš moraš. Dobro ti je da se odmoriš jer kasnije nećeš imat puno vremena za sebe.
Ti si pri kraju, pa nema panike, ali bilo bi idealno da izdržiš još 2 tjedna.
Ja sam rodila u 35 tj. i malena je bila "nezavršena". Sve je bilo OK, 2700 kg, ali to je jadna mrvica kojoj treba barem još malo vremena u trbuhu.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:53   #268
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer bila na pregledu 35+5 i nema nikakvih promjena.
Još 10-15 dana mirovanja i onda mogu početi sa šetnjom i opet po kući raditi, jer da ne bi bilo na kraju da se ne želim otvoriti uopće. Tako da sada odbrojavam do 38 tjedna.
Jedino je beba dobila u 10 dana 600 gr ! Stvarno se debljaju u tih zadnjih mjesec dana.
Lakše se diše, jel' da

Drago mi je da si skoro do kraja dogurala. Sretno i dalje.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:02   #269
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Sve što si i kako si dosad radila smanji barem za 60%. Ništa ne podiži što je teže od pola kila, ne čuči, ne saginji se, ne sjedi i što više lezi, nemoj u šetnje, možeš malo protegnit noge ako baš moraš. Dobro ti je da se odmoriš jer kasnije nećeš imat puno vremena za sebe.
Ti si pri kraju, pa nema panike, ali bilo bi idealno da izdržiš još 2 tjedna.
Ja sam rodila u 35 tj. i malena je bila "nezavršena". Sve je bilo OK, 2700 kg, ali to je jadna mrvica kojoj treba barem još malo vremena u trbuhu.
moja bubica sada ima tek 2 i 300, jos je malecka, pa bi zaista bilo dobro da ostane sto duze u busi
pazit cu se kao sto si mi rekla
pusa
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:05   #270
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer bila na pregledu 35+5 i nema nikakvih promjena.
Još 10-15 dana mirovanja i onda mogu početi sa šetnjom i opet po kući raditi, jer da ne bi bilo na kraju da se ne želim otvoriti uopće. Tako da sada odbrojavam do 38 tjedna.
Jedino je beba dobila u 10 dana 600 gr ! Stvarno se debljaju u tih zadnjih mjesec dana.
bok lady!
jesi mozda iz rijeke?
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:12   #271
Je je lakše se diše . Još malo pa smo u rađaoni.

sara0103 nisam iz Rijeke već iz "okolice", tj. općine Mošćeničke Drage.

Odmaraj što više i pusti sad šetnje, našetat ćeš se kasnije. Kako ti je njuškica napisala. Odmiruj još do 38 tjedna (to je i onako samo 3 tjedna) leži na lijevi bok (to je najbitnije) da bebica ima što bolji protok krvi i hranjihvih tvari do sebe, da se udeblja što više. A poslije 38 tjedna opet možeš polako početi sa šetnjom.

Zadnje uređivanje Lady of leisure : 23.10.2010. at 12:18.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:14   #272
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Je je lakše se diše . Još malo pa smo u rađaoni.

sara0103 nisam iz Rijeke već iz "okolice"tj. općine Mošćeničke Drage.
ako budes rodila u rijeci mozda budemo bile cimerice
vidim da smo tu po tjednima
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:24   #273
Obavezno riječko rodilište, ne dam se ja nikuda drugdje !

Možda se vidimo , a do onda m i r u j !
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:31   #274
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Obavezno riječko rodilište, ne dam se ja nikuda drugdje !

Možda se vidimo , a do onda m i r u j !
iako mi je mirovanje smrtna kazna, drzat cu se toga jer me zdjelica previse boli a i beba je jos presicusna. cujemo se kroz ove zadnje tjedne.pusa!
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 13:13   #275
vidim da ste i vi oko 35 tjedana...bravo za sve nas sta smo toliko izdrzale, jos samo maloooo!!! moja bebica je imala u pon 2500 g...slijedeca kontrola za 2 tjedna...jedva cekam!!! pozdrav!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 13:15   #276
e cure jedno pitanje...jesmo u terminu s punih 37 ili punih 38 tjedana?
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 13:31   #277
curke,ja se danas udajem.sada dosla od frizera i lezim opet do vjencanja.nadam se da ce beba izdrzati.sve koje ste vec u 35 tjednu ne brinite,vase su bebe dovoljno zrele za zivot van trbuha.znam,jer ja radim s puno manjim bebama.izavidim vam jer ja imam jos lezanja i straha do tadas punih 37 je vec termin,ne brini lucy
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 13:58   #278
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
curke,ja se danas udajem.sada dosla od frizera i lezim opet do vjencanja.nadam se da ce beba izdrzati.sve koje ste vec u 35 tjednu ne brinite,vase su bebe dovoljno zrele za zivot van trbuha.znam,jer ja radim s puno manjim bebama.izavidim vam jer ja imam jos lezanja i straha do tadas punih 37 je vec termin,ne brini lucy

sretno na vjencanju!!!!!
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 15:28   #279
musica sretno!!!! javi nam sutra kako je proslo!!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 17:40   #280
cure vi koje ste se pocele otvarat da li je vas znalo onako lagano svako toliko rezat dolje nisko skroz prema uscu ,mene cim hodam,krecem se, onako rezucka,ne znam kako bi opisala kao kad se uzima papa test ko neko struganje.a kad sjednem ili legnem sve ok.i naravno i dalje mi pritisak,trcim na wc stalno,nekad dve kapi ali me tjera.strah me da se ne otvaram sve vise a kako kad to ne mogu skuzit?tek 3.11 sam opet narucena
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.