Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 20:01   #341
Question

Quote:
Safronije kaže: Pogledaj post
Jedno pitanjce. Stavljen je dekorativni kamen u dnevni boravak i u traganju za premazom kojim bi se premazao da se ne trusi tj. da se zaštiti u Pevecu mi je prodavač uvalio cromosov aqualux lak.
Kad sam došao doma vidim da piše da je to završni premaz za drvo i metal pa ne znam da lida time premazujem zid.
Veli prodavač da je on to dao svojoj sestri i da je u originalu namjenjeno kao premaz za brodice i da je ona ekstra zadovoljna. Mala limenka košta oko 50 kn i dovoljna je za 8 kvadrata.
Da to stavljam ili nešto drugo?
http://http://www.velekem.hr/index.php/hr/sadrzaj/chromos-svjetlost-aqualux-lak
A zašto bi premazivao kamen.
Kak će onda izgledati
Inače imam doma kamen od Cro stonea Quick fit i nije lakiran i ne trusi se niš s njega
missy eliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 20:02   #342
Ma mene zanima da li mogu s onim što sam kupio obojati.
Vidim da nitko ne zna pa mi ne preostaje niššta drugo nego li probati premazati par komada koji su mi ostali viška nakon ugradnje pa vidjeti kako će se ponašati.
Safronije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:26   #343
Može se premazati kamen s Aqualux lakom, ali bi ga trebalo razrijediti s 0,5 dcl vode, ali ...
...Aqualux lak je polumat sjaj, dakle kamen će promijeniti završni izgled (sjaj). Postati će malo sjajnina površina jer je sada full mat. Osobno mi se to rješenje vizualno manje svida.
Vrhunski premaz za kamen (umjetni ili pravi, svejedno) je Hempel Silicone premaz. Nije skup a sprijećava prAšenje kamena, sprjećava apšisanje tj promjenu boje kamena zbog uv zraka sunca, površina kamena postane neupojna i vodoodbojna, a bezbonan je i mat izgleda, doslovno se ne primjeti da kamen bio premazan.

Nadam se da sam malo pomogao, ako nije prekasno...
djon vejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 23:25   #344
Nije prekasno. Pomogli ste. Probat ću kao sam prije napisao, a ako ne budem zadovoljan kupit ću ovaj Hempel.
Safronije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 23:25   #345
kamene ploče u baumax-u

samo bih dobronamjeno skrenu pažnju svim kupcima talijanskih lomljenih ploča 3-6 cm koje se prodaju u baumaxu i bauhausu da neće dobiti ono što su platili jer je u sredini palete sami škart (sedma klasa) a platit ćete 16 kvadrata a ne možete popločati niti 12....tipično talijansko sranje, uredno zapakirano a unutra Bože sačuvaj
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 19:53   #346
Da li je Dekokamen i dalje najprihvatljiviji od umijetnih kamena, opeka? Konkretno me zanimaju imitacije starih opeka, koliko se kreću cijene i koji proizvođač je najuvjerljiviji prirodnim opekama?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 00:15   #347
Pozdrav. Imam nekoliko pitanja vezanih za deko-kamen. Zeljela bi postaviti nesto iza kamina i prvo mi je pao na pamet kamen. Ako stavljam umjetni koliko je on izdrzljiv na veliku vrucinu? Kako ce ljepilo reagirati na tu istu vrucinu, da mi ne bi poceli komadi otpadati. Koliko se bilo koja vrsta moze oprati jer je i to razlog postavljanja (nakon sezone grijanja ostaje vertikalna fleka iznad dimnjaka)
__________________
Neke su stvari suđene - samo ne uspijemo uvijek iz prve.
Anitram8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 17:51   #348
jel zna neko u zagrebu di ima PLIVIT kamen da ga vidim trebao bi mi za posao?
z1atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:59   #349
Quote:
Anitram8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam nekoliko pitanja vezanih za deko-kamen. Zeljela bi postaviti nesto iza kamina i prvo mi je pao na pamet kamen. Ako stavljam umjetni koliko je on izdrzljiv na veliku vrucinu? Kako ce ljepilo reagirati na tu istu vrucinu, da mi ne bi poceli komadi otpadati. Koliko se bilo koja vrsta moze oprati jer je i to razlog postavljanja (nakon sezone grijanja ostaje vertikalna fleka iznad dimnjaka)
Ja imam Ecopiedru, prirodan materijal, zamjenjuje prirodan kamen. Garancija je 50 god. Postavljen je sa kvalitetnim ljepilom i možeš ga lagano iščetkati jer je takve strukture. Izuzetno otporan i na hladnoću i na toplinu. Triput je skuplji no oni u Bauhausu i sl., ali svakako isplativ i oku puno ugodniji.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 10:51   #350
Pitanje! Gdje se u Slavoniji konkretno u blizini Županje može nabaviti dekorativni kamen? U obzir dolazi i BIH.

Chopper
chopper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:38   #351
Quote:
missy eliot kaže: Pogledaj post
A zašto bi premazivao kamen.
Kak će onda izgledati
Inače imam doma kamen od Cro stonea Quick fit i nije lakiran i ne trusi se niš s njega
Izgedace isto samo sto vise nece biti porozan.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 00:28   #352
Razmišljam staviti Rustik Kamen Quick Fit, sad imaju neku Uskršnju akciju -40%, ima li tko iskustva s njihovim deko kamenom?
Izgleda li jako umjetno? Kakvi su gotovi kutevi? Da li se trusi?
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:39   #353
Takoder me zanima kvaliteta tog rustik kamena. Ima li ga tko vec duze vrijeme?
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:50   #354
Ima mi rođak već par godina, ok je, solidno izgleda.
Aftermath is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 08:10   #355
A kakvo je održavanje. Na par stranica prije netko je napisao da se jako trusi. Da li je to sa svakim njihovim modelom?
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 21:07   #356
Nitko?
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:27   #357
Nemam rustik nego quick-fit njihov. Ne trusi se nista.
Odrzavam ga tako da ga usisam svakih 2 tjedna npr sa onim malim cetkastim nastavkom za usisavac.
Perkan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 17:01   #358
Pozdrav, htjela bih u stanu imati ovakav sivi zid koji izgleda kao beton, medjutim pojma nemam sto je to? Koja je to vrsta materijala?? Da li mi moze netko pomoci?? Puno vam hvala .

http://www.ecouponspy.com/kitchen-wh...concrete-wall/
youngfashionista0038 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 17:18   #359
Boja / premaz?

http://www.da-da.hr/hr/dekorativne-t...stenog-voskom/
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 20:22   #360
Quote:
youngfashionista0038 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, htjela bih u stanu imati ovakav sivi zid koji izgleda kao beton, medjutim pojma nemam sto je to? Koja je to vrsta materijala?? Da li mi moze netko pomoci?? Puno vam hvala .

http://www.ecouponspy.com/kitchen-wh...concrete-wall/
to je izvedivo i nama znanom tehnikom topa-žu mislim da ih proizvodi i jub
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.