Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2011., 19:32   #281
čuj...probaj, kažem ti da naškodit neće.
ocat se koristi za čišćenje doma. ugrijan otapa kamenac sa pipa, pločica, školjke, odlično usjaji stakla i inox posuđe.

ugrij ga i natapkaj tu ploču vaticom umočenom u ocat ili lagano, lagano prelij.
ali alkoholni ocat!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 20:04   #282
napravim u utorak navečer pa javim rezultate.tnx kladi!
missglamorazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 13:03   #283
trackala s octem tjedan dana,NIŠTA!! osim kaj nam stan smrdi.
missglamorazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:37   #284

hmmm....a jesi probala s onim sredstvom baš za staklokeramiku?
tražim unatrag čime se to uopće zaprljalo...uništilo...
nekim izbjeljivačem???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:51   #285
Quote:
missglamorazzi kaže: Pogledaj post
trackala s octem tjedan dana,NIŠTA!! osim kaj nam stan smrdi.
Ne čudi me, ni kamenac ni ocat ne mogu proći kroz staklo, tako da sumnjam da je stvar u kamencu. Koliko sam shvatila, ploča je glatka, samo se boja promijenila? Sigurno je uzrok vlažno suđe? Prije bih rekla da se tu zagrijalo nešto što nije trebalo, i da je došlo do nekakve reakcije sa staklom. Ako je tako, bojim se da nema pomoći. Jeste li pitali u ovlaštenom servisu?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:17   #286
U uputama moje piše da se mora paziti da suđe ne bude vlažno jer mogu nastati ti tragovi. Meni je voda proključala i malo je prekipjelo, također je ostao trag. Uspjela sam nakon puno muke i isprobavanja raznih sredstava sastrugat strugalicom (u nekoliko navrata, vrlo pažljivo i polako).
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 23:28   #287
Quote:
Elle Vk kaže: Pogledaj post
U uputama moje piše da se mora paziti da suđe ne bude vlažno jer mogu nastati ti tragovi. Meni je voda proključala i malo je prekipjelo, također je ostao trag. Uspjela sam nakon puno muke i isprobavanja raznih sredstava sastrugat strugalicom (u nekoliko navrata, vrlo pažljivo i polako).
Pa ako se serpa izvadi iz frizidera, na njoj ce se sigurno kondenzovati voda.

Znaci ne smijes je staviti direkno na plocu.

Bogu hvala na indukciji, koja nema tih problema.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 21:25   #288
Planiramo kupiti staklokeramičku ploču na struju pa imamo nekoliko modela koji nam se sviđaju:
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...lux-ehs60021x/
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...ung-c61r2aast/
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...ung-c61r2cast/

Jel tko zna odgovore na ova pitanja:

Koliko struje troše (jesu li A klasa) ili u Watt-ima možda?
Što znači ovaj prošireni dio (na ovom trećem linku)?
Koliko se brzo zagriju? I koliko recimo voda brzzo zakuha u ovom srednje veličine (ako tko ima iskustva)?

Hvala
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 11:05   #289
Jesi li razmisljao o indukcionoj ploci? Ona trosi manje od staklokeramicke i vrlo se brzo zagrijava, a i hladi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 08:58   #290
Pa to nas malo ograničava u posuđu pa nam nije toliko interesantno... provjerio sam potrošnju ovih i u Watt-ima i to su velike brojke... (ukupno 6800 W za standardnu ploču ako je sve uključeno - sve 4) e sada... koliko su one efikasne (staklokeramičke) koliko se brzo zagrijavaju na maksimum. Ima li tko iskustava da želi podjeliti...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:38   #291
Ma sudje se lako promjeni. Otidji kod nekoga ko ima indukcionu plocu i prijatno ces se iznenaditi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:01   #292
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Pa to nas malo ograničava u posuđu pa nam nije toliko interesantno... provjerio sam potrošnju ovih i u Watt-ima i to su velike brojke... (ukupno 6800 W za standardnu ploču ako je sve uključeno - sve 4) e sada... koliko su one efikasne (staklokeramičke) koliko se brzo zagrijavaju na maksimum. Ima li tko iskustava da želi podjeliti...
sve koje ja znam da imaju obicnu staklokeramcku, kad dodu kod mene na kavu i kad vide kako se voda brzo zagrije na njoj pocnu smisljat planove kako da se rijese svoje ploce

jedna prijateljica je komentirala plocu od druge: Kad dolazim kod nje na kavu moram joj javiti pola sata ranije da stavi vodu kuvati

ako ti je bas toliko stalo do tvog posuda imas kupiti kombinirane indukcijske ploce, pola obicna struja pola indukcija.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:37   #293
mk uz staklokeramičko kuhanje na plin ima i ovo:
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 14:37   #294
Ne znam kako da ubacim sliku, da mi date savjet za jednu ugradbenu ploču, marke gorenje ORAito, na kaljenom staklu, bijela ima sva 4 plinska plamenika. Ako netko približno zna o kojoj ploči pričam molim vas za mišljenje. Hvala unaprijed!
DANIELA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:40   #295
mislis marke gorenje?

kako ne bi znali za tu plocu? mislim svi znamo kako izgleda... ali ne znam ko je ima sa foruma
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:54   #296
Čim ima paukove, bježi od toga, a pogotovo ako puno kuhaš.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:11   #297
ja imam tu bijelu od gorenja s 4 plina, i paucima naravno. ali nisam još počela kuhati na njoj, zasad ju samo gledam u nedovršenom stanu.
city zašto misliš da od toga treba bježati? na moru imam sličnu varijantu (samo jeftinu končarevu) i skroz mi je to ok. lakše operem te pauke, nego cijeli gusani raster.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:31   #298
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ja imam tu bijelu od gorenja s 4 plina, i paucima naravno. ali nisam još počela kuhati na njoj, zasad ju samo gledam u nedovršenom stanu.
city zašto misliš da od toga treba bježati? na moru imam sličnu varijantu (samo jeftinu končarevu) i skroz mi je to ok. lakše operem te pauke, nego cijeli gusani raster.
Ja nažalost isto imam te paukove i ne voljem ih čistiti.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:29   #299
ja imam bijelu staklokeramičku ploču od gorenja i jako sam zadovoljna
u staroj kuhinji sam imala crnu i nju je bilo nemoguće očistiti kako spada

inače meni najbolje čiščenje za ploču ikada je mercatorovo , dakle njihova robna marka
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:41   #300
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
mislis marke gorenje?

kako ne bi znali za tu plocu? mislim svi znamo kako izgleda... ali ne znam ko je ima sa foruma
Ne znam čemu ovaj zubo što se smije, samo sam pitala za savjet i opisala je pošto ne mogu staviti sliku.
DANIELA30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.