Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2014., 11:38   #1721
Pozdrav,

mislila sam kupiti IKEIN sistem panel zavjesa jer je daleko jeftinije nego bilo što drugo, no njihovi paneli se ne mogu prati što mi je totalno bezveze.

Mislite li da mogu na njihove vodilice skrojiti i staviti obične zavjese koje se mogu prati?
__________________
Život možda nije zabava kojoj smo se nadali, ali dok smo ovdje - plešimo!!!
tinazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:43   #1722
Za roloe me zanima sljedeće... U IKEAi mi se sviđaju roloi, no dužine su 80, 100, 120, 140 a ja ima otvore prozora (dakle udubine u zidu) redom 96,116 i 146 cm.

Da li se rolio postavljaju na sam prozor, na cijelu tu 'udubinu' gdje je prozor, ili van te udubine?

ak shvaćate kaj oću reć

Dal se mogu roloi sužavati, npr da 100cm rolo suzim za 4cm?
Room130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:59   #1723
Mogu. Meni je u spavaćoj sobi prozor i rolo 140, otvor je možda pol cm sa svake strane veći.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:34   #1724
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Mogu. Meni je u spavaćoj sobi prozor i rolo 140, otvor je možda pol cm sa svake strane veći.
kak se sužavaju, reže se i platno i šipka il?
Room130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:06   #1725
http://www.doorsixteen.com/2011/02/1...-roller-shade/

Našao, to bi trebalo bit ovo. Najs.

Mislim da idu roloi iz IKEA na prozor. Em izgleda bolje od zavjesa, em je jeftinije.
Room130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:08   #1726
Quote:
Room130 kaže: Pogledaj post
Za roloe me zanima sljedeće... U IKEAi mi se sviđaju roloi, no dužine su 80, 100, 120, 140 a ja ima otvore prozora (dakle udubine u zidu) redom 96,116 i 146 cm.

Da li se rolio postavljaju na sam prozor, na cijelu tu 'udubinu' gdje je prozor, ili van te udubine?

ak shvaćate kaj oću reć

Dal se mogu roloi sužavati, npr da 100cm rolo suzim za 4cm?
Rolo postaviš onako kako ti se više sviđa.
Aoife ,nje sam se sada prve sjetila,ima rolo postavljen tako da kada je spušten uopće ne kužiš kakav je prozor ispod,znači u ravnini sa zidom .A sad, kako ti želiš i što želiš postići.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:36   #1727
Tražim zavjese za zamračivanje, na balkonska vrata. Preferiram naći sive, preporuka?
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:28   #1728
Quote:
Cro_Heidi kaže: Pogledaj post
Tražim zavjese za zamračivanje, na balkonska vrata. Preferiram naći sive, preporuka?
Ako si za Ikeu i rolo zavjese , zavjese Tuplur su za zamračivanje,pa si pogledaj.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 09:58   #1729
Quote:
tinazgb kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

mislila sam kupiti IKEIN sistem panel zavjesa jer je daleko jeftinije nego bilo što drugo, no njihovi paneli se ne mogu prati što mi je totalno bezveze.

Mislite li da mogu na njihove vodilice skrojiti i staviti obične zavjese koje se mogu prati?
Naravno. Možeš kupiti bilo koje zavjese i šivati trake, gore prišiješ čičak traku a dolje ostaviš rupu za letvicu
Ja sam tako sebi napravila.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:06   #1730
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ako si za Ikeu i rolo zavjese , zavjese Tuplur su za zamračivanje,pa si pogledaj.
Moram priznat da mi nije palo na pamet rolo na balkonska vrata, al vidim da paše. Hvala
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:18   #1731
Quote:
zvizdanova kaže: Pogledaj post
Pozdrav !

Ugodna gospođa iz Splita mi je dala broj iz Zg koji je isključen ...
Quote:
denisdenis1969 kaže: Pogledaj post
Možda su na GO?
Zvat ću priju da Vam se javi.

a ja se ne mogu prestati igrati sa sjenilima

zamjenio sam bijelo i crno polje na desnom krilu

Ako je kontakt proradio moze i meni na PP? Hvala
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:15   #1732
Ovo je možda glupo pitanje, ali zanima me mogu li se Ikein Enje i Tupplur namontirati na isti prozor. Princip kao zavjesa i dekor. Da Enje preko dana bude spušten, propušta svjetlost i štiti od izravnih pogleda, a navečer kad se upali svjetlo u kući, da se spusti Tupplur obzirom da Enje zbog poluprozirnosti tada nije više koristan za zaštitu od pogleda.

Nisam još bila u Ikei, još proučavam. I uopće se ne kužim u zavjese, roloe ni panele Znam samo što bih htjela vezano za svjetlost i zamračivanje (gore opisano), pa tražim rješenje. Rolete nemam i ako uspijem ovako nešto iskombinirati, ne bih ih ni stavljala. Klasične zavjese i dekor mi se ne uklapaju u interijer.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:14   #1733
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Ako je kontakt proradio moze i meni na PP? Hvala
Pozdrav
poslati ću Vam broj od gospođe, i usput ću joj reći da je najbolje da se logira ovdje da ne idu poruke preko mene
denisdenis1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 18:18   #1734
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Ovo je možda glupo pitanje, ali zanima me mogu li se Ikein Enje i Tupplur namontirati na isti prozor. Princip kao zavjesa i dekor. Da Enje preko dana bude spušten, propušta svjetlost i štiti od izravnih pogleda, a navečer kad se upali svjetlo u kući, da se spusti Tupplur obzirom da Enje zbog poluprozirnosti tada nije više koristan za zaštitu od pogleda.

Nisam još bila u Ikei, još proučavam. I uopće se ne kužim u zavjese, roloe ni panele Znam samo što bih htjela vezano za svjetlost i zamračivanje (gore opisano), pa tražim rješenje. Rolete nemam i ako uspijem ovako nešto iskombinirati, ne bih ih ni stavljala. Klasične zavjese i dekor mi se ne uklapaju u interijer.
Ha,jedino da ih montiraš na plafon u dvije linije( npr.prvo montiraš Enje da bude bliže okviru ili samom prozoru,a iza njega Tupplur
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:11   #1735
Vidjela sam kombinacije Tupplura i zavjesa kao Vivan sa strane- za dan, kako kažeš.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:11   #1736
Old time, super ideja. Samo, onda bi bile jedna ispod druge ako sam dobro skužila, preklapale bi se, pa jel ne bi gornja onda stršila malo? Ili zapravo ne bi obzirom da cijeli sistem nije širok (kad se gleda iz presjeka).

A varijanta da jedne idu gore na plafon, a druge dolje unutar okvira prozora (u rupu gdi je sam prozor)? Mislim da bi i to moglo. Kako god, nešto ću iskombinirati jer baš bi mi bilo super da imam obje na svakom prozoru.

Xanthe, pokušavam izbjeći kombinaciju zavjese+rolo, jer na slikama gdje sam to vidjela, sviđa mi se, ali sve su zavjese bile do poda, a moje bi skoro sve trebale biti kratke, što mi samo po sebi nije baš lijepo. Zato tražim druge opcije.

Zadnje uređivanje satin doll : 19.09.2014. at 20:18.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:00   #1737
trebam pomoć, a ni sama ne znam što tocno trazim ovako prostorija ima 2 prozora dim 125cm x 120 cm, klizni prozor/stijenu 250cm x 180 cm i balkonska klizna vrata 180 cm x 210 cm. e sad bi ja na sve prozore stavila nesto da se navecer ne vidi iz vani. mislila sam mozda rolo. a na balkonska vrata panel zavjese. Planiramo iz ikee kupiti. sve bi uzeli bijelo. Zanima me kako sve to iskombinirati da dobro izgleda i da li ce uopce valjati ako u jednoj prostoriji imamo panel i rolo zavjese. sto sve trebam uzeti za panel zavjese. molim vas link.

koja je sve razlika izmedju tupplur i enje roloa?

hvala puno

edit. sad opet gledam ikeinu stanicu i širene idu 120 pa 140. što ja trebam uzeti da prozor od 125 cm
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:38   #1738
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
trebam pomoć, a ni sama ne znam što tocno trazim ovako prostorija ima 2 prozora dim 125cm x 120 cm, klizni prozor/stijenu 250cm x 180 cm i balkonska klizna vrata 180 cm x 210 cm. e sad bi ja na sve prozore stavila nesto da se navecer ne vidi iz vani. mislila sam mozda rolo. a na balkonska vrata panel zavjese. Planiramo iz ikee kupiti. sve bi uzeli bijelo. Zanima me kako sve to iskombinirati da dobro izgleda i da li ce uopce valjati ako u jednoj prostoriji imamo panel i rolo zavjese. sto sve trebam uzeti za panel zavjese. molim vas link.

koja je sve razlika izmedju tupplur i enje roloa?

hvala puno

edit. sad opet gledam ikeinu stanicu i širene idu 120 pa 140. što ja trebam uzeti da prozor od 125 cm
Ja nebih miješala rolo i panel pogotovo što su ti stijene sve klizne što znači da nema barijere kod otvaranja prozoro da bi rolo mogao smetati.Za prozor 125 uzmi rolo 140,što znači da ćeš ga montirati tako da, kada je spušten prelazi 7,5 cm sa svake strane na zid.Za stijene pogledaj malo dimenzije(ja nemam sada vremena),pa vidi da li bi uzimala dva puta po pola dimenzije prozora ili jedan širi,jedan uži na dijelu na kojem se izlazi.Ja sam nekako uvijek za pola-pola.
Inače Tupplur su ti za zamračivanje ,a Enje su prozračni...

E da ,ako se ipak odlučiš za panel trebaju ti vodilice,možeš ih spajati na dužinu koja ti odgovara i skračivati također,trebaju ti nosači koji idu u zid za montiranje vodilica i trebaju ti paneli.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:35   #1739
Hej ljudi, da li netko zna gdje se mogu nabaviti zavjese napravljene od dugih svjetlucavih trakica, nešto kao špageti zavjese ali trebaju biti ko od onih trakica za bor? onakve kakve imaju u pepermintu Bila bih jako zahvalna ako netko zna jer sam zvala sve dućane i nitko to ne drži.
mirelica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:42   #1740
Quote:
mirelica20 kaže: Pogledaj post
Hej ljudi, da li netko zna gdje se mogu nabaviti zavjese napravljene od dugih svjetlucavih trakica, nešto kao špageti zavjese ali trebaju biti ko od onih trakica za bor? onakve kakve imaju u pepermintu Bila bih jako zahvalna ako netko zna jer sam zvala sve dućane i nitko to ne drži.
Pa napravi sama.Naravno ako imaš tih trakica....
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.