Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 20:12   #61
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
@ bubica
hm... kuzim sta oces reci. npr Hay prodaje i "dizajnerske" skare, uredski materijal...
al bas da su neke od navedenih stolica asesoar... i ne bi rekla

npr moja omiljena ch24
da,dobra je i cijena
ali je lipa
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:14   #62
Quote:
Fi Fi kaže: Pogledaj post

dom nisu boje,dom je tamo gdje se ugodno osjećaš sa svojom obitelji
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:21   #63
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
kao da je htio na jednom mjestu pokazati šta sve zna
od mozaika u kuhinji, kuhinje u žiži boji, spuštenih stropova, pregrada, knaufa, mozaika po zidovima, dekorativnog kamena..zavjesa isto u epileptičnoj narančastoj
šteta prostora, šteta
Uh, to je hardcore.
Ali šteta, slažem se.

Dosta ljudi koji na ovakav "sve na đuture" način uređuje svoj životni prostor zapravo želi poručiti - ima se, može se...
To je malograđanština, a takve ljude jedino mogu žaliti, ne osuđivati.
Ta kompeticija da imam "bogatije" (čitaj - pretjeranije) od drugih mi nikad nije bila jasna.

Još je žalosnije da za takvo uređenje nemaju keša, nego dižu kredit da bi dobili "status".
E, to je snobizam i svakako je za kritiku.

Ja volim klijente pitati jedno malo provokativno pitanje - Uređujete li interijer za sebe ili da biste impresionirali svoje bližnje?
Bude interesantnih reakcija.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:21   #64
Naravno Fifi!

Bez obzira na to, morala sam linkati 2 hrvatska stana. Jedan topli i kolorističan, a drugi moderan crno bijeli.
Barem sam takve opise čula prije nego bi ušla u slične.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:23   #65
Quote:
Fi Fi kaže: Pogledaj post


dom nisu boje,dom je tamo gdje se ugodno osjećaš sa svojom obitelji
to sve stoji, naravno
ali ja recimo kao gost u takvom prostoru ne razmišljam puno o činjenici da li se vlasnici osjećaju kao da su doma ili ne. moji svekići imaju dnevni boravak namješten prije 30 godina...u njemu kad sjedim ne osjećam ni najmanje nesklad kao što ga osjećam u daleko mlađem i modernijem stanu kod šogora koji imaju u malo prostora dosta toga izmiješano.
prostor nije neugodan (ne govorim o gore opisanom) ali je neskladan i tu nema pomoći.
nekome će se želudac dizati na ogromni crni regal moje svekrve u db-u ali meni je recim o u tom prostoru puno nekako ugodnije sjediti, udobnija garnitura, ugodnije boje..bordo i crna, svi okviri na slikama crni, fini parket, bijeli zidovi, nekoliko sobnih biljaka, dosta knjiga.
dok kod šogora koji opremaju taj stan zadnjih par godina imaš svašta, od onih stolica presučenih blagovaonskih, veliki masivni stol, bež kutna, zeleno plave zavjese, stakleni stol, staklena komoda, gigantski tv, čupavi tepisi.
sve to zasebno kad gledaš sve je ok, ništa nije ni ružno ni nakaradno ali sve skupa na jednom mjestu mi je baš
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:23   #66
ljudi nemojte se praviti grbavi

sada moju izjavu shvacate kao da je osobno upucena vama a vi stavljate ovdje xy linkova sa njuskala od xy ljudi....
nabrajate koliko tko ima vrijednosti torbica, cipela i sl. pa imam dva bicikla koja vrijede kao automobil srednje klase pa nemam niti jedan dizajnerski komad namjestaja u stanu, ali to uopce nije poanta. a nemam niti motor a mucim se na biciklima rekli bi susjedi!
puno ljudi, jako , jako puno ljudi ( a osobno sam ih upoznao i bio u njihovim domovima ) zeli prikazati svoj stan ostalima na nacin koji je daleko, daleko iznad njihovih financijskih mogucnosti. eto takvi jako vole dizajnerske stolice one se jako vide i postoji velika sansa da ih prepozna netko tko se ne bavi interijerima
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:24   #67
Bubice, mislim da te nitko nije tako interpretirao.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:25   #68
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Naravno Fifi!

Bez obzira na to, morala sam linkati 2 hrvatska stana. Jedan topli i kolorističan, a drugi moderan crno bijeli.
Barem sam takve opise čula prije nego bi ušla u slične.
Crno-bijeli - u boji.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:25   #69
Quote:
City kaže: Pogledaj post

Ja volim klijente pitati jedno malo provokativno pitanje - Uređujete li interijer za sebe ili da biste impresionirali svoje bližnje?
Bude interesantnih reakcija.
e,to mogu zamislit

Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Naravno Fifi!

Bez obzira na to, morala sam linkati 2 hrvatska stana. Jedan topli i kolorističan, a drugi moderan crno bijeli.
Barem sam takve opise čula prije nego bi ušla u slične.
meni su još najluđi moderni crno-bijeli
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:28   #70
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
to sve stoji, naravno
ali ja recimo kao gost u takvom prostoru ne razmišljam puno o činjenici da li se vlasnici osjećaju kao da su doma ili ne. moji svekići imaju dnevni boravak namješten prije 30 godina...u njemu kad sjedim ne osjećam ni najmanje nesklad kao što ga osjećam u daleko mlađem i modernijem stanu kod šogora koji imaju u malo prostora dosta toga izmiješano.
prostor nije neugodan (ne govorim o gore opisanom) ali je neskladan i tu nema pomoći.
nekome će se želudac dizati na ogromni crni regal moje svekrve u db-u ali meni je recim o u tom prostoru puno nekako ugodnije sjediti, udobnija garnitura, ugodnije boje..bordo i crna, svi okviri na slikama crni, fini parket, bijeli zidovi, nekoliko sobnih biljaka, dosta knjiga.
dok kod šogora koji opremaju taj stan zadnjih par godina imaš svašta, od onih stolica presučenih blagovaonskih, veliki masivni stol, bež kutna, zeleno plave zavjese, stakleni stol, staklena komoda, gigantski tv, čupavi tepisi.
sve to zasebno kad gledaš sve je ok, ništa nije ni ružno ni nakaradno ali sve skupa na jednom mjestu mi je baš

uf,ovoga

to je problem,možda neki komad zasebno nije loš,ali ljudi jednostavno nabace svega i svačega na hrpu i onda se dobije to šta se dobije
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:29   #71
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
puno ljudi, jako , jako puno ljudi ( a osobno sam ih upoznao i bio u njihovim domovima ) zeli prikazati svoj stan ostalima na nacin koji je daleko, daleko iznad njihovih financijskih mogucnosti. eto takvi jako vole dizajnerske stolice one se jako vide i postoji velika sansa da ih prepozna netko tko se ne bavi interijerima
ovo je nažalost velika istina ali nevezano samo za stanove nego za cjelokupan naš balkanski mentalitet.
jednom mi je jedna prijateljica rekla: mi smo takav narod, mi ulažemo na sebe, ne u sebe.
i to je istina. meni isto oko zapne za švabama ljeti kad ih vidim svakako obučene, u kojekakvim krpama pa mislim: imaš love, zašto se malo ljepše ne obučeš. al činjenica je da možda taj švabo govori 6 svjetskih jezika, ima kojekakve edukacije, tečajeve, puno čita, obišao je pola svijeta...

ljudsko oko prvo vidi vanjštinu, to je tako, prirodno. stvar je da većina ljudi zastane na tom dijelu i ne ide dalje. bitno da je lijepo i da privlači pažnju...nema veze što možda nije funkcionalno
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:33   #72
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
ovo je nažalost velika istina ali nevezano samo za stanove nego za cjelokupan naš balkanski mentalitet.
jednom mi je jedna prijateljica rekla: mi smo takav narod, mi ulažemo na sebe, ne u sebe.

i to je istina. meni isto oko zapne za švabama ljeti kad ih vidim svakako obučene, u kojekakvim krpama pa mislim: imaš love, zašto se malo ljepše ne obučeš. al činjenica je da možda taj švabo govori 6 svjetskih jezika, ima kojekakve edukacije, tečajeve, puno čita, obišao je pola svijeta...

ljudsko oko prvo vidi vanjštinu, to je tako, prirodno. stvar je da većina ljudi zastane na tom dijelu i ne ide dalje. bitno da je lijepo i da privlači pažnju...nema veze što možda nije funkcionalno
istina

evo,npr.neki ljudi će kupit bijesno auto,jer se to vidi,u kući ili stanu se ne vidi

kupi avion ako možeš,ali nemoj mi se preseravat i kupit auto da ga svi vide,a nemaš za benzinu,jer taj isti srče samo tako...

hebiga,ljudi kod nas imaju drugačije prioritete,na žalost velika većina,krivo posložene
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:38   #73
Quote:
Fi Fi kaže: Pogledaj post
istina

evo,npr.neki ljudi će kupit bijesno auto,jer se to vidi,u kući ili stanu se ne vidi

kupi avion ako možeš,ali nemoj mi se preseravat i kupit auto da ga svi vide,a nemaš za benzinu,jer taj isti srče samo tako...

hebiga,ljudi kod nas imaju drugačije prioritete,na žalost velika većina,krivo posložene
oooo ima ima..ja se ne zamaram previše drugim ljudima ali nažalost ih imam u obitelji koji na kredit namještaj kupuju, renoviraju..
i sve bi to bilo ok, danas rijetko ko ima veću količinu keša.
al hebemu led, nemoj mi onda na kredit stavljati kupaonske pločice od 500kn jer (citiram dotičnog u rodu): ajme pa kako bi moja žena mogla uzeti pločice od 150,200kn
mene to izluđuje, ja ne znam dal ja krivo gledam al nepojmljivo mi je da radi namještaja, poda, zida, ormara..budem 5mj duže u kreditu nego što moram, kamoli godinama
ali ne možeš ništa učiniti jer takvi ljudi uvijek imaju opravdanje: ajoj, pa to je nešto što radim sad i ko zna kad, pa to je nešto što ću gledati godinama..
možda to i jest tako, možda je moja percepcija kriva, prečesto sam se selila da bih tako gledala na namještaj
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:42   #74
znate li koliko su me samo puta ljudi pitali "hoce li to izgledati skupo" ?
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:43   #75
Osobno smatram da na nekim stvarima ne treba štedit ako se već renovira ili kupuje:

to su pločice,parket,kuhinja,kućanski aparati,jer u konačnici sve se to isplati.
ove ostale stvari su lako zamjenjive,ali pločice ako su jeftine vjerojatno pri padu nekog predmeta po njima će se škicat,i šta onda,onda popravci,mjenajnje ,kreamičar,a u konačnici živci su ono što je neprocjenjivo i ne može se zamijeniti i kupiti
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:44   #76
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
znate li koliko su me samo puta ljudi pitali "hoce li to izgledati skupo" ?
Ja voljem takve.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:44   #77
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
znate li koliko su me samo puta ljudi pitali "hoce li to izgledati skupo" ?
e,to je malograđanštvo na kvadrat
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:45   #78
Quote:
Fi Fi kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da na nekim stvarima ne treba šdetit ako se već renovira ili kupuje:

to su pločice,parket,kuhinja,kućanski aparati,jer u konačnici sve se to isplati.
ove ostale stvari su lako zamjenjive,ali pločice ako su jeftine vjerojatno pri padu nekog predmeta po njima će se škicat,i šta onda,onda popravci,mjenajnje ,kreamičar,a u konačnici živci su ono što je neprocjenjivo i ne može se zamijeniti i kupiti
ili kad ti te skupe pločice majstori zaseru tako što izbuše rupe za ogledalo na skroz drugom mjestu
pa sad imaš naljepnice, leptiriće na tim rupama
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:46   #79
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
znate li koliko su me samo puta ljudi pitali "hoce li to izgledati skupo" ?
eee a ja dosta često čujem i obrnuto...ajme koliko je to koštalo a izgleda tako obično

mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:46   #80
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
ili kad ti te skupe pločice majstori zaseru tako što izbuše rupe za ogledalo na skroz drugom mjestu
pa sad imaš naljepnice, leptiriće na tim rupama
šta,kod tebe?

ok,bili bi leptiri bile skupe ili jeftine,kad neko usere
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.