Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 16:35   #1821
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Naravno da nema mjesta raspravi,pa več smo to obavili.
Nečemo se ponavljat,ako nekog zanima ima link pa nek čita.

Nije problem dok se drži,ali kada počme..onda če cijela površina koja je tretirana s dotičnim materijalom početi...umjesto ništa ili vrlo malo.

Znam ja 1001 način miksanja raznih maerijala,ali takve stvari pretežito sebi radim (testiram) pa neču valjda doči u mušterije i testirat,zato šta je meni dobro raditi s tim materijalom,a isti se ne smije koristiti za tu namjenu.

Jedano od takvih testiranja je riješavanje problema "paukove mreže"
bez gletovanja,bez rabiciranja,bandažiranja i bez brušenja a kvaliteta vrhunska
Cijena min. 4 puta jeftinija nego da se rabicira,a još nije počelo pucati,4-godine!
Odoljeva velikim dnevnim temperaturnim osilacijama,itd.
Ajmo sada po meni kako to nije moguče (kao i gletovanje bez brušenja)...


Ne znam, ako se nije ništa dogodilo godinama a i nakon dodatnog bojanja kasnije (znači vlaženja materijala) sumnjam da će se ikada. Na linku nema konkretnog primjera mogućih negativnih situacija niti dokaza za iste. A opet ovdje vidim da postoje oni koji su radili tako i nije se dogodilo ništa.

A za ovo isto ne znam kaj radiš. Sa sigurnošću jedino znam da stare zidove u zgradama sa drvenim podovima i starom žbukom, koje u prosjeku "rade" puno više nego klasične, teško da bi samo neki materijal spriječio pucanje. To znam iz iskustva, jer sam odrastao okružen takvim stvarima a i posao sam učio na takvim mjestima. Probavalo se sve i svašta, pa i navlačenje akrila po pukotinama.

Kako rekoh ne znam o čemu se radi pa ako ti se da, pojasni malo.

Zadnje uređivanje maler & CO. : 20.11.2010. at 16:45.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:44   #1822
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Ne znam, ako se nije ništa dogodilo godinama a i nakon dodatnog bojanja kasnije (znači vlaženja materijala) sumnjam da će se ikada. Na linku nema konkretnog primjera mogućih negativnih situacija niti dokaza za iste. A opet ovdje vidim da postoje oni koji su radili tako i nije se dogodilo ništa.

A za ovo isto ne znam kaj radiš. Sa sigurnošću jedino znam da stare zidove u zgradama sa drvenim podovima i starom žbukom, koje u prosjeku "rade" puno više nego klasične, teško da bi samo neki materijal spriječio pucanje. To znam iz iskustva, jer sam odrastao okružen takvim stvarima a i posao sam učio na takvim mjestima. Probavalo se sve i svašta, pa i navlačenje akrila po pukotinama.

Kako rekoh ne znam o čemu se radi pa ako ti se da, pojasni malo.
Po pitaju primjene Teranila Ekstra ja sam sve rekao,isključivo na cementne podloge,nečemo opet .

Ja sam isto posao naučio na objektima starim i po nekoliko stotina godina.
Postavit ču koju fotografiju na temi koja je namjenjena takvim stvarima,
da se vidi što me čeka poslje nove godine,i koliko je objekt star i s čime se sve bavim,osim svojom profesijom.

Znaš sam koliko vrijedi takva informacija saniranja "paukove mreže" ne bih je baš djelio sa svima,suviše je dragocjena ta informacija.
Pogotovo u današnje vrijeme kada nitko ne cijeni dobrog majstora,a svi se prestavljaju za vrhunske majstore.

Ovo i onako nema veze s temom.

Zadnje uređivanje Soboslikar R : 20.11.2010. at 20:58.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 21:13   #1823
Navede mase su za gletanje žbuka, betona, porobetona
Teranil za unutra, T extra za unutra i van
I mase su na bazi cementa i vapna

A za Obradu površina gips kartonskih i gips vlaknastih ploča postoje mase za tu primjenu.
Sve te mase su na bazi gipsa.
Za obradu spojeva-ISPUNU Uniflott bez ili s bandažnom trakom ILI Fugenfiller u kombinaciji s papirnatom bandažnom trakom.
I mase za zaglađivanje spojeva i površina
Finish pastos
Ready fix
Ready gips
K1
I američki Sheetrock
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 01:49   #1824
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Po pitaju primjene Teranila Ekstra ja sam sve rekao,isključivo na cementne podloge,nečemo opet .

Ja sam isto posao naučio na objektima starim i po nekoliko stotina godina.
Postavit ču koju fotografiju na temi koja je namjenjena takvim stvarima,
da se vidi što me čeka poslje nove godine,i koliko je objekt star i s čime se sve bavim,osim svojom profesijom.

Znaš sam koliko vrijedi takva informacija saniranja "paukove mreže" ne bih je baš djelio sa svima,suviše je dragocjena ta informacija.
Pogotovo u današnje vrijeme kada nitko ne cijeni dobrog majstora,a svi se prestavljaju za vrhunske majstore.

Ovo i onako nema veze s temom.
A čuj, postavljati informaciju bez pojašnjenja nema onda nikakvog smisla. No šta je tu je, idem dalje nekom drugom temom.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 09:10   #1825
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
A čuj, postavljati informaciju bez pojašnjenja nema onda nikakvog smisla. No šta je tu je, idem dalje nekom drugom temom.
A šta ču,kada ja ovdje još nisam (po pitanju moje struke) od nikoga ama baš ništa naučio,a od mene su dosta ljudi mogli naučiti.
Eto to je razlog zašto neke informacije (dekorativne tehnike, paukova mreža,gletovanje bez brušenja) neču otkrivat zato šta ništa ne dobivam zauzvrat,a takve informacije su mene koštale i vremena i znanja i novca da bi ih olako djelio s drugima.
Za gletovanje je bila prilika da snimiš pa da podjeliš sa svima dali je moguče ili nije,gletovati bez brušenja,nisi prisatao .
Pozdrav.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:45   #1826
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
A šta ču,kada ja ovdje još nisam (po pitanju moje struke) od nikoga ama baš ništa naučio,a od mene su dosta ljudi mogli naučiti.
Eto to je razlog zašto neke informacije (dekorativne tehnike, paukova mreža,gletovanje bez brušenja) neču otkrivat zato šta ništa ne dobivam zauzvrat,a takve informacije su mene koštale i vremena i znanja i novca da bi ih olako djelio s drugima.
Za gletovanje je bila prilika da snimiš pa da podjeliš sa svima dali je moguče ili nije,gletovati bez brušenja,nisi prisatao .
Pozdrav.
Ako je tebi prilika da ja dolazim u Split, izrigam jedno 1000 kn troškova, vratim se i Sve to montiram pa stavljam na forum kako bi nešto dokazao, onda ok.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:00   #1827
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Ako je tebi prilika da ja dolazim u Split, izrigam jedno 1000 kn troškova, vratim se i Sve to montiram pa stavljam na forum kako bi nešto dokazao, onda ok.
Daj Maleru ljepo sam ti rekao,živim u Zagrebu.
Nemoj se sada ... ljepo ti piše lokacija:Zagreb nema veze sve
Pozdrav.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:26   #1828
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Daj Maleru ljepo sam ti rekao,živim u Zagrebu.
Nemoj se sada ... ljepo ti piše lokacija:Zagreb nema veze sve
Pozdrav.
može . pozdrav
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:59   #1829
Spušteni strop
http://www.youtube.com/watch?v=K72weSQr-PM&translated=1

KLizna vrata "u zid"
http://www.youtube.com/watch?v=ZZfrJT8Qleg
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:51   #1830
KLizna vrata "u zid"
http://www.youtube.com/watch?v=ZZfrJT8Qleg[/QUOTE]

koliko kostaju te kasete za Klizna vrata?
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:49   #1831
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
A šta ču,kada ja ovdje još nisam (po pitanju moje struke) od nikoga ama baš ništa naučio,a od mene su dosta ljudi mogli naučiti.
Eto to je razlog zašto neke informacije (dekorativne tehnike, paukova mreža,gletovanje bez brušenja) neču otkrivat zato šta ništa ne dobivam zauzvrat,a takve informacije su mene koštale i vremena i znanja i novca da bi ih olako djelio s drugima.
Za gletovanje je bila prilika da snimiš pa da podjeliš sa svima dali je moguče ili nije,gletovati bez brušenja,nisi prisatao .
Pozdrav.
Tu si u definitivno u pravu... radim već nekoliko godina ovaj posao neću se hvalit da znam apsolutno sve svi se mi učimo.... Ljudi nas najčešće ne zovu kad je sve savršeno već u 95% kad ne znaju sami napravit bilo da se radi o gletanju, struganju, dekorativne tehnike, stolarji, kad ti otpadne pola žbuke, kuća puna namještaja, penzići koji jedva hodaju... Da je samo uzeti valjak i obojati zvali bih nas jedino oni koji imaju novaca...Tu ste da ljudima pomognete ali svaki majstor neke tajne ne odaje...Svaka vam čast na temi super ste ekipa.
domi0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 23:10   #1832
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
koliko kostaju te kasete za Klizna vrata?[/QUOTE]

cca. 1000kn
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:55   #1833
Knauf sam obojao u bijelo! I sad kad je sve gotovo na par spojeva se vidi da su spojevi malo udubljeni odnosno da im fali još gleta da bi se poravnao sa pločom!
To su možda 2-3 spoja po pola metra dužine! Da li tih par udubina sad kad su već obojani mogu proć sa običnim teranilom da ih poravnam?
Baš me bodu u oči pa moram to sanirat !
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 19:09   #1834
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
koliko kostaju te kasete za Klizna vrata?
cca. 1000kn[/QUOTE]

poslat mi je cijenik(s PDV)od tih kliznih vrata sa dodatnom opremom...pa ako nekog interesira
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 20:26   #1835
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
cca. 1000kn
poslat mi je cijenik(s PDV)od tih kliznih vrata sa dodatnom opremom...pa ako nekog interesira[/QUOTE]

Pošaljite...
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 20:28   #1836
Quote:
glk kaže: Pogledaj post
Knauf sam obojao u bijelo! I sad kad je sve gotovo na par spojeva se vidi da su spojevi malo udubljeni odnosno da im fali još gleta da bi se poravnao sa pločom!
To su možda 2-3 spoja po pola metra dužine! Da li tih par udubina sad kad su već obojani mogu proć sa običnim teranilom da ih poravnam?
Baš me bodu u oči pa moram to sanirat !
Ak imate pri ruci teranil može... kad se več tak popravlja greška... bitno je samo da je materija mekan, da to možete fino-jednostavno pobrusiti
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:47   #1837
hvala Ppart, tako sam i mislio ,malo nanest impregnacije, na rijetko teranil,kad se osuši pobrusit ,odprašit ,malo impregnacije i ponovo prefarbat.
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:21   #1838
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 13:15   #1839
ALAT_Rezač ploče



Uploaded with ImageShack.us

http://www.youtube.com/watch?v=XKBdEyfU7WI&translated=1

ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:35   #1840
Jesi ga kupio,i ako jesi kakav je osecaj raditi sa njim,koliko novaca.
Moze seci 12,5 i 15 samo ili moze i 0.9.

Pozdrav
enzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.