Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 13:42   #941
Quote:
Austen Jannis kaže: Pogledaj post
molim vas za neki recept za DISHIDROZU koja se naglo pojavila na dlanovima i tabanima, pod svaku cijenu zeli se izbjeci kortikosteroide?

Takodjer i iskustva dobrodosla!
ne znam kozmetiku kojom pomoći, ali savjet da se proba nać uzrok bi ti svakako dala ako se to naglo dogodilo. moja sestri se pojavio neki dermatitis naglo po rukama, pa je došlo do toga da je alergotest pokazao da je postala alergična na neki metal sa žica gitare...
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 04:59   #942
Quote:
alice1987 kaže: Pogledaj post
interesantno a gdje kupiš to ulje? u apoteci? kako da pitam tetu apotekarku suncokretovo ulje baš za lice ili?
Ne znam točno odakle si, ja ga kupujem u Zagrebu u Kemigu, hladno prešano ne rafinirano suncokretovo ulje...
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 05:01   #943
Moj pitanje:

Kako bi bilo pariti lice zelenim čajem, kao što neki rade kamilicom i umivati lice zelenim čajem?Jel to too much?
Za čiščenje pora...
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 08:55   #944
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Ne znam točno odakle si, ja ga kupujem u Zagrebu u Kemigu, hladno prešano ne rafinirano suncokretovo ulje...
ne biš vjerovala al ja nisam znala , dok nisam malo po ovom topicu listala, da postoje ta ulja bilo mi je čudno da si skidaš šminku s onim suncokretovim uljem šta se kupi u dućanu . Otišla sam do Bio&Bio pogledati dal imaju suncokretovo ili lješnjakovo ulje al nažalost nisu imali, pa sam kupila jojobu isto nije loša. Sad kad sam otkrila da postoji i takva vrsta kozmetike sve bi htjela
alice1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:25   #945
Quote:
alice1987 kaže: Pogledaj post
ne biš vjerovala al ja nisam znala , dok nisam malo po ovom topicu listala, da postoje ta ulja bilo mi je čudno da si skidaš šminku s onim suncokretovim uljem šta se kupi u dućanu . Otišla sam do Bio&Bio pogledati dal imaju suncokretovo ili lješnjakovo ulje al nažalost nisu imali, pa sam kupila jojobu isto nije loša. Sad kad sam otkrila da postoji i takva vrsta kozmetike sve bi htjela
Vjerujem
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:34   #946
dobro jutro!
ja isto ne bih baš znala točno s čim biste mogli si pomoći,
ali evo kao prijedlog, ako niste čuli, za prirodnu kozmetiku i proizvode Calivite.
naime, vrlo su nježni, konkretno mlijeko za tijelo moguće je staviti i na problematičnu kožu, (moja prijateljica ga koristi čak i za kosu, tj masažom za tjeme) bez osjećaja peckanja, umiruje..ma da Vam ne bih više pričala, poslat cu Vam link, nekoliko proizvoda koje sam sama probala i postala njihov korisnik.

http://www.vita-noni.hr/proizvod/hand-i-body-losion/17/

isto tako, ove uljne kapsulice, uz oralnu primjenu određeno vrijeme sam stavljala i na lice, tj na oštećenu kožu lica i tada moram priznati puno brže djeluje, zacjeljuje.poslat cu Vam i to..nadam se da ce Vam pomoći.

http://www.vita-noni.hr/proizvod/eve...je-nocurka/25/
betie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:13   #947
Masna, nečista koža

Otvaram novu temu ako nije bed jer pod temom "Problematična koža" ima i dermatitisa i deshidroza (nadam se da nisam krivo napisala ) i malo je teško pronaći ono što te zanima. Daklem ovako... Moj problem je masna koža (više masna nego mješovita), proširene pore, miteseri na nosu, tu i tamo na bradi i čelu i sitni prištići. Do sada sam koristila sve i svašta bez ikakvih rezultata i odlučila sam dati šansu prirodnoj kozmetici. Evo, baš mi je danas stigla moja narudžba od Terre O. i jedva čekam da probam. Naručila sam zelenu glinu Cattier, Ružmarin verbenon hidrolat Oshadhi i ulje za njegu Cleansing također Oshadhi. Nadam se da nisam loše odabrala jer sam nedavno postavila pitanje na temi "Problematična koža" ali kako mi nitko nije odgovorio, naručila sam već gotove prizvode jer me bilo malo prpa sama nešto mixat. Molim sve koji su koristili navedene proizvode da napišu svoja iskustva i preporuče neke druge. Nadam se da će mi prirodna kozmetika pomoći!
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 21:40   #948
Planiram si smućkati kremu za lice od nekih 40% vode i 60% baznih ulja + dodaci. Inače imam suhu osjetljivu kožu, tj. atopijski dermatitis. Od kupovnih mi odgovara jedino Avene hydrance rich krema, od drugih me peče i zateže lice, a probala sam ih valjda mali milijun. Za svoju kremicu bi stavila Lanette N kao emulgator, pa me zanima jel trebam stavit još nešto poput pomoćnog emulgatora ili kakav stabilizator emulzije poput cetilnog alkohola? Budući da imam tako osjetljivu kožu, htjela bi svesti sastojke na minimum. Isto tako ne znam koji konzervans da stavim, razmišljam o Geogardu 211. Helpajte pliz.
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 00:58   #949
Dali je netko probao čistiti lice sa jabučnim octom? Čitala sam po Internetu da je jabučni ocat jako dobar kao tonik za lice jer je pun svakakvih čudesa, tj. vitamina i minerala, pa me zanima dali ga je netko probao tako koristiti?
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 19:36   #950
Pozdrav svima, upravo sam se registrirala i htjela bih se uključiti u temu o prirodnoj kozmetici. Od nedavno sam počela koristiti prirodnu kozmetiku za njegu lica koje je pod upaljenim aknama. Nakon skidanja sa kontracepcijskih pilula, lice je malo po malo buknulo. Pokušala sam i kure čajevima (maćuhica, čaj za čišćenje kože od travara, čaj za čišćenje krvi od travara) međutim, meni jedino što je pomagalo je antibiotik Azitrim, a njega sam pila zbog upale gornjih dišnih puteva prije par mjeseci i za divno čudo je djelovalo da mi se lice u svega par dana smirilo potpuno. Doktorica mi je vidjevši s kakvim sam licem došla kod nje (zbog bolesti tada dišnih puteva, temperature i slično) prepisala još jednu kutiju Azitrima i nakon toga ga nisam više uzimala. Stanje s s vremenom opet vratilo na staro, a doktorica je rekla ako poželim da će me opet staviti na antibiotik ako budem htjela par puta godišnje, no to kod mene apsolutno ne dolazi u obzir jer je antibiotik donio pogoršanja na drugom polju a i općenito nisam osoba koja uzima lijekove, čak niti za glavobolju kada imam, a kamoli da uzimam antibiotike.

Da skratim priču, vrteći sve to u svojoj glavi, nadošla sam da je uzrok mojih akni na bradi stvar bakterija i naručila sam si prije otprilike 20 dana hidrolat timijana kemotip linalol kao izbor protiv upale (potkožne akne). Uz to trenutno koristim i arganovo ulje, a stavljam na lice i masku od gline (prošlo ljeto sam popila nekoliko tura gline, međutim nije dalo neke posbne rezultate, tako da je sada koristim samo kao masku, više je ne pijem) kad se sjetim, jedino što ne spravljam sa dodacima, nego samo voda+zelena glina i tako nanesem kistom, kad isperem lice bude dosta suho (često stavljam samo na problematični dio gdje su akne) ali kasnije nanesem arganovo ulje (kemig, jako sam zadovoljna) i tako malo po malo...Došlo je do nekih rezultata.

Prije arganovog ulja probala sam ulje lješnjaka, jojobe, nevenov macerat u bademovom ulju...ali ništa mi ne smiruje kožu kao arganovo ulje.

Hidrolatom nekoliko puta dnevno poprskam cijelo lice ili problematični dio. Najbolje mi smiruje kožu nakon istiskivanja potkožnih akni (ne mogu reći niti da ih istiskujem, one s vremenom krenu same van u vrlo malo pritiska pri kojem sam jako nježna i nikada ne diram prstima).

Hidrolat dosta brzo trošim (mislim da mi boca od 200 ml neće trajati puno duže od 30 dana). Nakon hidrolata mi lice nije suho, valjda zato jer koristim i arganovo ulje nakon toga.

Prije sam stavljala ulja (nekad lješnjak, sada ovo) na još vlažno lice od hidrolata, ali mi je ipak nekako bolje da pustim da se koža skroz osuši (kroz nekih 5-10 min), a tek tada stavim otprilike 4 kapi ulja na bradu, a ako mažem cijelo lice onda stavim još 3 kapi na čelo i po dvije kapi na svaki obraz te to fino umasiram u lice.

Rano je još govoriti da ću možda ovim načinom riješiti problem, jer sve dok vidim potkožne akne (ako netko ima i zna kako izgleda njihov sadržaj, koji ne mislim ovdje opisivati, tada znate koliko je to gadno i odvratno) neću biti optimistična, ali od svega do sada isprobanog ovo mi daje nekakvu nadu da sam na dobrom putu i da sam pogodila srž problema (dakle bakterije u koži koje uzrokuju cistične akne).

Glina mi dosta toga izvlači van, a otkako korstim hidrolat timijana imam osjećaj da potkožne nisu više tako duboke i definitivno su manje. Nekako vjerujem u ideju da je potrebno ustrajati, ali definitivno mi stanje nije kakvo je bilo, niti je gore.

Oprostite ako sam udavila s postom, htjela sam detaljno iznijeti problem, ako se pronađe netko poput mene (27 godina uskoro), jer vidim da mnogi vode borbu s aknama u odrasloj dobi a nemaju "dokazanih" problema sa hormonima, jajnicima, štitnjačom, jetrom i slično.

Ne znam bi li trebala možda u arganovo ulje dodati koje eterično ulje ili je ovo dovoljno što koristim i da jednostavno ustrajem. Razmišljam o e.u. eukaliptus dives ili širokolisnoj lavandi, bi li to bio dobar izbor ako želim uljnu mješavinu koja smiruje crvenilo lica? Možda da uzmem e.u. timijan linalol, kao i hidrolat?

U masku od gline sam par puta probala dodati ulje od lješnjaka, ali sam uvijek imala neki dojam da će glina pomiješana sa uljem biti nekako zasićena pa neće vući van ono što treba iz kože, no očito to nije tako i možda bi trebala ipak dodavati par kapi ulja.

Inače mi koža nije masna, već rekla bih normalna do suha, osjetljiva sa upalnim procesima (crvenilo, tj. crvene flekice koje zatim prerastaju u akne koje izlaze van kroz 2 dana otprilike).

Upravo planiram nabaviti prah neem-a i stavljati ga u obliku paste/maske na lice a možda ga i piti za čišćenje organizma. Razmatrala sam i neemovo ulje, ali ne znam kada bih ga stavljala pošto se stalno trackam arganom ili prskam hidrolatom.

Zadnje uređivanje cvjetić vila : 16.04.2012. at 20:11.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:53   #951
Super da si našla ono što ti odgovara
Svaka kože je drugačija i naravno da nema strogih pravila...
Ako želiš dodati eterična ulja u arganovo ulje možeš dodati ružmarin kemotip verbenon, on ti
djeluje na ožiljke od akni pa će ti iste brže zacijeliti i biti manje vidljive.
Sva eterična ulja koja si probala su dobar izbor, sama odaberi

Što se tiće zelene gline slobodno u nju dodaj neko biljno ulje, a ako si sigurna da su akne posljedica bakterijske upale
možeš kombinirati i eterično ulje čajvca.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:41   #952
Starleta, hvala ti na brzom odgovoru. Planiram naručivati ulja i neem preko neta, pa se zato sada i raspitujem, da ne naručujem na slijepo.
Čajevac sam koristila (onaj iz dm-a, ali čujem da to nije "pravi čajevac") i dobro dezinficira, ali isto tako dosta i isušuje moju kožu. Kod hidrolata timijana nisam dobila taj dojam da mi je koža isušena (zato još razmišljam dali da naručujem glicerol, jer vidim da ga dodajete u hidrolate, ali meni je i ovako ok, za sada), pa si nekako mislim da bi možda mogla u argan nakapati par kapi eteričnog ulja timijan istog kemotipa.

Nekako me vuče ili na lavandu širolisnu ili na taj timijan.

Razgledala sam i ulje sjemena mrkve, to bi bilo recimo idealno za masku, ali mi je to preskupo ulje da ga dodajem u masku kao neki sporedni sastojak...Takve sitnice me pate, znam što bi, ali ne znam kako bi
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 15:10   #953
Dopunila sam kolekciju kozmetike sa hidrolatom sjemena mrkve (za regeneraciju), eteričnim uljem elemija (planiram nakapati u arganovo ulje, najblažu koncentraciju npr. 1 kap na 10 ml ulja) i prah neem-a, pa ću probati masku od čistog neem-a. Nadam se da je nježan prema koži.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 08:10   #954
http://www.biobio.com.hr/webshop.aspx?robaID=15731

jel se ovo isplati?

koža mi je crvenkasta
lice pogotovo
kad sam duže na suncu
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:58   #955
Koliko cesto se moze radit maska od neema? Na uputama pise da se koristi 3 dana za redom ali ne i nakon koliko se moze ponovit
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:53   #956
Ovisi za šta ti treba. Ako je za redovitu njegu kože 1 x tjedno je dovoljno. Ukoliko želiš djelovati dezinfekcijski na akne i isušivati ih, onda tako 3 x za redom, pa ponoviti po potrebi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:19   #957
Samo oprez, meni je nakon 35 minuta lice počelo goriti. Ne pitajte me kako sam izgledala. No spasila sam stvar nakon nekih 30-45 minuta. Od onda držim neem svega 10 minuta i to samo na kritičnim dijelovima gdje su akne. Ovo vrijeme što stoji u uputama treba zaista uzeti s rezervom i pratiti čim osjetite peckanje, pranje vodom.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:21   #958
Za akne mi je al evo trenutno iman jednu manju tako da to nije nista krizno,ovo mi je 2.dan da stavljam masku eto tako da vidim djelovanje.
I meni bude lice skroz crveno kad skinem al ne pece me i to crvenilo prodje kroz nekih sat vremena.Koza mi je nekako meksa nakon maske.Jos cu stavit sutra i onda iduci put bas kad bukne lice,ovo je bila proba
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 11:05   #959
No stress, mene ne peče, nego bude osjećaj kao da sam izgorila na suncu, a to mi se nikako ne čini dobro. Rađe držim kraće, pa sam mirna. Kad sam taj dan skinula masku, odmah sam morala hladiti lice, onako je bilo vruće i crveno. Em sam smiješno izgledala sa ocrtanom crvenom maskom, em mi je osjećaj bio neugodan.
No da je lice prekrasno nakon neem-a, je, stvarno je.
Danas ću si opet namazati problematične dijelove, mene trenutno muči jedna strana brade, gdje su mi do jučer bile onako potkožne, pa su ostale crvene fleke, a kako imam najsvijetliju moguću boju tena, to se na meni vidi iz aviona. Inače trenutno nemam upala. Otkako sam nabavila hidrolat timijana potkožne su postale pliće i to mi je jako drago zbog toga, no još uvijek se pojavljuju, tu i tamo koja pred ciklus.

Eterično ulje elemija mi paše, samo ujutro imam dosta ljuskica na licu, iako sam stavila samo jednu kap na 10 ml arganovog ulja, ali jedna mi je još izletila i kapnula na rub bočice, pa ne znam koliko je ušlo u ulje. Tako da mislim da imam 1,5 do max 2 kapi elemija na 10 ml arganovog.

Nagore su mi ljuskice koje se pojave na mjestima gdje sam čačkala potkožne. jednu sam neko veće izmrcvarila jer je toliko bila natekla da me je koža svrbila i zatezala, pa sam je toliko istiskivala da sam napravila krastu, a kako je to baš na mjestu brade koja mi se najviše pomiče kada se smijem, brzo mi otpadaju kraste, pa se onda naprave nove, sve tanje i tanje...hvala bogu jutros sam skinula tanku ljuskicu opet s tog mjesta i više ništa nije bilo vlažno ispod tako da je moguće da se više neće praviti ljuskica.

Bože kakvih sve problema s tim aknama imam na bradi...već godinu i pol, ali ovo mi je do sada najuspiješnija kombinacija koju koristim, eventualno da malo razrijedim tu arganovo s elemijem, da mi koža bude normalnija kad se probudim. U globalu mi ne isušuje kožu, samo primjetim te neke sitne sitne ljuskice po bradi gdje najviše namažem.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 11:13   #960
Quote:
cvjetić vila kaže: Pogledaj post
No stress, mene ne peče, nego bude osjećaj kao da sam izgorila na suncu, a to mi se nikako ne čini dobro. Rađe držim kraće, pa sam mirna. Kad sam taj dan skinula masku, odmah sam morala hladiti lice, onako je bilo vruće i crveno. Em sam smiješno izgledala sa ocrtanom crvenom maskom, em mi je osjećaj bio neugodan.
No da je lice prekrasno nakon neem-a, je, stvarno je.
Danas ću si opet namazati problematične dijelove, mene trenutno muči jedna strana brade, gdje su mi do jučer bile onako potkožne, pa su ostale crvene fleke, a kako imam najsvijetliju moguću boju tena, to se na meni vidi iz aviona. Inače trenutno nemam upala. Otkako sam nabavila hidrolat timijana potkožne su postale pliće i to mi je jako drago zbog toga, no još uvijek se pojavljuju, tu i tamo koja pred ciklus.

Eterično ulje elemija mi paše, samo ujutro imam dosta ljuskica na licu, iako sam stavila samo jednu kap na 10 ml arganovog ulja, ali jedna mi je još izletila i kapnula na rub bočice, pa ne znam koliko je ušlo u ulje. Tako da mislim da imam 1,5 do max 2 kapi elemija na 10 ml arganovog.

Nagore su mi ljuskice koje se pojave na mjestima gdje sam čačkala potkožne. jednu sam neko veće izmrcvarila jer je toliko bila natekla da me je koža svrbila i zatezala, pa sam je toliko istiskivala da sam napravila krastu, a kako je to baš na mjestu brade koja mi se najviše pomiče kada se smijem, brzo mi otpadaju kraste, pa se onda naprave nove, sve tanje i tanje...hvala bogu jutros sam skinula tanku ljuskicu opet s tog mjesta i više ništa nije bilo vlažno ispod tako da je moguće da se više neće praviti ljuskica.

Bože kakvih sve problema s tim aknama imam na bradi...već godinu i pol, ali ovo mi je do sada najuspiješnija kombinacija koju koristim, eventualno da malo razrijedim tu arganovo s elemijem, da mi koža bude normalnija kad se probudim. U globalu mi ne isušuje kožu, samo primjetim te neke sitne sitne ljuskice po bradi gdje najviše namažem.
E tako je i meni nesto slicno ali nije mi to nista strasno,isto bi mi bilo da drzim 10min ili 1h jer mi je tako i sa zelenom glinom koju drzim kratko pa opet budem cila crvena ka na mrizicu Sve skupa prodje jako brzo tako da je ok,danas mi je zadnji dan pa cu vidit sta dalje.
Ja sam isto jako svijetla ka i ti i svaka tockica mi se vidi,lice mi je cisto (trenutno samo jedna akna na bradi i to nije strasna neka) ali iman masu fleka pa to nikad ne izgleda cisto.Jesi primjetila da ti neem izbjeljuje stare fleke ili bas i nema ucinka na njih?To je moj najveci problem.
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.