Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2013., 17:35   #41
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Nemas pojma.

Da ti ista pokusam objasnit,ti ne bi shvatila,tako da se ne isplati razbijat mobitel tipkajuci.

No,ukratko cu objasnit onoj maloj grupici ljudi koja ima potencijal shvacanja.

Zasto imamo skup proizvod?

Zbog glomaznog i neucinkovitog drzavnog aparata,koja opeterecuje proizvodni sektor kroz struju,vodu,parafiskalne i druge porezne akte.
čim se razgovaraš na ovaj način, jasno mi je s kim/čim pričam , a na što ne želim trošiti ni minute slobodnog vremena.


Osim toga ove tvoje pizdarije samo pokazuju jedno, a to je da imaš bogatu teoriju, a bez imalo prakse i da ili imaš 5 milja kuna za otvoriti svoju proizvodnju ili imaš nekog tko te udržava.
Jer je očito da nemaš blage veze s pravim životom, u kojem djeci treba nešto dati za jesti ( što je očito da ti i ova gore shvaćate kao ogavne postove i da bi me više trebalo bit briga za državu i proizvodnju nego vlastitu djecu.)

Ali kako to ti ne kužiš, nema potrebe gubiti vrijeme na takve kao što si ti.

I dalje se igraj proizvodnje, ako ti to predstavlja gušt! A ja kad ću imati višak para i neke normalne poreze na proizvodnju, pokrenuti ću ju kad ću ja htjeti.
I tad neću cviliti drugima, da su

"gadovi oni koji uvoze iz neke zemlje"... Nego ću se baviti sobom, jer zasigurno nisam budaletina koja druge krivi za svoje neuspjehe.


Ciao i oladi i moj savjet ti je da prestaneš druge omalovažavati i vrijeđati,
bulgari is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2013., 17:45   #42
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Treba razlikovati eksport od importa, import obično uništava domaću proizvodnju, kao na primjer tekstilna industrija, koja je gotovo propala u HR. Nemoze ona konkurirati sa industrijom tekstila u zemljama gdje mjesečna plaća 60-70 dolara. Hrvatska je puno skuplja.

Što se tiče eksporta, to nije lako, velika konkurencija, treba puno raditi na tome i zbog precjenjene kune, sve je iz HR skupo. Zato svaka čast malim poduzetnicima, koji uspiju da izvoze.
puno teorije, malo prakse! Državu ne uništavaju ljudi koji nastoje biti poduzetnici i imati svoje firme, već državu uništavaju zakoni ovih gore koji su krojili te zakone!

Da je bolje da čovjek sam proizvede vlastiti auto, umjesto da ga uveze iz Njemačke i da to manje košta, normalno da bi se više ljudi igralo s tim.
A pošto bi takav auto u konačnici bio puno skuplji, to rijetki čine!


Jedino se ne slažem s uvozom hrane, a to što ja uvozim nema nikakve veze s hranom, tako da se sve bojim da tu uopće postoje firme koje se bave proizvodnjom toga, tako da ne znam što ste se na mene sjatili kriviti me za neuspjehe hrvatske proizvodnje, kad ovo što ja uvozim
IONAKO NITKO U HRVATSKOJ NE PROIZVODI, A pardon, nemam 10,20 milijuna kuna da pokrenem proizvodnju takve sofisticirane opreme!

Jel i ovaj upis "ogavan"???????? Da imam 20 milijuna kuna i da mogu zaposliti hrvatsku inteligenciju da mi proizvodi takvu sofisticiranu opremu, ne bi ni tad išla u proizvodnju pošto poto, već bih prvo vidjela jer mogu gdje plasirati svoje proizvode...

Nisam pijani milijarder, ni bogatašica s hrpom love koja ne zna di će s lovom, pa aj malo da se probam igrati i proizvoditi nekaj što me volja. A to kaj mnogi tak rade u našoj zemlji, pa nemaju gdje prodati svoj proizvod, ja sam im kriva??? Pametan čovjek valjda prvo provjeri jer ima tržište za neke svoje proizvode!!!!Ak je to bedasto od mene kaj sam sad rekla i ako je bolje ko mnogi naši ljudi otvarati nešto po svojoj volji i ići grlom u jagode bez ikakvog istraživanja tržišta i da li postoje kupci za taj tvoj proizvod gdje ćeš ga plasirati - ispričavam se!!!

Zadnje uređivanje bulgari : 10.06.2013. at 17:55.
bulgari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 18:39   #43
Bulgari, ti prilično toga lupetaš, tema je o gospodarstveniku, uspješnom izvozniku koji upošljava 28 ljudi i kojemu država uništava život različitim glupostima. Ti si rekla, baš me briga, nitko se ne brine o meni itd.

Tu su pitanju vrijedan i pametan poduzetnik, sa odličnim izvoznim proizvodima i 28 ljudi i njihove obitelji, nesmiju se samo tako lupetati o tome. To treba cijeniti!

Također priličan broj poduzetnika počinje biznis bez nekog velikog ulaganja, bez novaca, samo vrijednim radom i pameti, svaka im čast.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 19:23   #44
bulgari@,

da se ne vrijedjamo i ne dobijamo kartone bezveze,promjenit cu nacin komuniciranja.

Uvazavam tvoje misljenje,jer svatko ima pravo na isto,pa tako i ti,ma koliku hrpu nelogicnosti napisala.

Za pokretanje proizvodnje ti nije potrebno 5 M kn,vec se to procjenjujes sto proizvodis. Inace prosjecno proizvodno radno mjesto u EU kosta investitora cca 50 000€.

Ja ne da imam samo teorijsko znanje,vec i pratkicno,jer sam nekad imao proizvodnu liniju u metalnoj industriji u kojoj sam zaposljavao 12 ljudi u proizvodnji,na koju se vezalo jos nekoliko ljudi na administraciju. Sad te lijepo molim,nemoj me ti ocjenjivat i nemoj mi ti solit pamet,nije potrebno,jer zaista u toj grani znam sve. Ono sto ne znam,ne znam vodit proizvodnju u ovoj drzavi,i vjeruj mi, nisam jedini.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 00:35   #45
Hvala miky0 i blues dada na supportu.

Da odmah za bulgari razjasnim ovih 5 milijuna kuna koje sam "nasljedio od tete iz Amerike" pa otvorio tvornicu eto nečega i zašto sam uopće ušao u ovaj posao.
Započeo sam u garaži od prijatelejvog dede na Trešnjevci, jer ja garažu nisam imao, a sa njegovim dedom sam se dogovorio o "milijunskom" najmu od 150 kuna mjesečno, što je tad, 95. jednom penziću bila ogromna lova. Zatim, radio sam sa dedinim škripom za koji je on rekao da ga je još njegov otac kupio 20-ih godina. Od opreme koju sam kupio je bila polovna tokarilica manje-više homemade proizvodnje iz pitaj boga koje godine koju sam kupio od jednog obrtnika iz Zagorja za opet "milijunskih" 1500 DM i iznajmljena cnc-ka jedne od nasljedica bivše Jugoturbine za 500 DM mjesečno. A o nekakvim modernijim cnc-kama tipa noviji modeli Prvomajska sam mogao smao sanjati, a da ne govorim ugradnja Simensovih software-a i slično. (Zgodna anegdota iz tog vremena je jedan prospekt Siemensov koji se igrom slučaja našao u kupaonici pa me kum zafrkavao da masturbiram na Siemensove cnc-ke )
Većina te love je u stvari bila moja vlastita ušteđevina tako da nisam niti razmišljao o kreditu (a teško da bi ga i dobio).
Zašto sam krenuo u to uopće? Vidio sam da u firmi u kojoj sam radio nema volje za unaprjeđenje proizvodnje, nema volje za inovacije i nema volje za usavršavanje proizvoda. Jedini koji su nakon raspada Juge još na tom polju kolko tolko dobro stajali je bila Jugoturbina, odnosno BBC, odnosno kasnije ABB, odnosno danas Alstom. Sama Jugoturbina je bila prosperitetna i profitabilna jedino zbog ugovora sa BBC-om zbog trade-anja znanjima. Nakon rapada politika vlasnika je bila poslati sposobne ljude u matične zemlje, a u Hrvatskoj ostaviti isključivo proizvodnju i servis tako da se smanji mogućnost osnivanja novih firmi od strane tih inženjera.

Moj cilj je bio pokazati svijetu da Hrvatska ima odlične inženjere i da možemo napraviti odlične proizvode i to je oduvijek bila politika moje firme.

A sad eksport-import firme. Ja ih zovem tako još od Juge, iako se većina i ondašnjih, a i nove bile isključivo import. Mislim da ti bulgari ne razumiješ da tvoje import proizvode neće nitko kupiti ako nema love, a love nema jer ne dolazi izvana. Jedini normalan, i za državu zdrav način dolaska love je izvoz. I nemoj molim te sad o turizmu. Turizam je krasan i ja sam u potpunosti za njega, ali on ne može i ne smije biti primaran način dolaska love u našu državu. Hrvatska nije mala državica, prekrasnog oblika tipa kruške, cijela ravna i 80% more pa da se može financirati turizmom.
Apsolutno se slažem sa tobom da je neisplativo proizvoditi nešto što je neprofitabilno i žicati poticaje da preživiš. I apsolutno se slažem sa tobom da ti moraš preživjeti, kao i tvoja djeca, i da te u teškim situacijama uopće ne interesira druga eksport-import firma, ni gazda od birtije iz tvog kvarta, ni učiteljica zvoje djece, ni ja.
I naravno da moraju eksport-import firme postojati, ali mene tu smeta što se takvi ljudi nazivaju velikim poduzetnicima, potcijenjuju domaće proizvode pod svaku cijenu i nabijaju ogromne marže. A kad dođe konkurencija, oni nemaju mogućnosti npr. poboljšati te proizvode koje prodaju, nemaju mogućnosti za inovacije (jer nemaju tehniku, a ni tehnologiju), i onda dolazi do problema. Od ogromnih marži se solidno za par godina skupi lova za razne stvari, a onda kad propadnu sve rasprodaju i kriva im je država, mafija i ne znam tko. Firme koje proizvode najčešće puno vlastitog profita upumpavaju u modernizaciju, inovacije i slično, a eksport-import firme nemaju puno u što upumpavati osim npr. kombija, skladišta i slično što je u usporedbi sa cijenom jedne moderne 6-osovinske cnc-ke ništa (npr. jedna takva moderna, veća cnc-ka košta koliko i samo skladište, evo bezveze ću reći, knorr-a za Hrvatsku. Ne znam točno koliko oni imaju skladište, ali cijena takve CNC-ke se vrti u milijunima eura). I onda dolazi rasprodaja svega što imaju jer su navikli na pristojan život. To je ono što mene najviše živcira. Nisam ljubomoran na BMW-a (dobro, jesam malo ), nego me jednostavno živcira to plakanje da su im drugi krivi za to što su ušli krivi biznis.
Ja sigurno nisam ušao u krivi biznis, a mislim da imam pravo na plakanje.

Nema to nikakve veze sa nacionalizmom, patirotizmom, Hrvatstvom, Katoličanstvom ili ne znam čim. Ima veze sa tim da izvoznici upumpavaju lovu u državu, a od te love nam je svima bolje (ne želim sad ulaziti u politiku, farbanje tunela itd.)

A sad da se vratim na svoj primarni problem, ja nisam tražio poticaje, nisam tražio pomoć. Jedino tražim da me se plati za ono što sam napravio i isporučio i normalnu državnu administraciju.

I sorry za dugi post.

Zadnje uređivanje gospodarstvenik : 11.06.2013. at 00:44. Reason: prijateljevog dede a ne dedinog prijatelja. ups
gospodarstvenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:11   #46
Super upis Gospodarstvenik, ljudima, koji rade za plaće je teško shvatiti, koliko je teško biti poduzetnik, pogotovo u Hrvatskoj.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:38   #47
Gospodarstvenik, znaj da nisi sam! IZDRŽI! Druge (nam) nema nego izdržati...
itsnotmyname is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:47   #48
Quote:
itsnotmyname kaže: Pogledaj post
Gospodarstvenik, znaj da nisi sam! IZDRŽI! Druge (nam) nema nego izdržati...
Jasno, izdrži ne samo zbog sebe, nego tu si i 28 zaposlenika. Sretno!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 15:12   #49
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Super upis Gospodarstvenik, ljudima, koji rade za plaće je teško shvatiti, koliko je teško biti poduzetnik, pogotovo u Hrvatskoj.
oh da! ja kao žensko imam svoju firmu i direktorica sam te firme i ta firma mora poslovati, a "ja radim za plaću". Mogla si još reći i to da radim u državnoj službi, tj. iskonstruirati čitavu priču oko mene dok me nitko od vas ne zna, ni ne zna 0.1 posto o mojem životu.
Bitno da ste zaključili o meni na osnovi toga, što sam napisala da sam više za uvoz, nego za proizvodnju, trenutno u situaciji koja je u Hrvatskoj.

A to da li ću promjeniti svoje mišljenje u roku mjesec dana, nikad se ne zna. Sve ovisi o nekim šansama i mogućnostima u životu..

Normalno da mi se ponude neke dobre prilike da napravim nešto u proizvodnji i da zaradim nešto, da bih to prihvatila, ali dok se ništa takvo ne nudi i dok ocjenjujem da mi je bolje uvoziti nego proizvoditi da bi imala za kruh svagdašnji, normalno da se neću zaj...
bulgari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 16:16   #50
Quote:
bulgari kaže: Pogledaj post
oh da! ja kao žensko imam svoju firmu i direktorica sam te firme i ta firma mora poslovati, a "ja radim za plaću". Mogla si još reći i to da radim u državnoj službi, tj. iskonstruirati čitavu priču oko mene dok me nitko od vas ne zna, ni ne zna 0.1 posto o mojem životu.
Bitno da ste zaključili o meni na osnovi toga, što sam napisala da sam više za uvoz, nego za proizvodnju, trenutno u situaciji koja je u Hrvatskoj.

A to da li ću promjeniti svoje mišljenje u roku mjesec dana, nikad se ne zna. Sve ovisi o nekim šansama i mogućnostima u životu..

Normalno da mi se ponude neke dobre prilike da napravim nešto u proizvodnji i da zaradim nešto, da bih to prihvatila, ali dok se ništa takvo ne nudi i dok ocjenjujem da mi je bolje uvoziti nego proizvoditi da bi imala za kruh svagdašnji, normalno da se neću zaj...
Oprost, ako sam pogriješio, ali iz tvojih upisa i poznavanja poduzetništva dobija se utisak da ne znas puno o poduzetništvu. Također zabrinjava me tvoje pozitivno mišljenje o uvozu.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 17:04   #51
Quote:
bulgari kaže: Pogledaj post
oh da! ja kao žensko imam svoju firmu i direktorica sam te firme i ta firma mora poslovati, a "ja radim za plaću". Mogla si još reći i to da radim u državnoj službi, tj. iskonstruirati čitavu priču oko mene dok me nitko od vas ne zna, ni ne zna 0.1 posto o mojem životu.
Bitno da ste zaključili o meni na osnovi toga, što sam napisala da sam više za uvoz, nego za proizvodnju, trenutno u situaciji koja je u Hrvatskoj.

A to da li ću promjeniti svoje mišljenje u roku mjesec dana, nikad se ne zna. Sve ovisi o nekim šansama i mogućnostima u životu..

Normalno da mi se ponude neke dobre prilike da napravim nešto u proizvodnji i da zaradim nešto, da bih to prihvatila, ali dok se ništa takvo ne nudi i dok ocjenjujem da mi je bolje uvoziti nego proizvoditi da bi imala za kruh svagdašnji, normalno da se neću zaj...
Tebi se sve pobrkalo. Nitko nema nista protiv import biznisa,vec imamo protiv import politike.

Naime,ti si se nasla u djelu posla u kojem te drzava motivira,i to je dobro za tebe,ali nije dobro za buducnost ove drzave, jer je ovisna o tudjim proizvodima, a sve zato jer je nesposobna sama proizvodit za svoje potrebe.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 16:38   #52
....i mi smo privatnici...bavimo se svime i svacime...zaposljavamo 25 ljudi...sve nam je teze...drzava nam najvise duguje, mi ne dugujemo nikome....muce me predstecajne nagodbe sto je izgovor za legalnu pljacku...ostalo nam je za sada preko 1300000 kn koje nikada necemo uspijeti naplatiti , 70% su drzavne firme....ova drzava te u svemu koci....ne znam..ne vidim svijetlo na kraju tunela...djecu cu forsati u internacionalne skole, pa da idu van....tu nema sto raditi...necu da prolaze sto mi prolazimo....
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.