Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2013., 16:34   #1
Otvaranje obrta - ispit gospodarstvo i pravni propisi

Poštovani,

molila bih pomoć.
Za otvaranje obrta potreban je ispit stručne osposobljenosti kao i ispit iz gospodarstva i poznavanja pravnih propisa. Upravo me ovaj potonji muči.
Znam da postoje dvije knjige iz kojih se polaznik priprema, no ako je netko već bio, zanima me kakva su pitanja? Stvara li taj ispit problem u cjelokupnom procesu? Gnjave li? Cjepidlače? Koja ste pitanja dobili, vi koji ste bili?

Unaprijed zahvalna,
J.D.
jannedoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 16:41   #2
potreban je ispit za otvaranje obrta?
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 16:58   #3
Quote:
lealea2706 kaže: Pogledaj post
potreban je ispit za otvaranje obrta?
Da. Ispit stručne osposobljenosti te iz poznavanja gospodarstva i ipravnih propisa. Barem za masera. Ima razna zanimanja i raznih ispita, za masera je potrebno to dvoje.
jannedoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 21:47   #4
Prvi put cujem za ovo. Znam da je za zanatska zanimanja potreban majstorski ispit,ali za ovo prvi put cujem.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 14:17   #5
Dobro, bez obzira na to je li majstorski ili ovaj drugi ispit, svi polažu uz to još i gospodarstvo i pravne propise, znaš li o tome nešto? Kakva su pitanja, na što se koncentrirati kod učenja i tome slično?
jannedoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:05   #6
Znaci pouzdano je provjereno da treba polagati ispite i za nevezane djelatnosti? Od kad to?

Ako je itko polagao taj ispit bio bih zahvalan da malo napise o tome. Koliko je tezak (mozda usporedba s necim s faksa/srednje skole) i sl....
HalloweenCo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 10:56   #7
Otvorio sam obrt prije tjedan dana (rješenje i obrtnica su mi izdani 21.06.; informatičke djelatnosti). Mogu samo potvrditi da nema uopće govora o navedenim "ispitima"! Nitko nije niti spomenuo nikakve ispite, liječničke preglede niti bilo što slično. Uz potreban zahtjev za upis u obrtni registar i ostalo tražili su me potvrdu o završenoj stučnoj spemi s obzirom da su mi neke djelatnosti vezane i ZK izvadak kao dokaz o postojanju poslovnog prostora.
smac69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.