Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 20:31   #141
Quote:
čipsolina kaže: Pogledaj post
čitam sad temu od početka, ima nekoliko vrlo dobrih definicija treša i mislim da nemamo o čemu previše raspravljat nit sastavljat liste stvari koje su treš, a koje nisu.
veći je problem to što će jako malo novih forumaša uopće otvorit ovu temu.


Tako je.
Na temi je sve rečeno, treš je i više nego definiran, samo što problem leži u ne čitanju.
Možda promijenit naslov u "Definicija treša - OBAVEZNO PROČITATI"?

Ok, ne moraju cijelu temu čitat, ali kroz prve 2-3 stranice mislim da će im bit više manje jasno.
The Foggy Dew is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 20:50   #142
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
'Treš je glupost koja pokušava bit ozbiljna'. ako se vodimo time, onda ljudi koji se sprdaju nisu treš, zar ne?

iako bi se mogla otvoriti tema za razno-razne maske
ne možeš sad sve gledat kroz jednu definiciju. nisu maske same po sebi treš ali može uletiti i neka takva, zašto ne.
i ljudi vrlo često misle da se sprdaju i da su duhoviti, a zapravo nisu

izrugivanje nečijem fizičkom izgledu nije treš i ne može nikako bit. isto kao što bolesti nisu treš ili nešto što mi sami ne biramo i ne možemo utjecat na to. ali ne možeš tako strogo reći da maske nisu treš ili svadbe ili ne znam šta.

a što će nam tema za maske ako veliš da ne spadaju tu?

Quote:
The Foggy Dew kaže: Pogledaj post
Možda promijenit naslov u "Definicija treša - OBAVEZNO PROČITATI"?
i u prvi post fino kvotat neke od ovih defnicija i milina.
onda kad netko stavi glupost koja ne spada tu, jednostavno se pobriše, bez prevelike drame, jer je ovdje sve fino objašnjeno.

onda se teme neće više zatrpavat s raspravama jel je il nije treš, zašto je, a zašto nije... taj dio me više živcira od dakfejs fotki s fejsa
__________________
nema da glasam
čipsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 20:55   #143
Da se nadovežem na ovu raspravu o odijevanju, iako ne čitam modni kutak treša često skužio sam da se stavlja svatko tko se oblači malo čudnije ili kad se nekome ne sviđa odjevni predmet koji ta osoba nosi na sebi.Što ponekad nema veze s kičom tj trešom.

Malo sam guglao o trešu i postavit ću neke stvari koje sam našao.

Najbliža hvatska riječ za trash je šund
Quote:
šȕnd m 〈N mn -ovi〉
term.
1. tekst, film i sl. bez umjetničkih i moralnih vrijednosti; svoju publiku traži među onima najskromnijih zahtjeva, izravno utječe na kvarenje morala i ukusa [šund-roman]
2. pren. roba bez vrijednosti, roba za bacanje
Quote:
šund (njem. Schund: otpadak), umjetnički bezvrijedno, u odgojnom pogledu štetno štivo (ili film) kojim se nastoji postići komercijalni učinak, podilaženjem čitateljstvu (ili gledateljstvu) lošega ukusa; gl. su mu teme: kriminal, seks, avanturizam; pren bezvrijedna roba. Usp. kič.


Quote:
The term was originally coined by Richard K. Simon, who paraphrased skeptics that linked modern culture with the downfall of society's standards and morals. Trash culture is associated with television, Smoking and Drugs, fast-food, mass media, popular music, teenage culture, movies, Rap Music, Modern urban fashion, Sagging, Fitted hats, shoewears such as Nike, Adidas, Modern Graffiti and Vandalism, slang terms such as "Swag", "Yolo", "Young money", etc.., excessive use of electronics and smartphones (Blackberries, iPhones, etc.) and other electronic devices, texting and chatting, social networks such as Facebook, Twitter, etc.., and other forums of media. And sometimes, even the modern world. Many shows, films, music and other forms of art that are often associated with Trash culture are branded as having little educational and artistic value
Edit: pisao sam ovaj post i istraživao i u međuvremenu se nakupilo par postova

Quote:
čipsolina kaže: Pogledaj post
ljudi često misle da je treš nešto loše čemu se treba sprdat, ali nije, dapače.
pravi treš je nešto zabavno, čemu se zapravo duboko u sebi i diviš
Ovo uopće nije istina, druga stvar je što mi ovdje volimo takav treš vidjeti.

A što se tiće maski, maska može biti treš. Kao na primjer što se sve žemske u americi za helovin obuku kao drolje, ili što su se ove godine svi oblačili u PSY-a iz Gangnam styla.

Zadnje uređivanje kukuruza zlatko : 05.11.2012. at 21:03.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 21:18   #144
Nema tog uvodnog posta ni uvodne rečenice koja će riješiti stvar. Ljudi ne čitaju, ljudi ne misle.

S druge strane, ovo je vjerojatno najjednostavniji PDF za moderiranje (naravno, uz "Formalne debate" ): sve što je potrebno je barem jedan "teretni moderator" u čiji ukus trasheri vjeruju, a koji bi nemilice brisao sve promašaje. Opcionalno, postaviti jedinstveni topic na koji bi se prekrcavali "granični slučajevi" iz svih topica (stvari koje nisu trash, ali nisu ni milijunti duckface). Osim tog rudarskog dijela, po svojoj procjeni na vrijeme opominjati za preveliki chateraj, i to je to.

Ne bih rekao da trash izaziva bilo koju vrstu divljenja, ali jest moguće da čovjek pred prizorom trasha ostane bez daha i ne može odlijepiti pogled - onak' na foru "je li ovo moguće?". Takoreći, osjećaj teleportacije u neki paralelni svemir.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 21:30   #145
Quote:
čipsolina kaže: Pogledaj post
ne možeš sad sve gledat kroz jednu definiciju. nisu maske same po sebi treš ali može uletiti i neka takva, zašto ne.
i ljudi vrlo često misle da se sprdaju i da su duhoviti, a zapravo nisu
napisala sam večina (i u zagradi naglasila večina)


Quote:
izrugivanje nečijem fizičkom izgledu nije treš i ne može nikako bit. isto kao što bolesti nisu treš ili nešto što mi sami ne biramo i ne možemo utjecat na to. ali ne možeš tako strogo reći da maske nisu treš ili svadbe ili ne znam šta.
a onda dolazi do toga da je faktički sve treš (osim bolesti i fizičkog izgleda).


Quote:
a što će nam tema za maske ako veliš da ne spadaju tu?
pa meni bi bilo fora da se postaju smješne maske, ovo ono.. nemora se iz njih napraviti sprdnja, al svjesna sam da ovo nije prigodan PDF za to. moram to predložit na nekom drugom, samo nisam sigurna na kojem


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nema tog uvodnog posta ni uvodne rečenice koja će riješiti stvar. Ljudi ne čitaju, ljudi ne misle.
sve je rečeno
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 04:37   #146
Mislim da ovdje posebno treba napomenuti:

Parodije, zezancije, glupiranja i slično nisu treš. Treš je nenamjeran i iskren.
Ovo bi moglo biti treš jedino u slučaju da je parodija/zezancija izrazito loša, a autor(i) smatraju je izvrsnom.

Također, samo zato što ne kužite (ovo se posebno odnosi na facebook temu) što je netko htio reći svojim statusom/komentarom/čime god, ne znači da je to automatski trash. Ljudi naime često koriste interne fore i(li) se obraćaju nekoj grupi ljudi u koju vi ne spadate pa stoga ni niste u mogućnosti razumjeti što je autor imao na umu prilikom svog upisa.

I molim forumaše kojima je napisano kako nešto što su postali nije treš da se automatski ne vrijeđaju, već da pitaju zašto ne ili pokušaju objasniti zašto smatraju to što su post-ali trashem. Svakom od nas se katkad omakne kriva procjena, al uz redovno čitanje ove teme (naravno i sudjelovanje u raspravi) pomažemo i sebi i drugima bolje predočiti što spada pod ovaj svima nam drag pedeef, a što ne.
__________________
Grumpy Čke :D Čke na facebooku
anako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:08   #147
Nije svaki trash- trash. Za mene je trash isključivo ono što je ozbiljno napravljeno, bez ikakve zajebancije, nešto u što je uistinu uložen trud, no ispalo je trash.

Tako da Ida Prestar i ostala ekipa koja se fura na trash nikako ne mogu biti trash jer žele biti trash. To je ta velika razlika.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:47   #148
Hoćeš reći da Ida Prester, koja se fura na trash, želi biti trash, sama kaže da je trash, heroina trasha .... nije trash?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:14   #149
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da Ida Prester, koja se fura na trash, želi biti trash, sama kaže da je trash, heroina trasha .... nije trash?
Točno tako. To nije trash, to je zlostavljanje trasha.

Da bi nešto postalo trash, to mora biti ozbiljno mišljeno, ozbiljno napravljeno, no igrom slučaja je postalo trash.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 01:49   #150
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Točno tako. To nije trash, to je zlostavljanje trasha.

Da bi nešto postalo trash, to mora biti ozbiljno mišljeno, ozbiljno napravljeno, no igrom slučaja je postalo trash.


Upravo tako.

Ida Prester i njezin, ma opcenito nastup -o tako sam si tresulja jer kupujem na Hrelicu i nosim crveno i rozo istovremeno i cijela sam si otkacena i bmb kaj si ljudi misliju- para srce svakom istinskom treseru.

Bio je takav "trash" nedavno i tema na jednoj izrazito dnastoj emisiji (exploziv, InMagazin, tkocegaznat?) i predstavise se tu dvije "trasherice" Idinog kova.
Suza mi je kanula, zivotam'
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.

Zadnje uređivanje Azriela : 27.03.2013. at 02:14.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 18:39   #151
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
a po meni nije treš onaj koji je toliko inteligentan da na dobar način ismijava nešto.I to nešto što je iznimno loše( u ovom slučaju cajke i loš dance)

tako da..šta ja znam..meni to ne bi bio treš..
to bi bio Camp
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 02:09   #152
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Nije svaki trash- trash. Za mene je trash isključivo ono što je ozbiljno napravljeno, bez ikakve zajebancije, nešto u što je uistinu uložen trud, no ispalo je trash.

Tako da Ida Prestar i ostala ekipa koja se fura na trash nikako ne mogu biti trash jer žele biti trash. To je ta velika razlika.
Quote:
Azriela kaže: Pogledaj post


Upravo tako.

Ida Prester i njezin, ma opcenito nastup -o tako sam si tresulja jer kupujem na Hrelicu i nosim crveno i rozo istovremeno i cijela sam si otkacena i bmb kaj si ljudi misliju- para srce svakom istinskom treseru.

Bio je takav "trash" nedavno i tema na jednoj izrazito dnastoj emisiji (exploziv, InMagazin, tkocegaznat?) i predstavise se tu dvije "trasherice" Idinog kova.
Suza mi je kanula, zivotam'
Po ovakvom stavu je pravi real trash Doris Bizetić Nygrin.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 21:33   #153
Koja je razlika između kiča i trasha???
Tnx
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 00:07   #154
treš je širi pojam.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 15:18   #155
Quote:
kukuruza zlatko kaže: Pogledaj post
treš je širi pojam.
U kom smislu. O kiču sam čitala Dorflesovu knjigu "Kič, antologija lošeg ukusa" gdje opisuje kako što je sve kič, spominje nacizam kao najbolji primjer kiča - svastike, rune, "umjetno" stvorena ikonografija i sl. a opet po tome bi mogao isto biti i treš. Tak da me zanima gdje je granica? Ili poveznica?
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 13:31   #156
Sve sto nije aktualno i moderno i sto nema dozu klasike. To je shund.To je tresh.
Ili urbano- narodski na domacem receno;smecarski/smecasto.
KOS Oficir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:38   #157
Quote:
KOS Oficir kaže: Pogledaj post
Sve sto nije aktualno i moderno i sto nema dozu klasike. To je shund.To je tresh.
Ili urbano- narodski na domacem receno;smecarski/smecasto.
Hmmm...po čemu bi onda bila moderna Nives Celzijus? Postoji li nešto što je stepenicu ispod treša?
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 11:38   #158
Da li je bucasta usidjelica,fan Zauder pervert-filmova,Barbara Kolar također trash?

On svakako je,zar ne,jer se pojavljuje u tim nekim opskurnim emisijama sa svojim bičastim komentarima u kojim se nazire koliko je opsjednuta perverzijom...
Morro Orr Roos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 20:56   #159
Menem se ne svižda ta definicija da stekne kultni status s vremenom. Čemen vrijeme kao komponenta?

Trash je nešto što je toliko loše da je dobro.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 02:52   #160
:)

Svi glupasti pjesmuljci i lagane, lako pamtljive doskocice na svadbama uglavnom spadaju u
T R A S H.
littleearth99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.