Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2012., 21:33   #41
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Jel ima netko kakav dobar recept za te papričice? Naime, ja nadobudno kupila na meksičkom tjednu u Lidlu i sad imam 200gr narezanih jalapeno papričica a neznam što i kako. Mislim piše nakon otvaranja potrošiti u roku 3 dana a ja ako to strusim u 3 dana onda mogu prije i naznavti hitnu nek se pripreme...inače mi je domet wasabi hren. Ovo još nisam probala. Jel može to na...slatko recimo?
zmixaj sa 2 češnja češnjaka, dodaj vode, octa i meda u omjeru 3:1:1. znači na čašu vode trečina octa i meda, dodaj soli, prokuhaj par minuta, dodaj gustina da zgusne. dodaj svega manje, pa zbalansiraj okuse ako nije dobro.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 23:32   #42
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Jel ima netko kakav dobar recept za te papričice?
Izmiješaj ih s 1,5 kg čiste pulpe muškatne tikve, sve propirjaj desetak minuta na 1 dcl maslinovog ulja, dodaj zdrobljeni češnjak prema ukusu i bijeli papar. Sve izmiksaj štapnim mikserom u pastu i pirjaj još desetak minuta stalno miješajući. vrelu smjesu napuni u dvije sterilizirane staklenke i imaš izvrstan dip ili dodatak koji ide u mnoga, naročito vegetarijanska jela. Čuvaj u mraku, a nakon otvaranja u hladnjaku. Drži se bez problema i godinu dana.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:16   #43

Hvala pella i vladjan. Sviđaju mi se oba recepta. Mmmm češnjak...pa mmmm butternut tikva....još će mi biti malo tih papričica
__________________
blog |Golden Era of TV, folks. We're in it, and Teen Wolf is part of it~Price
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 00:21   #44
ma kakve Jalapenos... hranim se samo Habaneros papricicama.


Upozorenje: jesti u jako maloj kolicini i zalogajima
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 21:29   #45
Isprobala oba recepta.

Jalapenos na slatko mi se nije dopao jer su mi te papričice bile nekako kiselkaste pa sam ubacila nešto đumbira da to ubije i dobila izuzetno jak dip koji ću čuvati za neka hrabrija vremena ( i gripoznija ). Doduše ovaj umak liči na ono što sam dobrano natovarila na samosu u indijskom restoranu i jedva ostala živa. Dip je sad ljuto kiselkasti

Jalapenos sa tikvom je odmah našao primjenu na musaki i dopao mi se jer je puno blaži ali to valjda jer sam probala nakon onog prvog.

Uglavnom, ja zadovoljna.
__________________
blog |Golden Era of TV, folks. We're in it, and Teen Wolf is part of it~Price
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 21:32   #46
Jesi koristila kisele ili friske? Friske nemaju kiseli okus uopce ali ne znam ima li ih u HR
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 21:36   #47
Nisu friške. Baš sam išla gledati na flašici, piše da je kiselina limunska al to je zadnje na popisu. Valjda mi zato nije pasalo na slatko.
__________________
blog |Golden Era of TV, folks. We're in it, and Teen Wolf is part of it~Price
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 00:58   #48
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Nisu friške. Baš sam išla gledati na flašici, piše da je kiselina limunska al to je zadnje na popisu. Valjda mi zato nije pasalo na slatko.
Steta sto nema friskih, odlicne su za mnoge umake i u salatama. Valjda ce se i nase trziste prosiriti nakon EU...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 01:05   #49
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Steta sto nema friskih, odlicne su za mnoge umake i u salatama. Valjda ce se i nase trziste prosiriti nakon EU...
U Zagrebu se, već duže vrijeme, bez problema mogu u sezoni nabaviti svježe jalapeno, habanero i naga jolokia papričice, a u Mercatoru dvije vrste chili papričica kroz cijelu godinu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 10:58   #50
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
U Zagrebu se, već duže vrijeme, bez problema mogu u sezoni nabaviti svježe jalapeno, habanero i naga jolokia papričice, a u Mercatoru dvije vrste chili papričica kroz cijelu godinu.
Wow, super! Ja ih nisam vidjela kad sam bila u ZG u mj, moram priznati, ali hodala sam po Konzumu i Metrou, Mercator nisam posjecivala. Moj bed. Hvala!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 11:39   #51
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Wow, super! Ja ih nisam vidjela kad sam bila u ZG u mj, moram priznati, ali hodala sam po Konzumu i Metrou, Mercator nisam posjecivala. Moj bed. Hvala!
Ma ja nisam bio dovoljno jasan. Jalapeno, habanero i naga jolokia se mogu kupiti kod dva individualna proizvođača na Kvatriću i jednog na Dolcu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 12:01   #52
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Isprobala oba recepta.

Jalapenos na slatko mi se nije dopao jer su mi te papričice bile nekako kiselkaste pa sam ubacila nešto đumbira da to ubije i dobila izuzetno jak dip koji ću čuvati za neka hrabrija vremena ( i gripoznija ). Doduše ovaj umak liči na ono što sam dobrano natovarila na samosu u indijskom restoranu i jedva ostala živa. Dip je sad ljuto kiselkasti
nešto si zbrljala, jesi izmiksala i papričice, nisi valjda stavljala tekučinu iz teglice?
iako s jalapeno iz teglica, nije najbolje rješenje.
treba biti kiselo i slatko. to je dosta ljuto, ali dobije se manja količina, pa se i jede manje, uz meso na roštilju meni najbolje. ak si stavila đumbir, uh,to bi ja koristio kao marinadu za piletinu , pa na roštilj. ljuto, slatko, đumbirasto, mljac.
Probat cu i ja tikvu sljedece godine, ali s obzirom na količinu jalapenosa, trebat ce mi 20tak kila tikve.

Ako netko bude trebao sljedece godine, trebao bi imati opet brdo, pa nek mi se javi krajem 8 mjeseca.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 12:45   #53

Nisam ništa zbrljala. Jedino da sam ih oprala ili namakala u vodi neko vrijeme? Al ovaj boje zelene pupavke će odlično ići u indijska jela, currye i slično. Mislim da ću koristiti umjesto češnjak-đumbir paste. Probat ću i na roštilj. Al ide ga sasvim malo.

Ovaj sa tikvom dobro dođe na sve ostalo jer je puno blaži a slatkoća tikve se uopće ne osjeti. Manje ga je jer sam više pojela a radila i manju količinu. Taj će se očito brže pojesti.
__________________
blog |Golden Era of TV, folks. We're in it, and Teen Wolf is part of it~Price
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 13:35   #54
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ma ja nisam bio dovoljno jasan. Jalapeno, habanero i naga jolokia se mogu kupiti kod dva individualna proizvođača na Kvatriću i jednog na Dolcu.
Jalapeno i Habanero proizvodi i Exotic King iz Bistre, njihove proizvode ima i u Mercatoru i Sparu..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:21   #55
Gdje ih ima sada kupiti?
Jalapeno
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:00   #56
Ja sam zadnji jalapeno kupio neki dan u Kauflandu, Kotany-jev, suhi,narezani.
Nisam još stigao kušati, tako da ne znam omjere koliko-u-što
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.