Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 14:28   #1
Brzi ručak koji će djeca (htjeti) jesti

Trebam prijedloge za nesto brzo (radim taj dan) ili jednostavno (za pripraviti dan prije) za rucak, koje ce djeca jesti, a da nije pasta ili pizza. Imam u gostima dijete koje ne poznajem dovoljno, ni navike kod jela, pa nesto sto obicno 'pali' kod djece. Za kuhanje, pecenje krompira nemam vremena, jer ih kupim iz skole i dolazimo kuci gladni.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:16   #2
- pohani kruh + salata - to možeš isti dan
- rižoto s povrćem
- varivo od ječma i povrća
- pileći ražnjići sa salatom (to je brzo gotovo isti dan)
- krem juhica + prepečeni kruh (dan prije juhu, a kruh kad dođu klinci)
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:19   #3
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
- pohani kruh + salata - to možeš isti dan
- rižoto s povrćem
- varivo od ječma i povrća
- pileći ražnjići sa salatom (to je brzo gotovo isti dan)
- krem juhica + prepečeni kruh (dan prije juhu, a kruh kad dođu klinci)
Brat i ja kao klinci, od nabrojanog pojeli bismo samo pohani kruh i pileće ražnjiće.
Mislim da bi nekog trebalo pitati što dijete jede jer je svako dijete drukčije.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:19   #4
Unatoč želji da nije pasta, preporučam bolonjez jer je najomiljenije jelo kod 90% djece, a lako se napravi dan prije i tjestenina se skuha u nekoliko min dok se bolonjez podgrije.
Drugi dječji hit je pohana piletina (pileća prsa), neznam djete koje ju ne voli, i to je isto jako brzo gotovo, ali neznam šta da preporučim kao brzi prilog. Meni je i pire brz jer kad djeci popodne kuham onda krumpir usitnim na sitne dijelove i za 15 min je gotovo. A možeš i rizi/bizi kao prilog, doduše to je onda 20ak min. Neznam za brže priloge, a da nisu tjestenina.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:33   #5
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Brat i ja kao klinci, od nabrojanog pojeli bismo samo pohani kruh i pileće ražnjiće.
Mislim da bi nekog trebalo pitati što dijete jede jer je svako dijete drukčije.
moji klinci bi samo slatkiše da ih se pita
al mora se jesti i ostalo...
svakak je druga priča kad dođu gosti...

u svakom slučaju super tema za nas roditelje
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:57   #6
Pa mogla bih dobro usitniti, pa onda pire. To bi bilo dosta brzo...nije losa ideja.
Za rizoto definitivno nemam vremena.

Edit: U biti docice i mama od djeteta i ne bih htjela provoditi previse vremena kuhajuci pred njom, ako je ikako moguce. Ovi su jos i dobri (jedu manje-vise sve). Najgori su mi ovi vegetarijanci, a djeca nece nijedno povrce. Njima uvijek dajem pastu ili pizzu.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:55   #7
riblji štapići + pomfrit

kupiti mljeveno meso pa napraviti ćevape
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:02   #8
Chicken Broccoli Casserole

Evo nasla ovaj recept. Izgleda OK, jer i piletinu i brokule mogu pripremiti dan prije. Na dan samo sve stavim u rernu, taman dok se djeca malo poigraju. Svidja mi se. Mislim da cu ovo probati. Izvinjavam se sto nije prevedeno.

Prep Total Serves
15 min. 2h 50 min. 10

Ingredients
• Nonstick cooking spray or butter, for the baking dish
• 4 boneless, skinless chicken breasts
• Kosher salt and freshly ground black pepper
• 1 medium head broccoli, cut into small florets
• 2 cups cooked white rice
• One 10-ounce can condensed cream of chicken soup
• 1 cup sour cream
• 1/2 cup mayonnaise
• 1 tablespoon lemon juice
• 10 ounces Cheddar, grated (about 2 1/2 cups)

Method
Preheat the oven to 350 degrees F. Grease a 9-by-13-by-2-inch baking dish with nonstick cooking spray or butter.
Place the chicken in a large pot with water to cover. Add some salt, bring to a boil, then reduce the heat to a low simmer and cook the chicken until tender, about 45 minutes. Drain the chicken, cover, and refrigerate until cool, or up to 24 hours. Shred.
Meanwhile, bring a medium pot of generously salted water to a boil. Add the broccoli florets, and boil until crisp-tender, 2 to 3 minutes.
Spread the rice in an even layer in the baking dish. Make a second layer with the broccoli. In a large bowl, mix the chicken soup, the sour cream, mayonnaise, lemon juice, shredded chicken, half the Cheddar and some salt and pepper. Pour the mixture over the broccoli and top with the remaining Cheddar. Bake for 40 minutes; let stand for 5 minutes before serving
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:13   #9
Meni najbrže, a možeš skuhati dan prije su ćufte u paradajz sosu i prilog njoke ak nemam vremena za pire krumpir. Moj probirljivi šestogodišnjak se tome veseli, haj haj
Cetripenula is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:28   #10
Bilo kakav gulas/saft kojeg je moguce napraviti dan prije, pa se onda samo podgrije dan iza dok se kuha prilog. I takve stvari se mogu raditi i u vecim kolicinama pa se zamrznu i onda je cas posla napraviti rucak. Punjena paprika i sarma idu u ovu kategoriju isto

Npr paprikas + pire (krumpir na male kockice pa se brzo skuha). Ili gulas od junetine ili lignje na gulas + palenta. Ili recimo taj isti gulas od junetine pa unutra dok se podgrijava samo ukuhati kockice krumpira i malo razrijediti, pa da bude jelo "na zlicu". Ima u lidlu za kupiti sufnudle i specle, to je jako brzo gotov prilog, a isto ide super uz ta "saft" jela. Bolonjez moze i uz palentu, ne mora biti samo pasta. Junetina s graskom. Itd.

Ili dan prije napraviti sataras (pelati+tikvice+patlidzan), umjesto klasicne rize uzeti onu UncleBens rizu u vrecici koja se zbilja brzo skuha i ne treba uz nju stajati (voda se moze zagrijati u kuhalu do vrenja pa da se taj dio ubrza), i uz to piletina na naglo.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:31   #11
Quote:
Cetripenula kaže: Pogledaj post
Meni najbrže, a možeš skuhati dan prije su ćufte u paradajz sosu i prilog njoke ak nemam vremena za pire krumpir. Moj probirljivi šestogodišnjak se tome veseli, haj haj
Ćufte ili polpete kako mi zovemo u Primorju djeca jako vole!
Spomenula bih i ribe,probaj s malim ili srednjim oslićima,;dan ranije ili ujutro- kako ti odgovara se očiste a uvaljaju se u grubo brašno i prže. Glavna kost se lako odvaja, nema sitnih kostiju i to je dobro. Riba je slatka i djeca je vole.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:29   #12
Cufte i polpete nisu isto? Bar ne kod mene doma

U cufte ide riza, oblika su kao loptice i kuhaju se u umaku od pomidora. Polpete (u Zg ih zovu fasiranci), su sa mocenim kruhom u mlijeku, peku se kao pljeskavice i plosnate su.

Ali da - polpete/fasirance moj isto jako voli jesti
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:24   #13
Ma slažem se ali ljudi govore ćufte, polpete, faširanci i često misle isto a različite dodatke stavljaju u mljeveno meso.
Nego da spomenem lazanje, ;djeca jako vole paštu mješanu s mljevenim mesom u bilo kojem obliku . I uz to zapečenu.Ne mora se uvijek staviti bešamel ( to malo komplicira ) može se kiselo vrhnje pomiješati sa ribanim sirom i sl.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 23:02   #14
i musaka je isto brza
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:24   #15
Gratinirana cvjetača i salata od cikle.

Dok se to peče, napravim krem juhu od cvjetače.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:29   #16
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Gratinirana cvjetača i salata od cikle.

Dok se to peče, napravim krem juhu od cvjetače.
Ček, to djeca zbilja žele jesti? Da je meni netko to ponudio k'o klinki, mislim da bih radije ostala gladna, nego da to jedem
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:40   #17
Ponudio . Sto je skuhano to imas za jest, kod mene doma tko nije htio jest bi ostao gladan . Baka, koja je kuhala, je dopustala pravo da imas jedno jelo koje bas bas ne volis. U moj slucaju je to bio poriluk cuzpajz , taj dan bi za rucak dobila krumpir iz cuzpajza i kuhano jaje. Ostalo sve nema neces .


edit: sad sam se sjetila da ova djeca dolaze u posjet. Tim vise, u gostima moras sve jest, makar zalogaj , pa bio to i gratinirani karfiol .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:35   #18
Moje dijete (2 god i 9 mjesec) je jedno od ove "čudnjikave" djece za koju nema sile da bi pojela tipa ćevape, hrenovke, riblje štapiće ili bilo što gdje ne prepoznaje kaj je unutra
Njoj svaki dan mora biti ili juha ili varivo za jedan obrok a riba dolazi u obzir doslovno ako je "riba" - dakle orada ili brancin, u pećnici u foliji s maslinjakom i češnjakom. Tjesteninu (špagete) voli s bilo kakvim umakom. Mlijeko, sir i općenito mliječni proizvod teško idu u rit. Čokolina, griz i slično kao i namaze razne- ni ćut! Rižoto bilo kakav također obožava. Juhice, krem juhice, čušpajzi od doslovno bilo čega - tog će pojesti koliko stane u trbušćić
Kao što rekoh; čudna biljkica ali meni ne smeta dok jede raznoliko i zdravo i dok je na očigled zdrava curka
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.