Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 13:51   #1
Inteligentni ljudi imaju manje prijatelja (?)

Nisam to jednom čuo - inteligentni ljudi ili nemaju uopće prijatelje ili ih imaju malo... Neki dan sam pak opet naletio na jedan video uradak koji slično nešto tvrdi i čak i navodi neke primjere...

Što mislite, da li je to tako?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:06   #2
je. milijun poznanika i pravih prijatelja manje od pet.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:33   #3
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nisam to jednom čuo - inteligentni ljudi ili nemaju uopće prijatelje ili ih imaju malo... Neki dan sam pak opet naletio na jedan video uradak koji slično nešto tvrdi i čak i navodi neke primjere...

Što mislite, da li je to tako?
Bljah, isprazna misao!

Dovoljno intelektualno razvijeno biće zna;

1.) Da na ovaj svijet dolaziš - sam
2.) Da si na ovom svijetu prepušten - samome sebi
3.) Da umireš - sam
4.) Da je sve ostalo ideološka iluzija

Iza tog famoznog "prijateljstva", "supružništva, roditeljstva, prijateljstva itd..." i ostalih debuloza se na kraju, uvijek može razaznati zadnja iskonska emocija - strah od prolaznosti, odnosno vlastite smrtnosti. Ili trenutna korist u emotivnom smislu.

Zbog toga, prvo idealiziramo svoje supruge, partnere(ice) a na kraju i vlastito biološko potomstvo - jer su nas učili, da su oni, naša djeca, naše potomstvo - su naša garancija za produženje našeg vlastitig zemaljskog iskustva. - Krivo!

Vaša/naša djeca, naše biološko nasljeđe nema funkciju produženja našeg vlastitog ega na Globusu. To su individue za sebe. Dakle prestanite svoju djecu - smatrati "vlasništvom" sa svrhom produljenja materijalne egzitencije na planeti.

Iz prostog razologa - Oni to nisu, kao niti naši partneri, prijatelji itd...
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:14   #4
Mislim da je tako. Inteligentnoga prijatelji većinom zamaraju u suženom pogledu na život. Pošto su inteligentniji manjina,automatski se nameće da će inteligentna osoba imati malo sličnih prijatelja jer ih teško nalazi. Inteligentni čovjek igra šah,čita knjige,zanima ga što se događa u svijetu,ne živi od danas do sutra. Malo je zapravo prijatelja a puno poznanika. Nekad je bolje čim manje znati da se živi bolje.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:20   #5
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Mislim da je tako. Inteligentnoga prijatelji većinom zamaraju u suženom pogledu na život. Pošto su inteligentniji manjina,automatski se nameće da će inteligentna osoba imati malo sličnih prijatelja jer ih teško nalazi. Inteligentni čovjek igra šah,čita knjige,zanima ga što se događa u svijetu,ne živi od danas do sutra. Malo je zapravo prijatelja a puno poznanika. Nekad je bolje čim manje znati da se živi bolje.
Nažalost, sve je istina
ernesthemingway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 23:35   #6
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nisam to jednom čuo - inteligentni ljudi ili nemaju uopće prijatelje ili ih imaju malo...

Što mislite, da li je to tako?
Nije. Mažda to važi ako inteligenciju vrednuješ prema samo jednom parametru, testovima koji mjere logičko-matematičku inteligenciju.

Za stjecanje prijatelja važna je društvena ili tzv. interpersonalna inteligencija.
stilicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:50   #7
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Iza tog famoznog "prijateljstva", "supružništva, roditeljstva, prijateljstva itd..." i ostalih debuloza se na kraju, uvijek može razaznati zadnja iskonska emocija - strah od prolaznosti, odnosno vlastite smrtnosti.
Ma kojim mentalnim procesom čovjek zaključuje da će mu prijatelji i rodbina pomoći da nikada ne umre?

Inteligentni ljudi imaju manje prijatelja jer brže ustanove tko su im pravi prijatelji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:39   #8
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ma kojim mentalnim procesom čovjek zaključuje da će mu prijatelji i rodbina pomoći da nikada ne umre?

Inteligentni ljudi imaju manje prijatelja jer brže ustanove tko su im pravi prijatelji
.
Aksiom!

Za malo sporije: Aksi Oooooooooooooom...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 23:08   #9
Na nekoliko caseva mi se cini da ovdje ima necega.
manita_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.