Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2009., 13:06   #21
Puno hvala!
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:51   #22
a čiji je štapić vanilije najbolje kupit? kotany.....XXX ???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 20:53   #23
Za one koji su u Zagrebu i žele potrošiti više novaca, u Bonkuloviću, Kaptol centar, sam vidio neke mahune vanilije sa madagaskarskim pedigreom. Nažalost ne sjećam se cijene, ali znajući njihovu cjenovnu politiku sigurno je puno skuplja od kotanyi...
pbayvip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 21:57   #24
Ja kupujem Dr.Oetker,onak spakirane u epruveti.
U Austriji sam znala kupiti i u staklenkama po 20e pakirano 10 komada mahuna.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:40   #25
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja kupujem Dr.Oetker,onak spakirane u epruveti.
U Austriji sam znala kupiti i u staklenkama po 20e pakirano 10 komada mahuna.

to dok si imala slastičarnu i pekaru?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 08:31   #26
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
to dok si imala slastičarnu i pekaru?
?????
Trajanje im je 24 mjeseca.
Najviše radim kolače s vanili kremama,a na 1l mlijeka potrebna je jedna mahuna.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 14:05   #27
ja na ebayju kupujem 40 mahuna vanilje i koristim ih (unutrasnjost vanilje) u svim kolacima u koje ide vanilin secer. mahune bez unutrasnjosti koristim za kreme ili ih stavim u ceser tek tako da stoje. a vidila sam na par blogova super jednostavan recept za home made ekstrakt od vanilje, radi se od vodke i od vanilje
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 22:03   #28
Nemas problema sa uvozom zacina, ne salju na sanitarnu inspekciju? Ja sam jednom htjela poslati zeleni caj u BIH pa su na posti rekli da moraju pregledati da nije slucajno droga. Na kraju sam poslala busom.

Vanilin secer je napravljen, mozda sam pogrijesila sto sam koristila pravi smedji secer, pa je ostala aroma melase. Je li tko probao napraviti ekstrakt vanilije namakanjem mahuna u vodki? Moze li se takva vanilija koristiti za kreme koje se kuhaju i kolace koji se peku, tj. ispari li sav alkohol? Svjesna sam da se za sirove kreme i kolace ne moze koristiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 02:17   #29
hvala njasi, ja narucila prosli tjedan i stigle mi. evo linka od selera, nikakvih problema, samo sam rekla da nikako ne napise da je hrana unutra
http://cgi.ebay.co.uk/50-grade-AAA-o...item5ad4f2a2a4
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:17   #30
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nemas problema sa uvozom zacina, ne salju na sanitarnu inspekciju? Ja sam jednom htjela poslati zeleni caj u BIH pa su na posti rekli da moraju pregledati da nije slucajno droga. Na kraju sam poslala busom.

Vanilin secer je napravljen, mozda sam pogrijesila sto sam koristila pravi smedji secer, pa je ostala aroma melase. Je li tko probao napraviti ekstrakt vanilije namakanjem mahuna u vodki? Moze li se takva vanilija koristiti za kreme koje se kuhaju i kolace koji se peku, tj. ispari li sav alkohol? Svjesna sam da se za sirove kreme i kolace ne moze koristiti.
a zeleni caj ti jos nekako moze proc ka trava, ali mahune vanilje ne podsjecaju bas na drogu.... do sad sam uzimala nekoliko puta bez problema
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:20   #31
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
hvala njasi, ja narucila prosli tjedan i stigle mi. evo linka od selera, nikakvih problema, samo sam rekla da nikako ne napise da je hrana unutra
http://cgi.ebay.co.uk/50-grade-AAA-o...item5ad4f2a2a4
ma ja nisam rekla niti to da napisu da nije hrana. nikad na carini nisu zafrkavali za vanilju.
koji gust koristit pravu vanilju
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 20:04   #32
Puno hvala, mislim da cu se uskoro odvaziti kupovati zacine na ebayu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 09:32   #33
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Vanilin secer je napravljen, mozda sam pogrijesila sto sam koristila pravi smedji secer, pa je ostala aroma melase. Je li tko probao napraviti ekstrakt vanilije namakanjem mahuna u vodki? Moze li se takva vanilija koristiti za kreme koje se kuhaju i kolace koji se peku, tj. ispari li sav alkohol? Svjesna sam da se za sirove kreme i kolace ne moze koristiti.
evo ja bas mislim napravit 1 ekstrakt u vodki i 1 u rumu. (btw koja je razlika izmedju normalnog ruma i onog za kolace?)
ja bi to ukljucil u kozmetiku inace..

Quote:
Svjesna sam da se za sirove kreme i kolace ne moze koristiti.
zas se ne bi moglo koristit?


a kad vas vec citam,probal bum napravit i vanilin secer, super ideja
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 10:24   #34
evo na ovom link imaš zgodnu ideju ,i kao poklon
staviti mahune u teglice ili boce s vanilijom,i za 8 tjedana imaš
http://www.bellalimento.com/2009/12/19/vanilla-extract/
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 10:41   #35
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
evo ja bas mislim napravit 1 ekstrakt u vodki i 1 u rumu. (btw koja je razlika izmedju normalnog ruma i onog za kolace?)
ja bi to ukljucil u kozmetiku inace..


zas se ne bi moglo koristit?


a kad vas vec citam,probal bum napravit i vanilin secer, super ideja
Zato jer bi se alkohol osjetio. Probala sam staviti alkoholni ekstrakt u obicni sojin jogurt da dobijem vanilijasti i nisam ga mogla jesti. Pretpostavljam da bi bio ok u rum kuglicama i slicnim kolacima u koje alkohol ionako ide.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 12:16   #36
a da stavis stapic vanilije u npr ulje badema? pa tak koristis..

ja bi probal i ekstrakt kave napravit na razne nacine, a isto tak i razno voce..
ako je moguce u kucnoj radinosti.. sve se to mora isprobati joj joj joj
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 12:19   #37
Ajd probaj, pa javi koliko ulje postane mirisljavo Zasad koristim vanilijasto sojino mlijeko (ono iz Hofera, bio uzgoj, litra je €1.19), pa ni ne dodajem vanilin secer (slatko je osim sto je vanilijasto).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 17:52   #38
budem budem, samo ne bas tak skoro.. za mjesec negdje...
pa ako ko stigne prije.. nek javi
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 20:57   #39
Quote:
Le Chef kaže: Pogledaj post
mahuna vanilije da stoji u posudi sa šečerom ili po meni najbolje u sjekač staviti šečera i mahunu pa miksati dok ne dobiješ fino usitnjenu smjesu. Mjera je na kilu šečera 4 mahune vanilije. Mislim da ti i jamie Oliver tako opisuje recept za vanilin šečer. To je univerzalni recept i neusporedino bolje nego ono što prodaju pod vanilin šečer u trgovinama.
baš sam danas ovo probala napraviti sa 25dag šećera i onom dr. oetker mahunom i meni to ima čudan miris. ok, vjerujem da sam zapravo navikla na umjetne arome u kupovnim vanili šećerima, ali zanima me kako vama to miriši? čista vanilija ili iam i neki drugi miris?
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 22:01   #40
Da, mirise drugacije, ali meni je to fino, kad sam izvadila mahunu, pojela sam sjemenke.

Ima i vanilin secera s pravom vanilijom za kupiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.