Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 19:11   #41
ma dobro, apsolutno svjesne stvari ne možemo raditi kao vrsta. to bi mogao samo nekakav borg koji drži sve konce u rukama.
ali očito je da nije isto kao i kad nemamo ovako razvijeno društvo.
što se tiče vike i dreke po travi i parketu, i dalje ostajem pri tome da je to samo mali rat.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:35   #42
Pročitajte si "znanstveni rad" STOTI MAJMUN, pa će vam sve biti jasno o kolektivnoj svijesti.
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 01:38   #43
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
s obzirom da je sad nekakva moda obrijanih pazuha, nogu ,obrva itd, uglavnom šta se tiče tih dlaka, mislite li da bi se buduće generacije mogle rađati sa sve manje tih dlačetina protiv kojih se tako zdušno borimo?
ne..evolucija se temelji na mutaciji gena a ne na fenotipu
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:27   #44
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ma dobro, apsolutno svjesne stvari ne možemo raditi kao vrsta. to bi mogao samo nekakav borg koji drži sve konce u rukama.
ali očito je da nije isto kao i kad nemamo ovako razvijeno društvo.
što se tiče vike i dreke po travi i parketu, i dalje ostajem pri tome da je to samo mali rat.
OK, ostaje onda da smo malo skrenuli evolucijske tokove.
Što se pak rata tiče, bio je jednom davno, u nekim novinama tekst o tome kako su muškarci preselili iz šuma na stadione. Tomićev ili Pavičićev, a možda i nekog trećeg.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:55   #45
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
OK, ostaje onda da smo malo skrenuli evolucijske tokove.
Što se pak rata tiče, bio je jednom davno, u nekim novinama tekst o tome kako su muškarci preselili iz šuma na stadione. Tomićev ili Pavičićev, a možda i nekog trećeg.
mislim da je tomićev tekst. čitao sam ga prije tu i tamo, a sad baš i ne kupujem novine...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 15:54   #46
Hm,ja sam dosta znao zabrijati na to,ali me s vremenom glava zaboljela,vjerojatno zato što ta naša sića od postotka moguče iskoristivosti mozga,nije još u stanju shvatiti pravu situaciju.Opet,kad več razgovaramo i pomišljamo na to,ipak je to neki rezultat.Teško da je na korici užarenoga planeta,mogao samo tako propupati prvi cvijetić ili stanica,činjenica je da smo došli iz dubine mračnoga Svemira,koji možda nije a možda i je beskonačan.
Naravno ovakvim tezama ruše se več neka kroz povijest ustaljena pravila.Ali oprostit če nam oni,jer tada nisu imali ono što mi imamo danas.Vjernik sam,ali ipak s nekim stavovima ne mogu se pomiriti,sa stajališta čistoga razuma.Kada sam prvi puta ugledao slike sa teleskopa Hubble,shvatio sam tko sam i gdje sam.
Sada kada svatko može reči da postoji život u Svemiru,pitanje je kakav je,ako smo mi dio toga,vjerojatno i naše slične stanice postoje drugdje.To bi značilo da postoji možda ista rasa kao i mi,naravno i druge,ovisi o klimatskim promjenama i sl.Bojim se,poznavajuči naš hranidbeni lanac i karakter,da nam se ne desi obrnuta uloga,tipa Dana Nezavisnosti.Jer ovakvim načinom života,nismo možda bolje niti zaslužili.Planet nam umire,to znamo,ljudi je sve više,počet če velike migracije,to če dovesti do novoga istrebljenja,a mi nemamo tehnologiju da skočimo dalje,i koloniziramo neki planet.
Činjenica je da i poznajemo brzinu svjetlosti nije nam dovoljno,da dosegnemo neke veče dubine,bar za ljudskoga života,znači preostaje nam nešto što ne možemo još shvatiti,dal crne rupe ili paralelni svjetovi.I u biti ko če biti prvi koji če se upustiti u to,jer sumnjam da se možemo osloniti na signal neke sonde koju čemo usmjeriti u nekakvu crvotočinu.Kroz povijest,čovječanstvo je bilo par puta na rubu,ali eto uvijek isplivamo.Evolucija je dokazani primjer,ali opet postoje i tu neke rupe,koliko sam čitao karika kad se čovjek uspravio i svijesno počeo razmišljati.Jedno je sigurno,dani su nam odbrojani htjeli mi to ili ne,pa makar u milijardama godina.Znači Svemir umire i ponovno se rađa.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:46   #47
Michael Talbot:"Holografski svemir"- za mali predah u prepucavanju oko evolucije( sadržaj daje jedan od pogleda ne evoluciju,i bla,bla....)
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:07   #48
Ima literature masu,ali eto,kombinacija milijun.Svejedno,dobro je za trenirati mozak.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:02   #49
Pročito sam prvih par postova. Ako sam dobro shvatio, kolektivna evolucija je proces zbog kojeg će sljedeća generacija mlatit svjetlosnim sabljama i neće imat dlake pod pazusima?
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:10   #50
Quote:
freudrick kaže: Pogledaj post
Pročito sam prvih par postova. Ako sam dobro shvatio, kolektivna evolucija je proces zbog kojeg će sljedeća generacija mlatit svjetlosnim sabljama i neće imat dlake pod pazusima?
da?
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 17:42   #51
Čitao sam negdje da če štakori za 10 000 godina biti kao klokani,i sl.Čovjeku če se razvijati mozak i imat čemo glave kao oni vanzemaljci.Sad,jedan je dao zanimljivu teoriju,da ti glavati koji nas posječuju smo u biti mi sami,samo u dalekoj budućnosti.Pa sad koliko tu ima istine,pojma nemam.Neke ljude poput Tesle i sl,ionako dandanas nemremo shvatiti,a opet kak je jedan lik iz nekoga Ličkog sela uopče mogao razmišljati o takvim stvarima.Mislim čudna je ta Evolucija,nekom da previše,nekom premalo,nekoga napravi da živi 100 godina,neko 50.Ima tu materijala za istražiti,mase.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 20:11   #52
zašto se teslu tako mistificira? zato jer je volio igranje fotografijom i munjama?
zato jer je imao brčiće?

što, jebemu, recite mi
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:46   #53
http://www.net.hr/znanost/page/2007/04/17/0177006.html

evo da ubacim odi posto mi se neda otvorit novi topic..i sad ce ljudi rec sta to ima sa na rubu..ma zanima me koje ce zavjere sa ispsat kako smo mi onda napredniji a ovi su razvijeniji..vanzemaljci..ljudi su hibridi,,i tako to
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 00:08   #54
eh slučajno sam se našao u ovim vodama.
i moram vam reć pošto se već godinama bavim ekonomijom. crno nam se piše
(neko če reći da su europljani negativno nabrijani), ali istina jer do prije 100 godina svi su više manje bili jednako razvijeni. izbacimo englesku, francusku i neke zemlje zapada.
moja prababa je radila svaki dan iste stvari ko i prababa nekog crnca iz afrike i s istim alatima. a danas su par zemalja opako bogate(novčano i tehnološki), dok druge jedva krpaju kraj s krajem kao Hrvatska, iako mi je to teško napisat, ali stvarno smo u kreditu do kraja. i upravo zbog tog razloga smatram da će se ljudska rasa i dalje razvijati, ako malo promislite koliko su ljudi uložili truda da se opako obogate bilo to pošteno ili ne, onda vam neće biti teško zamisliti što će biti u stanju učiniti za preživljavanje. ne da će ubijati i klati ljude nego će kratko rečeno prodati dušu vragu.
Što se tiče evolucije, smatram da bismo trebali prvo proučavati ono što nam je poznatije blisku povjest, a ne nešto što se dogodilo milijonima godina prije, a još niti ne razumijemo prošlost prije 1000 godina (primjer su piramide, i ostale čudne građevine koje su nam ostavili preci, ukoliko su to bili uopče oni)

eto toliko
__________________
Sve što je bilo negdje, otišlo je tamo di ničega nema.
pionir_pula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 20:19   #55
Quote:
pionir_pula kaže: Pogledaj post
eh slučajno sam se našao u ovim vodama.
i moram vam reć pošto se već godinama bavim ekonomijom. crno nam se piše
(neko če reći da su europljani negativno nabrijani), ali istina jer do prije 100 godina svi su više manje bili jednako razvijeni. izbacimo englesku, francusku i neke zemlje zapada.
moja prababa je radila svaki dan iste stvari ko i prababa nekog crnca iz afrike i s istim alatima. a danas su par zemalja opako bogate(novčano i tehnološki), dok druge jedva krpaju kraj s krajem kao Hrvatska, iako mi je to teško napisat, ali stvarno smo u kreditu do kraja. i upravo zbog tog razloga smatram da će se ljudska rasa i dalje razvijati, ako malo promislite koliko su ljudi uložili truda da se opako obogate bilo to pošteno ili ne, onda vam neće biti teško zamisliti što će biti u stanju učiniti za preživljavanje. ne da će ubijati i klati ljude nego će kratko rečeno prodati dušu vragu.
Što se tiče evolucije, smatram da bismo trebali prvo proučavati ono što nam je poznatije blisku povjest, a ne nešto što se dogodilo milijonima godina prije, a još niti ne razumijemo prošlost prije 1000 godina (primjer su piramide, i ostale čudne građevine koje su nam ostavili preci, ukoliko su to bili uopče oni)

eto toliko
pa nisu piramide bile prije 1000g..
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 20:24   #56
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 14:44   #57
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
zašto se teslu tako mistificira? zato jer je volio igranje fotografijom i munjama?
zato jer je imao brčiće?

što, jebemu, recite mi
Što drugo možeš očekivati od osobe koja se aktivno bavila time da bude drukčija? Osim toga, Tesla je za razne američanske novine napripovijedao čuda i čudesa. Najviše o tome kako će uvesti bežični prijenos enerfije, pa da može raspolutiti Zemlju, ...
Ne treba zaboraviti ni njegovu antologijsku rečenicu: Alkohol mi je mnogo pomagao u životu.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 14:56   #58
pa ono kaj je to Tesla fakat reko ili ?
kaj je istina da Tesla nije patentirao svoje izume i zakaj?
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 15:06   #59
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
pa ono kaj je to Tesla fakat reko ili ?
kaj je istina da Tesla nije patentirao svoje izume i zakaj?
Koliko znam, patentirao je on hrpu stvari. Jedino što si je uvrtio u glavu da radi za opću dobrobit, a ne za sebe pa je tako na kraju i bilo. Još su ga k tome i pokrali svi koji su mogli.
Napisao je on autobiografiju, mislim da se knjga zove Moji izumi. Tamo bi trebali biti vjerodostojni podaci o njemu.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 16:03   #60
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Što drugo možeš očekivati od osobe koja se aktivno bavila time da bude drukčija? Osim toga, Tesla je za razne američanske novine napripovijedao čuda i čudesa. Najviše o tome kako će uvesti bežični prijenos enerfije, pa da može raspolutiti Zemlju, ...
Ne treba zaboraviti ni njegovu antologijsku rečenicu: Alkohol mi je mnogo pomagao u životu.
čuo sam za to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.