Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2007., 12:09   #21
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
Taj "nesretni" CROR isplaćuje dividendu od 8 kuna/dionici. Da nije bilo maskiranih idiota i male likvidnosti samo bi nebo bila granica.
Također kada sam pisao o TNSA da će dolje mrzio si me, a ako te zanima i ja sam i zaradio i izgubio na njoj jer pogledaj što s njom rade. 7700 kuna, ma daj, tko tu koga. Imao sam pravo kao i ti na CROR.
ja te posluso. izaso i opet kupio na 7700.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 14:10   #22
prvo napravite kod TNSA book vrijednost, mislim da kod njih su malo dodavane nule,, to je prva stvar koja bi se trebala napravit kod te dionice,, inače imao sam dionce TNSA ali sam izašao na 8133 te ne mislim više ulazit,,,

dal sad fierma vrijedi ili ne te novce o tme mi se neda,, moj prvi prijedlog da napravite bv a ondapogledajte odbnose s povezanim društvima koji su malo zapetljani,,
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 16:04   #23
o oviem stvarima svi znamo ie moj prvi post se odnosi i naovakve u HFP, baš me zanima što će se dogoditi s takvim ološom od ljudi,,,i kome su se zamjerili i to me zanima...

i kako bii nekom bilo problem ubacit u nešto 100 MIL kuna, odeš u HFP i sve dogovoriš,, platiš par miliona dečkima, daš im prava vlasnička obečaš dividendu i svi sretni...pa do kad ćemo ovako živjeti...
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 19:21   #24
book oko 3700 ako se ne varam. ali obzirom kolko TNSA ima nekretnina book nije dobar za usporedbu. jer se sve nekretnine moraju revalorizirati. ovo sad trgovanje na 2,5 booka ne govori nista, jer nakon revalorizacije to ce biti ispod booka. vazno je poslovanje transadrije, i tu mene grize, jer ako tvrtke kceri ne pokrenu nesto radit, i transadrija ne pokrene malo svoj core biznis nema tu vecih pomaka.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 21:06   #25
Najbolje da odeš u gruntovnicu povadiš sve lokacije koje TNSA ima i sam napraviš , procjenu nekretnina pa onda redom,,,ljudi, poslovi, budući poslovi povezana društva,za nekaj se moraš zakačit da uložiš i zaradiš, bez dobre priče nema love, odeš malo kod njih na razgovor,, ja sam ih jednom zvao gospođa je bila jako ljubazna i ispričala mi dosta stvari,,odeš na skupštine,, e onda uložiš pinku,,,

to se zove ulaganje al ,,za to tereba vremena,,ak si zadovoljan samo špekulirat,, uloži malo i ak popušiš popušiš malo,,,

ja ozbiljne novce nikad ne ulažem ako nema temelja,, 10% godišnje rast na ozbiljne novce je za mene super a sve kaj je iznat je extra profit( 10% mi se još nije dogodilo, ali nada se da neću nikad past ispod),,,uvijek imam neku siću za špekulacije,,tu znam u par dana dobivat i gubit 40%
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:25   #26
Pa zar i ti sine brute

http://www.necenzurirano.com/index.p...d=339&Itemid=1

Afera ZABA


Međunarodna istraga o kriminalu u Zagrebačkoj banci


Zagebački odvjetnik Ozren Tatarac, koji inače vodi sporove protiv Zagrebačke banke, za svoju stranku Paška Kačinarija, zagrebačkog poduzetnika, uputio je 30. travnja 2007. godine prijavu o sumnjivim transakcijama i kriminalu i korupciji u Zagrebačkoj banci na nekoliko adresa u Sjedinjenim Američkim Državama, među kojima je i World Check ugledna kompanija za provjeravanje poslovnih partnera za američke tvrtke u svijetu, odnosno kompanija koja se bavi sigurnošću poslovanja uz pomoć istraživanja o kompanijama, bankama i institucijama koje posluju sa američkim partnerima.


Preko 2000 institucija, uključujući čak 45 od 50 vodećih financijskih instutucija u svijetu, te stotine američkih vladinih agencija, oslanjaju se na podatke, procjene i istrage World Check-a. Jednom kada kompanija uđe na crnu listu World Check-a gotovo je nemoguće da u SAD-u obavlja bilo kakve investicijske, financijske ili druge poslove bilo s kojom ozbiljnom kompanijom, financijskom institucijom ili Vladom. Osim toga, s takvim podatcima SAD upoznaju i svoje partnere te ih na taj način upozoravaju na nesigurnost poslovanja sa određenom institucijom.


Istraga protiv ZABE u SAD-u


Upravo to bi se moglo dogoditi Zagrebačkoj banci i njezinoj Upravi. Naime, odvjetnik Ozren Tatarac prijavio je World Check-u kriminal i korupciju, te prijevare u vođenju bilanca Zagrebačke banke. Vrlo brzo, dobio je odgovor te ugledne američke institucije, kako su započeli istragu o slučaju Zagrebačke banke.


„Dokumentacija kojom raspolažemo dokazuje krivotvorenje osnovne poslovne dokumentacije Zagrebačke banke uključujući krivotvorenje podataka o vlasništvu nad dionicama Zagrebačke banke, te krivotvorenju podataka o vlasništvu nad nekretninama koje su upisane u poslovnim knjigama banke“, navodi se u prijavi World Check-u.


„Obzirom da se radi o najvećoj banci u regiji Zapadnog Balkana (...) postoji velika opasnost štete za zapadne financijske institucije i moguće investitore „u dobroj volji“. Stoga smatramo Vašom obvezom da provjerite ove naše tvrdnje i izvijestite Vaše klijente o rezultatima Vaše istrage. Ukoliko propustite postupiti po ovoj prijavi, svakako, riskirate biti suodgovorni za štetu koju bi Vaši klijenti mogli pretrpjeti, počevši od dana podnošenja ove prijave“, stoji u prijavi odvjetnika Tatarca od kraja travnja ove godine.


Vlasništvo dionica Luković prebacivao na off shore kompanije


U nastavku ove prijave odvjetnik Paška Kačinarija detaljno opisuje malverzacije Uprave Zagrebačke banke vođenjem dvostrukog knjigovodstva i kada su u pitanju nekretnine Zagrebačke banke, odnosno 113 nekretnina koje ZABA vodi u svojim poslovnim knjigama kao vlasništvo, a da to u stvarnosti nije tako. „Radi se o krivotvorenju bilanca“, tvrdi odvjetnik Tatarac i argumentira svoje tvrdnje priloženom dokumentacijom World Check-u.


U nastavku prijave odvjetnik Ozren Tatarac opisuje detaljno i tehnologiju prijevare dioničara i stvarnih vlasnika Zagrebačke banke, odnosno opisuje način na koji je Uprava Zagrebačke banke krivotvorila vlasničku dokumentaciju Zagrebačke banke i nezakonito prepisala vlasništvo nad dionicama Zagrebačke banke uskoj skupini ljudi ilegalno razvlašćujući na taj način stvarne i zakonite vlasnike ZABE.


„Menadžment banke neovlašteno je preuzeo dionice banke koje su pripadale stvarnim dioničarima (1287 poduzeća) i prebacile su vlasništvo tih dionica na odabrane off shore kompanije“. Dokumentima o toj prijevari Tatarac zapravo dokazuje Amerikancima kako je Franjo Lukovi prebacio vlasništvo dionica Zagrebačke banke na off shore kompanije koje su onda potpisale fiktivni ugovor o prodaji dionica sa Unicredito Italiano, a zapravo se radilo o tajnom ugovoru o čuvanju dionca, prema kojem Luković i uska skupina ljudi i nadalje ostaju vlasnici donica i po tim dionicama imaju većinska upravljačka prava. U prijavi se naglašava kako je cijela operacija izvedena tijekom najtežih dana agresije na Hrvatsku i Domovinskog rata, čime se zapravo Lukovića i njegove partnere u ovoj prijevari optužuje za ratno profiterstvo.


Tko su vlasnici?


I u ovoj prijavi World Check-u navode se podatci o vlasništvu Republike Hrvatske i Srbije nad dionicama i imovinom Zagrebačke banke.


„ZABA je formirana spajanjem Kreditne banke Zagreb i Gradske komunalne banke Grada Zagreba, čiji su osnivači i vlasnici bili Grad Zagreb, bivša Jugobanka sa sjedištem u Beogradu, čiji je pravni sljednik Republika Srbija. Republika Hrvatska je pravni sljednik svih ostalih neprivatiziranih dionica Zagrebačke banke. Prema podatcima kojima raspolažemo današnji vlasnici Zagrebačke banke stvarno i zakonito su vlasnici jedva 21% ukupnog dioničarskog kapitala ZABE“, zaključuje u prijavi Tatarac.


Ozbiljne posljedice za stabilnost financijskog i bankarskog sustava u Hrvatskoj


Pismo odvjetnika Paula Djurisica nadležnim američkim državnim institucijama, također dokazuje kako je u SAD-u u tijeku istraga o navodima i prijavama paška Kačinarija o kriminalu, korupciji i pljački u Zagrebačkoj banci. Drugim riječima od nedavno ZABINA je Uprava i pod međunarodnom istragom i krađi dionica i krivotvorenju poslovnih knjiga Banke, kao i Knjige dioničara. Ovakva istraga, ali i njezin mogući i vjerojatno negativan ishod u SAD-u imati će ozbiljne posljedice za stabilnost hrvatskog financijskog i bankarskog sustava. Hrvatska bi se prvu puta od svoje samostalnosti mogla suočiti sa ozbiljnim gospodarskim sankcijama Zapada zbog kriminala Uprave Zagrebačke banke. Naravno, iz razloga što su država i vlast propustili reagirati na prijave Paška Kačinarija u Hrvatskoj i zapravo su se aktivno uključile u prikrivanje kriminala u ZABI. Odgovor Kathryn Schwerin iz World Check-a odvjetniku Ozrenu Tatarcu također potvrđuje kako je u tijeku američka istraga protiv Uprave Zagrebačke banke. „Istražujemo slučaj i nakon toga ćemo poduzeti potrebne akcije“, navodi se u odgovoru. Utvrdi li se vjoerodostojnost dokumentacije koju je instiucijama u SAD-u dostavio Kačinari preko svojih odvjetnika, tada SAD mogu i bez Hrvatske pokrenuti kazneni postupak protiv odgovornih osoba. Osim toga, vrlo vjerojatno će doći do blokde svih žiro računa, imovine i poslova koji se u svijetu, osobito u SAD-u obavljaju preko Zagrebačke banke. A takve će sankcije prema Zagrebačkoj banci u Hrvatskoj proizvesti do sada najozbiljniju krizu financijskog sustava.


Prijavu odvjetnika Ozrena Tatarca World Check-u možete pročitati OVDJE.


Pismo američkog odvjetnika Paula Djurisica možete pročitati OVDJE.


Domagoj Margetić
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:09   #27
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
Domagoj Margetić
sve je bilo super do ovoga dijela
a onda je sve palo u vodu....
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.