Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2016., 20:16   #3961
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
zid nije dovoljno ravan za navedeno
Zar je stvarno toliko neravno?
Ljepljenjem se može premostiti dosta neravnina, stavljaš negdje više ljepila a negdje manje.
U grabe možeš prethodno nalijepiti trakice knaufa pa na njih ljepilo.
Jeftinije i brže.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 00:02   #3962
Quote:
darac505 kaže: Pogledaj post
Zar je stvarno toliko neravno?
Ljepljenjem se može premostiti dosta neravnina, stavljaš negdje više ljepila a negdje manje.
U grabe možeš prethodno nalijepiti trakice knaufa pa na njih ljepilo.
Jeftinije i brže.

Taj dio ću još odlučiti.

Recite, Knauf fugenfiler - jel to najbolje riješenje za spojeve?

Zadnje uređivanje Fishkal : 18.02.2016. at 00:18.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 01:01   #3963
ne. Uniflott je puno bolji. Sto ne znaci da ce ti puknuti spojevi sa fugen-om ako je sve urađeno kako treba i spada.

U biti sta se pucanja spojeva tice, tu puuuno vecu ulogu igra sama konstrukcija nego materijal za ispunu
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 21:55   #3964
u knauf ormar dimenzija 40x40, visina 270, na koji nacin postaviti drvene police? knauf je podebljan s unutarnje strane osb plocom, a straznja strana je pravi cigleni zid. police su potrebne radi casa, kuhinjskog pribora....
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 18:13   #3965
Ekipa može savjet kako ovo napraviti ?

Planiram ovako napraviti knauf u kuhinji, ne znam da li to može tako, dakle gornji i donji dio bi bili povezani samo sa ove 4 metalne cijevi od inoxa ili nečega već sličnoga.. ??
Strop je požbukan, gore su mont gredice i ispune koje su šuplje pa me to najviše brine da li će biti ok ?



http://i.imgur.com/i4tOVah.png

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2016. at 21:33. Reason: E moj turbo.....baš si turbo, još da staviš sliku kako treba.....
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 18:32   #3966
[QUOTE=turboCRO;57567613]Ekipa može savjet kako ovo napraviti ?

Planiram ovako napraviti knauf u kuhinji, ne znam da li to može tako, dakle gornji i donji dio bi bili povezani samo sa ove 4 metalne cijevi od inoxa ili nečega već sličnoga.. ??
Strop je požbukan, gore su mont gredice i ispune koje su šuplje pa me to najviše brine da li će biti ok ?





http://i.imgur.com/i4tOVah.png

Može se napraviti točno ovako kako želite. Neće bit problema ukoliko se kuzite u pisao

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2016. at 21:33.
briggs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 18:36   #3967
ne štima nešto ili sam krivo razumio gornji blok crveno obojan izgleda kao konzola?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 18:58   #3968
Da gornji dio je zamišljen kao knauf cca 10cm visine, iz kojeg se spuštaju te 4 šipke i onda je dolje još jedan manji knauf cca 15 cm visine..

Evo slika samo knaufa i tih šipki možda bude jasnije...



Da li i dalje stoji da to može tako ?
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:00   #3969
evo i iz drugog kuta... odozgora

turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:08   #3970
Ma moze bez grÄŤa..

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:07   #3971
možeš li pogledati ovu alternativu https://www.pinterest.com/pin/197102921170191169/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:24   #3972
ok ekipa hvala, šaljem za par dana slike dok složim.. u biti problem mi je samo pronaći ove cijevi, nemam baš točnu ideju di i što da tražim.. ako imate prijedlog pucajte...
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:57   #3973
sve ide na pocinčane cijevi za vodovod, i iz ostalih slika možeš zaključiti. a uvijanje (pričvršćivanje) ide preko Dijana vijaka za strop
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 19:08   #3974
Ovako, u prostoriji imam spusteni strop, spusten je kojih dvadesetak cm i stavljena zvucna izolacija jer je iz stana iznad dolazila nesnonsna buka...

Uglavnom da ne duljim, kada se to radilo nije bilo ovih led fora i tome slicnih stvari i radilo se tako da se sa ovim visilicima postavila konstukcija i onda na njih stavile table, znaci imaM posve ravan plafon od zida do zida.

E sad bi nekako uokolo stavio nekakav obrub i ledice koje bi svjetlile prema gore, led mi je struka i to mi nije problem, stavio bi rgb se regulacijom boje svjetla ali bi volio i ovaj knauf dio napravit sam a ne znam kako?

Ne bih to spustao previse od stropa ni micao daleko od zida, recImo spustit desetak i odmaknit dvadesetak cm...

btw:
Jel' netko mozda vidio kod nas negdje ovakve profile za led rasvjetu??

https://youtu.be/4UCR-IYQHqY?t=2m6s
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...

Zadnje uređivanje Apocalypso™ : 12.03.2016. at 19:44.
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:47   #3975
Ma ja mislim da nema potrebe za tim profilima,ja sam uzeo s ebaya samoljepljivu led traku i opleti kad je gore zaljepis nemoze nikud istina bog ova moja je bila s 3m trakom tako da mislim da je i kvaliteta ok,jedino sto nisam uzeo a nije mi se dalo cekat su plasticni kutnici pod 90 stpljena da ne frces traku kad trebas smotat u cosku,ali uglavnom imas za kupit pa sad znas kutnik za rbg traku.Ako ne zelis previse spustat strop imas profile od 50mm tako da ti je to dosta da traku uglavis.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 08:31   #3976
Strop ti je spustan na križnoj konstrukciji, ili..?
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 08:34   #3977
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Strop ti je spustan na križnoj konstrukciji, ili..?
Ma je koliko se sijecam, davno je rađeno, tako su nesto radili, pobusili one visilice i onda su pruzili uzduzne profile koji su sjedali na onaj bocni i onda su na kriz opet stavljali mislim iste takve profile vezali ih za ovaj gore i ustekavali u onaj pas na zidu...
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 08:37   #3978
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da nema potrebe za tim profilima.
Ma nema potrebe sta se tice samih ledica, to znam, vise sam ih mislio stvait jer bas i nisam ekspert za knauf pa bi mislim sve skupa izgledalo malko urednije..

Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
jedino sto nisam uzeo a nije mi se dalo cekat su plasticni kutnici pod 90 stpljena da ne frces traku kad trebas smotat u cosku,ali uglavnom imas za kupit pa sad znas kutnik za rbg traku.
Kazem trake su mi struka, one nisu problem, u ovom slucaju mi cak ni ne trebaju kutnici jer imam repeatere/amplifiere na uglovima pa...

Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Ako ne zelis previse spustat strop imas profile od 50mm tako da ti je to dosta da traku uglavis.
Ma ne zelim al opet se bojim da je 5 cm premalo i da bi lampice prejako svjetlile po plafonu, tj da bi glow effect bio prejak...
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 03:29   #3979
pozdrav, zanima me jel moguće nekim rezanjem cw profila napravit diy konstrukciju za vrata koja ulaze u zid - kazetna vrata. hvala
sprajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 21:56   #3980
Impregnacija rigipsa

Pozdrav ljudi,
da li mi netko može reći mora li se rigips koji je komplet dva puta pregletan potrebno impregnirati nekim grundom prije bojanja? Tiefengrund?
Trenutno je sve fino glatko ali ima dosta prašine?
Hvala
Džon777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.