Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 21:22   #21
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Pelle,koja kokošja jaja bi ti nama preporučio? Mislim za nas koji nemamo prijateljicu u vukomeričkim goricama!
Ja kupujem u našem lokalnom lancu Brodokomercu i oni imaju iz Vrane ( malo mjesto kraj Biograda) i iz Pule Agro...neštozaboravila sam nastavak!
I usput gdje Plodine nabavlja jaja?
Na prvom mjestu upoznati na placu neku vašu riječku kumicu kojoj možete vjerovati, na drugom Linaturu.


Allexis
gdje kupuješ jaja kokoši hrvatica ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 00:10   #22
U grga čvarku na vrbanima 3 zadnje 2 godine...ponekad imaju i neka eko jaja, ali se ne mogu sjetiti proizvodaca, do njih rijetko dodem, jer se unaprijed rezerviraju, a kako uzimam i od frendice, onda ni ne rezerviram, pa kupim kada ima viska....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:34   #23
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Na prvom mjestu upoznati na placu neku vašu riječku kumicu kojoj možete vjerovati, na drugom Linaturu.


Allexis
gdje kupuješ jaja kokoši hrvatica ?
Ja sam tako i napravila ovo proljeće. Kod jedne nonice sam kupovala jaja ( 10 jojca -20 kunića),velika,biskvit žut! Ali preko ljeta nisam jer bi karton jaja bio između salate i luka,nema friza a vani 30 u hladu! Doduše, čini mi se da ni jaja nije bilo!
Stiže jesen ali nje nema!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 15:31   #24
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Netočno! Kokoši iste pasmine mogu nesti jaja različite boje.

Boja je genetski određena i nema veze s pasminom. Ona ovisi o mogućnosti ugradnji pigmenta ovoporfirina tijekom prolaska jaja kroz jajovod. Ugradnja može biti i djelomična i tada je jaje pjegavo. Kod naših najčešćih crvenih nesilica prema boji nekoliko ušnih pera kokoši (odmah iza oka) može se znati koje će boje biti jaja. Bijela ušna pera znače bijelu ljusku, a smeđa smeđu. Kokoši bilo koje pasmine, a koje uslijed križanja imaju krvi araukana kokoši mogu nesti i zelena jaja. Viša cijena smeđeg jaja u USA i Kanadi je uvjetovana time što su nesilice koje uglavnom nesu smeđa jaja veće mase i time im je potrošnja hrane veća, dok hibridi leghorn kokoši koji skoro uvijek nesu bijela jaja imaju najmanji utrošak hrane.
thanks
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 12:44   #25
Evo kutije, jutros kupila



__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 12:56   #26
kolko košta tih 10 jaja?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:57   #27
20 kn kutija...kod frendice mi je 15 kn, ali trenutno kokice ne nesu...isto ima kokosi hrvatice...

Prosli tjedan sam uzela ovu kutiju (18 kn), jer nije bilo drugih...jaja su dosta veca, smeđa ljuska, ali mi nisu tako dobra kao od zadruge...

__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 20:36   #28
hvala
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:52   #29
Vidim da se nije uploadala slika jaja u zadnjem postu, pa evo opet

__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 16:13   #30
Moji imaju također kokošinjac, jaja obično kupujemo zimi kada koke ne nesu jaja, ali to nekad nije tako uvjek.
Inače imamo i patke među njima, pa si znam peči sa kokošjim i pačja jaja. Ona su po ljuski bijela a iznutra izgleda sve isto kao kod kokošjih
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:52   #31
Dvije kune jedno jaje?
Ja ti prodam sve ako želiš, i to unaprijed deset godina

Jedva prodam jaje za jednu kunu komad, i još mi se nađu pametnjakovići koji kažu nešto tipa "pa u centrima ima po 0,60kn".
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 01:30   #32
Gdje prodajes jaja i koje kokosi imas...

kod frendice sam sigurna da su prava domaca, jer njene kokice imaju 10 tisuca kvadrata dvorista za sebe, zajedno s patkama i ne hrane ih "otrovima", s obzirom da proizvode sve za sebe, a visak prodaju meni...

O zadruzi sam citala i gledala priloge - poceli su tako da su se povezali na razini zupanije sa svima koji su za sebe drzali kokosi hrvatice i prodavali visak...u mojoj lokalnoj trgovini se kutije rasprodaju u 3 dana kada dodu...sad moram cekati do petka...

Ove opg fucek sto sam opet kupila u zamjenu, nisu mi ni priblizno dobra, iako pise da su slobodni uzgoj...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:40   #33
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post

kod frendice sam sigurna da su prava domaca, jer njene kokice imaju 10 tisuca kvadrata dvorista za sebe, zajedno s patkama i ne hrane ih "otrovima", s obzirom da proizvode sve za sebe, a visak prodaju meni...
Tako negdje i kod mojih, imaju velik free range

Jaja sam zadnji put kupio... Nikad
Znaju mi stajat u šupi i par tjedana, nikad problema.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 12:04   #34
Njene zadnjih mjesec dana bas ne nesu jaja, pa moram kupovati, a rijetko nadem ove hrvatice
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 17:38   #35
moj kokošinjac je isto imao faze da nisu nesle jaja. Obično je to bilo zimi inace sjecam se kada je u Hrv bila ptičja gripa onda su govorili na vijestima da ne puštamo koke van na dvoriste tj da budu samo unutra onda su slabije jele i naravno slabije nesle jaja.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:34   #36
Moja mama zimi kokama daje piti mlake vode i svaki dan ima jaja - 3koke 3jaja
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 23:42   #37
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Gdje prodajes jaja i koje kokosi imas...
Prodajem prijateljima i poznanicima, kako na koga naletim. Nije ništa na veliko, već eto toliko da se neka kuna zaradi jer ne mogu toliko jaja pojesti.
Imam šest različitih pasmina.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:19   #38
Evo jos jaja te kupim kad nema od zadruge...samo sto su i ona rijetka u prodaji...bolja su mi od ovih gore opg fucek...



__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 16:37   #39
Jaja iz slobodnog uzgoja (1HR...) kupujem na kiosku Veronike na Kvatriću, a ima ih i u njihovom dućanu na uglu Petrove i Bukovačke (Zagreb). A valjda i u svim ostalim Veronikama?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:59   #40
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Evo jos jaja te kupim kad nema od zadruge...samo sto su i ona rijetka u prodaji...bolja su mi od ovih gore opg fucek...
Kupujem jaja iz "sretnih kokica"...tj.podnog uzgoja...
Ne trolam , da ne bi netko mislio, ali po čemu osjetiš razliku u ta dva pakiranja koja si navela i po čemu su ova druga bolja?
__________________
Asti miša.

Zadnje uređivanje L3go : 02.12.2016. at 19:29. Reason: img
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.