Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 22:19   #1
Zasto ljudi moraju umrijeti?

Pitam sve vjernike na podforumu
Zasto ljudi moraju umrijeti..
Htio bih da mi kazete videnje razlicitih religija na smrt
i pokusate mi odgvoriti zasto..
I kakav je to bog koji dopusta da patimo i da
neznamo sta se desilo sa nasim najmilijima
until it sleeps is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:34   #2
Vjernici "znaju" šta se desilo umrlima. Štaviše, neki mogu "utjecati" na ishod (vidi pod "Indulgencija").

А naći će i razlog za umiranje koji se uklapa u cijelu priču o svemogućem i njegovoj volji. Nek to slobodno ovdje objasne, bolje od mene.
Umiremo jer smo proizvod sa rokom trajanja (kao i svi ostali osim neživih predmeta).
*unknown* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:13   #3
potpitanje

Samo jedno potpitanje. Jel želiš znati odgovor religije, ili naše osobno mišljenje?
(znam da si gore napisao da pitaš vjernike, ali me buni kakav odgovor zapravo gore očekuješ)
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:16   #4
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Samo jedno potpitanje. Jel želiš znati odgovor religije, ili naše osobno mišljenje?
(znam da si gore napisao da pitaš vjernike, ali me buni kakav odgovor zapravo gore očekuješ)
pa htio bih saznati oboje,i tvoje misljenje i tvoje vjere i drugih vjera
until it sleeps is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:37   #5
Quote:
until it sleeps kaže: Pogledaj post
pa htio bih saznati oboje,i tvoje misljenje i tvoje vjere i drugih vjera
biti vjernik ne znači biti dio religije, a religja i vjera su dva zasebna pojma, ne?
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:39   #6
Quote:
until it sleeps kaže: Pogledaj post
Pitam sve vjernike na podforumu. Zasto ljudi moraju umrijeti.. Htio bih da mi kazete videnje razlicitih religija na smrt i pokusate mi odgvoriti zasto.. I kakav je to Bog koji dopusta da patimo i da neznamo sta se desilo sa nasim najmilijima
Bio je ovdje topic do skora 'smisao patnje'.
Evo ja ću ti dati svoje mišljenje (a što o tome veli moja vjera imaš u Kur'anu časnom). Svatko tko jednom udahne mora nekada izdahnuti. Nije moguće da stvorenja vječno žive jer je njihov hardware propadljiv. No, smisao nije u duljini tvog života nego u kvalitetu. Znači, bitno je kakv život živiš a ne koliko dugo. Zato živi moralno i čestito, gdje god možeš uradi nešto dobro, a onoga što ne želiš da se tebi desi nemoj ni ti drugima raditi i od toga se kloni. Trudi se da iza tebe ostane bar malo bolji svijet, nego si ga zatekao. Budi skroman jer ne možeš da letiš. I često razmišljaj o onome što osjećaš u sebi i što vidiš oko sebe. Ovo sigurno znam: da je život jedna njiva. Pa pazi što po njoj siješ. Jer možda slijedi i žetva.

Neke stvari ne možemo znati, pa tako i što bude sa našima najmilijima, no, kada bismo sve znali - što onda?! Njih se sjeti po dobru. Ovdje moram stati jer vidim da je sve ovo teško izreći. Predlažem ti da sve te odgovore ipak potražiš u sebi. Teško će ti ih izreći netko od nas. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:45   #7
Quote:
until it sleeps kaže: Pogledaj post
Pitam sve vjernike na podforumu
Zasto ljudi moraju umrijeti..
Htio bih da mi kazete videnje razlicitih religija na smrt
i pokusate mi odgvoriti zasto..
zato što smo egocentrični i svi bi htjeli živjeti vječno, te se bog pobrinuo da i budući naraštaji imaju gdje živjeti.
Quote:
I kakav je to bog koji dopusta da patimo i da
neznamo sta se desilo sa nasim najmilijima
svi se to ponekad pitamo, no svima je tako, svi pate manje ili više.

osobno me više zanima upravlja li bog svakodnevno našim životima ili je prepustio veći dio naših života slučajnostima.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:55   #8
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
osobno me više zanima upravlja li Bog svakodnevno našim životima
ili je prepustio veći dio naših života slučajnostima.
Ja ne vjeruje da smo marionete. Nekako mi nebi imalo smisla sve to.
Uvjeren sam da imamo slobodu te smo odgovorni za ono što radimo.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 12:53   #9
Ljudi umiru i ostavljaju svoje zapise u potomcima jer nisu osobito napredan oblik života.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:05   #10
Ljudi moraju umrijeti i točka. SMRT je neizbježna i svakog će zadesiti.

Smrt je jedina i prava istina.
Torsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:05   #11
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
osobno me više zanima upravlja li bog svakodnevno našim životima ili je prepustio veći dio naših života slučajnostima.
nema odgovora da se može dati koji če isključivat ijedno od odgovora "da" ili "ne".

Možeš bit upravljan, ali svijesno, to bih rekao vođen jer ta riječ to bolje opisuje, a možeš biti slobodan u grijehu i nesvijesno u grijehu, dakle On nas nije ostavio same a ne upravlja konkretno nama samima, več sami se opredjeljujemo a On nas
vodi ako hoćemo, no to vođenje nije robovsko več je slobodno.

Teško objašnjiva tema, no važno je znati da uvijek ima izbor, uvijek ima nade, potrebno je za to nešto no to bi bila druga tema.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:08   #12
Quote:
Torsus kaže: Pogledaj post
Ljudi moraju umrijeti i točka. SMRT je neizbježna i svakog će zadesiti.

Smrt je jedina i prava istina.
na temelju cega to zakljucujes? na primjerima oko nas? to ne znaci da cemo i mi.

also, bzvz je kad kazes da je smrt istina. istina ima vise.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:11   #13
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Ljudi umiru i ostavljaju svoje zapise u potomcima jer nisu osobito napredan oblik života.

šta ti znači riječ ljudi tj. čovjek? samo tijelo ili što?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:18   #14
Quote:
until it sleeps kaže: Pogledaj post
Zasto ljudi moraju umrijeti..
dali ograničavaš čovjeka na tijelo?
ako ne, onda znaš da materija samo gubi "životnu energiju", a ako pak da onda nisi upoznao sebe niti život niti imaš kapaciteta u ovom stanju razumjet to na temelju onoga što napišem.

A kao nastanak smrtnog tijela je kriv čovjek sa svojim odbačenjem Boga, slušanjem sotone, i uzdizanjem sebe itd, ukratko čovjek se utopio u grijeh, no izlaz postoji i vrata za život postoje.

Quote:
until it sleeps kaže: Pogledaj post
I kakav je to bog koji dopusta da patimo i da
neznamo sta se desilo sa nasim najmilijima
Dali si upoznat/a s učenjima Isusa Krista, da sad ne odgovoram s mnogo rečenica pa da kažem da tamo nađeš potpuni odgovor, ako pak nisi preporučam ti čitanje Isusova nauka.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:23   #15
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post




A kao nastanak smrtnog tijela je kriv čovjek sa svojim odbačenjem Boga, slušanjem sotone, i uzdizanjem sebe itd, ukratko čovjek se utopio u grijeh, no izlaz postoji i vrata za život postoje.
covjek ima slobodnu volju i ima pravo odbaciti Boga , ali Njega to vrijeda do te mjere da je to opisao ovako kako ti kazes. " svojim odbačenjem Boga, slušanjem sotone, i uzdizanjem sebe itd, ukratko čovjek se utopio u grijeh, no izlaz postoji i vrata za život postoje.


zasto?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:27   #16
bumbar, nema dokaza da postoji životna energija. pogoni nas kemijska energija tvari koje unosimo u probavni sustav, a održava toplinska energija okoline.
Zašto tražiš natprirodno tamo gdje ga nema? Jesi li vjernik, ili padaš na stranu New Agea koji uzaludno traži dokaze?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:48   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
bumbar, nema dokaza da postoji životna energija. pogoni nas kemijska energija tvari koje unosimo u probavni sustav, a održava toplinska energija okoline.
Zašto tražiš natprirodno tamo gdje ga nema? Jesi li vjernik, ili padaš na stranu New Agea koji uzaludno traži dokaze?
Sve svoje zasto ima zato ta kemijska tvar da bi je unjeli moramo se potruditi za nju. Da covijek nemora jesti ne bi morao ni raditi..!!
A da ne radimo bili bi trutovi lijencine a znamo jedan od 7 SMRTNIH GRIJEHA JE LIJENOST!!!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:46   #18
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
covjek ima slobodnu volju i ima pravo odbaciti Boga , ali Njega to vrijeda do te mjere da je to opisao ovako kako ti kazes. " svojim odbačenjem Boga, slušanjem sotone, i uzdizanjem sebe itd, ukratko čovjek se utopio u grijeh, no izlaz postoji i vrata za život postoje.


zasto?
ne razumjem te u potpunosti, no na pitanje "zšto" možeš naći razloge u Isusovom nauku, da neuđem u veču dubiozu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:50   #19
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
bumbar, nema dokaza da postoji životna energija. pogoni nas kemijska energija tvari koje unosimo u probavni sustav, a održava toplinska energija okoline.
Zašto tražiš natprirodno tamo gdje ga nema? Jesi li vjernik, ili padaš na stranu New Agea koji uzaludno traži dokaze?
Ja ne pišem to kako bih sebi objašnjavao ili definirao itd., ja nastojim približiti strano onome tko nezna što je to.

Nisam ni jedno ni drugo, ono sam što jesam bez ljudskih obilježja i o sebi u toj razini rasprave (javno) neču govorit.

A ovo da ja tražim dokaze je apsurd, pa ja se borim protiv toga i u raspravam iznosim tezu da se Bog ne želi dokazat.

Čitava rasprava na toj razini znanosti, dokaza itd nije mi prihvatljiva niti je ispravna, za pojašnjenje ovoga jedino je moguće kroz stvarni život (dakle nema te rasprave kojom bi netko to sam uvidio, no kroz svoj život ima i sam poznajem takve koji su to shvatili bez utjecaja institucije ili manipulacije s nečije strane itd).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:55   #20
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
ne razumjem te u potpunosti, no na pitanje "zšto" možeš naći razloge u Isusovom nauku, da neuđem u veču dubiozu.
ali ja ne prihvacam isusov nauk niti boga . zasto moram umrijeti, zasto me se povezuje sa sotonom i trpa u grijeh? ja se smatram dobrom osobom.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.