Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2007., 22:37   #1
Laser-tag

Laser-tag je oprema slična miles sustavu kakvu koriste vojnici samo je mnogo jednostavnija i jeftinija.

Bez puške (znači sama elektronika sa odašiljačem, prijamnikom..) znači jedan komplet je moguće sastaviti za cca 500 kn.


Može se postaviti na paintbal ili airsoft a može se koristiti i kao samostalan sustav budući da ima znatno veći domet od njih. Prednost mu je i ta što je puno teže varati u odnosu na airsoft ili paintb.

Ja bi stavio to na airsoft tako da ostane neki trzaj.

Moja je želja složiti za početak par kompleta i otvoriti poligon pa da vidimo onda Call of Duty u živo.

http://users.edpnet.be/charlesetchristelle/milestag/

http://www.lasertagparts.com/mtdesign.htm
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 23:53   #2
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
Laser-tag je oprema slična miles sustavu kakvu koriste vojnici samo je mnogo jednostavnija i jeftinija.

Bez puške (znači sama elektronika sa odašiljačem, prijamnikom..) znači jedan komplet je moguće sastaviti za cca 500 kn.


Može se postaviti na paintbal ili airsoft a može se koristiti i kao samostalan sustav budući da ima znatno veći domet od njih. Prednost mu je i ta što je puno teže varati u odnosu na airsoft ili paintb.

Ja bi stavio to na airsoft tako da ostane neki trzaj.

Moja je želja složiti za početak par kompleta i otvoriti poligon pa da vidimo onda Call of Duty u živo.

http://users.edpnet.be/charlesetchristelle/milestag/

http://www.lasertagparts.com/mtdesign.htm
Oprema je prilicno skupa, za dva tima od po nekoliko ljudi cijene se krecu oko 30000 za novu opremu, a polovno se moze naci za desetak hiljada. S skuplji sistemi, za vise igraca, se prodaju i za 250000$, pa cak i vise.

Domet jeftinih sistema je mali, preciznost nikakva, namijenjeni su upotrebi u zatvorenim prostorima. Jeftini uredjaji ne koriste lasere za aktivaciju senzora, vec IC. Laseri se koriste samo za nisanjenje. Znaci domet ispod 30m u najboljem slucaju.

O "uradi sam" rjesenjima nemoj ni sanjati.
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 00:03   #3
Zašto ne probati "uradi sam"??

Već sam nabavi dio opreme, ali trenutno se oporavljam od ozljede pa ne mogu u radionu sljedećih cca 2mj.

Mislim da će domet biti između 50 i 200 metara.

Znam da tu nema lasera.

Za veći domet treba koristiti leće a opremu koristiti unutar šume ili za vrijeme oblačnog vremena jer sunce ometa prijamnike.

Ono što ja imam sad kod sebe je oprema za 4 kom i došlo me je nekih 700kn.
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 02:06   #4
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
Zašto ne probati "uradi sam"??

Već sam nabavi dio opreme, ali trenutno se oporavljam od ozljede pa ne mogu u radionu sljedećih cca 2mj.

Mislim da će domet biti između 50 i 200 metara.

Znam da tu nema lasera.

Za veći domet treba koristiti leće a opremu koristiti unutar šume ili za vrijeme oblačnog vremena jer sunce ometa prijamnike.

Ono što ja imam sad kod sebe je oprema za 4 kom i došlo me je nekih 700kn.
Ne govorim da ne treba pokusati, ne znam sve detalje, ali mislim da ti nece biti lako... Fokusiranje signala, prijemnici koji ce reagirati kako treba, odnosno "kupiti" signal iz svih pravaca, a ignorirati reflektirane zrake, pouzdanost pri naglim pokretima, odziv sistema i sl... U svakom slucaju sretno.
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 23:52   #5
Znam da diže prastaru temu, ali sam slučajno je izgoglao tražeći slično rješenje.
Bana, dali si uspio što sa ovim, ili si u potpunosti prešao na Airsoft? Mislim da ako bi se tako nešto moglo skompletirati, da bi bilo mnogo praktičnije rješenje od airsofta. Na koncu mnogo sigurnije što se tiće "civila", tako da nemoramo tražiti poseban teren bez sličajnih prolaznika već se možemo npr. napucavati u bilo kojoj šumi.
Na koncu ako igrači ne zahtjevaju pretjeranu realnost, može se proći sa relativno malo detektora koji se mogu postaviti npr. samo na šljem.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 07:29   #6
zapelo na programiranju PIC-a, zapravo nije zapelo nego sam čekao ljepše vrijeme

jebada kad moraš to raditi poslije posla, a godišnji ne mogu dobiti

lasertag sam za sebe hm?, mislim da ne bi se našao u tome jer bi izgledalo predjetinjasto

lasertag u kombinaciji sa airsoftom je prva stvar koju namjeravam probati i to čisto iz znatiželje iako ne očekujem neke rezultate jer ta ideja je vani već isprobana i napuštena

lasertag i blank pistols mi zgleda zanimljivo no treba riješiti niz problema tipa sigurnost

prijemnici (ili ti detektori) je TSOP 4840 dimenzija cca 7mm x 6mm tak da to stvarno ne bi narušavalo izgled ili bilo šta drugo, više me smeta kablovinje koje to povezuje
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 08:39   #7
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
zapelo na programiranju PIC-a, zapravo nije zapelo nego sam čekao ljepše vrijeme

jebada kad moraš to raditi poslije posla, a godišnji ne mogu dobiti
Ako se nađe još zainteresiranih mogli bi podjeliti posao.

Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
lasertag sam za sebe hm?, mislim da ne bi se našao u tome jer bi izgledalo predjetinjasto
A čuj, vojska ne misli tako.

Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
lasertag u kombinaciji sa airsoftom je prva stvar koju namjeravam probati i to čisto iz znatiželje iako ne očekujem neke rezultate jer ta ideja je vani već isprobana i napuštena
Ali u takvoj kombinaciji dobiješ najgore od oba svijeta. I dalje trebaš specijalni teren jer airsoft nemožeš prakticirati gdje ti se sprdne zbog prolaznika, a imaš i relativnu nerealnost lasertaga jer ako nekoga pogodiš IR zrakom i odašiljač se oglasi kako će on dokazati da ga kuglica nije pogodila. S druge strane sa samim lasertagom odeš u prvu šumu, netrebaš metke niti ima brige hoćeš li pogoditi slučajnog prolaznika.
Na koncu ako želimo realnost u lasertagu, možemo simulirati borbu sačmaricama.

Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
prijemnici (ili ti detektori) je TSOP 4840 dimenzija cca 7mm x 6mm tak da to stvarno ne bi narušavalo izgled ili bilo šta drugo, više me smeta kablovinje koje to povezuje
A ako bi se takav prijemnik mogao kao gotov eventualno nabaviti, pa da prijemnik ima u sebi i sirenu i svoje baterije, u tom slučaju netreba kablovinje.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:21   #8
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Ako se nađe još zainteresiranih mogli bi podjeliti posao.
da, bio bi jako sretan kad bi netko napravio PCB shemu

Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
A čuj, vojska ne misli tako.
mislio sam o lasertagu bez manevarskih metaka - to je meni više kao dječja igra


Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Na koncu ako želimo realnost u lasertagu, možemo simulirati borbu sačmaricama.
ne kužim, ali nema veze

inače zraka 'ide' 100 - 150 m

širinu snopa bi trebalo dovesti u odnos raspršenjem zrna pri rafalnoj, npr. jedna zraka - 3 metka na M16

Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
A ako bi se takav prijemnik mogao kao gotov eventualno nabaviti, pa da prijemnik ima u sebi i sirenu i svoje baterije, u tom slučaju netreba kablovinje.
zaboravi to tj. LT jednostavno treba složiti kako je prvotno zamišljen pa ćemo onda eksperimentirati, usavršavati ili jednostavno staviti u kutiju i zaboraviti
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 11:24   #9
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
ne kužim, ali nema veze

inače zraka 'ide' 100 - 150 m

širinu snopa bi trebalo dovesti u odnos raspršenjem zrna pri rafalnoj, npr. jedna zraka - 3 metka na M16
Ali ako ne uspiješ dobiti toliki domet i toliko malu širinu snopa možeš simulirati sačmaricu.

Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
zaboravi to tj. LT jednostavno treba složiti kako je prvotno zamišljen pa ćemo onda eksperimentirati, usavršavati ili jednostavno staviti u kutiju i zaboraviti
Pa teško da ćeš ga složiti jednakih karakteristika kao MILES, ali i dosta slabije od toga može imati veću preciznost nego airsoft, manju mogučnost varanja, a da ne govorim o mnogo većoj praktičnosti. Što se tiće manevarskih metaka, pa nema ih ni na paintballu niti na airsoftu.
Ono što bi mogao biti problem je složiti "odašiljač" koji nebi konstantno bacao zraku, već u intervalima sličnim ispaljenju vatrenog oružja.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 11:46   #10
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Ono što bi mogao biti problem je složiti "odašiljač" koji nebi konstantno bacao zraku, već u intervalima sličnim ispaljenju vatrenog oružja.
o tome se brine microcontroler,

ajd malo prouči sa ove stranice (link ispod) pa kad složim čujemo se

http://www.lasertagparts.com/mtdesign.htm
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 11:53   #11
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
o tome se brine microcontroler,

ajd malo prouči sa ove stranice (link ispod) pa kad složim čujemo se

http://www.lasertagparts.com/mtdesign.htm
Proučiti ću, a i pitat ću ljude malo pametnije od mene.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.