Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 22:08   #141
Quote:
manuel-ibanez kaže: Pogledaj post
Garret ace 250 je dobar za početak,ja osobno sam pronašao dosta stvari sa njim ma da neke pute zna hvatati neke sitne minerale koji se nalaze u stijeni ili neki lažni signal u zemlji ako je područje čisto bez smeća npr.šume,zapuštena područja i slično.
Kad idem istraživati gledam područja di ima manje ljudi jer većinom kad vide šta radim nije im jasno šta radim i čemu služi taj uređaj pa stanu i pitaju.
Moj osobni alat šta koristim na terenu je ace garret 250,pinpointer AT,neke stare rukavice i neki sitni alat za kopanje plus kolega da svako toliko čuva stražu ako netko je sumnjiv ili promatra skriveno.Ovaj hobi je dosta ovako popularan vani dok kod nas se gleda onako nezainteresirano i čudno,ali kad se navučete je zarazan.
U potpunosti se slažem sa svime što si napisao. I meni je ACE 250 sasvim zadovoljavajući, a koristim ga već nekoliko godina - onakvog tvorničkog, bez ikakvih dodavanja ili izmjena.
nove knjige is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:38   #142
Quote:
skill69 kaže: Pogledaj post
ja imam trenutno deus sa 11 sondom i ws5 slusalice, tj. full verziju..i ovak stvari stoje, tejon od tesora je strucnjak za kovanice i jako dobro prepoznaje kovanicu kako god bila polozena u zemlji...ali manu ima veliku da moras radit u all metal modu tj. bez diskriminacije jer mu dubina detekcije predmeta drasticno se smanjuje....dok kod deusa imas 4 detektora u jednom znaci radi na 4,7,11 i 18 khz...uz odredene izmjene postavki imas i dubok detektor i jako osjetljiv na sitne stvari u najavi im je sonda i softwer kojem ce dodat mogucnost rada u frekvencijama 20,30 i 40 khz, sto znaci da komadic zlata velicine makova zrna vidi bez ikakvih problema...detektor je bezican i strasno lagan, a sklopiv za manje od 10sek tako da stane i u konzumovu vrecicu...jedan test koji deus i mozda minelab ctx prolaze a drugi ne..probajte doma stavit jednu kunu na pod i na nju zeljezni caval i upalite diskriminaciju,pa vidite jer detektor vidi kovanicu preko zeljeza...
Razmišljam dali da i ja uzmem deus. Deus je trenutno jedan od najboljih detektora na tržištu, uz ctx. Samo svaki od njih ima svoje prednosti i mane. Deus je sigurno brži i to puno brži. Teoretski, vlf detektori su brži od multifrekvencijskih. Procesor obrađuje manje podataka. Ali ctx ima bolji ID (top detektor u tom pogledu), i radi u morskoj vodi, ima gps. Mana deusa, po meni, je mali izbor sondi i cijena postojećih, id mu je u rangu nekih dobrih ali jeftinijih vlf detektora. VF sonde za deus nemaju skoro nikakvu primjenu u mojoj regiji (kod nas nema zlatnih grumenčića). Test sa kovanicom ispod čavla prolaze i neki drugi bolji detektori, npr moj t2se. Mane CTXa su što je (mada najbrži minelab) spor, težak i skup. Sonde su mu također skupe. Ima bolji izbor sondi nego deus. Najbolje bi bilo imat oba . Trenutno sam u nedoumici dali da uzmem deus ili blissV6. Za cijenu deusa dobijem bliss sa tri sonde i još mi ostane. Deusov software je nadogradiv i ko zna što će još smisliti za njega u budučnosti.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:58   #143
Quote:
Mirelica76 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...a kome nosite ono sto najdete...muslim....po zaknu bi trebali sve kaj najdete prijavit i drzava bi vam trebala neku naknadu dati
Pa ovo pitanje je interesantno. Moji nalazi će najvjerovatnije završit u lokalnom muzeju. Govorim o vrijednijim kovanicama i slično. To će se dogodit kad više ne budem tražio i pod uvjetom da budu izložene u muzeju da ih svatko vidi. Ne treba mi nikakva nagrada. Sam hobi je nagrada.
Eh da napomenem, svaki nalaz meni vrijedi više nego što se za njega može dobit. Prodajom, jednokratno dobiješ nešto novca a zauvjek gubiš dio povjesti.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:41   #144
Nokta Impact , zasad zadovoljan.
Diggerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 11:11   #145
Nakon dugo razmišljanja i čitanja raznih portala. Ipak sam se odlučio za Blisstool V6. Već misec dana ga koristim i mogu reći da je to moćan stroj.
Nema display niti ima višetonsku signalizaciju. Detektor je monotoni sa odličnom diskriminacijom. Jednostavan za korištenje onome tko već ima iskustva sa detektorima.
Kako sam sa T2se pretražio sve terene u blizini, i to mnogo puta, trebao mi je detektor sposoban da nađe ono što T2se nije mogao. Da napomenem da je T2 jedan od boljih detektora i jako je dubok i brz. I sa njim apsolutno nisam više ništa nalazio na starim terenima.
Bio sam skeptičan, i iskreno nisam očekivao da će V6 nešto nači. Međutim, prvo iznenađenje je bilo u mom testnom vrtlu di držim zakopane kovanice i čavle na određenim dubinama i udaljenostima. Već pri prvom testiranju sam shvatio da je V6 nenormalno dubok i da odlično diskriminira željezo. Ono za što T2 nije davao nikakav signal, V6 detektira bez problema sa čistim tonom. Nakon upoznavanja i testiranja, odmah sam posjetio poznate terene i V6 je počeo nalaziti ono što moj T2 nije mogao. Mislim da je V6 top VLF detektor. Neznam koji bi mogao biti bolji. Deus (kojeg sam mislio kupit) je možda dubok kao i moj T2. Vidio sam dosta usporednih testova. Sumnjam da bi deus našao nešto na terenima koje sam pretražio sa T2. Prije par dana sam našao tri kovanice jednu ispod druge na terenu koji sam sto puta obašao sa T2. Na vrhu je bila talijanska lira, ispod je bio venecijanski soldo a na dnu dubrovački srebreni dinarić. Totalno iznenađenje
Jedina mana V6 je što nije za neiskusne. Sve je na njemu manualno osim ground balancea (koji ima i manual opciju). Nema preprogramiranja.
Još jedan zaključak: Displayi, ID, prikaz dubine, notch diskriminacija, multitonovi, mnogi preprogrami i ostale šiki miki pizdarije su kompletno nepotrebni i nekad i pogrešni. Ton je ono po čemu se inaće ravnamo. Jedan ton je dovoljan i najbolji CPU za procesiranje tog signala je, uz predhodno iskustvo, ljudski mozak. Brzo se nauči jeli zvuk kovanica, duboka ili plitka, kovanica blizu čavla, kvadratni čavao, alu folija, komad lima, veliki komad metala, itd.
Osoblje iz Blistoolla je super susretljivo i imaju odličnu podršku. Besplatna dostava diljem svita.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 00:09   #146
Lijepa recenzija.

Kod mene je Bounty Hunter. Kupljen prije skoro deset godina. Nisam pratio sad ove trendove zadnjih godina, ali vidim da su ekrani postali veci, s tim djidjama midjama.

Sad ce meni sezona plaznog trazenja, pa ce se kupiti nove 9v baterije i pokret na plazu...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:30   #147
Postovani korisnici detektora metala,imam jedno pitanje...dali je zakonom dozvoljeno ici po plazama itd itd i traziti metale? Dali su potrebne kakve dozvole ili nesto slicno?
Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:01   #148
Quote:
bambi05 kaže: Pogledaj post
Postovani korisnici detektora metala,imam jedno pitanje...dali je zakonom dozvoljeno ici po plazama itd itd i traziti metale? Dali su potrebne kakve dozvole ili nesto slicno?
Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Kakve točno metale? Neki predmeti kulturnog dobra su od metala i mogu se naći na plaži.
Koliko ja razumin zakon:
Ne smiš obavljati neovlaštena arheološka istraživanja. Stoga si sasvim sigurno u prekršaju ako te nađu sa detektorom na arheološkom lokalitetu.
Što se tiće plaže ili drugih mista, mislim da ne postoji zakon koji bi ti zabranio da detektorom tražiš "svoj izgubljeni prsten".

Ali...

Preporučam oprez pri korištenju detektora bilo di. Nekome može biti sumnjivo što kopaš okolo i može te prijaviti. Ukoliko policija pretragom kod tebe nađe npr stare novčiće, situacija je neizvjesna jer si dužan prijaviti te "slučajne" nalaze kulturnog dobra (predmet od povijesnog značaja).
Kulturno dobro nađeno u zemlji je u vlasništvu države.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:21   #149
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Kakve točno metale? Neki predmeti kulturnog dobra su od metala i mogu se naći na plaži.
Koliko ja razumin zakon:
Ne smiš obavljati neovlaštena arheološka istraživanja. Stoga si sasvim sigurno u prekršaju ako te nađu sa detektorom na arheološkom lokalitetu.
Što se tiće plaže ili drugih mista, mislim da ne postoji zakon koji bi ti zabranio da detektorom tražiš "svoj izgubljeni prsten".

Ali...

Preporučam oprez pri korištenju detektora bilo di. Nekome može biti sumnjivo što kopaš okolo i može te prijaviti. Ukoliko policija pretragom kod tebe nađe npr stare novčiće, situacija je neizvjesna jer si dužan prijaviti te "slučajne" nalaze kulturnog dobra (predmet od povijesnog značaja).
Kulturno dobro nađeno u zemlji je u vlasništvu države.
Radi se o zlatu i srebru(nakit) i kovanicama.
Imam turiste koji dolaze prije i nakon sezone setat po plazama i prolazit detektorom metala ali su zadnji put imali neugodnu situaciju gdje ih je netko od lokalnih ljudi napao da ne smiju,da je to zakonom zabranjeno bla bla...i sad njih interesira dali je to stvarno tako?
Isti dan su se ljudi pokupili u Italiju nastavit potragu jer ne zele biti tu dok nisu sigurni da mogu.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:46   #150
Quote:
bambi05 kaže: Pogledaj post
Radi se o zlatu i srebru(nakit) i kovanicama.
Imam turiste koji dolaze prije i nakon sezone setat po plazama i prolazit detektorom metala ali su zadnji put imali neugodnu situaciju gdje ih je netko od lokalnih ljudi napao da ne smiju,da je to zakonom zabranjeno bla bla...i sad njih interesira dali je to stvarno tako?
Isti dan su se ljudi pokupili u Italiju nastavit potragu jer ne zele biti tu dok nisu sigurni da mogu.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Ah naši lokalni primitivci. Kao da im uzimaš nešto njihovo.

Kako detektorist u takvom slučaju ima namjeru naći i prisvojiti izgubljene vrijednosti (zlato, nakit), mislim da bi zakon zbog kojih bi se ta radnja smatrala nezakonitim je zakon o vlasništvu, članak 140.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...0_91_1596.html

Detektor, međutim nije zabranjen. Pa tako možeš uzet detektor i tražit svoj izgubljeni prsten.

Ja sam u svom mistu slobodan detektirati na plaži, ali da odem u neko drugo misto, prvo bih nazvao lokalnu policiju da vidim šta oni kažu. Uvalio bi im priču da sam litos izgubio prsten i da ga želim naći.
Turistima je sve ovo teže ostvarivo. Niti znaju jezik, niti znaju domaće neandertalce. Mogli bi imati neugodnosti.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:50   #151
Ovaj je njima izgleda svasta rekao,napao ih i prijetio policijom tako da su se ljudi jednostavno pokupili na Talijanske pjescane plaze di to mogu radit na miru.
Oni bi pismenu potvrdu da mogu to radit tako da ako opet dode do takve situacije imaju crno na bijelo da je dozvoljeno. Morat cemo u lokalnu policiju s pitanjima...

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:18   #152
ACE Garet 250

Quote:
Dana123 kaže: Pogledaj post
Neznam ali mi se čini kao najzastupljenija marka....a onda mi to kao laiku govori da su kvalitetni.....ali zato i pitam ovdje da čujem savjete....dvoumim se između garrett AT PRO i garrett AT gold......zanima me ima li netko ovakve spravice....dali se kvare....kolika im je trajnost i još štošta me zanima....svaki savjet mi je dobro došao...
Imaš pravo. ACE Garet 250 je odličan stroj i ja ga imam već godinama. Zapravo, svi su oni isti, samo neki imaju (pokušavaju imati) malo osjetljiviji senzor ili čitač gustoće metala ili pojačanu sondu. Tebi će biti dobar Garret. Pozz
nove knjige is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:23   #153
Re

Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Ah naši lokalni primitivci. Kao da im uzimaš nešto njihovo.

Kako detektorist u takvom slučaju ima namjeru naći i prisvojiti izgubljene vrijednosti (zlato, nakit), mislim da bi zakon zbog kojih bi se ta radnja smatrala nezakonitim je zakon o vlasništvu, članak 140.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...0_91_1596.html

Detektor, međutim nije zabranjen. Pa tako možeš uzet detektor i tražit svoj izgubljeni prsten.

Ja sam u svom mistu slobodan detektirati na plaži, ali da odem u neko drugo misto, prvo bih nazvao lokalnu policiju da vidim šta oni kažu. Uvalio bi im priču da sam litos izgubio prsten i da ga želim naći.
Turistima je sve ovo teže ostvarivo. Niti znaju jezik, niti znaju domaće neandertalce. Mogli bi imati neugodnosti.
Pa, imaju oni svoje plaže, neka tamo traže.... Kako bi se ja proveo da dođem recimo u Englesku rovati po plažama? Vjerojatno mi ne bi nosili kavicu na plažu.
nove knjige is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:17   #154
Quote:
nove knjige kaže: Pogledaj post
Pa, imaju oni svoje plaže, neka tamo traže.... Kako bi se ja proveo da dođem recimo u Englesku rovati po plažama? Vjerojatno mi ne bi nosili kavicu na plažu.
He he
Pa nemoj tako. Nisu svi detektoristi isti. Evo ja nebi imao ništa protiv da ovaj dođe u nas:

https://www.youtube.com/watch?v=TMYql8nJFDs
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:11   #155
pozdrav, ja bih se volio počet bavit ovime u slobodno vrijeme. što preporučate početniku? ace 250 ili je možda 150 za početnika prikladniji?
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:12   #156
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Pa ovo pitanje je interesantno. Moji nalazi će najvjerovatnije završit u lokalnom muzeju. Govorim o vrijednijim kovanicama i slično. To će se dogodit kad više ne budem tražio i pod uvjetom da budu izložene u muzeju da ih svatko vidi. Ne treba mi nikakva nagrada. Sam hobi je nagrada.
Eh da napomenem, svaki nalaz meni vrijedi više nego što se za njega može dobit. Prodajom, jednokratno dobiješ nešto novca a zauvjek gubiš dio povjesti.
Potpuno se slažem s tobom... Moje zadovoljstvo kad nešto pronađem ne može platiti novac. To je poseban osjećaj... sve operem očistim, nešto zaštitim i uživam u promatranju. A, poslije, za mnogo godina, neka završi u muzeju.
nove knjige is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 09:33   #157
Jedno pitanje za vas stručnjake o detektorima: trebao bih ručni metal detektor kojime bi prešao preko papirnih vreća sa mljevenom slamom debljine sloja cca 50 cm da provjerim da nema metala unutra. Koji bi mi detektor preporučili? Hvala unaprijed....
mrkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 20:50   #158
Smile Novi u detekcijama

Dobar dan svima,htio bih vas pitat gdje se moze nabavit dobar detektor metala za 1000 kuna a da ocitava na metar, metar i pol,inace imam 15 godina pa sam novcano ogranicen
Lovro Zovko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 10:25   #159
a vidi temu..

Jel prijavljivate baš sve predmete što pronađete i uzimate 10% naknade od države, ili imate kakvo drugačije tržište?
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 16:01   #160
Quote:
Lovro Zovko kaže: Pogledaj post
.... detektor metala za 1000 kuna a da ocitava na metar, metar i pol............
Ti si optimista!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.