Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 22:42   #4161
Ako imate strpljive poznanike ili ljubitelje pasa nek vam pomognu u socjalizaciji. Nek se druže sa vašim psom i prilaze mu, bez sile i naređivanja. Mini nagradicama (da ga ne našopavate) komdićima ga nagradite kad je dobar, a takođe i ti poznanici nek ga nagrade.
Treba psa učiti da sjedne i bude poslušan.

Bar moj pas kad je izložen nekim situacijama zaboravi na sve fobije, mržnje i slično.
Lajavica je kod veterinara među masom pasa najpristojnija i trese se kao prut. Na glavnom korzu većeg grada je toliko uzbuđena da ne zna gdje bi prije i lizala bi sve prolaznike (inače je teška ulizica).

Moj pas zbog jednog napada jednom davno je ljuta i neustrašiva kad vidi velikog psa, čak i pretjerano dobije neka jajca koja ne bi trebala tad imati zbog sigurnosti nas obje.

Kontejnera se bojala zbog iskakanja mačaka po gradu iz kontejnera. ALi nema ništa na silu nego postupno izlaganje situaciji i izmaranje psa šetnjama prije nekim događajima.

Istrčite psa dobro pa ga vodite na frekventno mjesto. Pa nakon sat vremena mora prestati lajati, pa idite korak bliže ljudima. Nagradite i milujte psa kad bude dobar i ne laje, i pazite da ne nagrađujete loše ponašanje.

MOja lajavica sa omraženim psom mora doći do ograde i obje moraju sjesti i dobiju nagradu, a mrze se. Hranim tog psa i to mi je moj pas jako zamjerio. To je susjedin pas koji je na lancu i u metar snijega.
Nisam znala da će moj pas biti toliko ljubomoran.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:20   #4162
Quote:
tkex kaže: Pogledaj post
pozdrav!
Udomila sam maltezera prije 2 mjeseca. Star je 2 godine. Brzo se navikao na mene i na ukucane te se skroz prilagodio. Problem je sto nije dovoljno dobro socijaloziran sa strancima. U setnji laje na strance, nitko mu se ne smije pribliziti. Uskoro bi trebali na more trajektom. Razmisljam o kupnji transportera i(li) brnjice. Imate kakve savjete, svaki je dobrodosao!
Ne bi ga htjela muciti u transporteru ali ne znam kako ga prilagoditi situacijama i naviknuti na strance.
Za što god se odlučiš, učini to što prije kako bi stigla psa polako naviknuti na transporter (i/ili brnjicu), a ne da mu prvi duži boravak u transporteru bude na trajektu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 06:39   #4163
Da li netko zna kako se danas kreću cijene Maltezera, ali sa rodovnicom i svim pripadajućim papirima? Čisto da si znam otprilike o kojoj se cifri radi da znam sakupljati novce jer nigdje nisam uspjela naći ni približnu informaciju
vanjag22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:49   #4164
Quote:
vanjag22 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako se danas kreću cijene Maltezera, ali sa rodovnicom i svim pripadajućim papirima? Čisto da si znam otprilike o kojoj se cifri radi da znam sakupljati novce jer nigdje nisam uspjela naći ni približnu informaciju

Muške bebe Maltezera sa rodovnicom i od provjerenih uzgajivaća su oko 500-600 Eura a ženke oko 800 Eura.

Jesu skupi ali moj Maltezer nema nikakvih problema s očima (što je za njh vrlo često) i općenito je stalno zdrav pa se uloženo vrati
ananica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:10   #4165
Moj pas je lud za ovom belosan hranom iz lidla, e sad to mi je za velikog psa, neznam jel ovoj smijem to uopce i dat? ali kad se otvori vreca skace ko blesava oko mene
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:26   #4166
Niti u ludilu. Imas temu hrana za pse i pogledaj zadnjih desetak stranica.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 22:38   #4167
U toj vrećici hrane ti je samo slika od psa simptična, ništa više. Skaču i djeca oko salame pa to ne znači da ćeš salamom hraniti djete ili čokoadom.
Moj pas se navukao na mrkvu, maslačak i lubenicu. Pa je lud za tim je je to ono na što ga navikavam.

Najbolji izbor ti je za maltezrića Acana. Ako ima probleme sa kožom i ako podnosi vrsta sa ribom, ako nema probleme može i druga vrsta.
Najbolje ocjene od svih hrana ima Acana Grasslands.
Od drugih vrsta ti je Orjen (koji je možda prejak za maltezera), Canidae.
Moj pas jede Fish4dogs.

TOTW ne bi davala psu nikad više, a što je iz Amerike pametno ikad izašlo?

Sa odabirnom kvalitetne hrane biraš zdravlje za psa. U suprotnom ćeš puno novaca tj tisuća kuna nadavati kad se razboli. I kuhaj psu rotiraj brikete i kuhanje, par dana jedno par drugo. Možeš i Barf dati psu. Imaš teme i čitaj (kuhanje, barf i tema sa kupovnom hranom tj briketima)
Nije velika razlika u novcima, naspram onog što dobiješ provjerenim i testiranim proizvodom.

Kupimo psa pa ga onda upropastimo prehranom. Ne štediti na onome tko vam ne može reći ni da ga nešto boli.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 22:53   #4168
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
U toj vrećici hrane ti je samo slika od psa simptična, ništa više. Skaču i djeca oko salame pa to ne znači da ćeš salamom hraniti djete ili čokoadom.
sta danas djeca vise ne jedu salamu? ni cokoladu

ne hranim ga sa ovime ali pas poludi kad to otvorim pa eto pitam jer znam po cijeni da nemoze biti kvalitetno...

takoder pas mi je lud za kukuruzom (kuhanim) i sirom, bilo kakvim sirom, da li je to ok maltezeru dat, ubiti ko srotara je, pojest ce bilo sta dok npr. suhu hranu za male pse nece svaku
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:36   #4169
Dobra pseca hrana mora imati 40-60% mesa, a ovo s 3% je hrana za ptice. Maltezeri su vrlo osjetljivi i kad pocnu problemi s gastritisom i kozom troskovi ce postati nebulozni.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:47   #4170
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
sta danas djeca vise ne jedu salamu? ni cokoladu

ne hranim ga sa ovime ali pas poludi kad to otvorim pa eto pitam jer znam po cijeni da nemoze biti kvalitetno...

takoder pas mi je lud za kukuruzom (kuhanim) i sirom, bilo kakvim sirom, da li je to ok maltezeru dat, ubiti ko srotara je, pojest ce bilo sta dok npr. suhu hranu za male pse nece svaku
Svom psu to iz Lidla ne bi nikada kupila.
Kuhani kukuruz malo možete dodati u hranu kad mu nešto kuhate sa mesom.
A sir dajem samo svježi sir, ne ove druge sireve. Svježi sir dodam u brikete kad ih odbija.
Možete i domaći kefir ill acidofilni jogurt dodati. Obično u taj jogurt dodam probiotički prah koji je za pse iz pet centra ili kapsulu Prolife.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:05   #4171
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Dobra pseca hrana mora imati 40-60% mesa, a ovo s 3% je hrana za ptice. Maltezeri su vrlo osjetljivi i kad pocnu problemi s gastritisom i kozom troskovi ce postati nebulozni.
Moj se preporodio otkad je na Barfu. Ne češe se, nema povraćanja, ojačao..
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:24   #4172
pitanje,
maltezer ima 5 mj i 3 kg, koliko mogu očekivati da bude još dobio na težini i zrasao?!
Koliko čitam do 06 mjeseci imaju brzi rast i dobivanje kilaže a do 10 mj završe s rastom i težinom i dobivaju dosta sporo i malo.
maxanixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:06   #4173
Quote:
maxanixa kaže: Pogledaj post
pitanje,
maltezer ima 5 mj i 3 kg, koliko mogu očekivati da bude još dobio na težini i zrasao?!
Koliko čitam do 06 mjeseci imaju brzi rast i dobivanje kilaže a do 10 mj završe s rastom i težinom i dobivaju dosta sporo i malo.
S obzirom na to da s pet mjeseci ima gotovo onoliko koliko bi maksimalno trebao imati čistokrvni maltezer, možeš očekivati svašta. Ovisno o tome kakva je kombinacija u pitanju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:11   #4174
Quote:
maxanixa kaže: Pogledaj post
pitanje,
maltezer ima 5 mj i 3 kg, koliko mogu očekivati da bude još dobio na težini i zrasao?!
Koliko čitam do 06 mjeseci imaju brzi rast i dobivanje kilaže a do 10 mj završe s rastom i težinom i dobivaju dosta sporo i malo.


S ovakvom tezinom vec je iznad svih tablica rasta, biti ce poveci.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:39   #4175
Maltezer od 5 mjeseci je gotovo odrastao pas. Standard kaže da je težina 3-4 kg. Mislim da se ne trebaš bojati jer je pas dosegao punu visinu i sad se još razvija muskulatura i sl.

To naravno vrijedi u slučaju da tvoj pas zaista jest maltezer iz registriranog uzgoja (iako i tada se mogu desiti odskakanja od standarda). Ako nije - sretno s pogađanjem bilo čega vezanog uz pasminu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 07:33   #4176
Zelim nabaviti musko stene maltezera od provjerenih vlasnika ,uzgajivaca .. to mi je prvi pas I nisam toliko upucena gdje traziti, pricitala sam, brdo postova I svega no trebala bi savjete iz prve ruke I vec duze vrime razmatram sve I bitno mi je da dobijem zdravog psica od provjerenih ljudi I skepticna sam na ove oglase s njuskala I slicno..
Molila bi ako ima tko kakve informacije o trenutnim provjerenim leglima ili savjete, kontakte dobrihh ljudi da mi proslijedite .. I hvala vamti puno od srca,svaka pomoc je dobro dosla !
annamarie.jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:50   #4177
Najjednostavnije je da nazoveš Hrvatski kinološki savez. Oni imaju prijavljene uzgajivačnice, a vjerojatno će te uputiti i na one koje trenutačno imaju legla.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 10:53   #4178
da se prijavim u temu ( da ne moramo stalno traziti)
klinci su dobili stene maltezera na poklon, pa se polako uhodavamo sa njim
inače se zove Messi ( ahh, kad imamo zaljubljenika u nogomet)
za tj dana ce imati 2mj

nema pelenu, ne da mi se još i sa tim zezati
pa kako ih je najlakše naučiti da traze van?

zasad smo skuzili, da ako spava na krevetu, kad se probudi , da ga odmah nosimo van piškit ili ga stavimo na novine, jeli to ok?

Hvala
darmar1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 15:00   #4179
Ja sam u nabavci maltezera...

Ima li tko preporuku gdje ga uzezi?

Ženka ili mužjak?

Hvala!!
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 17:07   #4180
Kreni od HKS-a mozes od njihove web stranice tamo imaju na stranici gdje mozes skinut pdf prijavljena legla te ti medu pasminama postoji i maltezer i sva registrirana legla te pasmine i imas za svako leglo ime vlasnika i broj za nazvat i gdje se nalazi...

Ako ne to,onda zoves hks da ti kazu ima li i gdje leglo maltezera

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.